Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2015 10:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Fotka k příspěvku No, já mít psa alergika, tak bych asi zkusil ten přírodní. Tady ta děvčata mají v e-shopu dokonce hned dva druhy obojků, a každý je na jiné kombinaci přírodních látek - éterické oleje z různých druhů bylin.
Ale mají nejen obojky, nýbrž i spot ony na podobné bázy a spray - www.psihratky.cz/… a taky mají několik věcí, které mne velmi zaujaly - a myslím, že všechny by se daly použít pro zvířata s kožními alergiemi:
1) tablety - ale ne chemii, nýbrž tablety česnekové, které kromě toho, že odpuzují vnější parazity zabraňují usazování střevních parazitů a zvyšují imunitu psa - což by mohlo zlepšit i kožní alergie, které jsou jak známo důsledkem snížené imunity. Pro majitele malých a středních psů přijatelná cena - nižší než použití chemického obojku.
2) spray EXNER Petguard 500ml - ten mne zaujal, že krom boje proti vnějším parazitům pečuje o srst a kůži a také způsobem, jak bojuje proti vnějším parazitům - zalepí jim dýchací a sací ústrojí, takže bídně zhynou udušením. Navíc je to naprosto ekologické a šetrné k životnímu prostředí a velmi levné, velmi by mne zajímala účinnost.
3) Flea & Tick Controller pro psy i kočky - elektronický odpuzovač klíšťat a blech. Je to velké jako psí známka (viz obrázek), nijak to nevadí psům ani jiným zvířatům a odpuzuje to hmyzáky... Funguje déle než rok, cena srovnatelná s chemickými obojky.
Takže tyto tři věci mohou používat i psí alergici. Já osobně zítra kupuju ten biologický obojek a uvidím, jak bude fungovat. Věřím, že to bude OK.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2015 01:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jsem si řikala, že to musí bejt chemie jak prase, i když patrně to začnou využívat ti, jejichž psi maj kožní alergie, tak snad nebudou mít eště další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2015 21:36 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, do toho bych nešel... Nějak mi nepřijde rozumné cpát do psa zbytečně další chemii. Loni jsem byl velice spokojený s tím obojkem Scalibor, kde se ty chemikálie nevstřebávají do těla, ale rozpouští se v mazové vrstvičce na kůži. Nicméně letos chci jít ještě dál od chemie a blíž k přírodě a rozhodl jsem se pro tento obojek: www.psihratky.cz/… Přesto, že nevydrží 7 měsíců jako Scalibor, i kdyby mi vydržel fungovat jen 2-3 měsíce a já musel koupit na sezónu 3, tak mne to finančně vyjde ještě levněji, ale především mi jde o to, že je to přírodní prostředek... Na druhou stranu, co si budeme nalhávat, spousta nejúčinnějších jedů jsou také přírodní prostředky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 09:19 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: leontin
Fotka k příspěvku Náš jorkšírek obojek nesnesl, dříve jsme dávali Advantix, ale po několika dávkách byla též reakce. Teď aplikujeme Fiprex S 75mg Spot on 1x1ml.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 23:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
váš názor?....
hobby.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2015 11:43 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Pokud se jen škrábe, tak je to normální. Nesmí mít začervenalou kůži v místě, kde má ten obojek. Scalibor obsahuje látky, které se psovi nedostávají do kůže, ale rozpouští se v mazové vrstvičce na kůži. Může se stát, že je na tyto látky nějaký pes alergický, ale ještě jsem o tom neslyšel. Spíše jde o to, že po nasazení čehokoliv páníček či panička psa více sledují a zdá se jim, že se chová jinak než předtím... ale obvykle to tak není. Zkus mu ten obojek nechat a jen sleduj kůži pod obojkem. Uvidíš, že si brzy zvykne a budeš spokojena. On totiž ten obojek odpuzuje nejen klíšťata a blechy, ale i bodavý hmyz, u nás tedy především komáry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 22:48 Muž leontin [4] Re: kinder
Pokud vařím,tak přidávám 2-3 stroužky do odstaveného žrádla s konzumací není problém.Jen nevařím tak často.Ta příroda do ucha vypadá taky dobře,ale asi bych ji přidal navíc ke kapkám klasiky do srsti.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:30 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Přírodně proti klíšťatům
www.hafici.cz/…/ zajímavý článek já myslela, že psi nesměj česnek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 18:42 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: leontin
Já minulý rok používala Frontline kapičku za krk antiparazitika-pro-psy.heureka.cz/…/ pro krátkosrsté psy ideální, tahle je do 10kg. Nám účinkovala velice dobře, na rozdíl od Advantixu, který jsme na doporučení veterináře koupili, aplikovali a měl hned klíště.... Takže chce to vyzkoušet, nám sedl jinýmu pejskovi nemusí. Hlavně předtím psa dva dny nekoupat a potom taky ne. Nevýhoda, že nevíš kdy kapička už přestal účinkovat, má vydržet měsíc tak leda hlídat. Proto jsem chtěla letos zkusit obojek i kvůli ceně, ale vzhledem k tomu, že se furt s nim drbe a teď sem mu ho sundala a drbe se taky, tak to neni asi moc dobrý pro něj, nejspíš mu ta látka co se uvolňovala vadí....
Zkoumám další varianty nějaké přírodní a narazila jsme na toto baron.cz/… nemáte někdo vyzkoušeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 18:27 Muž leontin [4] – klišťata
Prosím doporučte,po dobré zkušenosti,něco proti klíšťatům.Ne obojek.Pes je na zahradě pořád a klíěťat máme dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2015 18:10 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: kinder
Abby se taky škrábala, ale ona se škrábe i s normálním obojkem, prostě jí vadí, že má něco na krku. Hlavně bych sledovala, jestli pod tím nemá nějak zarudlou kůži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 17:06 Žena kinder [350] - Jack russell teriér
Tak jsem koupila ten obojek Scalibor na tehle rok, včera jsem mu ho nasadila a přijde mi, že se častěji drbe, v noci se dokonce vzbudil a chvíli se drbal, pak pochodoval po bytě, lehl si a pak zase, tak jsem mu ho sundala. Ráno jsem ho zas nasadila a taky se drbe a oklepává, ale ne tak často, ale zase častěji než když ho neměl. Myslíte, že si musí zvyknout a pak to bude ok.? Žádnou alergickou reakci nebo nic podobného nepozoruji zatím....Jak jste to měli vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2015 22:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Příští týden to musím pořešit. Přes víkend ještě nastuduju recenze a v týdnu koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2015 12:19 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Četla jsem recenze a docela se liší i když jich tedy zatím moc není, hodně si stěžujou, že je aromatický. Pak dej určitě vědět vlastní zkušenost, také bych dala přednost něčemu přírodnímu. Samozřejmě beru na vědomí, že každému pejskovi sedne něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 12:11 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Ten vypadá zajímavě. I ta cena. Jestli opravdu vydrží účinkovat 4 měsíce... My teď máme na tři měsíce nakoupené kapičky za krk a zbytek sezóny asi nakonec pořešíme taky zase obojkem. Tak pak hoď info, jestli fakt funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 10:59 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
A ta cena na Mall je skvělá... přesto ale zase uvažujeme o tomto obojku: www.dobra-krmiva.cz/…
Prý je založený na přírodní bázi, což se mi líbí... jen aby to byla pravda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 09:46 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
No pro nás je barva poměrně ideální, vzhledem k Baneho barvě, ale spíš se bojím, jak dlouho bílý vydrží, v tomhle nečase si myslím, že se z toho stane barva neidentifikovatelná, zašmudlaná smich Jediné co mě odrazuje je právě, že ho teda pejsek musí mít stále a stále se uvolňují chemické látky :-( Ale nejspíš ho letos vyzkoušíme a uvidíme.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 15:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Tak u nás to teda odjaktěživa bylo tak, že psi s vobojkem klíště žádný a já teda jo smich . Asi věděli, komu se pomstít. I v posteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 14:50 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Náramek nepotřebuješ. Když s tebou spí pes v posteli, chrání i tebe... říkala moje kamarádka. Od doby, co dává psům obojky protiklíšťákové, neměla klíšťáka... No, vzhledem k tomu, že já neměl klíště od děcka, tak nevidím rozdíl :-D Já mám dostatek vitamínu B a tak na mne prostě klíšťata nejdou hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 13:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
z přebejvajícího kusu si udělej náramek přes bundu, ať klíšťata víc naštveš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 12:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
My měli loni Scalibor a až na tu barvu jsme byli naprosto spokojeni. Na krku ho měl pořád, jen když jsme byli na výstavách, tak jsem mu ho z estetických důvodů sundával... jo, a na procházkách s ostatními stafíky a hlavně stafinkami - tam by prostě nepřežil. A normálně se nasadí, utáhne a přebývající kus se ustřihne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2015 09:55 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: kinder
Já nevím, jak je to u toho Scaliboru, ale my jsme měli loni Foresto a tam to bylo udělané tak, že se to dalo utáhnout a konec se odstřihnul. Obojek by měl být na krku pořád, protože ty účinné látky se uvolňují průběžně a jakmile se sundá, tak účinnost potom klesá. Ale právě proto mi letos nevíme, jestli ho kupovat znovu, protože na podzim už měla Abby olysalý krk, jak se jí to tam půl roku šoupalo... Ale jinak jsme byli docela spokojení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 08:37 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – klíšťata
Tak letos přemýšlím, že koupím také obojek, minulý rok jsme dávali kapičky za krk a osvědčily se, jenže za a) vydrží jen cca 1měsíc a musíte hlídat kdy teda už nepůsobí b) vyjde to cenově dráž a je s tim větší starost. Chci se zeptat ten obojek proti klíšťatům necháváte pejskovi celou dobu i doma předpokládám? A ještě přemýšlím nad tímhle, jak jste zmiňovali v diskuzi www.mall.cz/… a i na internetu jsou velice kladné recenze, jenže je to 48 cm a Bane má obvod krku 33cm, nevíte jestli to půjde až tak moc utáhnout? Menší asi ani nevyrábí, pak až větší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2015 20:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Taky budu používat obojek. Přeci jen mi přijde jako velký rozdíl, jestli se jedáky protiklíšťákové a protiblechové rozlezou po kůži a nebo jestli je musí strávit a mít je v krvi... K čemu mi je, že to klíště zabije poté, co mi pesana nabodne? Já potřebuju, aby ho to zabilo nebo odradilo před tím, než mi psa zakousne... aby neměl možnost mi ho nakazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 19:57 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Nám se minulou sezónu osvědčila tabletka proti klíšťatům - má působnost asi 3 týdny, pejsek nemusí nic nosit ani se není třeba bát něčí alergické reakce(nebo fóbie) na pipetu či sprej. Je to sice dražší ale milé. Jen jsem to zkusila ale stejně se vracím k obojku. Leta letoucí používáme stále ten samý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.03.2015 23:13 Žena marcelka6ka [705]
Dnes vyfasoval zmíněný obojek .Přišli jsme z procházky, takže byl zmožený a v pohodě si nechal obojek nasadit.Dokonce byl zvědavý co to mám a dostal pamlsek , je zas o rok starší a šikovnější než tomu bylo ještě vloni v létě.Za odměnu jsme si pak házeli milovaný aport,takže byl zaneprázněný a obojek přijal ...... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2015 21:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
co se týče sprayů, hodně záleží na období vtiskávání, doby ještě u chovatele, není možno na ně svádět všechno, ale mnohé jo, nenásilnou jemnou formou lze štěně navyknout na lecos,
co se týče ran, pak jde často o problém vrozenej, proto již pidi štěňata před odběrem jsou testovány i co se týče hluku např. v případě odběru policií a rovněž služ. plemena v případě strachu z ran (střelba při zkouškách) nedostanou chovnost, i kdyby jinak byly skvělý
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
Laďka napsala: taky máme všelijaké strachy z kdoví čeho a ani nevíme proč... sad
:) SRŠNI. A proč rozhodně vim! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 09:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Jojo, máš naprosto pravdu. Tohle je jen legrační fobie a opravdu strach ze střelby je hodně nepříjemný, protože časem může přejít ve strach z bouřky a vůbec všeho hluku... Je moc těžké pejska podobnému strachu odnaučit. Já to mám poměrně lehké - Scotty je nenažranec a za pamlsek udělá takřka cokoliv. Takže pro nás není problém zajet si k rybníku, kde je samostříl, který plaší kormorány, chodit kolem a tvářit se, že se nic neděje, když to vystřelí, a když si toho ani Scotty nevšímá, dostane kokyno. Je důležité chodit tak daleko, aby ses nelekala ty, protože když jsem si to přijel poprvé vyzkoušet (naštěstí bez Scottyho), zastavil jsem až u rybníka a když to bouchlo, tak jsem do něj leknutím málem spadl. Se Scottym jsem pak chodil v uctivé vzdálenosti - což ovšem nevadí. Psi mají tak dobrý sluch, že slyší jako velkou ránu i to, co my skoro nevnímáme... Někde jsem četl, že mají více než 100x lepší sluch než lidi.
Dalším naším oblíbeným cvičením v létě je posadit se na zahradě a pozorovat bouřku. Jak se blíská a hřmí, to je panečku cvičeníčko... sedím v trávě, Scotty sedí vedle mne, sledujeme přibližující se bouřku, já ho hladím, prokrmuju ho pamlskama a on zapomene, že se původně strašně bál bouřky. A když si to uvědomí, dostane zase kokyno, zklidní se a sedí tam se mnou, dokud nás déšť, zima nebo čas nezažene domů. Už ať je léto ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 08:45 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Já myslím, že jsou v životě horší fóbie... Vlastně kromě toho, že teda nemůžu psa stříknout proti klíšťatům, tak nás to nikdy nijak neomezilo... To horší mi přijde, že Abby se čím dál víc bojí střelby. Teď se mi v lese zasekla a nechtěla jít dál, což jsem nechápala do té doby, než jsem někde hódně v dálce zaslechla střílení. A to ještě před rokem na Silvestra měla nějaké rány úplně na háku a teď už se bála příšerně, úplně jsem z toho byla na prášky i já... A nejsem si vědomá toho, že by se přes ten rok stalo něco, co by mohlo tenhle strach vyvolat... Myslím, že u lidí je to stejně, taky máme všelijaké strachy z kdoví čeho a ani nevíme proč... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 08:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka + marcelka6ka
Tak to je dost nepříjemné pro praktický život... Já vozím na delší výlety např. betadinu v rozstřikovači - lépe se to aplikuje než z lahvičky a potřebuji-li ránu polít, tak prostě rozstřikovač odšroubuju.
Pejsků s takovými fobiemi je mi velmi líto, protože tahle jejich averze obvykle pramení ze špatných životních zkušeností, a to ve velmi raném věku. A majitel pak s tím může bojovat celý život... nebo to odstranit, ale stojí to kolikrát obrovské úsilí a spoustu přemýšlení, jak na to...
Bože, jak já jsem Ti vděčný, že jsi mi dal Scoťana stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 08:28 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
ne Ha ha ha... opravdu vtipné ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 19:29 Žena marcelka6ka [705] Re: Laďka
U nás máme s Danem podobný problém jakmile ta potvůrka vidí v ruce rozprašovač, nebo nějakou nádobku podezřelou...zdrhá a uskakuje ode mně.Koupila jsem opět Kiltix obojek naštěstí nemá žádnou alergickou reakci....akorát se bude nedůvěřivě dívat na to co mu to zase cpu na krk, když už obojek má.. je to potěp.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 06:56 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Tak u nás je jeden zásadní problém, že Abby na sebe nenechá nic stříknout. Nevím proč a z čeho má tuhle fóbii, ale jakmile jenom vezmu do ruky nějaký sprej nebo rozprašovač, tak zdrhá. Nejdřív jsem si myslela, že je to jenom na spreje pod tlakem, ale zdrhá i když jdu jenom orosit kytky ano Možná bych to na ni mohla nalít, ale to bych se asi nedostala všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 22:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jo, klíště zapiju pepsi smich
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2015 21:59 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Fotka k příspěvku Už jsem to sem dával loni, tak jen ocituju:
Libas napsal: Jana Paloušková z tlamoknihové skupiny Bull training Olomouc používá tento recept: 300ml vody, 1 lžíce vinného octa, 1 lžíce olivového oleje a esenciální oleje 20 kapek Rozmarýnového, 20 kapek Citronellového, 20 kapek Eukalyptového a 20 kapek Levandulového... dají se levně koupit na www.manipura.cz já koupila v krámku, kde prodávají svíčky a takové ty voňavé serepetičky. Jinak to jsou 100% přírodní olejíčky. Navíc se nám po tom krásně zlepšila srst. To vše jen promíchat a dát do rozprašovače a stříkat ideálně před každou procházkou. Už to mám asi dva měsíce, stříkám každý den a porad to neubývá. Celý nákup kromě oliváku (ten máme doma) mě vyšel na 250,-Kč a mám tam ještě tak min. na 5x, takže se to fakt vyplatí. Proto jsem se podělila i s kamarády. Fakt doporučuju udělat, účinná a levná záležitost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2015 07:53 Žena Laďka [354] - Teriéři
Zrovna jsem si říkala, že by to zase chtělo vytáhnout toto oblíbené téma, jelikož kamarádka už letos klíště měla... Už jste někdo studoval, jaké jsou pro letošek novinky? Loni obojek Foresto dobrý, ale ke konci sezóny už měla Abby tak opelichaný krk, jak se jí tam ten obojek pořád třel, že jsme si říkali, že ani tato varianta není tak nějak nic moc... A už je nejvyšší čas vymyslet, jakou formu boje letos zvolíme!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 23:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
pro velký psy je tenhle www.vseprozvire.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 22:23 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
S Foresto nemám zkušenost, my používali loni Scalibor a byl jsem spokojen, ani jedno klíště, ani jedna blecha.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 22:02 Muž funtcz [13] Re: Laďka
Myslíte že obojek Foresto můžu použít i na velkého psa? Píšou od 8 kilo, 70 cm dlouhý. Máte skusenosti jestli je dostačující pro velké plemena? Zatím má bravecto ale je to drahé a obojek chraňi až 8 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2014 21:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
tak by se to taky mohlo nastavit opačně, aby začli vymejšlet vakcínu na encef. pro psy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2014 20:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, ona to není až taková blbost, kdyby tihle opisovači opsali celý článek trochu pečlivěji. Tenhle tým vyvíjí humánní vakcínu. Vakcína pro psy je mezikrok. Jde o to, že farmaceutické firmy nebudou platit vývoj vakcíny proti borelioze u člověka, na to vydělávají příliš peněz na lécích na zmírnění následků boreliozy u lidí. Proto tenhle tým vyvinul vakcínu, kterou budou prodávat jako vakcínu pro psy, a až získají dostatek peněz, pokusí se získat atestace čí jak se tomu u léků říká k očkování lidí. Ono totiž na vakcíně pro psy se vydělá víc. Dát 500 za očkování psa je pro milujícícho pánečka snadnější než dát 200 za očkování pro své děti nebo 20 za očkování sebe či manželky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 01:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
21stoleti.cz/…/

coze ???? co je to za blbinu? dyk proti borelioze se psy očkujou běžně? naopak pro lidi není vakcína (zatimco opačně je to se zánětem mozk. blan)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2014 00:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
záleží na druhu obojku, zmíněnej Kiltix, kterej taky léta na psy používám, se doporučuje jednou za čas takto omejt /hl. zespod, páč je špinavej a hl. zamaštěnej z kůže a tím se ucpávaj póry a účinek se snižuje/, stačí ale a možná je to ještě lepší, jednou za čas obojek rozpojit, chytnout za každej konec a prudce procukat (no a když je jak prase, tak ho klidně omej), pes se s nim může i koupat, což já teda nedělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2014 22:34 Žena marcelka6ka [705] Re: 111muf
A já si myslela, že obojek by se právě neměl namočit, a tady čtu, že se má dokonce oprat v mydlinkové vodě.Neztratí naopak tu účinnou látku? Ráda se nechám poučit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 09:14 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Alena
Měli jsme reakci na obojek Kiltix. Museli jsme ho pejskovi okamžitě sundat a pejska vykoupat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 06:43 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Alena
Rozhodně navštívit veterinu. Reakce na látky v obojcích nebo pipetách je známá a celkem častá. Psa to může ohrozit i na životě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 06:41 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Doporučuji Killtix, máme ho léta ověřený, má funkčnost 7 měsíců. Je sice asi nejdražší, ale mě nezklamal. Blechy jsme niky nikdy nikdy neměli, klíšťata teď při tom množství nosíme domů jen v omezeném množství a to žijeme přímo u lesa a pravidelně do lesa chodíme a vymetáme i místní louku. Klíšťáci se buď ani nezahryzkou a uschnou, nacucané klíště taháme živé tak 2x do měsíce.
Stačí ho jednou měsíčně oprat rukou v teplé mydlinkové vodě, aby se smyla psí mastnota a prach, které rády ucpávají póry na obojku a funkčnost je opět 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2014 21:21 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Vzhledem k tomu, že to nastalo až po měsíci, navíc v době veder, bych hledal příčinu jinde, a rozhodně ve spolupráci s veterinářem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 21:04 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Bohužel na Scalibor jsem toto už slyšela,doporučuji obojek sundat a vyhledat veterináře,ten vám jistě poradi co dát jiného.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata?od=51