Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Oblíbená značka krmiva

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Oblíbená značka krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 16:12 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Luu
Co vím, tak Calibra nic moc. Ve složení je na prvním místě "drůbeží maso a produkty drůbežího původu" a dále rýže, kukuřice... no takto si já kvalitní krmivo nepředstavuji a to nemluvím o kvalitě vstupních surovin. Prý je tam i dost kukuřice a nadýmá, ale vlastní zkušenosti nemám, svým psům bych to nikdy nedala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 13:11 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Luu
no někde jsem četla názor, že je to taková česká Acana.. osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 12:59 Luu
Ahoj, chtěl jsem se optat zda máte někdo zkušenost s českým krmivem Calibra, bylo by to pro 2 měsíční šteňátko kokra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 06:40 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
ne nové, nevyzkoušené, koukni na ifaunu, nemoderovanou diskusi, myslím, že tam už byla na tohle téma debata; doporučuju přečíst příspěvky podepsané Miloš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – znáte toto někdo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 07:00 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Cena
Pro "cenu" krmiva je důležité kromě ceny za pytel i množství v denní dávce. Pak ta vychvalovaná Acana vůbec nevyjde příznivě. Kalkulátor denní dávky je třeba na www.zvire.cz/… u každého typu granulí je přepočet na cenu za denní dávku. Je to samozřejmě orientační - každý pes má jinou spotřebu. Ale je možné srovnat, jestli levnější krmivo nakonec díky velkým objemům nevyjde dráž než zdánlivě dražší, ale kvalitnější granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2011 20:32 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Jiří
Na jednom zhltnutí z ruky to určitě nepoznáš.To poznáš snad jen to ,že mu chutná.Nevím čím jsi krmil doteď,ale asi bych to razantně neměnila ze dne na den,mohl by ti z nového krmiva dostat průjem,asi bych mu to míchala postupně,až si úplně navykne na to nové.Ale každý pes to má jinak,někdo to snáší dobře,někdo hůř.A účinek kvalitního a vyhovujícího krmiva poznáš až za čas na stolici,kvalitě srsti a jiných známých faktorech,které tady snad nemusím jmenovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2011 17:16 Jiří – Acana
Aaaa,acana uz je doma,zkousel jsem mu dat trosku z ruky a shltl to jak malinu tak uvidime jak mu prospeje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2011 14:19 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Nechápu proč někdo hledá jen v levných krmivech,když jsem si pořizovala psa,měla jsem předem spočítáno,kolik mě bude stát jeho strava,sobě taky nekupujem sojové salámy,alespoň já né,tak proč bych měla šidit svého psa.Všichni máme možnost porovnat si stovky nabídek nejrůznějších krmiv,věnovala jsem tomu hodně času,než jsem zvolila to ideální,na netu najdem tisíce odkazů na složení a vhodnost krmiv,vitamínů jiných věcí,které ke zdravému vývoji pes potřebuje,tak proč vymýšlet levnější varianty,je pravda,že spousta značek je předražená,ale to si každý sám vyhodnotí podle typu a složení,taky se musí brát v úvahu že každý pes je individualita,takže je těžké radit na papíře.Co vyhovuje jednomu,může druhému když né škodit,tak alespoň nechutnat.Nesmíme být líní a předem se pořádně sami postarat o veškeré dostupné vzorky a informace o opravdu kvalitních krmivech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2011 21:15 Jiří – Re: Macinka
nikde jsem se nedocetl z kolika % masa je slozena :(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:06 Žena aileenka [0] – Re: Jiří
na obale maji min 24%, takze to neni ani uchazejici?? vzala jsem na zkoušku tři kila štěněčích pro meho trhace a celkem mu smakuji.. granule jsou pekne velke tak je musi napred pokousat a ne hltat jak to delal u jinych..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:01 Alenka
Ahojky v obchode mi doporučily tyto granule www.pronature.cz/… mohl by mi nekdo kdo se vyzna ve slozeni rict jestli jsou tyto granule alespon uchazejici? 15kg za 990Kc mockrat dekuji a.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:00 Jiří – Re: sarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:54 Jiří – Re: sarka
njn :-D tak jsem to trosku prehnal ale u 15kilovych pytlu je cenovej rozdil patrnej stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:00 Žena sarka [401] – Re: xanti
Jiří se určitě díval na 15 kg pytel a tam cenový rozdíl je... ;-)

www.spokojenypes.cz/…
Tady je rodíl o 268,-
www.spokojenypes.cz/…
ale tady o 457,-
www.spokojenypes.cz/…

Na malých baleních pro naše psíčky není rozdíl tak patrný, to je jasný.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 00:24 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Jiří
a to jsi vzal jako kde??? smich smich coze
www.zbozi.cz/…

www.zbozi.cz/…

tohle je jako rozdíl 300?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 21:04 Jiří – Re: xanti
arden grande nevyjde levneji jak royal canin,rozdil je asi tri stovky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 20:58 Jiří – Re: Bernášek
Orijen ? kdybych mel finance beru ho ihned ..libi se mi ve vsem smeru :) calibra ? to asi nemuzes srovnavat s orijenem a radsi bych jeste pridal tech stopadesat korun a koupil brit care nebo profine :)ale neni spatna ani acana a popripade platinum ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 18:25 A Muž Rex [1234] - Administrátor – Výrobky
Vaše zkušenosti s krmivy vložte také, prosím, do nové sekce Výrobky: hafici.net/vyrobky/ . Bude to snadno k nalezení. Více o nové sekci se dočtete v tématu Připomínky ke stránkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 18:01 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Bernášek
Orijen jsou co se týče kvality na hodně dobré úrovni a také i drahé. Pozor však na vyšší podíl proteinů (viz co píšu a Acaně o něco níže).
Calibra - z mého pohledu je to "fuj, takové nebrat".
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 17:54 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
No já také netvrdím, že jsou úplně nejlepší, já bych jimi také nekrmila, ale zase je úplně neodsuzuju. A ano RC má chem. konzervanty, jsou však známy nějaké nežádoucí účinky ? Jsou mastnější, voňavější a chutnější, což má své pro i proti (Platinum je voňavější a chutnější ještě více), ale soli mají akorát. Také mají velmi pěkně rozděleny velikostní rázy i samotnou velikost granulí. Tím, že jsou komerční, jsou i více všude dostupné a známé (více recenzí).Mě se spíše nelíbí vyšší podíl tuků, pouze kuřecí příchuť a myslím, že více kukuřice.

Eukanuba zase není bůhvíjak chutná a u nás doma díky tomu naprostý propadák (myslím základní řada). Hold co sedne jednomu, nesedne druhému.
Veterináři propagují kde co, i Pedigree, to nemá s komerčností nic společného. Pamatujme však, že veterinář je především lékař, nikoli výživář.

Na trhu jsou mnohem lepší granule, s tím souhlasím, ale to jsem zde již psala. Škoda jen, že takové granule nejsou více komerční - tedy i více známé a dostupné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:21 Žena Bernášek [0] - Společenská plemena – Orijen a Calibra
Ahoj a co říkáte na Orijen a Calibru? Nevím, jestli jste to tu už neřešili stydim děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2011 13:25 Žena sarka [401] – Re: xanti
No jasně, já z toho cítím masox... Ty granule jsou prostě ochucený a neskutečně slaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 13:19 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: sarka
naprosto s tebou souhlasím!! Rc a jim podobné reklamované značky jsou prostě předražený šrot ať si říká kdo chce co chce! Např Arden grange vyjde i levněji než RC a je nesrovnatelně lepší...U rc mi vadí mnoho ochucovadel, konzervanty...také když člověk otevře pytel jsou neskutečně mastné a "voňavé".... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2011 09:35 Žena sarka [401] – Re: Iva Hešková
Tohle je mi samozřejmě úplně jasné. Podle mého názoru ale RC a Eukanuba není žádná převeliká kvalita, jak si mnozí myslí. Navíc ta obrovská propagace veterinářních lékařů (jasně, jsou to pro ně peníze, mají z prodeje provize - já bych to nedělala jinak). Jen chci říct to, že je na trhu několik mnohem lepších granulí pro pejsky.
Co mě ale na RC vadí úplně nejvíc je používání chemický konzervantů (BHA-butylhydroxyanisol (E 320)), který do jisté míry může způsobit rakovinotvorné bujení. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2011 18:54 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
Rozdíl je hned v tom začátku. Ve složení na 1. místě by měl být jasně uveden podíl masa, či masové moučky a daný typ. Např: drůbeží moučka xx%, jehněčí maso xx%... a nikoli "produkty drůbežího původu", či nedaj bože vedlejší produkty.
Je to psáno sestupně, tz. to co je na 1. místě, toho je tam nejvíce. U RC je trochu nedostatek v neuvedení množství drůbeží moučky. Pro spotřebitele je vždy lepší, když výrobce uvede přesné množství a druh "moučky". Uvede-li "maso", pak není zřejmé, zda-li je to před, nebo po zpracování. Do konečného zpracování se nedává celé čerstvé kuře, ale kuřecí moučka. Záleží však na výrobci, co uvede. Většinou se vysoký podíl masa (před zpracováním) uvádí záměrně, aby se to dostalo na 1. místo, protože po zpracování se podíl značně změnší (odečti a 75% tuku a vody).
Avšak úplně nejdůležitější je KVALITA. Někdy i menší množství nějaké suroviny (ale kvalitní !) je ve výsledku pro psa mnohem hodnotnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:11 Žena sarka [401] – Re: Iva Hešková
Např. Royal Canin Medium Adult
drůbeží mouka, pšeničná krmná mouka, kukuřičná krmná mouka, kukuřice, pšenice, živočišné tuky, živočišné bílkoviny (hydrolyzované), škvarky, řízky ze sušené řepy, rybí tuk, sojový olej, kvasnice, minerální látky, mannan-oligosacharidy, vejce sušená.

a

Eukanuba Adult pro velké psy
sušené kuřecí a krůtí maso (>20%, přírodní zdroj glucosaminu a chondroitin sulfátu), kukuřice, pšenice, čiroková moučka, ječmen, živočišný tuk, sušená řepná dužnina (>2,5%), sušená celá vejce, kuřecí bílkovinný hydrolyzát, kalium chlorid,rybí tuk, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, hexametafosfát sodný, lněné semínko, Fructooligosaccharidy (0,15%).

a

Brit Adult
Drůbeží maso a produkty drůbežího původu (min. 30 %), rýže, kukuřice, pšenice, cukrovkové řízky sušené, kvasnice, drůbeží tuk, lososový olej, minerální látky, glukosamin, chondroitin sulfát, DL-methionin, L-lysin, síran měďnatý pentahydrát, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol).

Nevím jestli jsem slepá, ale žádný markatní rozdíl nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 18:09 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Jiří
Acana - ten vysoký podíl masa je reklamní trik, ale na to již přišlo více výrobců. To je procento před zpracováním. Ve skutečnosti by to nebylo ani technicky možné. To že má vysoké procento proteinů je právě nedostatek. Dospělý pes v maximální zátěži by měl mít tak max. 30-32% proteinů a to pouze kátkodobě. I když jde také o to, v jaké kvalitě a stravitelnosti tam jsou, no kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:40 Jiří – Re: sarka
a proc by si nebrala royal canin a eukanubu ? royal canin ma laboratore ktere se zajimaji o problemy psu a proto ta cena je pomerne vyssi,a co se tyce acany na ni se mi libi ze se sklada z 60% masa a ze ma vysoky podil proteinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:32 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
Záleží kde nakupuješ a jakou recepturu. Třeba hned tady : www.aaakrmiva.cz/…/
Belcando má v některých recepturách granule obarvené (tuším, že Diner) je to taková směsice všeho, vypadá to jako Pedigree. Kvalitou je to asi střední třída, ale za ty peníze to ujde.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:24 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
Dovolím si nesouhlasit. Složení Brit : Drůbeží maso a produkty drůbežího původu (min. 30 %), rýže, kukuřice, pšenice... to je zase s RC a EU nesrovnatelné. Když už Brit, tak tu vyšší řadu Brit Care, ta je alespoň srovnatelná s Acanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:23 Žena sarka [401] – Re: Iva Hešková
RC není předražené, když 1kg stojí u veterináře 180,-? coze

A jak myslíš, že je Belcando barevné? Já jsem se teda nevšimla. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:19 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Jiří
Nekupuj granule podle momentální akce, ale podle kvality. O Belcandu jsem psala již níže - barevné granule bych nebrala. RC a Eukanuba zas tak předražený nejsou, jsou to již osvědčené známé (komerční)značky, které mají mnoho příznivců, ale i mnoho odpůrců. Acana byla vždy jen prémiovka, ale nebyla špatná. Cena však rozhodně kvalitě neodpovídá. Profine bych nebrala vůbec. Platinum je trochu jiná sorta, sama teď zvažuju zda do ní časem nepřejdu. Ale také má své pro i proti. Pro: velmi dobrá chuťovost, lisované za studena. Proti: dost soli a výrobce s množstvím mlží, krátce na trhu tj. málo recenzí. Jsou měkké, takže pozor na věší tvorbu zubního kamene. Já bych brala nejlépe Golden Eagle Holistic, nebo Arden Grange. Pro moje prcky se však větší balení bohužel nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:13 Žena sarka [401]
A pokud nechceš tolik utrácet za granule, tak bych možná volila toto:
www.rintintin.cz/…/
Kvalitou bych řekla srovnatelné (nebo i lepší) s RC a Eukanubou, jen ta cena je někde úplně jinde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:08 Žena sarka [401] – Re: Jiří
Tobě se nelíbí Belcando a koupil by jsi RC nebo Eukanubu??? ne Promiň ale to mi hlava nebere! tone Profine, Acanu beru RC a Eukanubu fakt nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:57 Jiří – Re: xanti
je to zrovna v akci :-( nemam malyho psa,zere trochec vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:56 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Jiří
Royal canin a Eukanuba?? coze dobrej šrot teda.....a ještě k tomu předraženej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:41 Jiří – Re: Jiří
mno treba u active hnetka na druhem miste kukurice nwm myslim si takovej stred,radsi bych volil acanu :)a nebo profine,tim tetka krmim :) ale co me laka tak jsem nasel na profizoo royal canin 15+3 kg doprava zdarma a je tam i eukanuba 15+3 a doprava zdarma,ale taky hodne zvazuju platinum ale je to dost penez :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:32 Jiří – Re: sarka
a jak se jmenujou dal ? podival bych se na ne poradne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:06 Žena sarka [401] – Re: Jiří
Proč ne? Mě se složením líbí a chutná,stojí pár kaček, takže jsem zatím spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:38 Jiří – Re: sarka
hm tak to do belcanda bych asik nesel a nesel bych ani do jiz zminovate bozita robur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:22 Žena sarka [401] – Re: Jiří
Dovolím si říct, že budou pejskovi určitě chutnat. ;-)

Jinak my jsme koupili Belcando, zatím jsme ve fázi ochutnávání a chutnají, tak doufám že nám to chvilku vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:13 Jiří – Re: sarka
ma me prijit v brzke dobe vzorek a jestli mu budou chutnat tak budu ochotnej pridat nejaky ty penizky :),kdyz bude mit ty narozeniny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 14:26 Žena sarka [401]
I já jsem si objednávala vzorek Platina a nikdo na mě žádnou levárnu neudělal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 12:48 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: Jiří
Neni to lumpárná já prodávám v chov.potřebách a normálně to lidem rozdávám ať psi ochutnaj.Nebo hlavně když přijdou lidi a stěžují si, že jim pes normální granule nebaští.Každej chce radši vzorek né každému psu můžou chutnat:-)Také je lidé kupují né jako aby psa tím krmili, ale dávají je psu jako odměnu, jelikož nejsou nejlevnější, ale je to zdravá odměna:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2011 12:14 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Jiří
ten vzorek je malý pytlík - jak sedí granule poznáš tak za měsíc, takže je lepší rovnou objednat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 11:58 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Jiří
Na ,,info@krmivo-platinum.cz ,, nebo na tel.775 576 486 ti vše řeknou.Potom je zde odkaz na www.krmivo-platinum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 11:46 Jiří – Re: Macinka
a je ten vzorek fakt uplne zadarmo ? :P aby v tom nebyla nejaka lumparna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 11:16 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
FirstMate australian lamb,skvělé hypoalergenní krmivo a hlavně neobsahuje vůbec žádné obiloviny,mohu jenom doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
sarka napsala: K tomu tvému alergikovi, dívala jsi se třeba na Acanu Lamb and Apple?

Díky, Platinem-jehně krmíme teď rtw, je v pohodě, alergikovi ale vadí heřmánek a ten je v Platinu i v Acaně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 12

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 22383x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/10-oblibena-znacka-krmiva?od=101