Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 18:30 cikita Re: PhoebeAdel
:-D my taky nemáme nouzi o hnusný klíšťata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 19:45 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak my klíšťata máme, teda jen asi 4 za léto, ale hnusný a velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 06:07 Žena HOUP [1532] – kloš
manžel psal z chajdalupky že se to opravdu asi uklidnilo trochu maj ty potvory asi po rojeni.....nebo po´tech hroznych deštich je to splachlo....a zabiral nam ten titri oil misto 50jich bylo jnen 10 no k smichu to neni ale přišti rok budem připravene..hihihi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:04 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: pavlinapoddana
My požíváme Frontline a klíšťata taky nenosíme. Jenom ty protivné kloše rozzureny Na ty opravdu nezabírá skoro nic. I když - včera jsme už žádného domů nepřinesli, možná už mají po rojení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 10:44 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
každý měsíc dávám Cherryně novou dávku spotexu a klíšťata domů vůbec nenosíme.je vyjímka,když se na ní jedno udrží,když příjdeme z lesa,nebo vysoké trávy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 15:12 Žena HOUP [1532] – Mileno
ja souhlasim..ja se jen divim že na ńe fakt neni postřik na ty kloše
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:36 Žena Milena [1577] - Teriéři – Kloši
Tak Vám děvčata povím, že když už to vybírání těch potvor trvá dýl, tak mám skoro chuť je zakusovat a předtím ještě pořádně pošimrat, tak jak to dělají ony mně a Sissi rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:46 Žena HOUP [1532] – cikitko
ja je topim jen doma na prochazce je taky jen mezi prsty morduju rozzureny ty kloše---ale doma mam lahev od okurek a tam je davam ...když je Hopi vybiram z kožišku, kolikrat je to i hodinova prace ješte že Hopi u toho vždy usne a neprotestuje.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:31 cikita – Tak tak
Ale já je vždycky nějak zmáčknu, sice žijou, ale už nelítají. A v čem je topíš, to s sebou něco nosíš na procházky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:47 Žena HOUP [1532] – jen uvodem i zavěrem prosím za odpušteni hrubek a vyslovnosti ---vim že už dřiv se to par lidem nelibilo....
Oni se nedaj palacnutim zabit musijou se v prstech rozmačknout ja je topim nejhorši to je u zadečku ...ale ty dešte krapet pomohli připada mi že jich je miň ..no uvidíme jak se to vyvrbi stejnak asi maj letos rojeni bo nikdy jich nebylo tak moc ja je ješte jednu dobu vybirala Hopi z kožišku a pouštela na svobudu ..to jich ale v minulych letech měla tak 5 za týden ....že pry pavouček pro štesti houby ..mrchy to jsou... nas zatim tedy jen lechtaj a obtežujou krev nam nepijou ;-) ale až začnou :-( tak nevim nevim......Jestli to neni i kacenim moooc tu kacej stromy skoro cele leto...ach


piši o ....jelenim kloši....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:11 cikita – Mám
Mám německýho ovčáka. Ty chlupy nemají jedině na břiše :-) Jinak to tě Houpe lituju, 50 - 30 denně, ,to je skoro o strach coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:04 Žena HOUP [1532]
cikita napsala


co maš za pejska....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:03 Žena HOUP [1532] – ja
když to zhrnu tak do teť za 2 měsice asi 10klišťat kdešto klošu--deňe tak 50až 30hruuuza...oni sou tu v Beskydech asi přemnoženi....je tu jejich lokalita....vim že v Ostravě v přiměstskem lese nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:01 Žena HOUP [1532] – je tež možne
že je to šamponem a vuni člověka--ty jim asi voniš a ja ne --asi mam blbou krev a tat tvoja vune vlasu a šamponu je fascinuje :-) :-) no tim obojkem to muže byt i pomaha pry skořice...no do přištiho roku to musim vyšpekulovet ješte jedno take leto a budu se lečit na stihomam z´tech breberek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 11:49 cikita – Kloš jelení
Je ho všude dost. Ale je to furt lepší, než klíště. Když vleze na mě, tak ho cítím a Sára má husté chlupy, takže se na kůži nedostane. Osobně s tímto škůdcem zas tak velký problém nemám, narozdíl od klíšťat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 09:51 Žena sarka [401] Re: HOUP
Taky mám dlouhé, husté, tmavé vlasy a na mě jdou teda šíleně. Na Rocca fakt nelezou, možná je to opravdu tím Kiltixem. :-) Tea tree olej by ale mohl fungovat. Na klasickou dětskou veš funguje prý výborně. Nebo ještě zkusit levandulový olej, také by měl odpuzovat dotěrné breberky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 08:41 Žena HOUP [1532] – no jo jsou to potvory
ja teda Hopi vytahuji už miň asi poťech deštich--je fakt že repelent na kLoš--nefunguje----zkoušim alpu a v ni hřebiček ..ana krku ma titri oil -obojek....zadeček ji vždy potřu jak dem do lesa tou alpou s hřebičkem teby jen chlupy ji potřu ..a je to lepši ale ne 100 procent----ja mam dlouhe ale tmave vlasy na mě nejdou oni asi jdou na světle a chlupate --Sisi je bila a Hopi tež ----a je fakt repelent je to ješte horši-nezabira ....bylo by dobre napsat vyrobcum ...a tvuj Jorkširek je tmavej a ma srst jako vlasy aspoň se to řika --tak možna zaleži i na druhu a barvě chlupu ----sem fakt bezradna bo do lesa mam 2 metry a hodně nam to letošni leto znepřijemnilo :-(

www.skudci.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 19:47 Žena sarka [401] Re: HOUP
Také máme u nás tyto breberky, říkáme jim "srnčí vši". Žádný repelent na ně nefunguje, zatím jsem ji měla vždy jen já ve vlasech. Rocco ji letos neměla ani jednu, možná jim nevoní obojek Kiltix, kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 19:38 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: HOUP
O těchto potvůrkách jsem toho dost přečetla, ale nikde jsem nenašla, jak se jim bránit. U nás je jich taky plno. Neplatí na ně žádný postřik - a to ani na psy ani na lidi! Naopak, když jsem se postříkala repelentem, dělaly ty hmyzy škaredé ještě větší nálety! rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 16:46 Žena HOUP [1532] – ja mam prozbu
Nas tady opťežuje hmyz ktery se menuje --jeleni kloš---Nemate ňekdo zkušenost jak stim otravou zatočit ? Za jakoukoliv radu budu v´dečnaaa..Vyskytuje se v Beskydech opťežuje i ňekoho jineho než nas tu na severu?


Kloš jelení | Škůdci
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 15:29 cikita – Klíšťata
No jasně že by se klíšťata neměla topit, to by bylo moc špatné... Dezinfekce až po vytažení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2011 22:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
jj, taky klíště naštvávám až po vytažení ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2011 12:25 facko – Odpověď
Katy napsala: Nevidím důvod proč desinfikovat klíště ještě před vytočením.. podle mě je každá iritace klíštěte zbytečná - takže jak říkám: vytočit/vykývat a šup s ním pryč. PAK teprve desinfikovat. Ale ať si dělá každý, jak uzná za vhodné ano . Já jen píšu, že to vhodné není (a něco bych o tom vědět mohla), takže tak.. :-)
Měla jsi pravdu, pár lidí mi řeklo, že je opravdu vhodné dezinfikovat až po vytažení klíštěte. Takže se omlouvám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:57 Alex Re: HOUP
Čauky diš muj bafanek mněl kliště mi to podusilí stolním olejem a pak se pustil ten olej sme naleli trochu na to kliště a pustil se sevšim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 21:45 facko Re: Katy
Ne vždyť v pohodě Katy, já se rád přiučím :-) Ok, budu Jodisolovat až po klíštěti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 19:22 Žena HOUP [1532] – jen ma zkušenost
Ja taky vytáhnu kliště a pak dezinfekci--mluvil o tom nedávno i pan veterinař ..že tento postup je správný ...
Ale existuje přimo připravek proti klišťatum ten se praktikuje na lidi kupuje se v lekárně natřese to na kliště necha pusobit 15 minut a pak se kliště setře...pak se to vydezinfikuje....je to i doporučeno od kožnich lékařu manžel měl boreliozu tak o tom hodně diskutoval s lékaři...ale opakuji je to jek pro lidi ne pro pejsky ti by asi nevydrželi 15 minut v klidu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:54 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: facko
Nevidím důvod proč desinfikovat klíště ještě před vytočením.. podle mě je každá iritace klíštěte zbytečná - takže jak říkám: vytočit/vykývat a šup s ním pryč. PAK teprve desinfikovat. Ale ať si dělá každý, jak uzná za vhodné ano . Já jen píšu, že to vhodné není (a něco bych o tom vědět mohla), takže tak.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:32 facko
Tak asi lehce máme pravdu oba, tady ona.idnes.cz/… píšou, že se to má nejdřív vydezinfikovat, pak vytáhnout a znova vydezinfikovat. Prý pokud má dezinfekce velký obsah alkoholu, tak to dokonce dokáže virus zabít!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.06.2011 11:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: facko
Protože jakýmkoliv zakápnutím se klíště začne dusit a vyvrhne ze svého těla všechny toxické látky. Takže žádné kapání čehokoliv na klíště - jen vytočit (vykývat) kleštěma a vydesinfikovat.
Tohle je opravdu nejlepší systém, jaký jsem vyzkoušela.. samozřejmě i já jako děcko jsem kapala na klíště kdejaký olej, mýdlo apod.. ale nikdy to žádný zvýšený účinek nemělo. Co existujou kleště, používám jen ty a desinfekci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2011 08:44 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2011 21:39 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: Katy
Asi jsem to špatně napsala, samozřejmě napřed klíšťouna "vypreparovat" a potom desinfekce. A já kromě pinzety mám ještě jeden léty osvědčený postup. To se vezme kousek fáče, vaty, hadřík, pěkně se namydlí a "aplikujeme" kolem klíštěte. Brzy se pustí, protože mýdlo zrovna nemusí a lehce ho "setřeme". Možno aplikovat i u lidí !!! Rovněž léty vyzkoušeno - nejméně na 30 letních táborech.... :-D :-D :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2011 16:41 Žena MARCINE [26] - Teriéři
Já jsem Luie i tenkrát Danečka nechala očkovat proti borelióze, abych měla jistotu a klid. Je fakt, že u Orlické přehrady, kde máme chatu, je klíšťat spousta a pravidelně jak Danovi, tak teď Luiovi je tahám už léta z čumáku (většinou) ven. Pak to zakápnu jodisolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 14:12 facko Re: Katy
A proč nezakapávat? Vždyť když když se to klíště v Jodisolu utopí, tak jde líp vytáhnout. Ale jako to je moje zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 07:52 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Katy
Také používáme Advantix a ještě jsme letos neměli ani jedno klíště. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:54 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: facko
Já stříkám humusy právě proto, aby neměli klíšťata vůbec, protože když se klíště přisaje a je infikované, tak už může být pozdě - borelióza je pěkná sviňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Probůh - nic nezakapávat hmm
Nejlepší je klíště vytočit kleštěmi a místo až POTÉ vydesinfikovat...
Jinak letos Safajzkovi tentokrát Frontline Combo nepomohl, možná to bylo i tím, že druhý den namoknul...ale teď má Advantix a ani jedno klíště! Hurá! jinak jsem z něj tahala tak 10 denně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:37 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: facko
Letos, i když všichni tři ušouni měli Frontline, stejně to nebylo nic platný. A tak jsme v lese ometali a doma přešli na popsaný tradiční způsob. Pesani byli sice chvíli barevnější, ale na Jodisol nedám dopustit a to i u lidí. Desinfikuje totiž do hloubky, nechci se plést, ale říkají snad do 2 cm, ostatní desinfekce jsou jen na povrchu. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2011 18:36 facko
Mně se stejně nejvíc osvědčilo psa po procházce prohlídnout, klíště zakapat Jodisolem a vytáhnout. Proč stříkat nějaký humusy na srst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 12:02 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: mimišák
Ty přírodní repelenty proti klíšťatům jsou zajímavý. Ještě tak to spáchat :) , ale něco takovýho by to chtělo vzhledem k alergii a Kunratickému lesu kousek od nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 20:42 Alex Re: Ascam
Jo to naš Robinek ten pokažde má nějake kliště tak sme ho začli chraniit sprejem proti klištatum i jiním potvurkam prevetivně abi nemněl žadne kliště nebo potvurky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2011 17:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Nika
Ona je inkubačka tři týdny až dva měsíce a pak můžou (ale také nemusí) nastat problémy. Dle jedince je různá intenzita a průběh, ale takto rychle - to bych si spíš tipla, že čubina chytla ještě něco jiného a buď to jiné, nebo kombinace toho jiného + boreliózy, případně oslabení imunity, čímž se dal boreliím velký prostor, způsobilo ten fatální konec. Borelku mohla mít klidně roky bez vnějších projevů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 11:56 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: mimišák
tie prirodne repelenty su zaujimave,nieco vyskusame ano ,diky za dobru radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 11:54 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Ascam
jeje prepac asi som tam dala preklep a nevsimla som si,malo to byt 41°C,za chybu sa ospravedlnujem stydim ,diky za upozornenie ano ....no ja som prisla rano do koterca a kamaratova suka tam uz lezala v horucke,tak sme volali veterinara,prisiel za cca 15 min zmeral teplotu,nieco jej pichol ,ale bohuzial za 2 hodky bolo po nej a potom zistili ze mala Borelu..tak mi bolo povedane,takze nic viac neviem,ale vraj den pred tym bola ok :-O ,takze ja sa do tohto nevyznam aka je inkubacna doba hmm ,kazdopadne bol to hrozny pohlad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2011 06:59 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
"přírodní" repelenty proti klíšťatům:
1. pytlík rozmarýnu, 1l vody, svařit, přecedit, přidat lžíci octa; do rozprašovače
2. do lahvičky francovky několik hřebíčků, vyluhovat 2 týdny; potírat
3. lžička alkoholu + 2 kapky esenciální olej Levandule, 1 kapka Citronela, 1 kapka cedr; do směsi namočit obojek, nechat zaschnout
4. směs esenciálních olejů (nimba, levandule, skořice, hřebíček) nakapat jako spot-on = pipeta Héry
5. směs levandule, tea tree, eukalyptus citriodora nakapat jako spot-on = recept MVDr.Šlachty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 20:32 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nika napsala: HaDaS napsal: Ano, proti borelioze. Taky jsem se ptal proč. Řekl mi, že pokud se pesanovi do 24 hodin kíště vyndá, je riziko nákazy minimální, a že je to jako u lidí. Na jednu paraziti přenášenou nemoc se sice naočkuje, ale druhou klidně dostane (borelioza vs. encefalitida a u lidí obráceně). Řekl, že nejlepší je psa co nejčastěji kontrolovat, a když už klíště má, ihned ho vyndat.
Ptal jsem se proto, protože se s pejskem budu po celý jeho život pohybovat v prostředí s vysokým výskytem nakažených klíšťat (Kokořínsko). Na druhou stranu, celá naše lidská rodina je očkována, chci i pro psího kamaráda to nejlepší, proto budu i nadále pátrat a číst.


My nosime KILTIX,sme spokojny,za celu sezonnu sme dostali tak maximalne 1-2 kliestiky...My ockujeme Boreliozu,pretoze som v naruci drzala hlavu 70 kiloveho SAO,ked dostala Borelu,bolo to hrozne,mala vysoku teplotu 38 °C,ta suka bola hotova,do 2 hodin zdochla,potom z pitvy zistili ze mala Borelu,bolo to hrozne sad sad sad ...Takze uz nikdy viac toto zazit :-O


Hele - já to čtu až teď - u psa je 38°C normální teplota, to není ani zvýšená, natož vysoká. Taky borelioza mívá spíš průběh pozvolný - osobně jsem ještě neslyšela o případu rychlého úmrtí. Přeci jen je to choroba, která má poměrně dlouhou inkubační dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.04.2011 17:21 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Borelií je mnoho druhů a většinou jsou endemické. Vakcíny, co se tu prodávají, jsou buď z Francie nebo z USA a zabírají max. na 4 druhy borelií. V Čechách máme poněkud jiné druhy...
Tedy z tohoto pohledu je očkování spíš vyhozením peněz než ochranou. Borelióza byla vždy - i u lidí. Kdysi se tomu říkalo "letní horečka" - a většině populace (i lidské) to nic neudělalo. Bohužel - s postupnou degenerací se zvyšuje citlivost na podobné choroby, přirozená obranyschopnost organismu klesá i díky častému nadužívání ATB a pod.
Pokud někdo chce očkovat, tak ať si klidně očkuje, ale ať, prosím, očkuje v době, kdy se očkovat má. Tedy na zimu, aby si pes vytvořil protilátky v době, kdy nehrozí přímá nákaza. Pokud se nakazí čerstvě očkované zvíře, tak je průběh daleko horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 13:18 Žena HOUP [1532] – NO
tak se mi to tam nepodařilo dat stydim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 13:18 Žena HOUP [1532] – PROTI KLIŠ´TATUM
POKUT MATE ČAS UĎELEJTE SI REPELENT SAMI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:44 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: HaDaS
proti borelce očkujeme každoročně,tady ve středních čechách,v povltaví jsou klíšťata dost infikovaná a protože tam jezdíme stále na chalupu a Cherry se nejraději brouzdá v trávě,máme jistotu,že borelku nedostane.Pokud tady riziko je,byť malé,určitě chci mít pro svůj dobrý pocit jistotu,že to nechytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2011 14:02 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
www.mevet.cz/…
koukněte na srovnávací studie fipronil vers. permethrin - celkem zajímavé počtení Nedokážu sem dát přímo článek - je v pdf)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata?od=501