Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 23:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Zapomněla jsi tam napsat to podstatné, co Jarka v tomto svém příspěvku napsala: Fiprex S 75mg Nicméně tímto už na tohle téma končím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 20:48 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Taky máme obojek volnější než na ty dva prsty co tam píšou, bafanům ho přetáhnu přes hlavu bezproblémů.zatím teda klíště žádný,tak uvidíme,myslím,že letos těch prevítů zase bude hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 19:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
já razim heslo důvěřuj, ale prověřuj...
samozřejmě pes, kterej nemá dlouhý chlupy nemusí mít obojek tak volnej, jako chlupatej, ale přesto to kontroluluj a neutahuj příliš. Oni dva prsty mohutnýho doktora jsou poněkud jiný než dva prstíky jemný lékařky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2014 19:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: No, já nevím, nechci být nějak šťouravej, ale ten Jarčin příspěvek je z dneška...

jako kerej? tenhle: Jarka napsala: Hlásíme,že jsme statečně vše zvládli bez reakce a klíště zatím žádné. pac smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2014 16:20 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: petrab
Jasně, kontroluju jí to pod tím pořád, z nějaké kožní reakce mám docela strach. Je fakt, že v tom příbalovém letáku psali, že při extra silném klíšťákovém zamoření je možné, že ani obojek není na 100 procent. Samozřejmě si tím neuškrtím psa, jen na to upozorňuju, že pojem utáhnout tak, aby se mezi obojek a krk vlezly dva prsty, je poměrně široký a já jsem to původně měla právě tak, že šel stáhnout přes hlavu, ale to je prý málo... A paní doktorce věřím, jen tak mimochodem přišla na problém, proč Abbyně pořád teče z oka. Všichni předtím tvrdili, že je to alergie a tahle paní doktorka přišla na takovou blbost, že úplně v koutku oka má Abby chlupy, které jí ho dráždí. Chloupky jsme včera vytrhali a to oko je asi o padesát procent lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.05.2014 22:46 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Máme Kiltix a dneska jsem vytahovala 1 žebráka zakousnutého, ne moc napitého.Obojek má na volno , ale já to spíš tipuju na to, že jsou klíšťata letos přemnožená a hodně akční.Půjdeme na očkování tak zjistím co na to veterinář.Možná, že kdyby ten obojek neměl vytahuju každý den tucet těch slizounů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2014 22:29 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Souhlas s petrab. My máme sice Scalibor, ale taky ho máme volnější. Je "na dva prsty", ale je tak, aby se dal přetáhnout přes hlavu. Ne úplně volně, ale když ho chci sundat, přetáhnu ho přes hlavu. A klíště by se vůbec nemělo zakousnout, ty látky by se měly z obojku rozšířit po povrchu celého těla a měly by zabíjet klíště už tím, že na psa vleze a dotkne se té účinné látky, ne až se zakousne.... ale jak říká petrab, je to asi typ od typu různé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 22:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, já nevím, nechci být nějak šťouravej, ale ten Jarčin příspěvek je z dneška...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.05.2014 22:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
tak to ale hlídej, protože alergická kožní dermatitida při příliš utaženym obojku je fakt hustota, měl by se dát pohodlně přetáhnout přes hlavu!!!
osobně moji psi ho měli dycky jako náhrdelník a fungovaly dobře, takže jestli to nebude typem, navíc v případě silný invaze klíšťat se nějaký zakousnout mohou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:32 Žena Laďka [354] - Teriéři
Když jsme včera byli s Abby na očkování, tak jsem se ptala, jak je to možné, že i s tím Foresto obojkem jsme měli už pár klíšťat, tak jsem se dozvěděla, že ho máme málo utažený :-) Bylo tam napsané, že na dva prsty, tak mi to přišlo ok, ale má to být sice na dva prsty, ale nafest, takže pod ten obojek fakt ty dva prsty tak tak narvu... Tak uvidíme, snad to bylo tím...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
ten je ovšem měsíc starej, máš to ale fuk, ona by mi to J. ráda řekla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 18:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
smich No, ona to tam napsala Jarka, jestli ti to teda nevadí. Stačilo si jen přečíst její příspěvek od začátku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
smich
naposled jsem četla, že se R. drbal po Kiltixu a pak odkaz na mentol, fakt nemam čas číst všechno, takže jednodušší než zdlouhavě:
"Řekl bych, že vzhledem k tomu, co píše, má Jarka asi tohle: antiparazitika-pro-psy.heureka.cz/… tion
smich smich smich"

stačí napsat fiprex,jestli ti to tedy nevadí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2014 17:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Řekl bych, že vzhledem k tomu, co píše, má Jarka asi tohle: antiparazitika-pro-psy.heureka.cz/…
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jarka
a to máš ten mentol nebo kiltix?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2014 14:31 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Fiprex S 75mg
Hlásíme,že jsme statečně vše zvládli bez reakce a klíště zatím žádné. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 12:09 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My máme Foresto a zatím taky super,klíště ani jedno.nemohla by ho mít Fíbí taky?

www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2014 08:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
A nezkoušela jsi ten bio obojek? Zatím jsem na to slyšel a četl samé pozitivní reakce, jen jednu negativní a to od nějakého rybáře, který chodí na ryby do míst hodně zamořených klíšťaty a tam prý pes chytil klíště i s tímto bio obojkem. Ale to byl jediný, kdo měl špatnou zkušenost. Pro připomenutí odkaz:
www.zverimex-krmiva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 00:55 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Super, dnes další bestie. Letos druhá. ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2014 02:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Eště jsem se nedostal k fixám... fixům.... fixom... nebo jak. stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2014 01:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
už je květen a z tebe eště neni malíř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.05.2014 00:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
No, já mám zatím pořád ten Scalibor. U toho píší, že se první dva dny nemá pes koupat, že má být v suchu. Pak už se koupat klidně může. Scotty měl jedno klíště, než jsme dali ten obojek, od té doby ani jedno. Podle popisu jsem pochopil, že by se ten přípravek z toho obojku neměl "vsakovat" do kůže, ale "rozprostřít" se po srsti a kůži a zabíjet klíšťata, která se dotknou srsti a kůže, dřív, než se přisají. Každopádně od nasazení obojku jsem na Scottym nenašel přisáté ani jedno klíště, ani suché, ani živé, a to mu projíždím kožich několikrát denně.
Jo, a ještě jedna věc - protože mám dost citlivý nos, tak jsem se rozhodl pro ten Scalibor, a je fakt, že nesmrdí vůbec a nesmrděl ani na začátku. Jen mne prostě deptá ta bílá barva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 22:00 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: marcelka6ka
ďakujem za radu, skúsim sa vyvarovať vode, teda nie ja ale moje štvornohé zloby potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:34 Žena marcelka6ka [705] Re: Buba - Gump
Tak to my jsme fajnovky a moc do vody hrr nejsme i když v porovnání s prvním psem ,který přeskakoval i louže je to zase o kapku lepší. Mohlo by to mít vliv i když teď nevím u některých obojků píšou, že jsou voděodolné ale určo by bylo dobré pár dní vodu vynechat ať se ta látka nasaje co nejvíce do kožíšku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:29 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: marcelka6ka
áha, noo to by mohol byť problém .. kedže moje psy sú ako prasatá v kuse sú v nejakej kaluži alebo bahne .. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:21 Žena marcelka6ka [705] Re: Buba - Gump
Bylo mi řečeno, že důležité je aby to první zapudrování po nasazení proběhlo v suchém počasí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:11 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: marcelka6ka
ako píšete jedného ,,vyschnutého,, som našiel aj ja ale dvaja boli stále plní krvi .. neviem možno sú tie naše imúnne tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:08 Žena marcelka6ka [705] Re: Buba - Gump
Veterinář nám doporučil Kiltix.Je teda trochu cítit, takovou dezinfekcí.Ale je to pes venkovní takže v pohodě.Po nasazení nacucané klíště neměl , jenom mnou avizované usušené.Zatím....teď v tomhle bouřkovém počasí ti slizouni budou rejdit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:52 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
má niekto skúsenosť s tým že neúčinkuje obojok proti klieštom ? moje dva psy majú Killtix jedna od vtedy kliešte nemá a tá menšia má už tretieho, a k tomu sú všetky riadne nacucané ... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:25 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Jana
Ten Foresto nesmrdí vůbec, ale oproti těm ostatním obojkům je dost dražší...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:03 Jana – naháč a štěně
Ahoj co s naháčem?? Koupeme i se štěnětem v šampónu ale žádné výsledky, naháč dostával i sprej ale vyjde to draze pořád šplíchat navíc po tom hodně kýchal, obojek nic, kapka nic.. Dávaly jsme i myslím B vitamín nebo jaký to je i droždí, dnes jsme byly v parku u koní a přinesl si 15 klíštat.hrůza.
U štěněte taky nevím, obojky prý smrdí a my je máme oba v malém bytě (jeho u postele) a na kapku je prý ještě malý?? Zatím z něho klíšťata pouze shazujeme žádný připitý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 17:07 Muž invalida [782] Re: Laďka
Podle mě by to mělo bejt preventivní opatření stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 16:50 Žena Laďka [354] - Teriéři
No, odskočila bych od tématu kde všude jsme kdo měli klíšťata :-D a vrátila bych se ještě k obojkům. My jsme teď měli po výletě klíšťata dvě, jedno bylo živé až moc a druhé bylo úplně chcíplé a suché, asi tam bylo už dřív. Když se to klíště zapije a chcípne pak účinkem těch sajrajtů v obojku, tak stejně stihne vypustit ty fujtable ze sebe a pes klidně může tu boreliózu dostat nebo to vůbec nestihne a hned je po něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 13:56 Muž invalida [782] Re: petrab
Tak tomu bych skoro nevěři. stydim Ale lovil sem klíště manželce taky ze zajímavý lokality ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 13:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
jakože kde? Egon měl loni klíště zahryzlý v půli jazyka. Vyndat to bylo hustý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 08:29 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: marcelka6ka
To já nacházím běžně i na místech, která si nemohou psi olizovat. Klíště se prostě stihlo přisát a pak už své udělal obojek. To pak klíště omře přisáté. Klíště odstraním, většinou odpadne. Chvilku tam mají klucí bouličku a pak se to zahojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 23:14 Žena marcelka6ka [705]
Našla jsem na stehně zadní Danovy nohy zakousnuté uschlé klíště, teda spíš půlku klíštěte,Nejspíš ho zlikvidoval sám vykousnutím. Tak jsem mu zbytek odstranila a vydezinfikovala ránu.Doufám, že se to klíště vyblilo a že budou nějaké problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
zkus lihovou, ta kolikrát smrdí víc, než vobojek.... a pak pošli na ukázku výtvor smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Dobrý nápad. Sice to bude furt vypadat jak pěst na voko, ale bude to třeba aspoň veselé... nebo kdybych to vzal nějakou tou fixou, co se nesmaže.... nějakou tmavě hnědou.... no, to není špatný nápad. Vyzkoušíme. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina + petrab
No, Scotty ho má furt bílej a je to na něm jak pěst na voko... ale to zelenej bude taky tak... prostě ty obojky jsou účinné, ale vypadají na psovi fakt blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2014 18:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
ať bílej, zelenej nebo nebarevnej, můžeš si ho pomalovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2014 07:39 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
libasi můžu tě ujistit,že scalibor dlouho bílej nezůstane :) já ho mám na všech psech a loni ani letos žádný piják,jen kočka má každý týden snad 3 a to nemá žádnou ochranu..tak ať ti ten bio slouží!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2014 13:46 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Hm.... to je otázka k zamyšlení.... a možná objednám už v pondělí. Máš recht, každý den bez chemie se počítá, a zelený obojek bude vypadat o malounko míň blbě než bílej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 23:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
a proč už né letos?, každej rok bez chemie plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 12:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Já věřím, že vydrží. No, u nás, když je sezóna, najdeš na psovi za jeden den i 20 klíšťat, pokud není chráněný. Já dřív dával Frontline ve sprayi, ale to vyšlo na dvacetikilového psa už dost draho. Navíc jsem se bavil s lidmi, kteří tvrdí, že už jim Frontline tam, kde je opravdu hodně klíšťat přestává působit. Proto jsem letos koupil obojek a o tom bio obojku jsem se dozvěděl až pozdě. Ale tvé zkušenosti budu sledovat a příští rok do něj taky půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2014 22:43 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Zajtra jej prehrabem ten jej "koberec" a uvidíme, ale ako kliešťov je tu ževraj v okolí dosť, až tak, že si ľudia na psovi aj 3 po jednej prechádzke našli... Ja zatiaľ nič, no ony potvory sú bledé ako jej kožuch a tak som možno aj niečo prehliadla... Každopádne dúfam, že nie... Po otvorení balenia to malo veľmi silnú mentolovú vôňu, do pár hodín sa to skludnilo a drží sa tá vôňa rovnako naďalej, ak to fakt vydrží 4 mesiace, tak budem skákať 2 metre vysoko! ;-) pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, dyk řikám, hlavně, aby Vám to fungovalo! tady když je invaze, klíšťata hryžou i přes největší driáky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Na tlamoknize psal borec, že to měl už loni a 100% spolehlivost celé léto. Ria píše, že zatím taky OK. Tak uvidíme, já do toho příští rok rozhodně půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, hlavně, aby Vám to fungovalo, bohužel mam vyzkoušeno léta letoucí, že slizký hnusáky žere jen chemie a né romantická příroda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Super. Děkuji za tvoji zkušenost. Já už měl koupený Scalibor, když jsem se dozvěděl o tomhle Bio-bandu, ale příště půjdu taky do něj. Ne že by Scotty měl nějaké alergie nebo tak, ale já mám raději přírodní věci než chemii... pokud nám ovšem do té doby EU nezakáže všechny léčivé rostliny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata?od=201