Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
dáváš obojky přes zimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:59 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No Foresto je na 8 měsíců,mají jej od září,tak by měl být do dubna,ale tomu moc nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
jak eště měsíc... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 13:48 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Začíná být venku hezky,obojky mají sice ještě měsíc účinkovat,ale už jsem stějně objednala nový. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
takže to ses tenkrát pěkně vodklíšťila ! smich smich smich

při aplikaci jakýkohokoliv spot on - pipety - na klíšťata ale třeba i na odčervení je nutno aplikovat v gum. rukavicích, pakliže na to nemáš grif, nemělo by to vůbec přijít do styku s kůží - Tvojí.... protože se to vstřebává přes kůži!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
anargo napsala: A neměl po něm Egon někdo klíště?Argo už právě párkrát jo,ale to nebude žádnej obojek stoprocentní když se ty potvory malý, nohat,škaredý, přemnožej ano

začne to skvěle fungovat až po několika dnech, když je velká invaze klíšťat, i pak může mít pes klíště i přes ochranu, ale nebývá to příliš časté, často spíš ke konci účinku nebo při velký invazi - v době bez veder a za vlhka , celkově působí obojek a spot on na klíštťata a blechy a na blechy je dycky účinnější, klíšťata jsou vodolnější potvory, větš. se zahryznou, ale chemií chcípnou a najdeš je sice zaňaflý, ale uschlý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.03.2014 07:24 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
A ještě jedna rada od veťáka. Lidi si často myslí, že dají pipetu i obojek, ale to je kámen úrazu. Tímto se účinek vyruší. Musíte používat jen jednu věc. Já myslela, že náš obojek přestal účinkovat a tak jsem chtěla dát ještě něco na posílení. Cbyba! Právě tenkrát jsem se dověděla, že když obojek omyji teplou mydlinkovou vodou, účinek se obnoví, protože póry na obojku se uvolní a účinná látka začne opět fungovat. V žádném případě ale nepoužívat více věcí - pak nefunguje nic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.03.2014 07:21 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Jarka
Já na pejsky používala pipetu, dokud byli kluci malý. Jednou jsem si po aplikaci nestihla včas umýt ruce mýdlem, protože mi do toho přijel pošťák! A to byl průšvih. Večer a ráno jsem chodila podél zdi, motala se mi hlava, bylo mi strašně zle od žaludku a i v leže to bylo stejné. Hrozná reakce. Doktor mi potvrdil, že to bylo z toho. Je nutné si okamžitě po aplikaci umýt řádně ruce mýdlem. Vím jak Rexíkovi bylo a je mi ho moc líto. Doporučila bych ti, už to nikdy nezkoušet. Pamatuji si, že minulý rok jsi psala, že Rexík měl tu rekci taky. Netrápila bych ho, je to fakt hrozný zážitek. Dávám raději obojek a je klid. I když Advantix je v pohodě. Mě se to stalo s Frotlinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.03.2014 07:12 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Vřele doporučuji tento obojek www.spokojenypes.cz/… Já ho používám již dlouhá léta a velká výhoda je jeho dlouhý účinek - 7 měsíců. Většina se jich vyrábí s účinností 3-4 měsíce. Všichni ale víme, že už v březnu (letos už v únoru) jsou klíšťata aktivní a to trvá často až do začátku prosince.
Je voděodolný, prodává se v různých velikostech a výborně drží - ještě nikdy jsme ho neztratili, nebarví a je fakt spolehlivý. Byly roky, kdy jsme domů nedonesli ani jednoho klíšťáka a to bydlíme hned u lesa. Vzhledem k tomu, že se obojek nosí tak dlouho, tak se logicky zašpiní. "Póry" se ucpou a účinek obojku není takový a tak je nutné ho tak 2x-3x(podle potřeby) namočit a vyprat v teplé mydlinkové vodě. To ale platí pro všechny obojky. Tohle je výborný trik od veťáka, který už možná mnozí z vás znají. Kdo to nezná ať to zkusí palec účinnost obojku se opět oživý a zvýší jako na začátku. Pokud se obojek nemyje, ztrácí sílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:21 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A neměl po něm Egon někdo klíště?Argo už právě párkrát jo,ale to nebude žádnej obojek stoprocentní když se ty potvory malý, nohat,škaredý, přemnožej ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
tady jako vždy zaručenej kiltix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:12 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ne tohle jsem našla v novinkách na těch stránkách a nepřišlo mi to špatný,ale u nás vedou obojky,ted máme zrovna Foresto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
používáš to? nebo spot on či obojek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:58 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 10:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
Je to debilní, alergie, protože zkoumat, zda-li reakce to byla skutečně na toto, je ošemetná při představě, že pokusem to způsobim znovu. Pipety mu to nedělaj? Pak mu dávej jen ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 08:42 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Advantix
Včera navečer dostal Rexík Advantix. Zanedlouho se dostavila zřejmě alergická reakce. Začal být apatický, zalézal do kouta. Tak ho Lukáš vzal na krátkou procházku. Po návratu Rexík zrychleně dýchal a zřejmě měl i zvýšenou teplotu. V noci do jedné ráno klidně nespal, pořád se přemísťoval z ložnice, do obýváku a kuchyně. Dnes ráno už byl dobrý, ale máme objednané na veterině granule, tak Rexíka vezmeme s sebou a poradíme se, jak postupovat dál.
Při předposlední aplikaci reakce byla daleko mírnější a kratší.
Tak jsme byli na veterině, naštěstí jsme Rexíka mohli nechat doma, už byl v pořádku. Pokud by se vám někomu něco takového stalo, hned pejska vykoupat. Pejsek ohrožen na životě není, ale reakce by se zmírnila. Dostali jsme novou pipetku EXSPOT, kterou máme ale aplikovat nejdříve za 6 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.06.2013 21:07 Muž micz [165]
Jmenuje se to EFFIPRO a vyrábí to Vibrac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 22:12 Žena myspu [276] Re: micz
micz napsal: Na Eli používám něco jako Frontline, je to stejná účinná látka a složení ale stojí to míň.


Můžu se optat o co jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.06.2013 22:15 Žena pavoucica [703]
no koupili jsme Lupině nějaké kapání do kožichu a asi to učinkovalo, jelikož jakmile přišla Lupinka s Richardem z lesa bylo vidět jak jí klíštata lezou po packách směrem dolů od těla smich Asi jim to moc nevonělo.Jediný co mi vadilo, že jsme po každé lesní procházce museli vysávat koberce, aby se nám náhodou nějaké klíště nezatoulalo a nazabydlelo na Eminčiném tělíčku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 00:18 Muž micz [165]
Na Eli používám něco jako Frontline, je to stejná účinná látka a složení ale stojí to míň.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 00:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
myslela jsem, že se jedná o tvýho psa, kterej to ztratí...
micz napsal: Jo to by asi chtělo... je to škoda když ho třeba po třech měsících ztratí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:55 Muž micz [165]
My ho u Eli nepoužíváme :-) To maj tatíkovo psi. Já antiparazitní obojek nechci protože je docela ze začátku cítit a hlavně mám tři a půl letýho mrňouse takže u nás obojky nehrozí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
micz napsal: Jo to by asi chtělo... je to škoda když ho třeba po třech měsících ztratí...
právě kvůli ztracení ho prošívám, každoročně jsme ho, když prošitej nebyl, v půlce léta ztratili. Většinou proto, že jsem za něj asi blbě chytla a uvolnil se, navíc, jak má dlouhý chlupy, tak jsem si nevšimla hned, že ho nemá, u Tebe jde u ml. psa spíš o to, že bude někde lítat a zahákne o něco, takže si ho prošij a je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:16 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: micz
Chápu, prostě smůla. Škoda že se jim to nedá vysvětlit : "hele tady máš obojek, dávej si na něj pozor, stojí plno peněz a navíc tě chrání proti breberám" . Jsou šťastní, že nemají tyhle starosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:14 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Oprava kvůli odkazům : Léta používám Kiltix www.mall.cz/… , je na 7 měsíců a eliminuje klíšťata celkem slušně narozdíl od ostatních. Dokud jsme měli malé děti, obojek jsme nepoužívali, upozornila nás na to jak dětská lékařka tak veterinář. Používali jsme www.mall.cz/… , který navíc není jen na blechy a klíšťata ale i na jiné brebery. Kluci už jsou ale větší a tak jsme se vrátili k obojku, který vyjde levněji.
Veterinář mě upozornil, že rozhodně není možné používat dva různé výrobky najednou! A dále - pokud máte pocit, že obojek již nepůsobí, stačí jen omýt v teplé mýdlové vodě a jeho funkčnost se opět obnoví. Tyto obojky jsou pórovité a pravidelně se zanesou a ucpou mastnotou z těla psa, prachem a nečistotami a pudr se tak nemůže dále uvolňovat. Zkušení pejskaří to jistě ví, jen jsem si říkala, že se o své zkušenosti podělím i se začínajícími milovníky pejsků i kočiček.
Asi je potřeba si ale uvědomit, že nic není všemocné a psa vždy stejně pravidelně prohlédnout, protože sem tam klíště uvízne, zakousne se a následně uschne, tak aby pejsek neměl zbytečně nějaký vřídek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:03 Muž micz [165]
Jo jo táta to taky nestříhá jenomže při boji o klacek ve vodě si to občas prostě strhnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:00 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: micz
Já nechávám delší camfňous a moc nezkracuji. Pejskům to neva a ta léta ho ještě nikdy nikde nenechali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 22:58 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Rexik
Podmínka je právě permanentní nošení. Vzhledem k tomu, jak je obojek vyrobený, myslím, že ukrcení fakt nehrozí. Někdy ho pejsek když je hodně akční může i ztratit. Nám se to ale za ta léta nikdy nestalo. A to ho používám od dob Barušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:57 Muž micz [165]
Jo to by asi chtělo... je to škoda když ho třeba po třech měsících ztratí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
prošij konec obojků pevným provázkem nebo dvoj či trojitou režnou nití několikrát, pak se nerozpojí
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 22:49 Muž micz [165] – Kiltix
Kiltix používá táta na dva rotvajlery. Funguje dobře i když letos je asi tady u nás na jihu tolik klíšťat, že stejně občas nějaký mají... Vydrží fungovat tak 6 měsíců max.,ale holky ho stejně většinou ztratí při rvačce o klacek v rybníku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 22:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
obojek, aby byl funkční, musí mít pes furt

obojek je jen "zašupovací", takže se dá kdykoliv rozpojit, kdyby se za něj pes zahák,

já ho ale např. pevně vždy sešiju na konci nití nebo provázkem, aby se nemohl rozpojit, konkr. E. tedy nedělá žádný vylomeniny, aby došlo ke škrcení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:38 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: 111muf
Obojek nesundáváte na noc nebo když jsou pejsci doma? Trochu bych se bála, aby někde nezůstal pejsek za obojek viset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.06.2013 20:55 Muž micz [165]
Nedávno se tady řešilo podávání Pangaminu jako přípravku k odpuzení klíšťat. Tak ho zobem celá rodina včetně Eli, i když jí ho dávám spíš na srst, protože ještě úplně nepřelínala. Neskutečně se jí po pangaminu zvedla chuť k jídlu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.06.2013 18:34 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Léta používám Kiltix www.mall.cz/…, je na 7 měsíců a eliminuje klíšťata celkem slušně narozdíl od ostatních. Dokud jsme měli malé děti, obojek jsme nepoužívali, upozornila nás na to jak dětská lékařka tak veterinář. Používali jsme www.mall.cz/…, který navíc není jen na blechy a klíšťata ale i na jiné brebery. Kluci už jsou ale větší a tak jsme se vrátili k obojku, který vyjde levněji.
Veterinář mě upozornil, že rozhodně není možné používat dva různé výrobky najednou! A dále - pokud máte pocit, že obojek již nepůsobí, stačí jen omýt v teplé mýdlové vodě a jeho funkčnost se opět obnoví. Tyto obojky jsou pórovité a pravidelně se zanesou a ucpou mastnotou z těla psa, prachem a nečistotami a pudr se tak nemůže dále uvolňovat. Zkušení pejskaří to jistě ví, jen jsem si říkala, že se o své zkušenosti podělím i se začínajícími milovníky pejsků i kočiček.
Asi je potřeba si ale uvědomit, že nic není všemocné a psa vždy stejně pravidelně prohlédnout, protože sem tam klíště uvízne, zakousne se a následně uschne, tak aby pejsek neměl zbytečně nějaký vřídek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 20:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
může, máš to v návodu

www.dogsandcats.cz/…/

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 13:07 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Letos máme poprvé také obojek Kiltix, a musím říct že naprostá spokojenost. Vzheledem k tomu že všude kolem baráku jsou pole s vysokou trávou a normálně chytal pět klíšťat za den tak za dobu co máme obojek měl jen jedno a než jsem ho stačila vytáhnout tak vypadlo samo. Jestli díky obojku netuším, ale vím že příště ho pořídím zase. Jen pořád nevím jestli se s ním teda může do vody nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 05:58 Žena pavoucica [703] Re: petrab
un nás plavání nehrozí, Lupina má panickou hruzu z tekoucích vod stejně jako já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.05.2013 23:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
po vyzkoušení různejch modelů, používám léta obojek Kiltix a krom prvních 14 dní, než začne zabírat, funguje perfektně celý léto až do podzimu, pak, je-li opravdu obrovská invaze, jedno, dvě může chytit, většinou ale i tak ne, chci-li, aby pes neměl klíště ani ke konci sezony, pak koupím koncem srpna či začátkem září nový /když ho tedy sám neztratí, je nutno obojek prošít provázkem na konci, protože když za něj omylem chytneš, rozpojí se a pes ho může i ztratit, obojek by měl mít nasazený zcela volně na přetažení přes hlavu/, na co funguje stoprocentně i bez výměny, jsou blechy, voda mu nevadí, při plavání ho ale i tak sundavám, ke konci, když je už dost špinavý, stačí ho chytit za oba konce a párkrát prudce zatáhnout - zaškubat, aby se uvolnily zanesené póry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:29 Žena pavoucica [703]
Jelikož se zase blíží doba dovolených, nemáte někdo typ na nějaký 100% učinný přípravek proti klíštatum a podobným potvorám, který by se nemusel aplikovat každý týden a jehož učinek by byl opravdu dlouhodobý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2013 00:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 12:14 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Schatz mel letos už 5 klištat,tedka ma scalibor a ani jedno kliste a ze jich na baraku je..a malymu civavakovi jsem nastrikala frontline ve spreji a po klistatech ani stopa.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
funkčností to nebude, letos je extrémní počasí a protože klíšťata jsou na vrcholu a nejlíp se jim daří při vlhku a když neni moc vedro, mají teďka reje a velmi často se zahryznou i přes všechny možný protiklíšťatový preparáty, je to letos dost běžná věc, že se zahryzávaj i přes chemnii všeho druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
jestli obojky R. nevadí, neřeš to, někteří jedinci jsou silní alergici a alergie může vzniknout na cokoliv, jestliže máš něco již a opakovaně vyzkoušeno a nic se neděje, nevadí, krom toho, že všechno tohle je silná chemie, ovšem klíšťata jsou nebezpečný, tak si ze dvou potvor nutno vybrat jednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 15:13 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Advantix snad Rexíkovi již nikdy nedám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 07:46 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nám říkala minule vetka,že měla moc případů alergické reakce na Scalibor,že je sice levnější než kiltix,ale al.reakce na něj se prý vyskytují častěji.my ho měli jednou a naštěstí nic,ale stejně jsme zůstali u klitixu.
Dávala jsem ho bafanovi v únoru-ne kvůli klíštatům,ale spíš kvůli blechám protože chodíme na cvičák mezi psy-a v dubnu což je asi po 3 měsících jsem našla dvě klíštata,je možné že mohla funkčnost nějak narušit zima?dala jsem mu tedy nový a zatím v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
již hojící se reakce na advantix (z hafbo) fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 18:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
tak vono když má pes alergie apod., je nutno do něj něco cpát přírodního aspoň, i když většinou to funguje spíš na psi úplně krátkosrstý, kdy to víc vidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 15:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Rexik
Psi to určitě můžou, já kdysi nakoupila asi 4 balíčky na zkoušku (po 20kč). Nicméně na klíšťata to (aspoň u nás) nefunguje ani náhodou. Dlouhodoběji podávám Pangamin (tentokrát přímo vet. přípravek pro psy) a stejně klíšťata měli oba psi. Bude to určitě individuální, jako u všeho... Safírkovi nepomohl ani Scalibor, ani Kiltix, jeden rok pomáhal Frontline Combo, ale druhý už ne.. teď má 3. rok Advantix a zatím super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
jj, můžou, béčkem v podstatě nelze předávkovat, kdybys to dávala ale Rexovi, tak se zeptej veterináře, cca kolik, páč je přeci jenom menší než dítě ..... (jinak u lidí s kvasnicema bacha u toho, kdo trpí na mykozy)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata?od=351