Klíšťata
Já vyzkoušela taky lecos, ale nedám dopustit na Kiltix. Sice nějakou dobu smrdí, prvních tak 5 dní, než začne fungovat, klíšťata neodpudí, ale potom je to celou sezonu super a to se pes věčně nejradši válí ve vysoký trávě.
Na blechy je bezkonkurenční.
A Jaime má ani neviem akú značku,no za 12 rokov len dva.Asi to ale bude skôr nadmorská výška a chlad.
Tak se připojuji my máme certifect pět dní a zatím bez klíštěte tak doufám že bude vše ok
Bezva, díky za tip, já toho asi letos vyzkouším ještě hodně, jak se tak dívám
Tak zkus nějaké nové pipety, myslím, že se jmenují Certifect. Údajně je to předělaný Frontline, jelikož klíšťata začala být odolná vůči Frontlinu a tyhle nové pipety by tedy měli být účinnější.
Měla jsem Frontline Combo po tom, co nepomohl Scalibor ani Kiltix.. jeden rok působil, ale další ne, proto jsem koupila Advantix a letos nepůsobí ani ten
tak já asi pojedu od začátku nebo co
Aha.
Tak to už nevím. Dříve jsme ještě používali pipety Frontline, ty byly taky dobré. Ale nic jiného už mě nenapadá.
Ty jsem zkusila hned jako první, protože jsem na ně četla samou chválu a nic.. prostě ani jeden
My máme velice dobrou zkušenost s obojkem Kiltix a momentálně máme obojek Scalibor a zatím žádné klíště.
A to pořád chodíme do lesa, na louky... Prostě všude možně, kde se klíšťata vyskytují hodně.
Jeee co bychom dali za 2 klíšťata! Od té doby, co má kápnutý Advantix, měl už klíšťat dobrých 20-25
Já už fakt nevím.. dlouho spot on neměl, celkem jsme si vystačili s Pangaminem, ale po jedné delší procházce jsem jich našla 30 (z to asi jen 5-6 bylo zapitých), další den jsem jich našla ještě 10. Pak jsem dala spot on a jak říkám - stále nic moc. Občas nějaké klíště uschlé, ale většinou jsou v plné síle
. Vždy jsem žila v domnění, že spot on účinkuje po dvou-třech dnech, ale už ho má týden a stále pijáky nacházím...
0 14.05.2012 14:59 HOUP [1532] Máme tu samou zkušenost. Vloni Advantix
, letos jsme už měli 2 klíšťata .
já mám pocit, že naše klíšťata jsou tak rezistentní, že ty přípravky ani působit nestihnou
. Už mě to štve, zkusila jsem snad všechny vychvalované značky, ale NIC! A když už, tak žádný přípravek nevydržel být účinný víc jak čtvrt sezóny.. Vloni Safímu Advantix skvěle zabral, letos velké prd
Já naštěstí psa do venkovní vody nedostanu ani heverem
prostě nechce maximálně pacičky po kolínka namočit a víc nejde....A ikdyž byl Killtex prošlý tak klíště z lesa jsme za ty dva dny neměli ani jedno
Zato jsem jedno páčila z tchýniné kokřice
Měla tu svini na pacce a nechtěla se pustit.
Nás zase nechtěl labuťák letos nechat projít pod mostem u Vltavy, kde si panošil, tak jsme to radši vzali obloukem.
Klíšťat je šíleně, jak bylo vlhko. Jedině vedro a dlouhý sucha je trochu hoděj do klídku. Po nasazení Kiltixu min. týden (blbec jsem ho dala letos takhle pozdě) jsme jich měli už iks.
0 29.04.2012 22:05 DaD [745] Taky jsem si to myslela, než jsem se dověděla, že do potůčku sousední vesnice s omezenou kanalizací vypouští ... ani se nechci domýšlet.)
Dneska se v něm vyhrošil, pak jsem ho opláchla. Labutě u nás na rybníce jsou schopné plovoucího psa utopit. (Ben neplave, kromě případu, kdy omylem spadl z hráze a pak se koukal, jakože kam ho já neschopná vodím
a to tam ještě labutě nebyly.) A loni viděla jsem útok na aportující stafordku, zachránil ji jeden z duchapřítomných pejskařů - křikem, tleskáním a hozením větve - před nalétávajícím labuťákem. A ke klíšťatům: dali jsme včera Advantix a dnes jsem sundavala zatím jen lezoucí klíště.
Hlavu a nohy??? Děkuju, to mě nenapadlo, liju na ně vždy konví vodu shora. Zítra ho tedy pustím do potoka, sice bahnité, bude páchnout, ale bude spokojený (kvůli té špíně ho vyháním a rybník je dost daleko a hnízdí na něm fakt agresívní labutě).
CO se týče syna, Kiltixu se neboj. Klíšťata teď vylezly a i když je teplo, není dlouhodobý, takže se rojej jako prase. E. jsem nasadila teď obojek pozdě, jak mu je blbě, zač. tejdne a má denně, než začne zabírat, klíšťat iks. Dokonce jsem jedno obrovský včera retušovala, už přežraný, s koulí uschlý krve jak švestka. Navíc jsem se v tý krvi půl hodiny hrabala, než jsem mu to odstranila všechno a bez rukavic, takže čekám pěkňoučkou encefalitidku k mýmu štěstí v poslední době. Určitě ale nevyčkávej a hned mu něco nasaď. Jak se po víkendu ochladí, klíšťata začnou úplnou invazi, nejbláznivější jsou právě teď duben květen.
Když pipetu nasadíš, tak ho přeci nemusíš polejvat zezhora, stejně je nejdůležitější na schlazení zchladit mu hlavu a nohy!!!
Nejsem odborník, ale dva měsíce prošlé by mělo být použitelné. Lékařka (lidská) mi kdysi tvrdila, že minimálně do tří měsíců bez problému.
Jedeme k babičce a doma jsme našli na pejsky a kočičky Difusil sprej proti klíštatum a blechám, ale kočky to namají rády to šplíchání sprejem a pak ještě Frontline sprej má tchýně.Ten nevím jestli vubec použít, protože je dva měsíce prošlý tak aby psi neměli z toho ekzém nebo nějakou neplechu
JO JO
U SCALIBRU JE FAJN TO ŽE CENA JE DOBRÁ, NESMRDÍ, PES MŮŽE CHODIT DO VODY,- NEVÝHODA- NĚKTEŘÍ HAFANI HO NESNESOU ( ALERGIE). Ale ta může být u jakého koly jiného obojku nebo pipet.Můj mazlík ho má každý rok, a máme minimum klíšťať
je to asi tak jak sem si to myslela...a vzhledem k tomu, že minule už jsem po procházce v lese ze psa střepávala první klíště asi to budu muset řešit.Lepší než pak řešit nějakou boreliozu
Tak je to asi jedno, jde jen o cenu. Obojí má své pro a proti.
Nejlepší a nejfunkčnější obojky mají účinnost až 7 - 8 měsíců, stojí cca 350-750 Kč - podle velikosti psa. Některé více páchnou, nesmí se nasazovat příliš těsně, aby se psovi, v případě alergie, nezažraly do krku, může se s nimi ale už i koupat, je dobré je prošít provázkem, aby se v případě, že za něj chytíš, psovi nerozpojil a neztratil ho. Nevýhoda u koček je ta, že když chodí ven, všemožně courají roštím a lezou po stromech a mohou ho nejen ztratit, ale i se na něm uškrtit, kdyby se někde blbě zahákly. Další nevýhoda je ta, že obojek na psovi nevypadá fešně, je občas potřeba ho "procukat", aby povolily ucpané póry a u dětí pozor, aby psa za tento obojek nedržely a pak si nestrkaly prsty do pusy.
Kapky za krk jsou pro psa pohodlný, nijak ho nehyzdí na vzhledu, fungují lépe, používají se často i v případě alergií, aplikaci je ale potřeba opakovat pravidelně alespoň 1x měsíčně, jedna dávka vyjde cca na 200-300, takže je to mnohem dražší. První dny po aplikaci nesmí pes do vody ani komplet promoknout,protože funkčnost by se zlikvidovala.
Dál ještě existují šampony, pak pudry, které se aplikují asi 1-2x týdně, jeden vyjde na cca 150- 200 Kč a nakonec spraye na stejný bázi za cenu o trochu vyšší. Ty jsou lepší spíš na jednorázovou aplikaci a navíc zvuku u spraye se pes může bát.
Každopádně je nutný něco používat, protože průser z boreliozou, která se u psů pozná blbě, páč není vidět první příznak kvůli srsti - migrující erytém (rudé kolo na kůži se světlým středem a migrující proto, že se může vyskytovat střídavě na různých částech těla, nejen v místě zahryznutí- proto si ho někdy nevšimnou ani lidi). Navíc vzhledem k množství klíšťat, které psi bez těchto modelů mají jsou záněty kloubů - tedy problémy s nimi - často způsobený právě prodělanou boreliozou. Na encefalitidu sice tolik netrpěj, ale i tu mohou dostat a to je někdy úplnej průšvih alá konec.
www.zbyneklonsky.com/…
www.fiftyfifty.cz/…
Psa můžeš jednou za rok očkovat proti borelioze /lidi ne/, proti klíšťový encefalitidě lidi /psy ne/.
Já nedám dopustit na scalibor
pipetky jsou na většího psa drahé a ne tak účinné
ale zase co sedí mojemu nemusí sednout tvému
Já přemýšlela nad obojkem a vím že co jsou ty levné tak stojí za prd, ale zase máme dva psy a dvě kočky.Tchýně říkala, že by bylo dobré aby měli i kočky, ikdyž se teda nedostanou ven se zahrad člověk nikdy neví.Řekla bych že pro ně by spíš byli vhodné takové ty kapičky co jsou i proti blechám...A u psů nevím její Roxinka v podstatě ven moc nechodí, ale s Lupinou chodíme hodně a blechy i klíštata se dají chytit všude...Co je lepší kapky nebo obojek???
Proto to taky řikám
!! Já používám obyč betadine nebo jodisol.
Klíšťatům ZDAR!
Jasnačka a ten je právě v tomto přípravku
Před a vyndání klíštěte je vždy dobré zakápnout nejdřív ranku jodem.
Já jsem vyzkoušela oba a Kiltix mně připadne funkčnější. Každopádně když je klíšťat hodně, není žádnej obojek spasitel. Na co funguje stoprocentně, jsou ovšem blechy. Asi nejlepší to bude vyzkoušet. I když by se mohlo stát, že zrovna ten míň funkční vyzkoušíš v době, kdy bude klíšťat míň.
To je pravda, že narozdíl od Kiltixu nesmrdí (ale mně ten pach Kiltixu nevadil), já myslela spíš, co se účinnosti týče.
neměl by tak, jako Kiltix, na kterej já nedám dopustit, smrdět
Máte někdo zkušenost s antiparazitním obojkem Scalibor? Do teďka jsme kupovali Kiltix, ale chtěli jsme zkusit změnu, tak jsme objednali Scalibor. Dnes jsem ho psovi dávala, tak by mě zajímaly zkušenosti. (Jen mě zarazila ta bílá barva ale to je jedno, jde o zvyk
)
0 21.03.2012 14:30 R petrab [10528] - foto, veterina www.zbozi.cz/…
Foresto – obojek pro psy a kočky proti klíšťatům a blechám
Obojek Foresto představuje inovační a dlouhodobé řešení, jak spolehlivě chránit psy a kočky před vnějšími parazity a riziky s nimi spojenými. Odpuzuje klíšťata a hubí blechy i klíšťata po dobu až 8 měsíců, čímž omezuje riziko přenosu nemocí přenášených těmito parazity.
Obojek obsahuje dvě ověřené účinné látky – imidakloprid a flumetrin. Imidakloprid se osvědčil v boji proti dospělým blechám, jejich vývojovým stádiím a všenkám. Účinek proti blechám nastupuje okamžitě po nasazení obojku. Flumetrin sehrává svou roli při odpuzování a hubení klíšťat, jejich larev a nymf. Synergické působení těchto látek zvyšuje antiparazitární působení obojku. Unikátní struktura obojku zajišťuje řízené uvolňování stálých nízkých dávek účinných látek, které zvíře spolehlivě chrání. Obojek je voděodolný, před koupáním proto není nutné obojek sundávat. Je také omyvatelný. Foresto je bez jakéhokoli zápachu.
Foresto je bezpečný pro štěňata od 7 týdnů věku a pro koťata od 10 týdnů věku. Při jeho nošení odpadá jakýkoli pocit nepohodlí. Majitelé mohou vybírat ze dvou velikostí – pro kočky a malé psy, pro velké psy. Obojek byl vyvinut také s ohledem na bezpečnost zvířat, a zejména pak koček, před uškrcením. Jeho součástí je proto ověřený dvoufázový bezpečnostní systém, který se používá u obojků společnosti Bayer již více než 10 let. Za tuto dobu nebyl hlášen jediný případ uškrcení kočky.
Obojek Foresto je správnou volbou pro každého chovatele psa a kočky, který chce mít jistotu, že udělal maximum pro dlouhodobou ochranu svého domácího mazlíčka před nebezpečnými parazity. Navíc chovateli odpadá nutnost myslet na opakování aplikace proti vnějším parazitům každý měsíc.
Foresto lze zakoupit u veterinárního lékaře, v obchodech s chovatelskými potřebami a v lékárnách.
Přidat reakci
1 ...... [10] 12
Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x