Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:59 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tady je ten olej co mám
www.justnahrin.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 09:45 Muž invalida [782] Re: petrab
Na mě nejdou..asi jim smrdim. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2014 21:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
hoď se do klídku, medvídku a nasad Kiltix na sraz, klíšťat je tam hafo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2014 13:53 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Adélko, prosím, co používáte Vy? Zítra jedu na veterinu, abych veděla. Moc děkuji. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2014 19:07 Muž invalida [782] Re: petrab
To je ten kuřáckej čich stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2014 17:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jarka
coze coze coze Tak to jsem ještě nezažila...

U nás Kiltix super! Už 15 let rok co rok. Smrdí, ale né moc a jen pár dní.
T.č. ho má E. tejden a smrdí jen, když si na něj fakt položíš nos.

Jestli je R. alergik, moc bych obojky neriskovala vůbec. Určitě to proberete s PhoebeAdel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2014 10:35 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Jarka
Takže Kiltix si škrtám... Já už musím nutně něco koupit, ty kapičky fakt letos nezabírají, zrovna jsem našla Abby dalšího upíra... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:25 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Jarka
V noci jsem se probudila se silnou bolestí hlavy. V místnosti byl obojek cítit, doslova smrděl. Příště se poohlédneme zřejmě po něčem jiném. Rexík se i trochu drbe, snad ten zápach brzy nebude tak silný. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 23:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
to uvidíš, až začnou nálety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
U mne ten Scalibor taky vyhrál jen proto, že Kiltix je prý cítit. Se mnou spí Scotty v posteli a i jinak je na mne nalepený jak kdyby byl na suchý zip a já mám citlivý nos, tak bych nerad nějakého smraďocha, no a ten Scalibor nesmrdí. Jen by mne zajímalo, jestli má ten Scalibor opravdu repelentní účinky proti komárům, jak tam píšou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2014 08:53 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Laďka
Dnes budeme poprvé v životě dávat obojek. Vybrali jsme kiltix, tak uvidíme. Zítra písnu, jak hodně smrdí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2014 08:33 Žena Laďka [354] - Teriéři
Takže jak jsem to tady tak rychle proletěla, tak vítěz je Foresto? Nebo s ním má někdo i špatné zkušenosti? Abby je taky alergik, tak jestli je u Scaliboru větší nebezpečí alergické reakce, tak to bych neriskovala a jestli Kiltix smrdí, tak to bych v našem těsném soužití v pidibytě asi taky neriskovala. My jsme loňský rok přežili s kapičkama za krk, ale letos to asi bude fakt nářez, včera jsme šli půl hodiny po asfaltové cyklostezce a Abbyna měla čtyři klíšťouny, kapička, nekapička... Takže se asi budeme muset taky uchýlit k nějakému obojku, ač se mi nelíbí, že to má pes skoro celý rok na krku... No, co naděláme, je to boj... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
neboj, von za čas nebude až tak bílej.... jinak jo, většina jich je světlejch, jde o to, aby pes neměl klíště, né jestli mu to ladí ke kožichu, černýmu ovčounovi to taky zrovna nejde k fazóně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 11:35 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Mě by se taky víc líbila tmavší barva,ale ty obyčejné jsme dali jednou a víckrát ne,jsou na nic.barvu neřeš,hlavní je,at obojky dobře fungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 11:29 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Farbu si vybrat nemozes su presne take ako napisal Anargo,ale ja by som tiez brala ciernej farby pre Geru samozrejme znacky Scalibor,alebo Foresto.Tie lacne co su ciernej farby nam nezaberaju...Libas napsal: Tak jsem si nakonec koupil ten Scalibor. U Scottyho jsem totiž našel púrvní klíště a nechtěl jsem čekat do příštího týdne, než mi to dojde z netu, a jel jsem koupit k nám do obchodu a tam ho měli za super cenu.ů Jen mne jaksi nenapadlo, že by mohl být bílý.... ony se nedělaj barevné? Personál v obchodě se na barvu nezeptal, jen na délku, a mne to nenapadlo, a teď mi Scotty bude chodit do podzimu s bílým obojkem. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 09:29 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Tak jsem si nakonec koupil ten Scalibor. U Scottyho jsem totiž našel púrvní klíště a nechtěl jsem čekat do příštího týdne, než mi to dojde z netu, a jel jsem koupit k nám do obchodu a tam ho měli za super cenu.ů Jen mne jaksi nenapadlo, že by mohl být bílý.... ony se nedělaj barevné? Personál v obchodě se na barvu nezeptal, jen na délku, a mne to nenapadlo, a teď mi Scotty bude chodit do podzimu s bílým obojkem. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 23:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
zas to neni až takový... včera mi to i zaválo ... proti větru
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 08:06 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Třeba je nová nesmradlavá receptura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2014 22:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
a já o víkendu po první potvoře nasadila Kiltix a letos poprvý v životě nesmrdí.... pakliže si ho tedy nestrkám do nosu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2014 18:36 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Nám říkala veterinářka,že na Scalibor měla hodně případů se silnou alergickou reakcí.my ho měli taky a naštěstí nic,ale pak už jsem dávala raději Kiltix a dobrý,ale opravdu jde cítit.ted máme Foresto a je zatím v pohodě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2014 18:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
Ten olejík by mne taky zajímal... a tvé zkušenosti s ním. Jinak už mám koupený rozmarýn, bílý vinný ocet mám doma stále do salátů, takže budu zkoušet i tuto metodu. Hlavně teď zjara, dokud klíšťat není nijak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
tak holt zkus ty přírodný modely a víc prohlížej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 13:27 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
právěže na pipety se reakce projevila. Vet zkoušela víc druhů s jinou látkou a děsná drbanice, tak řekla - bez chcemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 13:25 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Libas
Tohle zní taky dobře. Musím něco pořídit. Člověk by neřekl, co je to za fušku. Mám doporučený i olejík z 29 bylin, tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 08:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Nika
Děkuji. Já si taky vybral nejdřív ten Scalibor, ale pak jsem si vzpomněl, že tady dost chválili Kiltix. Takže vyzkouším Scalibor a nebudu-li s ním spokojen, tak přejdu na Kiltix :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2014 01:19 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Podla mna su dobre obidva,kazdy preferuje iny,musis vyskusat a uvidis....Kiltix zapacha,to vela ludi odradza,my sme Kiltix pouzivali cca 7 rokov,ale posledne rok neucinkoval,tak sme vzskusali iny-FORESTO a Scalibor sme mali tiez a boli sme spokojny,ten je bez zapachu...Libas napsal: Ach jo.... tak který je lepší? Cena stejná, u jednoho píšou, že je i proti blechám, komárům a pakomárům, druhý zas má prý nejdelší účinnost:
www.vase-krmivo.cz/…
www.vase-krmivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 01:15 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: anargo
My sme to na obojok nedavali,mam to doma v supliku,podla mna by to stratila ihnet....anargo napsala: V obchodě jsme k obojkům Foresto dostali i tyto reflexní "odrazky",v balíčku jsou 3.už jste je někdo měl?má to cenu to vůbec nasazovat na obojek,jestli to třeba rychle nespadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 23:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Tak který?
Ach jo.... tak který je lepší? Cena stejná, u jednoho píšou, že je i proti blechám, komárům a pakomárům, druhý zas má prý nejdelší účinnost:
www.vase-krmivo.cz/…
www.vase-krmivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
to vyzkoušej ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:17 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku V obchodě jsme k obojkům Foresto dostali i tyto reflexní "odrazky",v balíčku jsou 3.už jste je někdo měl?má to cenu to vůbec nasazovat na obojek,jestli to třeba rychle nespadne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 18:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
nemyslim, že by ho ztratil jen tak, většinou je to proto, že si nevšimnu a chytim ho za tenhle obojek místo normálního, resp. omylem za ten a vobojku adijeeeee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.03.2014 18:24 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Ty jo to být zvláštní, já měla psy i 3 pod střechou, blbli spolu, rejdili v lese, plavali v rybníku a tenhle obojek nikdy nikdá neztratili. Vím, že Scalibor hodně padá a pak ty levnější špatně drží. Pokud je ale aktivnější pes, může to být problém asi u všech obecně. Na Kiltix já osobně nedám dopustit a každému ho dopuručuji. Ještě je výbotná pipetka (cca 3-4 týdny účinek) Advantix palec Tu jsem používala, když byli klucí(děti) malí(doporučila mi to dětská lékařka) Jsem ale ráda, že jsem se mohla vrátit zase k obojku, protože Kiltix se nevstřebává do krve a netrápí ledviny a játra palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 22:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Nejen u dětí, u mne to odpuzuje spolehlivě komáry i kíšťata, ale nevím, jestli to odpuzuje blechy.

tak to já budu muset denně zdlábnout půl kýble, protože když je jedinej komár široko daleko, jde po mně
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2014 22:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
Taky mám jeden recept na přírodní repelent od nás z olomoucké bull skupiny:
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě s potravinami jako koření, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa.
Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým
výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také
obuv!!
Tak ať to funguje palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2014 22:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Nejen u dětí, u mne to odpuzuje spolehlivě komáry i kíšťata, ale nevím, jestli to odpuzuje blechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
má-li silnou alergii i na pipety, zkus vlatní model cca 2 lžíce rozmarýnu, l l vařící vody - vylouhovat, trošku octa a možno nějaká přísada bylinná, na netu určitě najdeš různé recepty, ale nikdy to není tak funkční jako chemie a není-li hafan tlustej, pak podávej pravidelně vit. B nebo aspoň pangamin, jestli nemá alergii na kvasinky apod., což by mu mohlo vadit, i u dětí to klíšťata a některej hmyz (komáři apod.) odpuzuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
jj, používám už vod tý doby, co se vobjevil na trhu a zatím, co jsem zkusila jiný modely, nejlíp funguje, většinou mívál ale za sezonu dva, protože ač ho prošiju tou režnou nití, nevobnovim ho a stejně ho jednoho dne ztratí,
jak je zviřátko už starší a víc se mu promašťuje srst, taky bejvá častějc umatlanej zezpod, ačkoliv ho tak 2-3x za sezonu vomeju a proškubu, stejně už mam pak pocit, že funkčnost není taková, rozhodně proti blechám je to zázrak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:24 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: PhoebeAdel
Ahoj, zkus Tee tree oil. Nám výborně funguje jako prevence proti vším u dětí. Stačí pár kapek do dávky šampónu a pejska tím vykoupat. Obecně platí pravidlo, že savý hmyz nemá tee tree oil rádo. Je to rada, kterou pouštím dál. Já s tím zkušenosti mám pouze co se týče dětí a vší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:21 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Cituji přímo od výrobce : Popis produktu BAYER KILTIX antiparazitní obojek

... antiparazitní obojek pro psy. Účinný proti všem klíšťatům a jejich vývojovým stádiím, která napadají psy, plně účinný již 24 hodin po nasazení. Dlouhodobě účinný po celou klíšťovou sezónu (až 7 měsíců), nejdéle působící obojek proti blechám. Výborná lokální a celková snášenlivost. Účinné látky zůstávají na srsti zvířete, nevstřebávají se do krve – žádné poškození ledvin nebo jater. Sterilizace samiček klíšťat zaručuje další snižování výskytu klíšťat v prostředí. Použitelný u štěňat od 3 měsíců věku.

Důležité upozornění: Protože má obojek póry, kterými se účinná látka postupně dostává ven, je třeba dbát na to, aby se póry neucpaly mastnotou ze srsti. Pokud se Vám bude zdát, že je obojek umaštěný, méně účinný nebo prostě nevypadá jako lehce pomoučený, stačí ho odmastit, nejlépe v .... šamponu. Po vyschnutí bude obojek opět plně funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:16 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Mě se právě na tom obojku líbí, že je účinný proti všem klíšťatům a jejich vývojovým stádiím a je účinný již 24 hodin po nasazení a to i přes to, že účinné látky zůstávají na srsti zvířete, nevstřebávají se do krve a nehrozí tak žádné poškození ledvin nebo jater.
Jediné jeho mínus je, že je to obojek a že ho pes musí nosit celých 24 hodin. Psům však nevadí, je to spíš o lidech kteří chtějí dopřát pohodlí svému pejskovi a tak preferují ochranu bez obojku. Obojek je však měkký a fakt nepřekáží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 11:30 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Já budu muset hledat něco přírodního, protože... ach ty alergie. A tu levandulovou věc, která fungovala, samozřejmě už nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 11:26 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Jarka
Tohle zní dobře, jdu hledat. Popř se můžeme domluvit na společné objednávce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 10:44 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Mátě s tímto výrobkem zkušenosti?
antiparazitika-pre-psov.heureka.sk/…/ , popř. kde ho koupit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2014 22:01 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My jsme koupili zase Foresto,z lonského roku zkušenost dobrá a ani cítit první dny nejde.Obojek nosí psi celoročně i v zimě-chodíme na cvičák ta kvůli bleškám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.03.2014 18:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Látka napuštěná v obojku se vstřebá do kůže, né krve. Působí až po několika dnech po nasazení. Nic se z obojku nesype, neměla bys na něj sahat a pak jíst - bacha na děti(když k tomu tedy u mě omylem došlo, nic se mi nikdy nestalo), pes obojek musí nosit stále (nonstopt), jinak účinek zmizí, spaní v posteli nevadí, ačkoliv je obojek voděodolnej(já tedy už léta kupuju jen Kiltix www.veterinarnipece.cz/… , protože mi fungoval u psů nejlíp), před koupáním ho sundavám - myslím v přírodě.
Je-li již více promaštěný, je dobrý ho uchopit za kraje a zaškubat s ním a tím uvolnit ucpané póry, jinak doporučuju ho na konci prošít prováskem nebo režnou nití, protože se za něj může omylem zachytit a může se ztratit.
Zpočátku prvních tak 10 dní dost smrdí chemií, takže když psa člověk objímá, je to cítit, ale pak už ne.



www.vetonline.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:01 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: 111muf
To by mě vůbec nenapadlo, že může dojít u člověka k takové reakci. Martino, když kluci nosí obojky, nesype se z nich něco? Mohou spát s vámi v posteli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 16:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Já vždycky na předchozí psy dával Frontline - na prcka spray, na beardedku pipetu. Ale teď jsem na vážkách. Ten obojek nepůsobí tak, že se mu to vstřebá do krve? A to se nosí nonstop, ve dne v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2014 16:33 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My sme tento rok kupili FORESTO,tak uvidime ako bude fungovat,potom písneme,v stredu ho uz nasadzujeme,lebo potvory kliestove uz zacinaju lozit tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
aha, já tedy na zimu nedávám, kupuju na jaře a každej rok mám naplánováno koupit na září novej (páč účinek je u novýho lepší), než začne zase podzimní invaze, ale stejně ho každej rok v létě ztratíme,
jinak ho dycky prošívám režnou pevnou nití, protože jinak bysme ho ztratili mnohem dřív....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:22 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já je dávam po celý rok,chodíme na cvičák, tak kvůli bleškám i přes zimu kdy klíštata nejsou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata?od=301