Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Oblékání psů

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Oblékání psů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 12:07 NIKO – Re: mimišák
Vidím,stále stejná!!!Musíš si přečíst vše,co jsem o nich napsal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 12:05 NIKO – Re: mimišák
Píšeš mi věci,které dávno vím a dříve jak Ty :) Jak to jde Rocovi psát už nebudu,stejně tomu někteří nevěří,tak proč plýtvat časem ano Poč nepíši značku šamponu?Přečti si,co jsem napsal a pak se nebudeš divit :-) Kontrola DKK?Klub ji nedělá,jen zapisuje vyhodnocené výsledky RTG,dělá statistiky a zapisuje je do rodokmenu.Všichni psi s PP na RTG nejdou-nemusí,takže Roco a jiní psi pod kontrolou nejsou!Buď tak hodná a piš tyhle věci někde jinde,ať tu neotravuješ lidi.Tady je debata o oblečcích,to jsi nepoznala? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 11:58 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – to je už trochu moc!
NIKO napsal:Tohle ale některým majitelům psů nevysvětlíš.Když se o to pokusíš,se zlou se potážeš a přibudou Ti mínusové body.Tak ať se Ti daří.
pavlinapoddana napsala: jsem tvůj zastánce,chodit víc ven a pracovat se psem,je je nejlepší způsob jak dát na frak oblečkářům.nedávko jsem viděla Labradora v oblečku,já myslela,že mě vomejou.
NIKO napsal: Já nikde nepsal,že jsem proti oblečkům,vždyť Gia ho také nosí.Ale jen jsem poukázal a chtěl vyvrátit nějaké zastaralé názory ano
Tak Niko - jak je to s tím tvým vztahem k oblečkům? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 11:47 NIKO – Re: pavlinapoddana
Tohle ale některým majitelům psů nevysvětlíš.Když se o to pokusíš,se zlou se potážeš a přibudou Ti mínusové body.Tak ať se Ti daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 11:27 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
To už je mimo mísu, ale budiž: DKK sleduje a kontroluje klub chovatelů plemene. A jedince s vysokým stupněm prostě nepustí do chovu. Spadlé uši? Ano také - při přezubení je vyšší spotřeba vápníku, tak je možné, že se dočasně "změkčují" chrupavky. Kromě toho se objevuje zvlnění srsti - u berňáků je to hodně zřejmé, ale četla jsem o tom i u NO. Chceš odkaz? Ke vsuvce: podrobnosti jsou na prezentaci, i to, proč se psem nejsem. A jak jde výcvik Rocovi? A chybí mi tvé vyjádření k onomu zázračnému šamponu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2010 11:12 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
jsem tvůj zastánce,chodit víc ven a pracovat se psem,je je nejlepší způsob jak dát na frak oblečkářům.nedávko jsem viděla Labradora v oblečku,já myslela,že mě vomejou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2010 11:07 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: xanti
Fotka k příspěvku Balit psi do oblečků je proti přírodě,začnou choulostivět,a tím jím víc škodíte,než pomáháte.Oblečky jsou novodobá moda,kterou jsme si vymysleli my lidi,kdyby psi mohli mluvit,ti by vám dali.Taky chováme psa doma,má nádherně hustou zimní srst i když je to povaleč gaučový.Velkou část dne trávíme na delších vycházkách a nevšimla jsem si,že by jí to nějak vadilo.právě naopak.Když dáte psovi dostatek práce a pohybu,né jen chůzi,nikdy mu nemůže být zima.Pes není člověk,a pod srstí má jinou kůži,a pod kůží si vytváří vrstvu zimního tuku.V zimě se jen musí jinak krmit,než v letě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 11:01 NIKO – Re: mimišák
Vždyť Ty jsi chytrá dost,tak pro Ti ještě něčím zatěžovat hlavu :-D Já myslel,že víš,kdy štěně asi mění zuby,vůbec jsem si nevšim,že by při tom měnil kvalitu srsti,ale mohu Ti jen říci,že mu trošku povolily uši(jestli víš,co to znamená),ale nespadly mu!Kontrolovanost DKK coze Kdo to sleduje,Ty?Tebe tak zajímá NO?Ty na fotkách v prezentaci nepoznáš,že má už jinou srst?Ale tohle už sem určitě nepatří,tak proč sem taháš takové věci!Na fotce je při -15ti venku,bez kabátu.Samozřejmě,jak píše MaB,kdyby měl ležet někde delší dobu na sněhu,tak bych se o něj také postaral asi podobným způsobem ano Malá vsuvka ode mne:Kdyby ses Ty věnovala méně diskusním příspěvkům a více se věnovala psovi,tak s ním můžeš jít na zkoušky a ne psát,že Tě pes má v paži smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:45 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nemyslím, že to 3x po 5ti min., je na mě. I v těchto mrazech chodíme na delší vycházky. Sice to není jak když je teplo, ale přece je to delší jak 5 min. bez oblečku. Tou podložkou a oblečkem jsem myslela odložení - uvázání po dobu cvičení dalších psů. Ono než se vystřídá takových 5 - 10 psů, tak v zimě je potřeba chránit ty, co zrovna necvičí a čekají až na ně přijde řada. A to je zima i těm chlupáčům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 10:27 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Ta "kontrolovanost" byla zmíněna v souvislosti se sledováním DKK. Je fakt, že mi nedošlo, že u NO je kontrolovaný chov i něco jiného - a že tě to tak zvedne. Pokud mi budeš tvrdit, že NO už má kompletní dospělou srst v půl roce, nebo kolik teď Roco má, tak máš opravdu vyjímečného psa. Kvalita srsti jde hodně dolů i při přezubení. Bohužel z Rocova profilu se nedá zjistit, co už proběhlo a co ne (malá vsuvka: kdybys věnoval tolik úsilí své prezentaci, jako diskusním příspěvkům, byla bych poučena více). A toho dealera jsem znímila záměrně: tak schválně, napiš značku toho tvého zázračného neodmašťujícího šamponu. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:09 NIKO – Re: MaB
Mne jsi opravdu nenaštvala.O zimě,oblečcích jsem tu psal,no,někteří to nečtou.Vím,že Ty mezi ně nepatříš.Hodně velký rodíl bude,že můj pes je minimálně 6 hodin venku a ne 3x po pěti minutách venčen,ale to jsem tu také už někde psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:58 NIKO – Re: mimišák
Kdysi jsi napsala,že Roco je z kontrolovaného chovu.No,všichni psi,které jsem měl,byli z chovu výběrového.Jelikož nevíš,jaký je to rozdíl,tak si to napřed zjisti,pak o něčem piš.Tak nevím,jestli vůbec víš,kdy asi štěně mění dětskou srst za dospěláckou.Asi mám nějakého výjmečného psa,on už dětskou srst vyměnil a podsadu má také,co nadělám.Vidím,že jako tradičně vše nečteš,jinak by ses nezmiňovala o dealerech,s nimi mne nespojuj,ale Ty taková jsi a jiná nebudeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2010 08:04 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Dávám Ti plně za pravdu. Když jsem měla NO, přesvědčila jsem se o kvalitě srsti psa chovaného venku a v bytě. Pokud jsem bydlela v baráku, kde byli psi ustájeni na zahradě, tak na konci zimy a léta to byly kvanta vyčesané srsti. Jinak mimo tohoto období to bylo minimum. Jak jsem se přestěhovala do paneláku a psi byli přes zimu v teple, tak jsem vyčesávala a vyčesávala a pořád jsem nacházela chuchvalce chlupů. A tvrdím, že srst psa chovaného v bytě není tak kvalitní jako psa chovaného venku. I u toho NO.
A teď proti sobě asi poštvu Nika a možná i další. I pro mého NO jsem pořídila obleček. Když jsme šli v zimě někam na výcvik, kde byli psi delší dobu uvázaní, tak mimo podložky pod psa jsem ho i oblékla. A to jsem nebyla sama. Bylo nás víc s byťákama, kteří i s dlouhosrsťákama toto opatření dělali. Teď co mám RR, je to automatické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2010 06:45 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
:-D už mám praxi - klidně ti Roca zbavím podsady - tedy on bude měnit srst štěněcí za dospělou a bude to fuška. Jenže co jsem si osahala na salašnících, tak je rozdíl (a dost podstatný) mezi bytovým a kotcovým psem - ten bytový líná průběžně, takže ho musíš kartáčovat aspoň jednou za týden - množství chlupů je takřka konstatntní. A ti venkovní prostě pustí chlupy v zimě a na lonci léta. Tedy ne že bych Besinu nevyčesala každý týden - ale chlupy pouští jen při línání. Tak by mě zajímalo kolik toho víš o šamponech ty - pokud tolik, co o rentgenech na DKK, tak jsi odborník :-D. Princip šamponu popsal Ludek: špína se váže na kožní maz. Takže šampon rozpustí ten maz (má tukový základ) a nečistoty se pak snáze odplaví. Jakýkoli kondicionér, oleje a cokoli, co jsou páníci ochotni napatlat na psa prostě ten přirozený ochranný film nenahradí. Tedy - dealeři ti můžou tvrdit, že jo a že jedině ten jedich produkt dokáže zázraky a ty ostatní jsou na nic, ale pšt - nikomu to neříkejte, protože by na to mohli přijít ostatní majitelé.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 00:25 NIKO – Re: mimišák
Moc mne mrzí,že nebydlíš v Olomouci,mohla by jsi mi na jaře přijít vyčesávat podsadu u Roca a to není v kotci.Ale budeš-li mít cestu,klidně Ti tuhle práci přenechám :) O šamponech toho určitě víš asi co Ludek.No,stane se,nic Ti nevyčítám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 00:22 NIKO – Re: xanti
Na honu,který pořádají myslivci,jsem si žádného ohaře v oblečku nevšim,Ty jo? :-) Srovnání člověka se psem,určitě není adekvátní!!!Také jsi asi nečetla,co jsem psal,tak Ti něco vysvětlovat je zbytečné ano Napřed si přečti,co jsem napsal a pak něco piš,ať si nemyslím,že také nepřemýšlíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 19:26 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Tak pokud jsou zastaralé názory to, že šampon srst vysušuje a ničí ochranný film, že i pracovní pes potřebuje ochranu před počasím, a že gaučák bytový má houby a ne podsadu - tak se hlásím k těm nemoderním a zastaralým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 19:03 Žena xanti [442] - Teriéři
Taky souhlasím s Ludkem, je přeci jasné, že pes chovaný doma bude mít jinou srst než ten venku!na co by ji taky měl tak kvalitní zimní když si leží doma v teple. to už prostě zařídí příroda jak to má být...
Jo a Niko zkus někdy vyjít ven v -15 jen v tom co nosíš na doma (kalhoty, mikina), myslím, že ti nebude zrovna vedro co?! Myslím, že je to adekvátní ve srovnáni se psem. Také mu musí být zima, je to skok jak blázen z +20 do -15. Jistěže když běhá, tak se zahřeje, ale jsme-li s ním na delší procházce, tak mu zaručeně nejtepleji nebude a to, že se voda(sníh) nedostane na kůži je taky pěkná blbost, ale o tom už se tady někde také psalo! Holt každý nemá NO s huňatou srstí jako ty, aby mu bylo venku teplo...A jak si psal o těch mysliveckých psech-je to o zvyku, ale jestli sis všiml, tak i ti mívají obleček a není jich málo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 17:03 NIKO – Re: mimišák
Já nikde nepsal,že jsem proti oblečkům,vždyť Gia ho také nosí.Ale jen jsem poukázal a chtěl vyvrátit nějaké zastaralé názory ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2010 16:59 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
no to se teda našlo téma. Souhlasím s Ludkem - pokud oblečení pro psa je funkční a slouží jako ochrana, tak jsem všemi deseti pro - ale oblečky stylem: to je jedno jak je venku, hlavně aby mi pes ladil ke kabelce.. to pak nevím, jestli mám litovat psa nebo majitele.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 16:49 NIKO – Re: Ludek
Tenhle rozdíl mezi šampony znám určitě lépe než Ty :-) Choval jsem perské kočky a jezdil s nimi na výstavy.U nich se musela srst opravdu pečlivě upravovat anoNa reklamy někdo skočit může,ale já to určitě nejsem a nebudu :-) Já umývám špínu ze srsti a odmašťuji ji co nejméně.Nikde jsem netvrdil,že psovi "špatné" počasí nemůže ublížit,ale to sis asi nepřečet,viď.Že nosíš čepici je Tvůj problém,asi nejsi otužilý,jak někteří psi a někteří lidé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2010 15:44 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Vždy je to na majiteli psa, pokud jsi přesvědčený Ty a nebo kdokoliv jiný, že v mínus patnácti krátkosrsté plemeno nemůže prochladnout vyvracet Vám to nebudu, je to Vaše zodpovědnost. Pokud jsi neviděl podchlazeného výmara, který se třepal zimou jako osika pak si podávej žalobu na koho chceš, já jsem už viděl své.
To že neznáš rozdíl mezi psem sprchovaným bez chemie a koupáním s chemií mne nijak neudivuje, jen prosím nevěř reklamám, že jsou šampóny, po kterých je srst nějak extra chráněná. K tomu, aby šampón srst umyl ji musí odmastit a pokud je to jednokrokový proces tak to souběžně technicky prostě nelze provést.
Já lidi přeci vůbec nestraším, jen se snažím předat jim své zkušenosti, což je cílem tohoto portálu. A když vím, že jsou situace, kdy psovi funkční oblečení pomůže překonat nepřízeň počasí tak proč se tomu bránit? Mnoho lidí také běhá v mínus patnácti bez čepice a já jim jí nenutím, ale sám si ji vezmu, bo prochladlé dutiny nejsou moc příjemné.
Takže je to na každém majiteli jak se svého psa stará. Ale tvrdit, že psovi nemůže být zima ani v extrémním počasí bez zvážení nutných okolností se mi jeví jako lehkovážné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:13 NIKO – Re: Ludek
Já jen reagoval na to,že by kamarádova rotvice uvítala kabát.Psal jsi o krátkosrstých plemenech!To budem muset podat žalobu na myslivce,kteří týrají své ohaře více než hodinu v zimě venku(třeba na honu pomalu celý den),za týrání zvířat :) To,že osprchovaný pes schne asi o tři a půl hodiny déle,než okoupaný(jak píšeš),to jsem tedy nezažil a že by mu byla větší zima?Jsou šampony,po kterých srst nebývá suchá,musíš na svého psa nějaký vyzkoušet,třeba mu některý sedne.Když mokrý sníh setřepe,tak se mu nedostane až na kůži,nestraš lidi,že pes onemocní!( Nic jsem po Nikovském nepřekroutil!!!)Nevím,čím kdo krmí,snad poradíš,ať jsou na tom psi lépe,majitelé určitě krmení u svého psa změní.K práci je vyšlechtěno více plemen,nejen NO :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 14:44 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Vidím, že sis můj příspěvek a zkušenosti opět překroutil po svém - Nikovském. Jsou psi, kteří sníh žerou po lopatách a pak jsou zavodnění a musí zase ven. Toto však nebyl a není tento případ. Těch pár vloček co sebere s aportem neřeším. A ten hafan je prokazatelně nastydlý což jsem viděl já a neviděl jsi to Ty.
Já netvrdím, že pes ze sebe nesetřepe mokrý sníh, ale pokud psa vykoupeš v šampónu tak mu odmastíš srst. Když jde pes do vody a nebo třeba vlk tak se nestane vůbec nic, pokud vím vlk šampón nepoužívá. Když psa doma osprchuji což dělám v nepřízni počasí takřka denně také se mu nic nestane. Pokud použiji šampón srst odmastím a vodu už nemá co zadržet. To si můžeš vyzkoušet i na svém NO, ovšem v tomto počasí nedoporučuji.
U mého předešlého psa - zlatého kokra to vypadalo následovně: Klasické sprchování bez šampónu - pes schnul cca hodinu až hodinu a půl. Koupání se šampónem - doba schnutí cca 4 - 5 hodin. Pokud to bylo s tím šampónem tak mu byla zima i v obýváku a hledal kde by se zahřál, pouhé sprchování bez chemie nijak neřešil. To je ten zásadní rozdíl v koupání a nebo tím, že psa osprchujeme a nebo někde "jen" zmokne, či vlítne do vody.
A jak dlouho to trvá než se srst přirozeně zamastí? Předpokládám, že to velice záleží na složení stravy. Po takové šampónové koupeli to u mého psa bylo tak týden. Pozná se to na omak velmi snadno.
Že bych někde psal ve svém příspěvku že:"Že by byl rotvík,boxer atd.bez podsady jak boloňák?To jsem nikde nečet" o tom nevím, to sis zase něco vymyslel.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 14:05 NIKO – Re: Ludek
99% psů by bylo mrzáky,protože nenosí obleky :-) Jestli si s ním byl na procházce a viděl,že sníh vůbec nevzal do tlamy,budiž.Ale za 3 hodiny,co byl venku,divil bych se,že ho panička uhlídala ano Mokrý sníh ze sebe pes nesetřepe?Moji ano!Že by byl rotvík,boxer atd.bez podsady jak boloňák?To jsem nikde nečet.Prosím Tě,vysvětli,nejen mě,ale i jiným,jak se obnovuje vodoodpudivost srsti a za jak dlouho(chudáci vlci a jiná divoká zvířata,ta do vody také někdy musí).Aby po jednom koupání nebylo po zimě,pak příjde jaro,prší a psi budou vlastně celý rok mokří až na kůži a to jim vlastně prospívat také nebude,můhou být jen +2 stupně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 09:41 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Pochopitelně je myšleno slovním výrazem "jinou srst" její hustota, hlavně hustota podsady. Já mám zase vypozorováno, že psi chovaní v bytě mají podsady zřetelně méně. Co se týče koupání tak pokud není důvod také to v zimě nedoporučuji, ale jsou situace, kdy je vykoupání prostě nutnost i v zimě a na to by pak člověk měl pamatovat v následujících dnech, dokud se hafanovi neobnoví v srsti její vodoodpudivost. To žes u kamarádovo rotvice nikdy neviděl oblek ještě neznamená, že by to neuvítala. Nemoc je až to poslední, ony stačí prochladlé ledviny, kyčle, páteř a pod. což se může projevit ve stáří. To víš sám si pes nikdy oblek neoblékne ;-)
Pokud je sníh suchý a mrzne tak jej skutečně ze sebe setřepe, ale já popisoval jinou situaci - mokrý sníh, nebo sníh s deštěm. To se při odmaštěné srsti dostane na kůži poměrně brzy.
Kdybych nyní o víkendu neřešil s jednou známou jejího hafana - 4 roky, kříženec labradora, dlouhé vycházky 3x denně přes hodinu, aktivní aportér stále v pohybu - o víkendu udělal pár loužiček v bytě, evidentně prochlazený buď ledviny a nebo močové cesty. Pozná toto člověk u psa chovaného venku? Těžko tam jsou loužičky normální. Podotýkám, že tento pes nemá zvyk žrát sníh - osobně vyzkoušeno.
Pochopitelně NIKO u NO, který je stavěný na práci a pobyt venku bych oblek neřešil, ale řeč je o krátkosrstých plemenech. Toť zase moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 21:13 NIKO
NIKO napsal: sních Omluvte mi překlep stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 19:20 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ludek
:-D tak ten zmiňovaný salašník řeší jiné problémy: pokud je venku -10, uvnitř +23°C, je velký problém, psa zvyklého na venkovní teplotu, aklimatizovat dovnitř. Řeším to tak, že je čtvrt hodiny na nevytápěné verandě, pak v předsíni.. no a když se vyteplí na pokojovou teplotu, už to Besi uvnitř nebaví a chce ven. Extrémní mrazy přečká v noci na té verandě - v bytě nevydrží. Do -10°C je venku naprosto bez újmy - spí na sněhu, ani se neobtěžuje do kotce se zateplenou boudou. Podle mne psům spíš vadí ty tepelné přechody - z tepla do zimy a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2010 18:28 NIKO
Pes,který má podsadu a je chován v bytě u radiátoru,tak jí má trošku méně(možná,i když se mi to vůbec nezdá),jinak srst jiná není.V zimě,když je sníh,protože není bláto,tak se pes v podstatě nekoupe.Může být venku klidně déle než hodinu,sních ze sebe setřepe a není vůbec mokrý až na kůži.Vše vypozorováno u NO!Kamarád má rotvajlerku,má asi 8 let a já ji nikdy v obleku neviděl a nemocnou také ne.Pes,který se jde 3x za den na 5 minut vyvenčit,nějaké problémy mít může ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 18:24 Žena mojzinka [71] - Teriéři
Fotka k příspěvku Jo a župánek je taky moc důležitý!!!!! :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2010 18:21 Žena mojzinka [71] - Teriéři – Re: AileenK
Fotka k příspěvku To je pravda oblékání v létě taky nechápu.Páníček jde v kraťasech a tílku a pejsek má tričko a třeba šiltovku :-O Určitě je mu bezvadně.Viděla jsem v létě fenečku jorka v růžových šatičkách a růžové čepičce.Ve stínu bylo přes 30 stupňů.Takže to bylo nepochopitelné.Dixinka byla ostříhaná celá nakratičko a přesto jí bylo vedro, s oblečkem si to neumím představit.Je to módní záležitost a pro mě i trápení toho pejska.
www.psi-oblecky.cz/… Tady mají velký výběr letních "potřebných" doplňků.
Foto-důležitá věc pro psa-pyžamo ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2010 16:54 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Sem holt jiného názoru a to že pohybujícíse zdravý pes na procházce nepotřebuje ani botičky, ani žádný jiný obleček.:)
Navíc mi přijde že kolikrát nejde ani tak o psa, jako spíš o polidšťování psů :-( , oblékaní je do námořnických šatů s čapcem v létě, aby ladily s páníčkem.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2010 14:31 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Též se přikláním k názoru, že je někdy užitečné oblek psovi dát pokud jsou povětrnostní podmínky nepříznivé a to i větším plemenům. Nejde ani tak o silný mráz, pokud je pes v pohybu a doba procházky je do jedné hodiny. Ovšem vydáme-li se se psem třeba na běžky a bude sněžit, takže sníh bude na psovi tát a on bude za hodinku až na kůži tak to na jeho zdraví nijak nepřidá. Dalším faktorem je srst psa chovaného doma u radiátoru. Je zcela jiná než u psů, kteří jsou celoročně venku. Navíc u psů chovaných doma chovatelé častěji psy koupou v šampónu, čímž srst zbaví její přirozené ochrany proti vlhkosti a vodě a i v případě deště nebo mokrého sněhu je hafan mokrý až na kůži velmi brzy. Takže třeba výmar nebo dobrman či rotwík na dlouhou procházku ohoz uvítají, naopak obléct salašníka, to je jako dávat tílko medvědovi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2010 13:43 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Je tam psáno pro malé a CHOULOSTIVÉ psy. A to se myslím vztahuje i na velká krátkosrstá plemena. :-( Jinak by mě moje čubinka RR taky někde umrzla.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:35 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: mojzinka
Hm takže defakto svoji dogu týrám zimou, když se na procházce třepe jako ratlík :-D :-D By mě zajímalo jak se to dělalo před 10-ti lety kdy žádnej oblek nebyl, asi jim psi zamrzali na chodníkách na vodítkách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:33 Žena mojzinka [71] - Teriéři – Psí oblečky-článek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2010 00:20 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
já už bych to nerozebírala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:47 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jó, botu. A není to španělská a to pro psovoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 20:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
Ty jsi nějaká napruzená, ne? smich Nevím, já záchranařinu "dělám" chvilku narozdíl od holek, co už se v tom nějakou dobu pohybují. Prostě jsem slyšela, že si pes musí nechat nasadit botu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:19 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Bohužel, tam se nic nelosuje. Nevím, jak dlouho děláš záchranařinu, ale já se jí věnuji od začátků. Podle ZŘ na tom není nic nesrozumitelného - prostě předepsané nejsou a ani se o nich nelosuje. Je každého věc, jestli botičky použije a nebo ne. Záleží taky na rozhodčím, jestli je povolí pokud není pes zraněn. Tím debata pro mě končí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 17:55 Žena Mišulka [7] - Teriéři
Botičky se mi taky zdají příliš a málokterý pejsek to snese. Ale s tím že obleček není potřeba pokud se venku pes pohybuje nesouhlasím. Samozřejmě opět je tu rozdíl velký, střední a malý pes. Já mám jorkšírku a rozhodně v zimě oblekám!!!!!!Bez toho by se ani neproběhla, protože v těchle mrazech by umrzla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:19 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
jak jsem napsala: Takže bych to upřesnila - ne, že MUSÍ, ale je pravděpodobné, že si ji bude muset nechat nasadit, pokud padne "los" na tohle. ano
Nevím, co je na tom nesrozumitelného smich ... znám lidi, co měli na zkoušce botu, tak co je na tom divného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:31 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
To znamená u ZZZ - spec. cviky. A tam je:
1. průchod mezi dvěma ohni,
2. překonání nepříjemného materiálu,
3. kontakt se dvěma cizími osobami za přítomnosti psovoda (nakládání na dopr. prostředek a pod.) - nic o botičkách, to by tam bylo výslovně napsané,
4. doprava na otevřeném dopr. prostředku,
5. přímé označení ležící osoby na 20 m.
NIC JINÉHO TAM NENÍ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
To s tou botičkou bylo pod "Kontakt se dvěma cizími osobami za přítomnosti psovoda(nakládání na dopravní prostředek apod.)" - to apod. znamená cokoliv, mně lidi z brigády říkali, že tam bývá i nasazení botičky. Takže bych to upřesnila - ne, že MUSÍ, ale je pravděpodobné, že si ji bude muset nechat nasadit, pokud padne "los" na tohle. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 13:40 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Nevím v kterém ZŘ záchranářů je předepsáno vyzkoušení botiček. Ale za ty léta, co se tomuto odvětví kynologie věnuji, jsem to nikde nečetla, neviděla a ani jsem o tom neslyšela. Je fakt, že já osobně jsem použila na lavinovkách návleky z šusťákoviny, ale jen proto, že čubina byla ještě mladá a nechtěla jít vyhledávat do sněhu, kterým se propadala až po břicho a na packách měla koule, které se snažila vykusovat, místo aby hledala. A to po mě všichni i s rozhodčím koukali jak na blbce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
ToŤ můj názor taky...jen s těma botičkama do hor bych až tak úplně nesouhlasila. Zajímala jsem se o ně v rámci záchranařiny, kde si v rámci jedné zkoušky musí pesan nechat nasadit botku. V článku byla i úvaha o tom, jestli botky do sutin ano nebo ne. Vyšlo mi z toho, že ne.. a to z prostého důvodu: pes nemá přehled o povrchu a nepohybuje se přirozeně opatrně - neví, kde je to ostré, horké apod. Nedává si zkrátka pozor a nehoda se může stát snáz. Proto bych botičky nasadila až v případě úrazu.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:14 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: mimišák
Nekoukala sem škoda, no nicméně si myslim že psí botičky do zimy jsou pitomost, tlapky odjakživa v zimě akorát mažeme krémy, žádné botičky. Botky bych spíš viděla někam do hor kde jsou ostré kameny a hrozí poranění pacek, ale do města či na vesnici? Nejsem toho zastánce a ten igelit v těchh botkách no ten musí být super, pokud člověk chce léčit zapeřené capky jen do toho ne
Stejně jako oblečky, ty chápu pokud je psík nemocný (záda, ledviny, klouby) nebo někde hodinu sedí, ale zdravý pes který se venku pohybuje obleček přece nepotřebuje - toť tedy můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 07:00 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Botičky
Včera jsem koukla na Receptář - a co se neprobíralo? Ochrana pacek v zimě. Paní veterinářka předvedla neoprenové botičky. No ty nejsou nepromokavé, tak pod ně doporučovala igelitový sáček. Zírala jsem s otevřenou.. tedy otevřenými ústy: pod tím se přece packa musí zapařit. Nehledě k tomu, že botičky snese málokterý pes. My se naučili mazat kosmetickou vazelínou - packy jak dětská prdelka a na tom mastném se nedrží ani sněhové kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2010 12:48 Žena xanti [442] - Teriéři
Fotka k příspěvku tak Xanti má na zimu kominézku stydim na delší procházky. Líp je jí bez ní...(soudím podle chování)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 12:42 Žena Týna [36] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – zinmí oblečky
zdravím
Maxík-mě je venku dobře,,ale jen chvíly tak mi panička pořídila obleček s kožíškem a je mi fajn ,,ale nechodíme na dlouhé procházky to bych asi zmrznul od nožek a sůl mi taky nedělá dobře ale panička má výborný krém na pacičky nazdárek potlesk ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1677x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/64-oblekani-psu?od=251