Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

"Bojová" plemena

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
"Bojová" plemena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:18 Muž micz [165] Re: Dracula
No asi mě o jagteriérech nepřesvědčíte... Nehledě na to, že už mi pár myslivců kteří je měli na rovinu řekli že jagteriéra už nikdy víc. Jako lovecký pes je asi ok, ale to je asi tak vše. Naprosto si ho nedokážu představit v soužití s jinými domácími zvířaty, protože jeho lovecký pud se prostě nedá usměrnit. Jinak myslivci tady u nás na jihu absolutně kašlou na socializaci jak s lidmi tak se psi. Štěňata nesmí nikdo hladit, jako hračky mají pouze kožešiny různé zvěře a většinu dne tráví v kotci. No a na honech se páni myslivci diví, že jejich pes se rve s ostatními psi a sem tam pokouše i kolegu myslivce... Mimochodem neberte si to tu nikdo osobně, ale myslivce z duše nenávidím. A to z pár prostých důvodů, ale to sem nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:53 Dracula Re: petrab
Každej pes(bez rozdílu) na volno s náhubkem

Je to dle vyhlášek to je jasné, ale já například bych svý Beuši náhubek nedala, jen kdyby byla fakt zlá. Sama vím, že pro okolí není nebezpečná, celkově se psů, lidí, kol aut aj... absolutně nevšímá... Nedokážu si třeba představit malou čivavu s náhubkem, jsem snad ještě nikdy neviděla hmm co se týče přítelova vlčáka, ten náhubek nosí jen ve městě, nebo když mají výjezd jinak mu ho taky nedává, nemusí, ale zároven by taky nikomu nic neudělal. Procházka s náhubkem, inu chápu mezi lidi... Jenže většina lidí na to s**e, mladí a staří si kupujou psy na který nemají, totálně třeba nechápu to, když už ten majitel ví, že jeho pes se rve a je schopen zaútočit proč na to nebere opatření, tomu přeci musí být jasné následky né, to už jsou fakt dementi a ten náhubek by měli nosit oni uvnitř psych. ústavu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2013 17:10 Dracula Re: micz
Jen nám to napiš, koneckonců je to tu diskuze o kynologii :-)

K myslivectví mohu jen říct že výchova takového loveckého psa je makačka, pes nesmí jen tak svévolně v revíru štěkat, musí být hodný ke zvěři, ale když na to přijde tak zlý - tím myslím vrčet, štěkat kousat a trhat, pronásledovat. Zvyklý na údery před, za ním čímkoliv, na střelbu, na řev. A na napadení. Tito psy snášejí prohru v lovu velice špatně.
Mohu dodat ještě že bez ohledu na plemeno každý pes dokáže kousnout a zabolet...
Vím že b.harrier je ostrostí taky znám, dokáže hodně ublížit a to je to bezproblémové, mírumilovné plemeno, ale stačí jedno kousnutí do hrdla srny a je po ní. Dusí, škube, drží a nepustí, což je prostě pud. To samé má aj jagdterrier akorát že v menší síle, ale pokud je ve smečce tak je zvíře které je loveno ztracené. Je to hbitý a celkem ostrý pes, ale nemá-li pádný důvod, na člověka nezaútočí, jedná se-li o výchovu psa člověkem, to je zase něco jiného než tvrzení že tato rasa je zlá...

Temperamci je třeba zvládat, ale je velmi nenáročný na výchovu, spolehlivý a velmi učenlivý, jakého si však jeho samého pán udělá tak tak přesně to od***e jeho okolí, bohužel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 15:10 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: micz
to je mi ľúto ale celé je to len o výchove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2013 10:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: pokud máš psa na vodítku tak náhubek není potřeba ne?Já mám Lupinku na vodítku bez náhubku a na volno s náhubkem.... hmm asi páni policisti neměli co dělat
záleží na tom, co má jaká obec ve vyhlášce, někde není nic, někde omezení volnýho pohybu psů, někde košík i vodítko, jak kde, někteří pol. to pořádně nevědí a nebo zkouší prudit i jinak, dle jejich zkušeností atd.

======

Každopádně je to stále dokola. Já na funkčnosti zákona nevidim nic moc složitýho. Udělala bych to rázně a jednoduše:

Každej pes(bez rozdílu) na volno s náhubkem .

Každej pes, kterej je jakkoliv nezvladatelnej či agresivní navíc přivázanej (kdyby se vyrval, neposlech apod.)- to dle uvážení majitel či povinně po jakýmkoliv předchozim incidentu.

Kdyby došlo k jakýmukoliv incidentu - poranění jinýho psa, člověka i s náhubkem či i s náhubkem na vodítku, pokuta rovnou 5000 nebo Dobrý den - tady exekutor, když nemáš prachy. Jakýkoliv vážný zranění - basa.

Vždycky by se našel nějakej expert alá zloděj nebo vrah, ale převážná většina frajerů by si dala bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:53 Muž micz [165] Re: Buba - Gump
je to smiešne lebo toto plemeno nie je agresívne na ľudí
Tak s tímto bohužel nemůžu souhlasit... je to poměrně ostrý pes na lidi. Jako malýho kluka mě pokousal a věř mi, že mi šel čistě po krku rozzureny Od tý doby tyhle psi i přes to, že se mi hladkoststí líbí, vůbec nemusím.... A to jakým způsobem je tady u nás vychovávají myslivci, nebudu raději ani psát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2013 13:57 Dracula Re: Buba - Gump
Tak nevím co slovenští policisté mají s tím že máš psa v lese - kde je malá pravděpodobnost že někoho potkáš bez náhubku smich

U nás ve Slavětíně jsou ted policajti pořád kvůli té hledané, v lese je potkáváme, ve vesnici, mám psa bez vodítka, bez náhubku a nic neřeknou... U nás ve vyhlášce nic o tomhle není takže mi mohou akorát tak love ****

Zajímavé je spíš, že kladenští policejní psi a ústeční je velkej rozdíl, ti kladenští bez povelu "volno" neudělají ani krok, ale ti ústeční tu u nás potkají jiného psa a jeho psovod má co dělat ho udržet ne a nemá náhubek !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2013 10:16 Žena pavoucica [703] Re: Buba - Gump
pokud máš psa na vodítku tak náhubek není potřeba ne?Já mám Lupinku na vodítku bez náhubku a na volno s náhubkem.... hmm asi páni policisti neměli co dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 17:06 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
išiel som z lesa na starú poľnú cestu smerom ku družstvu, kde si páni vetrali auto a čakali na nevinné obete :-D
akože v lese s náhubkom .. no super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:51 Dracula Re: Buba - Gump
Ty máš doma mini dobrmana jo :-D jako občas mě páni policajti překvapí taky :) no a kde jsi byl bez náhubku??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 18:42 Žena pavoucica [703]
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 17:14 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
tak potom bude mať problém :) ale dúfam že sa to nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2013 15:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
smich a když jí neudržíš a potkáš někoho, kdo jde zrovna z karnevalu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 15:49 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
ja som zažil asi pred pol rokom smiešnu príhodu vychádzal som z lesa a na ceste domov ma stretli policajti čo je u nás bežné kedže bývam na pohraničnom pásme ... pozerajú na môjho psa Jagdteriéra ... ktorý bol na popruhoch s reflexným obojkom a policajt sa ma opýta kde má náhubok ?!
ja : ona nehryzie
policajt: a keby ?
ja : tak ju udržím (je to smiešne lebo toto plemeno nie je agresívne na ľudí .. jedine že by boli oblečený za králika
:-D
ale vyzerá ako malý doberman ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   14.04.2013 21:14 Dracula
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 20:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Žeby Lupinka blbla s psim klukem? .....

Egoš taky kámoší s jednou místní pitbulkou.

A rovněž má panda stažený půlky!

Jde ale o jiný pohlaví. Když je pes dobře vedenej, neměl by to bejt problém nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 20:18 Žena pavoucica [703]
dneska jsem se přesvědčila o tom, že i z bojového plemena ve správných rukách může vyrust veselý a hravý pes.S Lupinkou jsme odcházeli z výběhu a přicházel tam pán ve středních letech, sympatický s pejsek pitbullem.Pejskové se očmuchali a chtěli si spolu hrát, majitel bulla mně přemluvil abych svou Lupinku ještě na chvilku pustila do výběhu, aby si spolu pohráli.Byla to taková nádherná honička a hra, že Lupina div ne z toho chytla infarkt, běhali a skákali až odpadli oba a my sotva došli domů.To Lupinka vypila plnou misku vody, snědla misku granulí a okamžitě usnula ano
Přiznám se že jsem měla stažené pulky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 08:31 Žena HOUP [1532]
:-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 09:17 Muž micz [165]
www.novinky.cz/… Ach jo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 18:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
navíc sotva ženská může manipulovat se psem,kterej je těžší než vona a to tim spíš, když má na šňůře dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 11:56 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Mylsím,že majiteľka to takto mysela.Nevravím,že hladkať ho po prdelke je ok.
Argentínska doga je lovecké(nie bojové) plemeno,i keď sa používala i na boje.No lovecký pes na veľké šelmy a zvieratá.Takže u takéhoto aj na 100% vycvičeného psa je košík na mieste.
Má lov zakorenený po generáciách a tu ozaj človek dokáže socializáciu len perfektnou výchovou a cvičením.Ak si niekto zoberie tohto psa len na frajerinu tak je to poriadne na grc ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 18:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
ono je to prostě tak, že jsou ti, kdož se, neznámo proč, zuby nehty brání tomu, že lidé způsobili křížením vady v genetice, tak to nazývám já, protože JAKÁKOLIV psovitá šelma a to i divoká, má vrozený, vtištěný a získaný chování ve smyslu, že když se jí jedinec ZCELA podřídí, tak ho prostě nechá na pokoji
a bojuje leda, že by se rvalo i druhý zvíře podobně dominantní,
takže může dojít samozřejmě z různejch důvodů ke rvačce, nemá cenu řešit, kdo za to může, kdo to vyprovokoval a já nevim co, ale ta nějak začne a skončí, takže není normální, aby pes držel pod sebou druhýho, kterej se mu zcela podřídil všema gestama, který dokáže vyprodukovat,
a nikdo mě nepřesvědčí, že bull rasa zakouslá do druhý po určitý době sama pustí, zamává a odkráčí,
(co se týče oný pani na videu, zakončení incidentu je pro mě naprosto šokující, páč převezme psa druhýho a maže si to domu nebo na prochajdu těpic nazdar dál, místo toho, aby psy přivázala a jala se zjišťovat, co její miláček napadenýmu způsobil a je zcela fuk, kdo si začal, páč zranění způsobil její)

HOUP napsala: www.liveleak.com/…
mě nikdo nepřesvětčí že argentiny nejsou zabijaci---je to tvrdé ale je to tak
nemyslím argentiny, myslím někteří jedinci a některé rasy
HOUP napsala: www.liveleak.com/…
koukat takhle na to a byt přímo při činu -nebe a dudy

k tomu bych ještě dodala, že double nebe a dudy, když se jedná o vlastní zvíře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 15:21 Žena HOUP [1532]
www.liveleak.com/…


---------------------------------kdybych natočila jak argentina držela Hopi tak by to bylo naprosto stejne jenže já měla klacek u ruky a taky jsem byla poučena od Bulařu co dělat--od té doby nosim pačidlo-------------------bobek a to mě sejří že majitel neví opakuji neví-co dělat když jeho pes zakousne:-(a pak mi ukaže někdo video z argentinou jak žužle novorozeně-to je jasné že se mi to nelíbí,, přirovnám to k bouračce jet v autě a nabourat se tak budu mít blok do toho auta nasednout radši budu chodit jen pěšky--------------------takže mě nikdo nepřesvětčí že argentiny nejsou zabijaci---je to tvrdé ale je to tak:-(koukat takhle na to a byt přímo při činu -nebe a dudy ---------------- :-(--předsudky ano mam :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 14:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
smich čau čáááu, i keď som na rade (s slovensky už taky neumim) - a má to cenu vůbec? Většinou v tomto tématu jeden kecá vo voze a druhej vo koze.

co se týče bezohlednosti páčidla (pěknej výraz, to mě pobavilo), raději jednám bezohledněji, abych zachránila zvíře

nevim, jestli majitel onoho retrívra měl nějakej plot (já ho třeba nemam, tedy vyjma plotu na chalupě), každopádně na chalupě na nás na ulici z votevřený branky vylítli psi už ikskrát a v případě, že nás neletí sežrat, tak rozhodně mýmu psovi nedovolim udělat nějaký cvak

vo nezodpovědnost majitelů jde dycky, ačkoliv velmi často jen na jedný straně a co se týče nezodpovědnosti na straně vobouch mám já bez komentáře, páč už jsem komentovala - v důsledku jde vždy o to, k jakýmu dojde zranění, kdo je zraněnej a kdo zranil

99,99999999999999999999999999999 % lidí, kteří mají tyto psy zde v okolí vědí naprostý houby vo tom, co u jejich psa funguje a stojej jako i*ioti

A to myslíš vážně, jako co se týče nepodmíněných a podmíněných podnětů a reflexů psů, že když můj pes žere jinýho, tak bych ho měla podrbáním po prdýlce uklidnit, aby ho přestal žrát? No, to je dobrý! smich palec - aspoň trochu srandy v tom dnešnim binci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 01:15 Muž prasan [897] - Teriéři
Myslím,že potľapkávaním chcela majiteľka očividne psa upokojiť aby pustil a nie ho povzbudzovala.

Môj názor: Otvorená bránka,okolo idúca s bull plemenom,vybehne retríver(je už jedno či chcel zaútočiť či len tak ako to majú v obľube štekal),pribehne príliš blízko a doga cvakla(je tiež otázne či cvakla v rámci obrany majiteľky,alebo chcela jednoducho zaútočiť)

A teraz sa dostávame k toľko ospevovanému zákonu,postihoch a povinnostiach.
!1: žiaden košík
!2: zanedbaný výcvik
!3: nezodpovednosť majiteľov na jednej i druhej strane
(aj majiteľ retrívera ho mal mať minimálne zavretého za plotom - vôdzku na videu nevidím,tak usudzuje viď.Môj názor)
!4: páčidlo je len rýchlejšia a bezohladnejšia cesta ako sa to dá urobiť (okukané na psích zápasoch) - za zadné nohy,alebo ak toto nefunguje(treba však na to odvahu a šikovnosť) stlačiť spodnú sánku cca v strednej časti
Toto minimálne u Jaime funguje na 100%
Ideš,si na rade smich pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2013 21:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
No, to já bull plemena chránim, co se týče keců, jak jsou nebezpečný vůči lidem. Tady jde ale o něco jinýho.

Co se týče ochrany, jde asi tak u těhlech incidentů jen asi o 0,000nic, zato 99,999 je to nezodpovědnost a bezohlednost.

NAVÍC NA TOMHLE VIDEU JE K ZBLITÍ NAVÍC I TA PINDA, KTERÁ ČUMÍ A EŠTĚ POPLESKÁVÁ PEJSKA PO P*DELI, JAK JE DOBREJ, AŤ UŽ SI TO UVĚDOMUJE A NEBO NE.

Pakliže by Tě ochránil tímhle způsobem Tvůj pes vůči člověku, pak až by přijeli policajti, držel-li by, zastřelili by ho. Na to zase zákon je.

Jinak bydlim tam, kde neni zákon na koše a vodítka. Pořídim si psa a jsem povinná nezpůsobit nikomu škodu nebo zranění. Jak to udělám, je na mně. Pes může chodit na volno zcela i bez vobojku nebo s vodítkem či s košem nebo i s vostnáčem a s elektrikou či se všim dohromady, prostě zabezpečenej úměrně mým možnostem a funkčnosti, aby se nic nestalo.
A nejhorší na tom je, že to zase neni ňáká vobrovská věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:21 Muž micz [165] Re: petrab
Já bull plemena nijak vehementně nebráním, mě se to video taky nelíbí. Bylo to myšlený tak že je klidně mohl ten pes napadnout i když o tom taky pochybuju. Ale na druhou stranu kdybych takovýho psa měl a on mě takovýmhle způsobem ochránil před agresivním psem či člověkem tak bych mu jedině poděkoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Deakovi
Deakovi napsal:
Pokud by měli být nějaké psychotesty k chovu takových psů tak je klidně podstoupím. Jenže ty testy by měl správně podstoupit každej

!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:30 Deakovi
lucisatko napsala: protože jde o plemena velmi chytrá, tvrdá a dominantní, která byla kdysi šlechtěna za určitým záměrem a geny nelze obejít

S tím naprosto souhlasím, ale bull je k lidem přítulný a milý. Svoji rodinu dokáže milovat tak jako nic jiného nasvětě. Pokud mu samozřejmě nikdo neubližuje. Jsou to neuvěřitelně chytrá zvířata. To jak se chová k jiným psům má prostě v genech a každý kdo si ho pořídí s tím musí počítat.

Pokud by měli být nějaké psychotesty k chovu takových psů tak je klidně podstoupím. Jenže ty testy by měl správně podstoupit každej druhej kdo má psa a nemusí to být žádné bull plemeno. A ne aby je zakázali někteří co si sedí támhle v teploučku a psa viděli leda tak z auta na ulici. Musel by to posuzovat někdo, kdo tomu rozumí! A pochybuju, že takovej člověk na to má čas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
"moje" téma, že jo....

vzhledem k tomu, že mýho psa podobně držel jeden místní pejsánek celých 12 minut, čemuž předcházelo to, že se do něj zakousl psíček na dlouhým vodítku, kterýho jsme míjeli tak, že můj pes šel s náhubkem u mý nohy, vím, oč se jedná, byť s poněkud příšernýma následkama (ale žije) /k určitejm názorům člověk přijde až po zkušenostech/,

takže třeba mně je úplně jedno co čemu předcházelo, (předpokládám, že si nemyslíš, že retrívr chtěl sežrat ženskou a její doga jí zachránila smich , možná je to myšlený tak, že retrívr přilít na volno k doze, to např. mně je zcela ukradený, protože kdyby jakejkoliv pes dnes přilít k mýmu, potrhal by ho - a je zajímavý, že pomalu dnes a denně nějakej přilítne a eště nikdy se nestalo, že by můj pes ňákýho sejmul - a proč? - protože JÁ nechci, aby se to stalo, takže JÁ zařídim, aby se to prostě nestalo nikdy, jak, když tu nejsou jasně daný zákony - to je už moje věc, ale tak, že to funguje) - ledaže by retrívr napad dogy (i takový běžně jsou, ovšem pak jde zase jen vo jedno - KDO je zraněnej!)

jediný, co můžu vidět na tomhle videu je to, o čem je řeč, některej pes prostě nepustí a v 99% lidi kolem (a ani většina běžných majitelů) neví, jak to zajistit, když už k tomu dojde, páčidlo v šupliku nebo na něj nejsou prachy, to jsou ale všechno bla bla bla,

jakkoliv agresivně či dominatně se projevující pes má mít na hubě koš a pakliže neposlouchá na slovo, pak má bejt i přivázanej


a mmch. - toto neni rvačka, toto je bezmoc, kdy jeden drží, aby vyhrál, druhej skoro chcípá a to počínaje neschopnou pindou, konče jinak neschopnym vokolím,

proč to ale vkládám? jedinej důvod - video bezohlednosti, lhostejnosti, nezodpovědnosti a "sadismu", vo čemž se tady a jinde bavíme dnes a denně, ale furt si to hlavně představujem, tak trošku reality,

a pak se divíme, že jsou lidi, kteří plánují, připravují a někdy i realizují všemožné omezovací zákony,

prasan napsal: Viem,že kopec ľudí s mojim názorom nebude súhlasiť. - řadím Tě mezi zodpovědný jedince, takže v lecčem s Tebou souhlasím, dyk víš, prašánku, zde k tvýmu:
ad 1 - většina podobnejch týpků tady nezvládá ani jednoho psa, natož vícero
ad 2 - tito lidé nedávaj svým psům koše - maj k tomu milion důvodů
ad 3 - zažila jsem iksero napadení a při nich NIKDY nikdo nebyl schopnej psy oddělit, já před rokem zkoušela všechno možný a jestli z toho něco zabralo, nevim, spíš to přisuzuju tomu, že hyena držela s malym zákusem, když jsem jí páčila nohy do vejšky, mohla něco zacejtit, páč je už stará

(nedá mi to a ještě přidám pro micze - loni tomu předcházelo, že jsem se šourajícím se psem na vodítku čekala, až hysterickou řvoucí hyenu na šňůře vodvleče baba za roh ulice, abychom pak mohli pokračovat směrem k domovu, zatimco se za rohem hyena vysmekla z vobojku a z pozarohu se vyřítila přímo tryskem na nás)

ad 4 - smich s plotem jsi to trošku poplet, ne?

P.S. když došlo onehdy k incidentu, co se týká mýho psa - ano, i já na tom měla vinu - měla jsem si spolu se štěnětem pořídit páčidlo a kudlu a když jsem takovýho psa viděla, měla jsem svýho hodit vobloukem přes nejbližší plot a nebo zdrhat pryč

.... ale dost, už nebudu zlobit ... ;-)

Co se týče toho videa, ženská by potřebovala traverzou po palici - krom toho smejkání se zvířetem, jehož jediný štěstí bylo, že ho pes nedržel za tepnu ,zrovna tohle bylo naprosto hustý:

Buba - Gump napsal: si dogu tľapká po zadku
- nevim, esli to jako měla bejt pochvala, pobídka nebo poškrabání mazlíčkova exému

no a vono ten koženej vobojek s límcem narvanej přes čerstvý stehy je taky bez komentáře....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:14 Muž micz [165]
Nikdo z nás tady netuší co tomu incidentu předcházelo... argentina je jeden z největších ochránců svého pána. Bohužel tohle bylo na páčidlo a mohly být daleko menší následky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:03 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
tak toto ma dostalo, majiteľa si dogu tľapká po zadku a ona si v kľude trhá retrívra :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:22 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Viem,že kopec ľudí s mojim názorom nebude súhlasiť.Vinu majú obaja majitelia psov.I keď majiteľka Argentínskej väčšiu.
1.majiteľka argentínskej- jednoznačne nezvláda dvoch psov na raz
2.......................- nemala košíky
3.......................- ak sa už takéto niečo stane musí byť schopná psa oddeliť a nie sa vyhovárať na to,že pes jednoducho drží
4.poškodený psík rovnako nebol na vôdzke,prípadne za plotom doma

Neraz sa mi rovnako stalo,že si spokojne kráčam po ulici a nezabezpečený hafan vybehne spoza plota a začne na Jaime útočiť.Chvála bohu tieto situácie zatiaľ zvládam.No netuším ako by to dopadlo,keby na nás vybehol napríklad Rotweiler.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
www.liveleak.com/…

přiznám se, že ani stahování zvířat z kůže za živa mě snad tak nezvedne žaludek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2013 16:59 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Pěkně rozebráno. Hezký hlody tam jsou :) Rath by se měl starat spíš sám o sebe než z nudy vymýšlet ptákoviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 16:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 22:38 Dracula Re: petrab
Viděla pouze ve snech a mých ideálních představách potlesk želbohu jen v nich no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2013 22:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
tak ještě se nic neděje, že jo, samozřejmě kvalitu a funkčnost v tom nevidim, vidělas snad něco, co v týhle republice funguje dobře?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2013 19:58 Dracula Re: petrab
Co se týče toho povolení tak nevím nevím hmm Co myslíš ty Péťo? Já si myslím že to je to samé jako se zbraněmi, plno dokladů okolo toho, ale stejně si k ní lidi najdou cestu i bez nich ... to samé to bude s těmito pejsky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2013 18:25 Žena pavoucica [703] Re: prasan
to je přesný, mi se k Emince chovámě hezky a Lupina vždycky přijde a olíže jí celý oblyčej:)Nečekala jsem, že to tak vezme spíš jsem se bála, že bude žárlit, ale je úžasná:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 09:45 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: lucisatko
Pes proste cíti,že narodené dieťa je členom rodiny.Ak dieťa neberie je to hlavne preto,že sa cíti byť odvrhnutý.Alebo kopíruje správanie sa rodiča,keď na dieťa kričí a takto ho odsúva na spodok ,,svorky,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 09:02 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: Dracula
mám kamaráda co má kříženku amstafa s pitbulem a zírám jak ta by mohla někomu ublížit...on nemá žádné zkušenosti s výchovou psů, Alma umí sedni, lehni, ke mně, ale je tak nesmírně hodná a vyrovnaná, snese i ostatní zvířata uplně v pohodě

Přesně takový je náš Tobby. On je zatím ještě mladej tak se může jakkoli vybarvit, ale když k tomu veden od malička tak nemá jediný důvod pak ublížit. Máme okolo baráku spoustu koček a je s nimi kamarád. Teda s těmi našemi co ho k sobě nechají přiblížit. Když mu cizí kocour co sem chodí dal facku, tak z toho byl nešťastnej, že si číču nemůže ani očmuchat :)

Spíš mě zajímá, jak to s ním bude až třeba za par let přijde od rodiny nový přírustek. Četla jsem, že tito psi vycítí, že se něco děje a na těhotnou přestanou i skákat. Jsou milující k rodině a nový přírustek pry vezmou hnedka jako součást. Tak jsem zvědavá jeslti to je pravda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2013 08:46 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
protože jde o plemena velmi chytrá, tvrdá a dominantní, která byla kdysi šlechtěna za určitým záměrem a geny nelze obejít

S tím naprosto souhlasím, ale bull je k lidem přítulný a milý. Svoji rodinu dokáže milovat tak jako nic jiného nasvětě. Pokud mu samozřejmě nikdo neubližuje. Jsou to neuvěřitelně chytrá zvířata. To jak se chová k jiným psům má prostě v genech a každý kdo si ho pořídí s tím musí počítat.

Pokud by měli být nějaké psychotesty k chovu takových psů tak je klidně podstoupím. Jenže ty testy by měl správně podstoupit každej druhej kdo má psa a nemusí to být žádné bull plemeno. A ne aby je zakázali někteří co si sedí támhle v teploučku a psa viděli leda tak z auta na ulici. Musel by to posuzovat někdo, kdo tomu rozumí! A pochybuju, že takovej člověk na to má čas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2013 08:11 Žena pavoucica [703] Re: micz
Psala jsem že je potřeba, aby člověk byl silná osobnost tím jsem myslela psychycky vyrovnaného jedince, který zvládne výchovu psa.Spousta lidí si pořizuje tyhle pejsky kvuli tomu, že je to ted v modě :-O A se vším co se tu psalo uplně souhlasím, všechno je to o člověku.Já jsem jedinkrát pleskla Lupinku po prdeli, nevěděla jsem o výchově psa nic a ona se mě pak bála a nechtěla ke mně jít.....Tad už jsme spolu 10 let.Nikdy jsem s ní nechodila na cvičák a přesto umí základní poveli a můžu ji vypustit i na volné prostranství, jelikož vím, že se vrátí:)Ne samozřejmě všude.Huskouni mají silný lovecký pud a na poli nebo v lese si nedovolím ji pustit, ale jinak umí chodit ve městě u nohy a je hrozně hodný pes.Jsem na ni náležitě hrdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 00:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
já osobně, co znám iks lidí, kteří mají tyto pejsky, pakliže jsou z dobrého chovu, dobře vedeni a nemají žádnou špatnou zkušenost (což např. v Praze při tom množství psů je míň pravděpodobný), jejich dominance se projevuje často až později, kolem + - 4. roku, pakliže se objevuje nějaká agresivita v ranném věku, jde většinou o gen. vadu

osobně vidím obrovský problém ve zmíněný "oblíbenosti" plemene /který mmj. do budoucna způsobí i zdravotní komplikace/, kdy si psa pořizuje kdekdo, nevěnuje se mu, či si ho naopak pořizuje záměrna pro prestiž a zvýšení sebevědomí apod., v poslední době jsou stále častěji vidět psi bez PP a různí všemožní kříženci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 00:28 Dracula
Když už jste v debatě u těch bojových plemen a jejich majitelích musím si postěžovat na to jak se tyto plemena stali oblíbenými mezi lidmi, kteří berou drogy, alkoholiky a jinými devianty což vede ke katastrofálním následkům...Také si je oblíbili malé děti a pubertáci, je to přeci bojový pes né tak ho chtějí a rodiče nehledě na následky běží a psa koupí a také to potom tak dopadá...

Doslova je na vodítku dítě a né pes hmm

Ale vzpurné je i to jak se ke psu chovat, je to pes dominantní a zároven i citlivý, mám kamaráda co má kříženku amstafa s pitbulem a zírám jak ta by mohla někomu ublížit...on nemá žádné zkušenosti s výchovou psů, Alma umí sedni, lehni, ke mně, ale je tak nesmírně hodná a vyrovnaná, snese i ostatní zvířata uplně v pohodě, má jen ten domácí výcvik a když se kouknu na jiné majitele těchto plemen jak by se na vodítku přetrhli, neposlušní a nedej bohu zákeřní a kousaví tak se jen divím, ale je to tím nesprávným necitlivým přístupem...bytí, kopání aj... negativní účinky na psa ze strany MAJITELE..

Ale hlavním problémem u těchto psů je zkrat, který může nastat i při tom nejhodnějším psů ze všech a u těchto plemen pomůže pak jen násilí, což se mi stalo na cvičáku...

2letý pitbul, vycvičený, vyrovnaný, taky zlatíčko... měl prostě jednou zkrat uprostřed cvičení, z ničeho nic a když jsem se dívala na to jak majitel psa mlátil vodítkem tak jsem neměla slov.... osobně se raděj výchově těchto metodám, které jsou prý u těchto plemen potřeba. Ale mít jedno z bojových plemen, tedy už jsem měla kanarskou dogu a to taky nebyla ledajaká výchova ne makačka :) tak s ní cvičím po svým, ono pokud je člověk vyrovnaný, neagresivní a bude mít dobrý vliv na psa, je to podle mě lepší než takové psy hnát na obrany, když bych jej chtěla jen jako přítele...ono pak mají PRÝ tendenci se hnát na lidi a kousat právě po nesprávném cvičení obran, ale to už není ode mě, nýbrž to říkal majitel toho pitbula co znám, ale jestli je to pravda netuším.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
lucisatko napsala:
Nemyslím si že by bull na tom byl jinak než ostatní psi

názory jsou různý, můj v tomhle směru je rozhodně zcela na druhý straně, protože jde o plemena velmi chytrá, tvrdá a dominantní, která byla kdysi šlechtěna za určitým záměrem a geny nelze obejít - pakliže ovšem hovoříme o vztahu pes x pes a nikoliv pes x člověk, kdy jezevec zakouslej do kotníku je běžnym jevem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
micz napsal:
například NO. Kolik pokoušou za rok lidí? Myslím, že daleko víc než bull plemena,
palec No, to máš pravdu, sem tam se jen někdo nehodí do průměru. Ale jinak NO žerou, na co přijdou. Ti moji mají nějakej defekt, za 25 let nejen nikoho nepokousali (a to někteří nebyli zrovna mírumilovní kámoši), ale ani nikoho nevystrašili (škoda), zatímco jen posledního mýho psa měla zmíněná plemena v hubě během 10ti let už 13x a z toho jednou děkuji Bohu, jestli je, že je pes naživu. Kdybych od tý doby přistupovala ke svýmu psovi jako každej druhej v okolí, kosil by psy jak na běžícím pásu. Občas si řikám, jak jsem blbá, že se to neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 19:30 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: pavoucica
já si pořídila v 17letech huskyho a nic o chovu a výcviku psa jsem nevěděla, ale všechno časem šlo.Všechno mám načtené z knížek nebo z internetu.Je to psice tvrdohlavá, ale prostě člověk musí vědět jak na to.Se psi typu bull je to něco jiného tam musí být člověk dost silnou osobností, aby mu pes nepřerostl přes hlavu

Já mám taky všechno jen načtené z knížek a internetu. Neříkám, že každý kdo je začátečník to nemusí zvládat. Jenže určitě známe spoustu takových kolem sebe co si pořidí psa, ten je parkrát neposlechne a oni jej radši zavřou na zahradě kde od nich je klid, nebo to naopak řeší nepřiměřeným mlácením.
Nemyslím si že by bull na tom byl jinak než ostatní psi znám jezevčíka který je daleko větší potvora a vůbec nezáleží na tom, že je malej a takových je víc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 2226x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/643?od=101