Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2011 13:43 Muž HaDaS [40] - TeriéřiRe: Nika
No, já se ještě poradím s chovateli od kterých si Coopera přivedu, pak ještě z veterinářem, a jak mi bylo poraděno, počkám jak bude reagovat na všechny ta očkování, kterými si musí štěňata projít a chovatelů se zeptám, jak reagoval na svá první očkování.
Ty jo, já se pořád budu jenom ptát. Ale jak jinak?
Pokud nenese očkování větší riziko než nákaza boreliozou, tak bych se k němu klonil, i když ani ta nikoho, pejsky nevyjímaje, neochrání na 100%. Určitě použiji obojek, který se mi osvědčil u předchozího pesana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.04.2011 13:01 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Nika
Vím co to je, mě na borelku pes zemřel a nikomu to nepřeju zažít sad Ale očkování bohužel až takový efekt nemá, protože funguje pouze na asi 2 typy borelií. Ovšem na všechny ostatní typy, které jsou právě nejvíce nebezpečné (náš případ) to bohužel stejně nefunguje. Pokud tedy pes borelku dostane, čemuž se ani očkováním nedá zabránit, je potřeba to podchytit hned v začátku a zahájit ihned léčbu.
Také psa ošetřit vhodným antiparaz. přípravkem a přisáté klíště ihned vytáhnout. Ovšem na každého psa to funguje jinak, to si musí každý vyzkoušet sám. Z obojků je hodně chválen Kiltix (tělové barvy, hodně silný a smrdí, je na 7 měsíců), Scalibor (bílý bez zápachu, je na 6 měsíců), nebo Preventic od Virbacu (tělové barvy, voní po žvýkačkách, je na 4 měsíce).
Ze sprejů je to horší, protože známý Frontline je již rezistentní, což platí i o pipetách (spot-on), ale na blechy prý funguje dobře a lze ho použít i na kočky. Effipro má stejné složení jako Frontline, jen je od jiné firmy - Virbac. My používáme Duowin sprej, který sice smrdí, ale nám funguje dobře. Pozor Duowin né na kočky !
S pipetami (spot-on) moc zkušenosti nemám, ale snad prý je dobrý Advantix a Exspot. Pipety i spreje se však musí proti klíšťatům aplikovat zhruba každý měsíc, na blechy vydrží asi 3 měsíce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 13:00 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: HaDaS
Ano ja sa priklanam k ockovanie,nasa ma 7 rokov a ockujeme ju 5 rok,takze sme ju prvy krat ockovali ked mala 2 roky,od kedy sa steniatko moze neviem,ale staci sa spytat veterinara,on vie najlepsie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:54 Muž HaDaS [40] - TeriéřiRe: Nika
Tak to je mi velice líto. Asi nikdo by nechtěl zažít něco podobného.
Jestli Vás dobře chápu, tak vy se jednoznačně kloníte k očkování proti borelioze.
Měl bych v tom případě jeden z mnoha dotazů. Od kdy můžu štěně touto vakcínou nechat naočkovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:49 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
HaDaS napsal: Ano, proti borelioze. Taky jsem se ptal proč. Řekl mi, že pokud se pesanovi do 24 hodin kíště vyndá, je riziko nákazy minimální, a že je to jako u lidí. Na jednu paraziti přenášenou nemoc se sice naočkuje, ale druhou klidně dostane (borelioza vs. encefalitida a u lidí obráceně). Řekl, že nejlepší je psa co nejčastěji kontrolovat, a když už klíště má, ihned ho vyndat.
Ptal jsem se proto, protože se s pejskem budu po celý jeho život pohybovat v prostředí s vysokým výskytem nakažených klíšťat (Kokořínsko). Na druhou stranu, celá naše lidská rodina je očkována, chci i pro psího kamaráda to nejlepší, proto budu i nadále pátrat a číst.


My nosime KILTIX,sme spokojny,za celu sezonnu sme dostali tak maximalne 1-2 kliestiky...My ockujeme Boreliozu,pretoze som v naruci drzala hlavu 70 kiloveho SAO,ked dostala Borelu,bolo to hrozne,mala vysoku teplotu 38 °C,ta suka bola hotova,do 2 hodin zdochla,potom z pitvy zistili ze mala Borelu,bolo to hrozne sad sad sad ...Takze uz nikdy viac toto zazit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2011 10:24 Muž HaDaS [40] - TeriéřiRe: mimišák
Ano, proti borelioze. Taky jsem se ptal proč. Řekl mi, že pokud se pesanovi do 24 hodin kíště vyndá, je riziko nákazy minimální, a že je to jako u lidí. Na jednu paraziti přenášenou nemoc se sice naočkuje, ale druhou klidně dostane (borelioza vs. encefalitida a u lidí obráceně). Řekl, že nejlepší je psa co nejčastěji kontrolovat, a když už klíště má, ihned ho vyndat.
Ptal jsem se proto, protože se s pejskem budu po celý jeho život pohybovat v prostředí s vysokým výskytem nakažených klíšťat (Kokořínsko). Na druhou stranu, celá naše lidská rodina je očkována, chci i pro psího kamaráda to nejlepší, proto budu i nadále pátrat a číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:08 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: HaDaS
Očkování? Proti borelioze, nebo babesioze? Proč proti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:59 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Mary & Enny
Kiltix je výborný,ale né každý pes ho snese na kůži,má dost agresivní účinky a pes se po něm drbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:32 Muž HaDaS [40] - TeriéřiRe: HOUP
Zrovna v sobotu jsem mluvil také s jedním myslivcem a ptal jsem se ho co je v boji proti klíšťatům pro pesany nejlepší. Jednoznačně mi řekl, že obojek. Ptal jsem se ho i na očkování a řekl mi, že je proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:06 Žena HOUP [1532] – CO ŘIKALI MYSLIVCI
kamaratka ma loveckeho pejska tak se s myslivci styka na honech a podobńe vysvětleni proč připravky použivat--klišťata jdou lip vytahnout-a za druhe neni to na 100 procent ale misto 100klišťat za den dom donesete jedno--to jen co řikali muži lesa smich

moje holka proběhne venku každe křovi takže se nedivim když to klišťe donese ... stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:04 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Ahoj já jsem koupila Jessině obojek Belfit a zatim velká spokojenost.
Kettka ta má kapičku, zkoušim co bude pomáhat víc:-))
Zatím vede obojek:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 08:21 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Mary & Enny
Jenže obojek se musí nosit trvale.. to u mého psa není možné. Kiltix (bílý obojek Bayer?) jsem držela včera v ruce; na jezevčíkovi - a taky jsem mu vytáhla 3 napitá klíšťata. Tak buď jsou ty "naše" klíšťata extrémně odolná (či hladová) anebo mám obavy, že nic nefunguje 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2011 20:53 Mary & Enny Re: Nika
KILTIX je výborný! Doporučuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 12:08 Žena HOUP [1532] – JA HO MAM
ten olejiček -obojkovy- smich tzn-koupila jsem obojek s vuni ma vydržet 4měsice ja jsem s nim spokojena klišťata jsou minimalňe a mě to voni a Hopi neprotestuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2011 08:51 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: HOUP
Taky loni - na podporu pipety dostávala Besi Pangamin (5 tbl. denně) - a asi na tom odpuzujícím účinku něco bude.. A co přírodní prostředky? Tea-tree olej?.. Funguje? Jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2011 20:00 Žena HOUP [1532] – LONI
jsem použivala na chaťe pro sebe i HOUP-b-komplex proti klišťatum -je to jedna tableta denňe -kožišek užasny -komaři -klišťata -dali pokoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2011 18:31 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
nam spot-on nefungoval a to sme ich už vyskušali,použivame KILTIX a za celu sezonnu ani jeden kliest,síce ten obojok zapacha,ale co uz,hlavne ze mame pokoj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 16:31 knapek
ahoj nam taky fronline nefunguje po na stříkaní se nam oběvily 2 klištata takže ted mame skalibor a je to v poho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 14:16 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Ascam
díky za radu,na léto to určitě seženu,bude se nám to fakt hodit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.04.2011 14:12 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavlinapoddana
Normálně si to objednávám v lékárnách - vyjde to levnějc než od veterinářů. Sice malinko dráž než z netu, ale zas je to bez poštovného, takže ve finále je to nejlevnější.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 14:10 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Tak to je super,Cherrynu na chalupě v létě otravují ty zavrtávající-se potvory a bachůrek má potom samý pupínek,vždycky když jdeme z lesa,musím jí vyčesat kartáčem a stejně jich pár přitáhne.Náš doktor advantix nemá,dá se to sehnat jinak než od veta?Nebo by to mohl vet objednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2011 14:04 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavlinapoddana
Advantix mi vydrží prakticky stejně dlouho jako Exspot, největší rozdíl je v tom, že se mi přes něj sice klíště někdy přisaje (chcípne hned a není to často - tak jednou za týden zhruba), ale zas funguje proti komárům a muchničkám jako repelent - a to se mi tady velmi hodí. Opravdu na ně nejdou tyhle kousavé mrchy, dokonce ani kloš ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 14:00 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Ascam
Jak dlouho ti vydrží Advantix a jaký vidíš rozdíl oproti exspotu?Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:55 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: mimišák
My jsme dávali Exspot taky dvě pipetky na psa - jednu za kohoutek, druhou na kořen ocasu. Advantix je jedna pipeta na jednoho psa, dělí se (podle výrobce - dodržuji) na 4 místa od kohoutku po ocas. Kočky taky nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:45 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: mimišák
my aplikujeme dvě pipety ,rozdělím to rovnoměrně za hlavu, doprostřed a na kořen ocasu,vydrží jí to až tři měsíce.S kočkama bohužel žádnou zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:09 Žena sarka [401]
My teď máme Frontline combo, zatím jsme bez klíštěte. Co mi ale vadí je, že asi dráždí psovi kůži. od aplikace se drbe jako kdyby měl blechy. Takže jsem ho vyšamponovala, aby jsme ten sajrajt co nejdřív vymyli a chystám se koupit Advantix spot-on. Slyším na nej jen samou chválu a nebo prý funguje Kiltix obojek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:47 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Díky! Exspot se prodává v balení po 6 pipetách - kolik jich aplikujete najednou? A - trochu mimo: na psovi se klíšťata dají uhlídat (třeba jen důkladnou prohlídkou po procházce) ale co kočky? Ten Frontline přestal fungovat hlavně u nich. A bohužel Exspot nelze pro kočky použít (otravu riskovat nebudu). Znáte někdo Effipro a Fypryst - tyhle přípravky mají variantu právě i pro kočky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:03 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Já taky používám Exspot a opravdu se skvěle osvědčil,dříve jsme dávali killtix ,ale u něj mi vadí ten nepříjemný pach obojku a Cherryna se hrozně drbala na krku.Od doby kdy užíváme Exspot je všechno v pohodě a letos ještě ani jedno klíště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:28 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: mimišák
Mně Frontline nefungoval nikdy - vyzkoušela jsem spot-on a sprej. Výborně mi fungoval Exspot - opravdu ani jedno klíště na pěti psech zhruba dva měsíce (zaručujou měsíc), ale teď používám Advantix - kvůli komárům a jiným kousavým mouchám, kterých je tu jak nasr... Funguje mi také velmi dobře, ne dokonale (tak jedno klíště týdně), ale jako repelent je prostě skvělý, takže to jedno klíště za týden obětuju. Opravdu hodně plaveme (kolem 4km denně), oba přípravky to vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 06:34 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Klíšťata
Proti klíšťatům používám spot-on. Letos Frontline nějak nefunguje. Máte někdo zkušenosti s přípravky:
Effipro, Fypryst, Top spot-on, Exspot, Bob Martin dog Spot on..
Kde se dají sehnat, jakou mají účinnost na klíšťata?
Vyrábí se ještě Tiguvon?
Zajímají mne především pipety - obojky ani repelenty nepoužívám.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [12]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata?od=551