Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

"Bojová" plemena

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
"Bojová" plemena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2013 19:00 Muž micz [165]
Osobně bych klidně byl pro jisté zpřísnění u určitých psů. Klidně určitá věková hranice,psychotesty majitelů,podmínky chovu atd... A ne rovnou nesmyslný vyškrtání plemen. Dále vezměme v úvahu například NO. Kolik pokoušou za rok lidí? Myslím, že daleko víc než bull plemena, ale to není pro média tak zajímavý takže to nikdo neřeší. Je to zkrátka hrozně špatně vyřešitelný problém, zvlášť v rukách politiků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 18:24 Žena pavoucica [703] Re: petrab
kdybys někdy náhodou kandidovala na prezidentku tak máš můj hlas X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2013 17:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Já taky nic neposuzuju, můžu jen napsat vlastní názor spojenej s mýma zkušenostma , s lidma okolo atd. Co se týče kontraverzí mezi psy na veřejnosti, chození na cvičák a běhání po venku je pidi z toho, co je potřeba.
První model, kterej by si člověk měl uvědomit, je ten, že nejen různý plemena, ale i individuální jedinci jsou určený k nějaký činnosti a pro co mají vlohy a předpoklady. Sotva budu se smečkou chrtů chodit na volno kolem krmelce v lese a sotva budu chtít po středoazijatovi, aby se mnou provozoval dogdancing na jednom place v hale s padesáti dalšíma hafikama.
Jak už jsem řekla, za vše můžou lidi. A kvůli nim to odnesou psi. Jenže se není radno divit těm, kdo už toho maj po krk. Když se koukneš kolem sebe, kdo a co si pořizuje a čeho přibejvá naprosto vesmírnou rychlostí bez rozmyslu a použití mozku aspoň v základu, nemá cenu to nějak obhajovat nebo zvlášť komentovat.
Jsou psi, kteří maj tunu zkoušek z výkonu a žerou, co potkaj. Jsou psi, který neznaj ani slovo sedni a k ostatním jsou mírumilovní a lehaj před každym na znak. Vztah k okolí nemá co společnýho s posloucháním. Tam je to otázka genů, fáze vtiskávání, socializace, výchovy, chovu, ustájení, prostředí a zkušeností člověka i zvířete (!).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 10:35 Žena pavoucica [703] Re: micz
Koukej já tohle dost dobře posoudit nemužu, jelikož jsem nikdy takového psa neměla ani mít nebudu.Nebo myslíš, že stačí se psem chodit na cvičák a běhaní po venku???Znám psi, kterým se majitelé docela dost věnovali a stejně jsou neposlušní a kousavíhmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 02:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: To mají chovatelé podstoupit nějaké psychotesty, aby se to vědělo?Nebo povinný cvičák?

složitá záležitost...
každopádně je pro leckoho štěstí, že máme nového pana prezidenta, který se psama zaobejvat určitě nebude, bejt na vršku já, to by byl masakr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 01:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
lucisatko napsala: "řada majitelů psů nemá základní předpoklady k chovu nebezpečných plemen psů, někdy si i chovem takovýchto plemen psa kompenzují vlastní psychický problém."

To je stejné jako s řidíčákem, někteří lidé si udělají řidičák a pak to prostě nezvládají a zabijou se, protože jsou nezkušení.

Někteří si pořídí psa (a nemusí to být žádné bojové plemeno) a prostě ho nezvládnou. To je pořád dokola tone



co si budem řikat, velká část oněch zmíněných lidí, o kterých je řeč, si rozhodně nepořizuje pudly nebo čivavy


co se týče řidičáků, holt fatální smůla, která nepotkává kdekoho dnes a denně, co se týče pejsánků, záležitost denodenní a navíc zas až tak příliš leckdo neřeší, jestli mu psa rafne do prstíku onen pudl nebo čivava ...

X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 21:05 Muž micz [165] Re: pavoucica
pavoucica napsala:Se psi typu bull je to něco jiného tam musí být člověk dost silnou osobností, aby mu pes nepřerostl přes hlavu... Tak takovouhle volovinu jsem už dlouho neslyšel. Jediný co se u těhle psů musí tak to je to se jim pořádně a hlavně důsledně věnovat. Osobně si myslím, že čistokrevní psi typu bull v dobrých rukách jsou daleko vyrovnanější a přátelštější než většina plemen psů... Celej tenhle návrh zákona bude opět jen hovadina absolutně nedomyšlená....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:36 Žena pavoucica [703] Re: lucisatko
já si pořídila v 17letech huskyho a nic o chovu a výcviku psa jsem nevěděla, ale všechno časem šlo.Všechno mám načtené z knížek nebo z internetu.Je to psice tvrdohlavá, ale prostě člověk musí vědět jak na to.Se psi typu bull je to něco jiného tam musí být člověk dost silnou osobností, aby mu pes nepřerostl přes hlavu...bohužel spousta lidí si opravdu kompenzuje svoje mindráky a pořídí si silného psa, jenom aby ukázal jakej je borec.A z babiček venčících tyhle plemena, mi jde přímo mráz po zádech.Ale zase přemýšlím, jak se vubec dá říct kdo je a není zpusobilý pro chov těchto psů?To mají chovatelé podstoupit nějaké psychotesty, aby se to vědělo?Nebo povinný cvičák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:19 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
"řada majitelů psů nemá základní předpoklady k chovu nebezpečných plemen psů, někdy si i chovem takovýchto plemen psa kompenzují vlastní psychický problém."

To je stejné jako s řidíčákem, někteří lidé si udělají řidičák a pak to prostě nezvládají a zabijou se, protože jsou nezkušení.

Někteří si pořídí psa (a nemusí to být žádné bojové plemeno) a prostě ho nezvládnou. To je pořád dokola tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:33 Žena pavoucica [703]
Hrazení antikoncepce pro některé ženy....řekněme to narovinu, že tím pan Rath nejspíš myslel romky a podobné.Ikdyž si myslím, že zrovna tyhle ženy antikoncepci brát nebudou, ani kdyby ji měli zadarmo, jelikož rození dětí je pro ně stálým zdrojem přijmů....
Jinak se vším ostatním co napsal souhlasím do puntíku.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 18:53 Muž micz [165] Re: pavoucica
to bude zase paskvil jak na slovensku....
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 17:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
s tímhle zcela souhlasím: (s pochybností možností návrhu zákonů z basy)
"řada majitelů psů nemá základní předpoklady k chovu nebezpečných plemen psů, někdy si i chovem takovýchto plemen psa kompenzují vlastní psychický problém."

"hrazení antikoncepce pro některé ženy"

"nulovou sazbu daně na chléb, mléko, máslo, maso, ryby, ovoce, zeleninu a léky hrazené ze zdravotního pojištění"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:32 Žena pavoucica [703]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 10:12 Žena pavoucica [703] Re: petrab
to je moc pěkný potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.01.2013 14:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:03 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Skvělej článek, díky za něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.01.2013 20:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – ČÁST 2
"........................d)MÁŠ NĚJAKÉ TIPY, JAK SEZNÁMIT SMEČKU S NOVÝM ČLENEM? JAK TO BYLO U VÁS?

Seznamování u nás je složitá věc. Co se týká štěňat, tak jen psi-kluci si s nimi dokáží trošku hrát, dokonce vypadjí, že je to těší. Ale naše feny cizí štěňata moc nemají v lásce, takže u nás nefunguje klasické seznamování, spíš necháme psy, aby si na sebe postupně zvykli. Zvyk je asi to maximální, čeho se dá u pitů dosáhnout. Co se týká seznámení s lidmi, tak pitbulové jako plemeno jsou velice milující a nejsou s nimi problémy ani s návštěvami. U tohoto plemene je možná agrese k lidem vždy výsledkem buď špatné plemenitby, nebo úplně pokažené socializace. Jsou také úžasně chápaví – jak jsem byla v jiném stavu, tak rychle pochopili, že na mě nemohou tolik skákat jako dřív, a toto zjemnění jim naskočí i nyní vždy, když nesu syna na ruce nebo v sedačce. Když jsme Kamila přivezli z porodnice, psi ho vzali jako kdyby s námi žil celou dobu úplně samozřejmě. Vlastně na jeho příchodu i vydělali, protože s nimi chodíme více ven. Jak bereme kočárek, vždy vezmeme s sebou jiném psa a to je i několikrát denně, takž vedle klasického venčení a trénování přibyly i klidné procházky s kočárkem, což oceňují hlavně starší fenky.

e)
JAK ŘEŠÍŠ KONFLIKTY A RVAČKY?

Především se snažím, aby k nim moc často nedocházelo, ale navzdory vší opatrnosti se občas něco semele, takže běžné kousance už umím perfektně ošetřit. Závažnějším poradněním také předcházíme tím, že na různých strategických místech (po domě, zahradě, v autě) máme rozmístěné braksticky (páčidlo na rozevření čelistí), protože k masivním poraněním dochází často při zbrklém roztrhnutí zakousnutých psů. Než se snažit psa odtáhnout, vždy je lepší mu otevřít tlamu a napadeného jemně vyprostit, abys e omezilo poranění podkoží. Problém ale občas je, že napadený se velmi ochotně do rvačky zapojuje, takže roztrhnutí rvačky pitbulů je spíše „hra pro čtyři ruce“.
Celkově myslím, že s rozumnou výchovou a trochou opatrnosti je soužití více pitbulů možné a vcelku poklidné, ale nikdy nebudou ležet v jednom klubku na kanapi. Chtít z APBT udělat kamaráda ostatních psů pomocí socializace a výchovy je asi podobně naivní, jako tvrdit, že výchovou odstraním lovecký pud u ohaře. Bohužel, nejvíc škody napáchají právě ti lidé, kteří si toto neuvědomují."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.01.2013 20:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – ČÁST 1
Velmi mne nadchl článek v PPČ, kde majitelka několika APBT popisuje skvěle, otevřeně a konečně pravdivě povahu pitbulů vůči ostatním psům (viz níže), za tento zveřejněný "rozhovor" děkuji PPČ i jí. Měl by být metrovými písmeny vytištěn všude, kde je možnost si tyto pejsky pořídit.
Nechť slouží neznalým k informaci, co má člověk v rukou a proč onen nechvalný "název bojové plemeno":


citace z PPS z článku Kdo s kým? – Pět pitbulů v bytě:

"a)
MÍŠO, PŘED ROKEM JSI MĚLA TŘI PITBULY – BÁRU, MÍNU A BUDDYHO. OD TÉ DOBY SE TI ROZROSTLA DOMÁCNOST O NĚKOLIK PSŮ I LIDÍ...

Za tu dobu jsme se skutečně rozrostli pěkně. Fenku Heru si s sebou přivedl můj partner Kamil, se kterým jsme se potkali na závodech (jak jinak než bullsportů) v Polsku, a ještě jsme si pořídili dva psy – Zecka a Démona. No a aby toho nebylo málo, tak jako třešnička na dortu „přišel“ ještě náš syn Kamil Lucián ... Takže jsme opravdu velká smečka, i když trochu atypická.

b)
JAK TO MEZI TOLIKA PITBULY FUNGUJE – JSOU TŘEBA DVOJICE NEBO TROJICE, KTERÉ SE MAJÍ VCE NEBO MÉNĚ RÁDY? CO SE TI NA PITECH TAK ZALÍBILO, ŽE SE TOHO PLEMENE POŘÁD DRŽÍŠ?

Pitbulové nikdy neutvoří smečku v pravém slova smyslu, neurčí si vůdce ani žádnou hierarchii. Jsou to samotáři, navíc k ostatním psům jsou dost bojovně naladni, takže si určitě nemohu dovolit nechat je pohromadě a už vůbec ne bez dozoru. Určité osobní sympatie a antipadie u nich ale také fungují, například fenka Bára vychází dobře se Zeckem, ale ze setkání s Buddym je téměř vždycky konflikt. Jinak obecně platí, že si mohu dovolit venčit psy po dvojicích, ovšem vždy jen pes a fena a nesmím jim nabídnout příčinu k bitce. TOu by třba mohla být hra s peškem nebo udička, je možné i jenom to, že bych si s některým psem vyšla sólo. Ale vždy, když jdu ven, jsem ostražitá, a to bydlím na odlehlejším místě, kde potkáme cditího psa tak jednou za měsíc. Přesto psy pohromadě nepustím z vodítka, stačí jen hrabání myší a může být problém. Jelikož fenka Mína je teď u mých rodičů, kde si běhá na volno na velkém oploceném pozemku a žije si v blahobytu (což je vidět i na její postavě), máme v tuto chvíli pět psů. V domě s námi bydlí ale jen Kamilova devítiletá Hera, která by si těžko na stará kolena zvykala na venkovní ubytování, když celý dosavadní život strávila v pohodlí sídlištního bytu. Mimochodem je zajímavé, že se dřív potkávala s menšími psy sousedů, neprojevovala se konfliktně, ovšem když se setkala s mými psy, tak k rvačkám docházelo. Asi se na ní nějak ošklivě dívali...

c)
VYPADÁ TO TEDY DOST NÁROČNĚ...

Ostatní psi bydlí na zahradě v zateplených boudách, přičemž jsme museli část zahrady přepažit a občas krátkodobě využít i úvazu, aby se k sobě nedostali ti jedinci, kteří se vůbec netolerují. Ale aby to nevypadalo, že žijeme v neustálém stresu, psi, kteří se denně potkávají a vidí, už vůči sobě poněkud otupí a nesnaží se k sobě dostat s nějak závratnou razancí. Je to trochu náročné, ale už jsme na společnost těchto prů tak zvyklí, že nám to ani nepřipadá. A veškeré starosti nám vynahrazují svou houževnatostí a pracovitostí, s jakou s námi sdílí zálibu ve sportech mnoha druhů..............................."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2012 21:08 Žena pavoucica [703] Re: micz
Já ji měla na vodítku, ale asi věděla ta černá proč se bát.Na poště stála přede mnou a podepisovala nějaké papíry, když jsem pak přišla na řadu já tak prupiska najednou nikde smichzáhadně zmizela.......Lupina je mírumilovnej pes, jediné co nemá ráda tak návštěvy co se hrnou k postýlce a nemají to od ní dovoleno a taky nesmí nikdo šahat bez dovolení do kočárku to je pak zle.Lupinka si totiž asi myslí, že tu malou ružovou holčičku máme spolu.Strašně si ji i mě hlídá....až je to dojemný stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2012 21:03 Muž micz [165] Re: pavoucica
No hele já dělám v ČB a tady je docela častý, že pejskaři vodí psi bez vodítek a náhubků a to včetně tzv. bojovejch psů. Jsou tu na to lidi tak nějak asi zvyklí. Jinak cikáni se větších psů hodně bojí a hlavně černých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:52 Žena pavoucica [703]
My byli na poště, vezu kočárek a naši Lupinku(sibiřský husky 10 let)....tchýně čekala před poštou a já byla vyzvedávat balíček nechala jsem ji na starosti psa i kočárek.Lupinka zpusobně seděla a čekala na mně.Z pošty jsem vyděla odcházet cikánku se dvěma neukázněnými dětmi....a cikánka sotva vylezla z pošty tak začala po tchýni ječet at si prý s tím psem někam jinam než někoho kousne :-D :-D :-D Naše Lupina a někoho kousnout to bylo něco :-P Lupina otočila hlavu na stranu a koukala na ni jestli to myslí vážně.... ne Možná to měla udělat........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2012 21:33 Muž micz [165] Re: lucisatko
lidi jsou fakt hrozný ovce věří prostě všemu co vidí v televizi. Navíc tenhle debil u nás je z německa a tam je SBT zakázaný plemeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:12 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: micz
Lidé reagují přehnaně, dnes jsem taky potkala souseda a našeho Tobbyho navolno že. Tobby jako největší zlatíčko hrozně rád vítá lidi ano Jak jsme se se sousedem pozdravili, tak k němu běžel a vesele ho přivítal, pán sice nebyl nějak zlej, ale ustupoval před ním a říká mi: "to je nějaký bojovy plemeno ne? držte si ho"

Tak jsem mu řekla, že žádný bojový plemena neexistujou, pejska jsem zavolala a spokojeně jsme odešli domů, pán za nami zíral zřejmě překvapen jak pes krásně poslouchá potlesk smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:04 Žena DaD [745]
Svědka, natočit a obtěžování, vyhrožování a ohrožování jak vyšité. Ale na takového deb... jsem ještě naštěstí nenarazila, to snad ani není možné... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 20:56 Muž micz [165] Re: petrab
no právě toho se bojím nejvíc, že mi jí přetáhne tou latí a zkazí její úžasně milou povahu. je to prostě vocas....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz

coze
přeju Ti, aby v budoucnu nedošlo k ničemu blbýmu, co se týče zdraví Tvýho psa, ale i co se týče jeho povahy alá špatná zkušenost !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:20 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: micz
tak takýchto ľudí strieľať, mám rovnakú skúsenosť keď človeku vadilo že idem so psom cez dedinu do lesa ... ;-) dostal a už sa drží za bránkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:24 Muž micz [165] Re: petrab
No co ti budu povídat... od samýho začátku co Eli mám jí u domu venčím bez vodítka. Bydlíme v bytovce a podél baráku asi 10 ti metrovej pruh trávy a pak hlavní silnice. Naproti přes silnici ten debil. Včera sem si vyzved peška a šli jsme blbnout ven.Po chvíli vylezlo to hovado a začlo machrovat na co jí tu prej cvičim a že je to bojový plemeno a kdesi cosi.Nenechal si ani nic vysvětli a začal že schválně pustí svojeho psa, aby za nim Eli běžela přes silnici a zajelo jí auto :-| .Tak jsme šli nas...ý domu na wikipedii sem mu vytisk článek o SBT.Dnes ráno jdu venčit a ten debil fakt schválně vylez se psem Eli jelikož je fakt zlato tak hned chtěla za nima a na tu silnici mi vběhla. Pak začal ještě machrovat jak má na ní připravenou lať kterou jí zmlátí když přijde blíž protože se prej cítí ohroženej... to už jsem ale neustál já.Pánovi jsem oznámil že by taky mohl dostat přes držku a on na to že pak je to snadný a udělal na mě prstama gesto pistole... no není to debil? A ještě k tomu je to čechoněmec kterej sem před pár lety přitáh z říše... chce se mi z něj ble ble ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 16:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
micz napsal: Debilní sousedi, budu u baráku venčit jak debil na vodítku.... ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 14:37 Muž micz [165]
Tak první problém už mám kvůli mojemu "bojovýmu" štěněti na světě... Debilní sousedi, budu u baráku venčit jak debil na vodítku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2012 08:22 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Krásné videjko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 14:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2012 22:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
lucisatko napsala: Někteří tady mluvíte o americkým pitbulteriérovi jako o nejhorším psovi světa. Americký pitbulteriér je mírumilovný k lidem a zcela oddaný své rodině. Dokáže ji bránit i za cenu ztráty života. Také velmi těžce nese, když rodinu někdo opustí. Má vyrovnanou povahu, je kamarádský a hodí se i k dětem.

Pitbull křížený s Labradorem, je tvrdohlavý, ale to já taky smich smich zajímá mě co říkáte na tohle křížení?

nevidím tady (možná jsem slepá), že by zde někdo říkal, že není pit "mírumilovný k lidem, oddaný rodině, kterou brání, že má nevyrovnanou povahu a není kamarádský a nehodí se i k dětem". To snad záleží na tom, jak je vychován! Navíc pes může mít v genech lecos, nikdy však cokoliv negativního vůči člověku!

Co se týče nejen kříženců, ale jakýchkoliv psů , záleží na genetice, zkušenostech , výchově a zodpovědnosti člověka zvláště na veřejnosti. Co se týče povah kříženců, může převažovat matka nebo otec či se to někdy vyvede půl napůl. Odhadovat u štěňátka je nesmysl.
Znám různé křížence labradorů a různé křížence pitbulů a různé další křížence, se kterými není problém a nebo je s nimi problém otřesný. Často dominantnější rysy převažují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.11.2012 15:06 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: lucisatko
Uvidí sa až to vyrastie.Teraz je to zlaté šteniatko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2012 07:58 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
Někteří tady mluvíte o americkým pitbulteriérovi jako o nejhorším psovi světa. Nechápu to. Samozřejmě že záleží na výchově, ale nechápu proč se to dále o těchle plemenech (a samozřejmě i jim podobných) stále tvrdí. Mám kamarádku, která vlastnila DVA pitbully a vživotě jsem neviděla větší mazlíky v jakýmkoli plemenu. A ona neměla žádné zvláštní zkušenosti se psama.
Cituji z jednoho článku: Americký pitbulteriér je mírumilovný k lidem a zcela oddaný své rodině. Dokáže ji bránit i za cenu ztráty života. Také velmi těžce nese, když rodinu někdo opustí. Má vyrovnanou povahu, je kamarádský a hodí se i k dětem.
Tak proč většina lidí jim kazí pověst? Nesnáším označení Bojová :-( a to v jakém koli směru. No tak je temperamentnější no, a dominantní. S tím se už musí počítat. Přece když na něj skočí jinej pes tak nebude jen stát a čučet, to bych popravdě u svého psa ani nechtěla.
S přítelem jsme si sami teď pořídili pejska. Pitbull křížený s Labradorem, je tvrdohlavý, ale to já taky smich smich zajímá mě co říkáte na tohle křížení? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 15:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 00:10 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Uvidíme čo nás to vlastne čaká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 15:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku je někde statistika "uhryznutie alebo udretie psa psom" ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 00:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
petrab napsala: UVIDÍME, CO SE Z TOHO V KONEČNYM DŮSLEDKU VYVRBÍ. no, jsme v Evropě, vždycky se začíná od nejhoršího a nějak líp to dopadne, nevim ale, proč dělatj takovej humbuk, zákon by měl bejt v každý zemi, nejen kvůli lidem, ale i kvůli ostatním zvířatům a měl by platit naprosto pro všechny psy bez rozdílu, takže např. mě taky vadí, že se tam specifikujou zase jen lidi: "V případě, že majitel vybraných plemen psů neoznámí útok na člověka, úřady mu mohou psa odejmout." - zahrnula bych tam rozhodně i útok na jiný zvíře (psi jsou napadaní dnes a denně a lidi oproti tomu nic moc, takže to zase nechrání zvířata a ty se mohou dál vesele formou žraní jinejch psů týrat) a né že mohou, ale že to udělaj.
Protože tyhle všechny výhybky zas povedou jen k nedokonalosti, podfukům, úplatkům a bla bla bla. Prostě když už to má bejt, tak ať je to funkční. A aby to fungovalo, musej se lidi bát.
Ale to je furt dokola ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:44 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Niekoho tam konečne osvietilo?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 13:36 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Nemôžem sa úplne stotožniť s článkom.Pitbull po terieroch zdedil napríklad i perfektný čuch a úžastne stopujú.Dokonca ak sa im človek venuje vystavujú ako stavače.Opisovaná ,,vlastnosť,, game.Je to presne ako v článku.Pravý pit ozaj nie je kusavý.Je to bojovník.Ako Hinksov Bullterrier.Často sa používajú USA zložkami pri dohľadávaní ranených po zemetraseniach,na vyhladávanie drog a pod.Je to taká USA verzia na nemeckého ovčiaka.(u nás vyhrala nemecká precíznosť-NO je proste lepší stopár).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 23:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2012 00:05 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Nika
A ten jej pohľad je ozaj vražedný. ;-)
To dieťa už dala napol.Na jednej strane nožičky a na druhej hlavička. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.11.2012 17:34 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Hrozne krvilačná beštia je tá naša Gerinka :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2012 17:30 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
jj,emigrujeme aj my s Gerinkou petrab napsala: Tááák a Geruška bude emigrovat za Egonkem! hop love potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 2226x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/643?od=151