Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

"Bojová" plemena

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
"Bojová" plemena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2012 15:30 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: pavoucica
Ten zákon zas presadzuje asi blb čo sa do psov absolutne nerozumie.Treba prísnejšie postihy pre majiteľov a samozrejme povinné cvičenie a skúšky.Inak k zákonu No coment! ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.10.2012 12:58 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Jó zrovna včera jsme potkali s Berťou takovou strašně krvelačnou pitbulku. Ale myslím, že víc než já nebo Berťa jí zajímaly pamlsky, co jsem měla pro malýho schovaný v kapse. Panička se smála, že si asi domů odvedu psy dva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.10.2012 12:14 Žena pavoucica [703] – "zakázaná plemena"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 08:10 Žena pavoucica [703] Re: petrab
já bych řekla, že v rukou takových lidí pusobí pes spíše jako nebezpečná "věc".A až pokouše nedej bože nějaké malé dítko, psa jednoduše utratí a paní nad tím pokrčí rameny :-O (V nejlepším případě, by pes měl pokousat majitelku, aby si baba uvědomila, že s čím kdo zachází tím také schází.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 18:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
DALŠÍ FUJ! ble
Zákon po mejch zkušenostech chápu, ovšem to je právě jádro pudla. Zákon musí bejt funkční a aby byl funkční, musí bejt jasný, jak kterou situaci řešit.
A to nefunguje. Takže by zákony, který mají ochránit ostatní lidi a zvířata před agresivníma, který vlastní debilové či je tak vychovali, měli bejt optimální v jednoduchosti, přísnosti, omezení pro všechny a né jen pro někoho.

Mmch. musim zmínit z jinýho soudku, místní hyena potrhala už desítky psů a i příšerně, jsou i mrtví, nyní jsem byla zhryzaná i já - a to si myslím, že byl jen škrábaneček hafici.net/k/forum/20622.jpg . A baba? Vesele si cupitá s psíkem bez košíčku nadále. Páč dostala za mě pokutku JEN litřík a pes je přeci věc. Ale od toho je zcela jiný téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 09:24 Žena Petra123 [461] Re: petrab
O tomhle už jsem četla. psisvet.sk/… A ještě také o osudu fenky jménem Wicca psisvet.sk/… sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.08.2012 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 08:27 Žena HOUP [1532]
www.dogheirs.com/…


-------------------------------

mě to nějak hlava nebere :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 00:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Tak na ní buď pyšný. Mmch. stisk NO 750 atm., pit 2000, člověk myslim asi 45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 15:15 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Jaime zatiaľ púšťa na povel.Tak tomu som celkom rád.Máš pravdu je rozdiel v stisku.Pitbullterrier má asi 2x silnejší ako NO.Je však dosť rozdiel ak chytí poriadne v zadu za stoličky(tieto majú fakt na stredné plemeno obrovské),alebo za tesáky či predné ktoré naopak u tohto plemena nie sú tak veľké ako u NO napr.
Ak stretneme psa na vodítku tak nie je problém a očuchaním to končí.Snažím sa môjho psa porozumieť a predvídať čo asi by sa mohlo stať.Preto ak chcem pustiť Jaime pohrať sa s kamarátom ktorého nepozná(je s ním poprvé),tak nikdy neriskujem a len s košíkom.Ak je toto stretnutie pár krát s košíkom v pohode až potom to skúšame bez košíka.No i tak stále svojho psa sledujem a v prípade potreby som ochotný tam raz dva skočiť a Jaime vziať späť.Problém máme trochu pri mačkách.Na vodítku si ich skoro nevšíma(ignoruje,pozoruje).Na voľno sa mi pár krát stalo,že jednoducho nereagovala.Zaujmavé,že pri rozbehnutí sa za psom pri ráznom povele reagovala okamžite a vrátila sa späť.Mačky sú asi naša slabosť.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 14:35 Žena pavoucica [703] Re: Ráďa
známí si pořídili velkého švýcarského salašnického ....fenku, když jsme u nich byli na návštěvě tak pořád štěkala a měli jsme i s manželem z toho nepříjemný pocit.Pes neposlechl ani na procházce na zavolání hmm Jediná jejich zkušenost je z křížencem jezevčíka, který je taky neposlouchá.Takže jsme nakonec návštěvy k nim vypustili a když mají chut jezdí oni k nám bez psa:)Nerada, bych se dožila momentu, kdy by na mně to jejich tele skočilo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.06.2012 13:46 Žena Ráďa [507] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Co k tomu dodat?Snad jen to,že nejhorší kombinace je nezvládnutý výběr plemene a jeho následná výchova.Jímá mě hrůza při pomyšlení,že by si měla poradit s výchovou bulíka 80-ti letá babička.Nemám ráda označení psa - bojové plemeno,zaútočit může i nesprávně vychovaný jezevčík.Dokonce se řešil i případ útoku na dítě berňákem.A to je berňák označován za mazlíčka rodiny s úžasným vztahem k dětem.
Tak kde se asi stala chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
no a takový model řešim tady ikskrát za tejden s tim, že to beru už za desetiletí jako součást pejskaření v naší inteligentní funkční zemičce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 11:45 Žena pavoucica [703] Re: petrab
jenom aby tu chuděrku bábi pes nezakousl :-O
někdy mám pocit, že spousta lidí při výběru psa vubec nepřemýšlí a podle toho to pak vypadá.My jsme minule na procházce "potkali" psa rotvajlera a bez vodítka si běhal po parku.Schválně jsem šla o 20 metru dál, abych mohla vyvenčit tu naši v klidu, samozřejmě jsem ji měla na vodítku.Pes jak si ji všiml tak valil za náma a já skoro pos.... strachem jsem nevěděla, jestli skočit mezi psa a odehnat ho od Lupiny na kterou pes dorážel a neodradilo ho ani vrčení a naježená srst té naší.Nebo hlídat samu sebe a pupík. Slečna co psa venčila si o kus dál vklidu psala SMS a to že ji pes chybí, si všimla až když ji dopsala.Pejsek byl natolik poslušný, že k ní nepřišel ani po několikátém zavolání a ona s otráveným obličejem si pro něj nakonec došla rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2012 09:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Tak to zase ne? Zdejší babě od hyeny je o 15 míň než týhle.
Bojové plemeno to asi není proto, že není myšlen boj proti lidem, ale boj mezi zvířaty. Na spojení bojová rasa a člověk jsem alergická.
Mě taky rafli různí psi, to je však vždy chyba člověka. Zde jsem probírala napadání psa psem alá jeho genetika. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by bylo napadení od rtw, NO či dobrmana nebezpečnější než od pitbula či naopak. A nebudu ani argumentovat břídilstvím NO proti pitbulovi, co se týče atmosfér stisku čelistí v souvislosti s tím, když se pes obrátí proti člověku.
Někteří psi trhají, jiní drží do konce, další kumulují.
Když E. napadl pitbul poprvé, majitel jen řekl: To se stát nemělo, nemám sebou páčidlo, už ho nepustí a zabije ho. Pustil po 20 minutách, aby překousl jinam jen proto, že neměl plnej zákus.
Pes, kvůli kterému zde vesele debatujeme je kříženec těchto dvou. Zcela necvičený. A kastrát. Nejhorší kombinace. Nejde u něj již ani o dominanci, ale o zábavu ve rvačkách. Vždy při rvačce jsem se jala psy od sebe dostat, nikdy se proti mne normální pes neobrátil. Tenhle pes jo. Momentálně škoda, že né víc.
Protože jsem mívala jako OSVČ kynologickou poradnu a cvičila jsem psy, měla jsem přechodně u sebe různé psy, jednou i pitbulku. Nemám na toto plemeno zlý pohled. Není to ovšem pes pro obyčejné pejskaře, kteří s nimi převážně chodí. Když ho potkám bez psa, nevadí mi. Navíc je mi ukradený, jestli hryzne pes mě, protože to nějak přežiju. To, že trpí můj kamarád ovšem nevydejchám nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2012 23:27 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Tak za toto nie som.Stará pani nikdy nemôže psa ako je pitbullterrier zvládať. rozzureny
Máte zlú skúsenosť a tak aj pohľad na toto plemeno.Ako to bolo v jednej z kníh čo som čítal? Tuším,nepochopí kto ho nemal a kto ho raz mal zamiluje si ho.
Moju mamku za mlada napadol nemecký ovčiak.Tuším to bolo 20 stehov ak nie viac na nohe.Tiež ušiel majiteľovi keď išli deti zo školy.Bojí sa psov,ale Jaime má rada.Ak si tak preberieme starší prieskum,tak najviac útokov či už na ľudí alebo psov majú na svedomí práve nemecký ovčiak,dobermann a rottweiler.Pri ich veľkosti a váhe je to podľa mňa oveľa nebezpečnejšie ako keď vás napadne pitbull a podobné plemeno.Najnebezpečnejšie sú práve krížence.Spojenie bojového ducha a strachu.Neviem prečo to novinárska šarža tak rozmázne,keď ide o bojové plemeno.Je to pes ako aj iné.Nebol náhodou aj Nemacký ovčiak využívaný počas 2.sv.vojny na dohľadávanie a likvidáciu nepriateľa.Zámerne sa selektovali ostré,agresívne jedince.Tak prečo to nie je bojové plemeno?Je obľúbené,lahšie cvičiteľné a to je práve rozdiel.
hafici.net/forum/482
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
My máme na chalupě nový přírůstek pitbulíka. Koupil ho vnuk své 80ti leté babičce, aby ji ochránil..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:50 Žena DaD [745]
Přiznám se, že se pitbulů taky bojím. Jednoho dne nás napadl ovčák, pak jsme v šeru viděli Bena, jak je napružený. Vrazila jsem ho manželovi a vyrazila napřed, doteď děkuji všem svatým za tu intuici, po pár metrech starý známý pitbul, z pole za ním běží páníček, v pozadí jeho žena s pitbulicí. Je vykastrovaný, ale nepomohlo. Šílená dvojice, ta fena jde i po psech. Zastavil se metr přede mnou a jel jak nastartovaná motorka. Úkroky mu brzdila cestu. Pak ho naštěstí odchytli. Já se dodatečně rozklepala a sotva došla domů. Od té doby ho odchytávají snad víc, upínají ho na vodítko hned jak nás vidí, ale chodí s nimi po tmě na pole, takže tam po setmění nepáchnu. Další křížený nedaleko překousl ublafaného, ale hodného krysaříka, s Benem si hrávali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Těžko se mnou diskutovat o podřízenosti, po mých opakovaných zkušenostech, když mám t.č. psa, který si pod druhého lehne na záda a vzdává se, když ho napadne a ten ho dál drží nebo trhá. Měla jsem během třiceti let různé psy různých plemen, hlavně vždy dominantních (rtw, dobrman, doga, NO) a v životě bych nedopustila, že by můj pes napadl jiného.
prasan napsal: jednoznačne sú na vine majitelia.Nebezpečný pes môže byť,ale len ak nebol normálne zodpovedne vychovaný.Čiže zas majiteľ.
těch, kteří psa zodpovedně vychovají, není, vzhledem k množství psů, zrovna příliš
( prasan napsal: Ak mám takéto bojové plemeno musím ho vedieť v každej situácii zvládať. ):
Mmch psi, kteří se nyní běžně pohybují po ulici a působí největší problémy jsou zvířaty, kteří v sobě mají původní potenciál a je to skoro každýmu šumafuk. O agresivitě vůči majiteli vůbec nehovořím, jen o genech. Každý svého štěstí strůjcem. A ti ostatní jsou nuceni v tom žít.
Toť asi vsjo. ;-)

jinak pakliže budu chtít si vybrat mezi bull a ovčákem, co se týče třeba vztahu k dětem, budu volit tedy spíš bullika, páč kladej vztah k lidem je u něj neskutečnej, čímž netvrdím, že podílet na tom je nutno se ze strany majitele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:19 Muž prasan [897] - Teriéři
Nepopieram,že zápasenie majú po stáročia zakódované.No úspešne sa to dá správnou výchovou a dohľadom nad psom zvládať.
Kamarátová mama má pudla a keď mu chcete vziať kosť je agresívnejší ako moja Jaime.Ja jej môžem pri kŕmení aj do misky dať ruku a ani náznak agresie.Všetko je to na majiteľoch.Ak mám takéto bojové plemeno musím ho vedieť v každej situácii zvládať.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2012 21:52 Muž prasan [897] - Teriéři
Skúsim teda aj ja jeden citát.
Citát z knihy Gladiátor - Mudr.František Vysloužil:
,,Hinks chcel v prvom rade vyšľachtiť Gladiátora psieho rodu.Chcel šokovať arénu a hlavne korónu tým,že jeho pomerne malý výtvor suverénne,spoľahlivo,bez zbytočných psích rečí zvíťazí nad svojím protivníkom.Keď nad ním zvíťazí a je si istý svojim víťazstvom,nesmie ho zabiť.,,Koniec citátu.(anglicky bullterrier)

Dá sa povedať,že Jaime je môj prvý(celoživotný) a aj posledný priateľ.Je to jediný pes ktorého som kedy mal.Áno, za mlada som si ho zadovážil hlavne pre ten jeho nebojácny postoj a povahu.No venoval som sa jej a nikdy som nemal vážnejší problém.Za celých 12 rokov sa mi zaplietla do bitky 2x.(nie našou vinou)Chcú si dokázať svoju dominanciu,ale ako sa píše v citáte nezabíjajú sa.Stroj na zabíjanie z nich urobil opäť len a len človek.Pozoroval som to aj u Jaime,ak pes ukáže podriadenosť automaticky prestala s útočením.Dominanciu majú v povahe,ale dominancia a agesivita sú dve rôzne veci.Môžem povedať za môjho pitbullterriera,že vie kedy prestať.(ak by nevedel,od toho som tu ja)Sám som videl ,,krvilačného,, pitbulla ako sa stiahol keď napadnutý vlčiak bol dominantnejší ako on.Žiadne zápasenie zo strany pitbulla až do konca sa nekonalo.
U mňa jednoznačne sú na vine majitelia.Nebezpečný pes môže byť,ale len ak nebol normálne zodpovedne vychovaný.Čiže zas majiteľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Petra123 napsala:

Opravdu si nejsem vědoma toho, že bychom v okolí měli nějakého bull psa, který by byl agresivní - s mnohými si i César hraje - ale najde spousta jiných psů a nezodpovědných páníčků, takže nemůžu říct, že by tu bylo úplně bezpečno...


Znala jsem iks psů - samců, kteří byli do určitého věku v pohodě. Dospívají později. E. má taky kamarádku pitbulku, která toleruje i jeho stařecký nervní vohnání (majitel je ale stále ve střehu, jak říká - jednoho dne to může přijít, dospívá, jsou jí tři), ale mluvím zde celkově stále dokola o dospělých psech a stejnym pohlaví. Co znám chovatele, v podstatě si nelajznou chovat dohromady dospělý dva samce dohromady a když, tak jedině v případě výborný výchovy v jejich přítomnosti.



EDIT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
prasan napsal: No,ale to sme späť pri majiteľovi. ;-)
Spočítej majitele těchto psů a spočítej ty, kteří jsou odborníky nebo alespoň zodpovědnými typy. Snad všichni ví, kdo a kde si nejčastěji v posledních letech tyto plemena pořizuje. 90% psů si koupěj ti, kdo o nich ví jen jedno - rvou se, to bude terno! a rozhodně nebudou pátrat v kvalitních chov. liniích.
Pakliže chci mít z takového (nejen) psa navíc bezproblémové zvíře v civilizaci, jaksi je docela "záhul" mu věnovat svůj čas a znát plemeno a mít zkušenosti.
Přiznám se, že neznám jediného pejska tohoto typu, kterého si pořídil začátečník a vychoval z něj bezproblémáka, který když narazí na jinýho psa, který se k němu postaví do dominantního téčka, tak, mrkne a zase se rozejde a nevadí mu nějaký zavrčení nevychovanýho hafana třebas pani Novákový a o kterých se zde nyní dohadujem. Navíc je jaksi velkej základ, aby ti psa nenapadl do dospělosti jiný pes a to v dnešní době jaksi je spíš náhoda, že se Ti to poštěstí.

Osobně nemám nic proti těmto psům, obdivuji jejich sílu a sportovní výkony.
Nikdy bych si ale takového psa nepořídila,protože bych nebyla se mu schopna min. z časových důvodů věnovat tak, jak je to nezbytný a potřeba a též proto, že bydlím ve městě, kde denně potkávám desítky různých psů a venčení probíhá hlavně na veřejných prostranstvích, kde se pohybuje desítky zvířat různých povah a výchovy. A takových je tu většina.
Leda, že bych byla nějakej magnet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2012 18:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
prasan napsal: Neboli šlachtené na zápasenie.

Co se týče historie, kterou se zabývám v kynologii důkladně, takový moje hobby, když to vezmeme staletí zpět, původní buldoci užívaní k zápasu s medvědy byli těžkopádní a pasivní, aby se nenechali setřást a jen drželi a cílem chovu pitmanů bylo získat zvíře naopak aktivní a útočit mrštně a divoce bez přestání, jinak nebyl zápas mezi psy nijak akční a právě teriéři měli tyto vlastnosti. Tohle křížení bylo receptem na úspěch a za krátkou dobu ovládli ring jen tito kříženci a buldoky z nich zcela vytlačili do pozadí novými bull and terriery (pit dog, half and half). Nejlépe otec terriér a matka kříženec teriéra s buldokem. Kříženci vznikali různí dle toho, v jaké části zeměkoule byli kříženi a vznikla různá plemena. Jediným cílem byl ring a prachy. Když bylo omezen chov loveckých psů v Anglii, vznikali různí kříženci, kteří mohli být k lovu využiti. V polovině 19. století pak Irové, kteří měli nejlepší psi pro zápasy na světě po milý mandelince bramborový odvezli tyto psy do Ameriky a drželi si původní linie. A to byl dokonalej start (u Old Family Red Nose).
Takže ať prapůvodní terrari či APBT použitý jako základ u dalších vznikajících plemen jako klas. gulteriér, bandog, amer. bully atd atd byl použit vždy jen za jedním účelem a pakliže si někdo neuvědomí, že genetika se nedá vymazat, pak je to hotovej průser.

Citace:
"Americký pitbulteriér - plemeno psa, které je odnepaměti zneužíváno ke psím zápasům a díky nim i vzniklo! Je paradoxem, že právě toto kruté a nelítostné prostředí zápasnických ringů - "pitů" - formovalo jednu z nejúžasnějších i nejhrůznějších povah ve psím světě." "Pes byl vyšlechtěn v "ohnivé peci", byl zocelen v arénách pro souboje, byl objektem ohavných krutostí a vkusu směrem k barbarské zábavě mas, které se nazývaly sportem. Dodnes pokračují." (Tom Horner)

Celkově neznám jediného zodpovědného majitele či odborníka různých těchto plemen, který by pustil svého psa, na volno bez náhubku v parku mezi ostatní neznámé psy s přesvědčením, že si budou jen hrát a nedojde k bitce, protože převážná většina lidí má psy nevycvičené a nevychované a různých povah a nikoliv jen ty, kteří budou respektovat dominanci těchto ras. Jen se podívejme kolem sebe.
To je k tomu všechno.
O tom zde hovořím.

EDIT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2012 18:02 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Buď ráda za to, kde bydlíš, máš štěstí.

Opravdu si nejsem vědoma toho, že bychom v okolí měli nějakého bull psa, který by byl agresivní - s mnohými si i César hraje - ale najde spousta jiných psů a nezodpovědných páníčků, takže nemůžu říct, že by tu bylo úplně bezpečno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
No, celá desetiletí se pohybuji ve sportovní kynologii a znám se s leckerými případy, majiteli, cvičiteli atd. I já znám též různé druhy těchto psů, kteří jsou správně vychováni a vycvičení, socializování a pořízeni z kvalitního chovu, kterým se zodpovědní majitelé věnují, používají je k různým druhům sportů, ale jsou zodpovědní a vědí jaký potenciál mají v rukou. Dospělí jedinci jsou dominantní a snesou se s podřízenými zvířaty. Ta běžně v parcích ovšem nebývají. A ti, které potkávám běžně zrovna já a naše okolí mezi tyto rozhodně nepatří. Bohužel je jich zde většina. Buď ráda za to, kde bydlíš, máš štěstí.
Podobně jako vlčáci. Je to nepočetnější plemeno, které se sežene za pár šupů, jejich agresivita bývá obrovská, nemají dobrou pověst. A ti, kteří mají skvělé jedince na to dojíždí.
Klasika, ne?
Pořídím-li si chrta, je mi jasný, že zvěř honit bude a taky ji dostihne. Pořídím-li si bišona, je mi jasný, že mistrák v obranách asi neudělám. Pořídím-li si psa typu bull je mi jasný, že nebude jednou v dospělosti dovádět na louce s dalšíma rozjívencema zvláště stejného pohlaví.
Myslim, že to nemá cenu rozebírat.
Jak jsem řekla, v PPČ č. 6 kvalitní stránky a rozhovory s odborníky na tato plemena. Od historie dosud. Moc pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 16:51 Žena Petra123 [461] Re: petrab
se psy se prostě často nesnesou.

Jak to, že ne? Neznám u nás v okolí jediného psa typu bull, který by byl agresivní na psy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:39 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Neboli šlachtené na zápasenie.Napr.americký pitbullterrier je pôvodne pracovné plemeno.Anglický bullterrier je poľovné plemeno.Doba bola taká,že si niekdajšia smotánka zarábala a zabávala sa na psích zápasoch.Pes je v tomto cirkuse nevinne,za všetko je zodpovedný človek.Ako bojové boli šlachtené zámerne plemená ako bullmastif,mastif a pod.Dokonca ani zatracovaná argentínska doga nebola šlachtená ako bojové plemeno.Pôvodne používaná na ochranu stád pred levom a pod.Časopis ani priestorovo a hlavne pre čitateľnosť nie je podľa mňa dôveryhodný zdroj.
(viď.kniha Bojoví psi - Dr.Dieter Fleig)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Blivno. Hodně.

Všem doporučuji Pes přítel člověka č. 6.
Snad poprvé v historii literatury kompletní popis bull plemen, jejich povah a místo ustavičných argumentů- jsou to hodní pejsci, nežerou lidi - skvělý popis toho, že to jo, ale k čemu byli vyšlechtěni v nich je a se psy se prostě často nesnesou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:05 Muž prasan [897] - Teriéři
Toto všetko len a len pre peniaze. :-( rozzureny :-(
www.youtube.com/…
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 2226x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/643?od=251