Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Oblíbená značka krmiva

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Oblíbená značka krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:43 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
tak já myslím že po podrobnějším zkoumání se u každých granulí najde nějaký to minus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:40 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: AileenK
Jo jo Eagle Pack se již opravdu do Evropy nedováží. Ale nyní se vyrábí v Evropě pod názvem Golden Eagle (tuším, že ve Finsku, nebo v Norsku).
K9 bych ale také nebrala, ne kvůli proteinům, to bylo O.K., ale pro špatnou kvalitu vstupních surovin. V USA je K9 dokonce zakázaná prodávat !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:38 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Dobrman192168
Je to platinum takové to "více vhlčené"? mam pocit že někdo psal že mu došel pytel granulý s plísní :-(
Ono vybrat granule je docela oříšek a pak co právě sedne jednomu psíkovi nemusí sedět druhému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:35 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Platinum teda neznám. Ale kamarádka krmí Belcandem a Firts mate a ani jedny si nemůže vynachválit.
je to asi fakt co komu sedne. Jednoho psa krmím pro planem a ten prospívá hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:34 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: sarka
Hm taky nevím co ybch si vybrala z té stránky, třeba Acanu, Orieje, Hills, Purinu bych u velkého plemene vyloučila z enormního množství proteinů (v%) - bála bych se že pes vyroste moc rychle bude mít růstové problémy (navíc mam pocit že zrovna u PP, Hills se platí především za značku a kvalita je srovantelná s lacinějšími granulemi), Shur gain zase nemá rozděleny granule podle velikosti a jejich složení se ani nenajde na stránkách (teda tak tomu bylo před rokem, zda se něco změnilo, kdo ví). Možná bych tak z toho brala K9 pro velké/obří plemeno. Pak myslim že to eagle pack se snad už k nam nedováží, ale nevím, nevím nerada bych kecala.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:23 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
To Platinum jsme chvíli zkoušeli taky a mým "nežravkám" fakt zázračně šmakovalo. Ale nazůstali jsme u toho. Né kvůli ceně, ale nějak tomu složení nevěřím, protože mi chybí recenze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:21 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
Na těch stránkách teda moc "kvalitních" krmiv nevidím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:20 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
Podívám se na to a třeba mi to pomůže při výběru.díky za odkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:20 Žena sarka [401] – Re: Iva Hešková
Já jsem byla úplně nejvíc spokojená s Platinum natural food, ale je příšerně drahé! Ale fakt super!!! potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:18 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Také jsem slyšela chválu na Belcando, ale vyzkoušené ho nemám. Ještě se můžeš podívat na:

www.nejkrmiva.cz/…/ vesměs jsou tam kvalitní krmení. Tak si můžeš porovnat složení a vybrat si.

;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:17 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Dobrman192168
Jo jo, Arden Grange je výborný a možná ještě lepší je Golden Eagle, ale Belcando rozhodně Nee. Já krmím Pro Plan a spokojenost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:14 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
Jo to jsem taky slyšela že Arden grande je dobrý a ještě jsem slyšela chválu na Belcando.
Tak vyberu něco z té lepší řady aspon ze začátku.
Budu si pořizovat ještě border collii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:11 Žena sarka [401] – Re: sarka
A co to je za pejska, jestli se můžu zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:10 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Například já momentálně krmím Pro Planem a na zkoušku jsem koupila Acanu. Fajnové složení a lidi si hodně chválí třeba Arden Grange, Fist Mate. Z té ještě levnější kategorie - prémiových krmiv mám vyzkokušenou K9 a Bento.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:01 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Díky to jsem chtěla slyšet. Bylo mi totiž nabídnuto i koupení těchto granulí za výhodnou cenu což se mi líbí. Akorát jsem neslyšela moc velkou chválu na RC tak jsem si to chtěla vyvrátit a nebo potvrdit.
A jsou jiný granule který by ste mi mohli doporučit? Moc se v tomhle neorientuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:58 Žena mojzinka [71] - Teriéři – Re: sarka
Přesně a navíc našim holkám to nešmakuje ne Nejraději mají své oblíbené Proplanky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2010 19:55 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: sarka
Souhlasím s tebou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2010 19:53 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Royal Canin bych už psovi nedala. Je spousta jiných kvalitnějších krmení a za příznivější cenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:38 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
krmili jste někdo Royal canin start puppy? chovatelka krmí tady těma granulkama a tak nevím jestli mám pokračovat tady v té značce i poté co si štěndo vezmu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 20:43 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Nemá někdo zkušenosti s tou novou příchutí BC - Brit Care Light - Turkey & Rice?

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 10:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
Ještě nemůžu říct svůj závěr, protože bez krevních testů nevím nic... Řekla bych, že taková věda to není, lidi z toho hodně dělají. Nechci za každou cenu dosáhnout vyváženosti jako u granulí...každý den dostává něco jiného, ale přesto výživného, plno vitamínů atd..Lidi taky nejí tak, jak by měli. :-| Ale jak říkám, po testech budu vědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:57 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: AileenK
Jo jo, přesně tak. Ti chovatelé, o kterých jsem psala, to nedělají proto, aby zjistily kvalitu granulí, ale aby si potvrdily, že tato značka právě sedí tomuto jednomu jejich psovi, protože každý pes je individualita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:53 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Katy
Eagle Pack se již od loňska nedováží a pokud je ještě někde v prodeji, je to jen doprodej s končící expirací. Canidae jsou taky dobré (mám však pocit, že nemají recepturu pro malá plemena), ale trochu vázne dovoz. Krmení syrovou stravou systémem BARF se teď dost rozmáhá. Je však k tomu potřeba mít dobrý zdroj syrového, taky dobrý a velký mrazák a nemalé zkušenosti ve výživářství. Já bych si na to netroufla. Dejte pak vědět, jak jste spokojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
Já jsem se momentálně rozhodla granule vypustit a krmím syrovou stravou. Po nějakém čase pozorování nechám udělat odběr, zhodnotím a buď u toho zůstanu nebo přejdu zpátky na granule. Uvidím.
Eagle Pack jsem viděla, že se prodává.. ještě jsou prý dobré granule Canidae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:33 AileenK – Re: Iva Hešková
No jo, ale tohle neni možné praktikovat na všechny psi, protože co sedne jednomu, druhý může průjmovat či dokonce zvracet, nebo jeden pes prospívá na granulých s kuřecim mase, druhý po kuřecim zvrací a průjmuje tudíž mu je nedam, ačkoliv první pes je skvělé kondici.

Podle mě každej pes je originál a je třeba se řídit podle něj, samozřejmě koukat na složení, ale nezle praktikovat to že v jedný chovce dávaj granule XY tudíž to dam mému psovi. Znala sem psa kterému dobré značky nesedli ačkoliv jich majitelé vystřídali nespočet, pak koupily ty laciné se supermarketů a pes byl v nejlepší kondici a dožil se věku přes 10let hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:30 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Katy
Doporučit granule takto na dálku si netroufám, obzvlášť když každému sedne něco jiného. Určitě bych ale volila nějakou superprémiovku. Já teď krmím Arden Grange, ale jsme teprve na začátku, takže ukáže čas. Výborný byl Eagle Pack, ale ten se již do EU bohužel nedováží, dlouho jsem krmila Pro Planem a spokojenost. Ono je pravda, že dříve byli psi i jen o chlebu a žili si celkem dobře. Ale taky je pravda, že co bylo tenkrát, již není dnes. Dnešní genetika ( do jisté míry i přešlechtěnost) se ubírá úplně jiným směrem. Co jen znám psů alergiků, kardiaků, epileptiků, cukrovkářů, psů s DKK....- to dříve nebylo ! Dnes se i dítě rodí každé druhé jako alergik. Hold dnešní nároky na výživu jsou zcela odlišné, než byly dříve. Chovatelé to řeší tak, že půl roku krmí svého psa nějakou superprémiovkou, zhodnotí kvalitu srsti, výkaly, celkový elán, ale hlavně nechají udělat psovi krevní rozbory a pak srovnávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
No to je pěkné... taky by mě zajímalo, co byste doporučila. Ono je to těžké.. některé granule mohou být kvalitní, ale všem psům určitě vyhovovat nebudou hmm je to individuální, stejně jako všechno. Jsou psi, kteří se i na Pedigree dožili vysokého věku, žejo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 00:01 Muž Dahak [0] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Iva Hešková
Podle toho co píšete by Váš tip mohl bejt poměrně přesnej :).Co by jste vy doporučila za značku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 23:49 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Dahak
To je pravda, taky už mě unavují hádky na ostatních fórech a taky je pravda, že cena není výchozí vodítko,i když napoví hodně. Bohužel však žádný "nezávislý" test granulí neexistuje, myslím v EU. Ne že by doopravdy neexistoval, ale jeden vždy popírá druhý, v souvislosti s tím kdo ho nechá dělat. Já se o granule zajímám již léta (je to nyní i má práce) a pořád jetě nevím všechno. Řídím se dle tvrzení chovatelů (chovatel = ten co má víc psů a ročně odchovává desítky štěňat), složení nutričních hodnot a vstupních surovin (psáno v originále) a jejich kvalitou v souvislosti se stravitelností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 23:33 Muž Dahak [0] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Iva Hešková
Prostudoval bych si rád nějakej nezavislej test suchejch krmiv.Na forech většinou narazím jen na hádky mezi lidma o to která značka je nejlepší a řídit se cenou podle mě taky není ideální.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 21:37 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Dahak
Tento odkaz je souhrn amerických krmiv, která se dostala na pozice nejvyšší (ale ani tak ještě není úplný). U nás však k dostání nejsou, protože jsou vyráběny pro americký trh. K nám se sice některé značky taky dováží, ale ty jsou vyrobeny pro evropský trh, který schvalují normy EU. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 17:45 Muž Dahak [0] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:40 Žena Mitka [0] - Špicové a primitivní plemena – špic
Fotka k příspěvku Krmení-granule Fit-Min- peskovi vyhovuje, doporučeno ve zverimexu, majitelka je chovatelka psů.Jako pamlsky tyčinky Rodeo, a "piškotky Biscroc". Někdy ovařené maso, ale jen na malý talířek , jako chuťovku. o narozeninách - dortík- kuřecí játra, příp. žaludky, srdíčka, povařená , nakrájená, promíchat s těstovinami,to mají naši psíci na několik víkendů. :-P palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 17:42 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Avona
Na Acanu sem koukala - tedy na složení ale tý nový receptury a moc se mi složení líbí ano A co mi i lidé potvrdily tak si Acanu moc lidí chválilo. Kdybych na ni narazila dřív než sem vybrala granule brala bych ji všema deseti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 17:26 Žena anka [3] - Teriéři
ja pouzivala som pedigry ale mam yoksira a pouzivali sme pedigry ale teras pouzivame inu znacku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 12:44 Avona
Když jsem měla ovčáky, tak jednička pro mně byla ACANA. Odchovala jsem 2 vrhy štěňat a opět ACANA se osvědčila...celá řada mi připadá povedená a i cenově dostupnější oproti HILLs a pod... Jakmile dostavíme, určitě se k pejskům vrátím a věřím, že se k ní opět vrátím :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 12:31 Simonkaaa – Re: Katy
No on to Fido jedl, akorát jak začali ty vedra tak jíst přestal. Tak jsem zkoušela všechno možný. Předevčírem se u nás nachvilku ochladilo a už byl u misky a sněd misku K-9 a hned na to misku Bono. Asi měl chudák velkej hlad. Jakmile začne bejt zase vedro tak nejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 00:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Baslerinda
No to joo, to máš pravdu. Jsou lepší a horší...ale nevím nevím, jestli bych zrovna Friskies nebo Bono krmila.. kor když by to psisko nejedlo hmm
Chce to hledat, vybírat podle složení, částečně i referencí (ale opravdu jen částečně, protože každému prospívá něco jiného) no a taky podle chutě a stravitelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 23:50 Shreya – Re: Simonkaaa
Nedá se říct že tohle je to nejlepší a tohle je to nejhorší. Jasně,jsou granule horší a lepší,o jednotlivých značkách psát nebudu. Je to indi vindi a každýmu pejskovi sedne něco jinýho,chce to zkoušet,my jsme vyhodili x peněz za x různých značek,než jsme přišli na to,co psovi chutná a je v supr výstavní kondici. Dokud nám bude jíst to co kupujeme teď,nebudu měnit.
Jinak mezi náma -granule typu Friskies nebo Pedigre - nee :-| ono ne nadarmo se říká že laciná věc je drahá. Vždycky mě dokáže vytočit to,že moje budoucí skorotchyně kupuje fence pytel - ale fakt pytel granulí za 200Kč , no a my Akkísovi kupujeme za 250Kč 1 kilo ano a plus k tomu ještě variantu Indoor asi za 170Kč půl kila ano
Takže mrkni se po jiných značkách,určitě narazíš na to co pejskovi bude chutnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 18:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Simonkaaa
Možná by to chtělo zkusit nějakou lepší značku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 17:54 Simonkaaa
Krmili jsme Friskies, ale jak začaly ty dusna tak pejsek přestal jíst. Dali jsme mu Bono a misku sněd. Pak už nic nechtěl. Dávala jsem mu vzorek K-9, ale nic nechce. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:34 Muž Dahak [0] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Zdravím, o víkendu na výstavě v Trmicích byl stánek kde nabízeli krmivo Platinum natural food.Chci se zeptat jestli s ním máte někdo zkušenosti nebo eventuelně kde jsou na netu nějaké testy.To co jsem zatím o krmivu objevil na forech mě moc nepřesvědčilo lidi si tam dost protiřečí.
Líbilo se mi že to není takové to typické tvrdé suché krmivo a testovací vzorek pes okamžitě vyluxoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 08:19 Žena Somali [9] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Danila
Přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 07:10 Danila
Ono u těch granulí a značek jde taky o jednu věc, o které se moc nemluví. A to jsou klinický studie na dostatečným množství psů - má je jak Royal, tak Eukanuba a samozřejmě Hills - jsou to obrovský farmy, kde se ta krmiva testují na psech všech možných plemen a taky na psech s různými zdravotními problémy. A to je samozřejmě věc, která tu danou značku prodraží.
Výsledkem jsou ale -příklad- granule pro psy nebo kočky) s močovým pískem - a když pak ty krystaly vidíš pod mikroskopem třeba za měsíc po nasazení granulí, je vidět, jak se to zaobluje a postupně rozpouští, zkrátka, že to funguje.
Takže ty finance odpovídají a když se nad tím člověk zamyslí, jak jinak posoudit, že je to dobrý? Navíc co pes, to originál, každému taky vyhovuje něco jinýho.
U domácí stravy si neumím představit, že bych to míchala a vážila a počítala...Práce na plnej úvazek, ale proč ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
uaaaaaa tak na to se fakt těším smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:38 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Pche počkej na srazíku až tě oblíže, se nebudeš muset tejden mýt smich smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:26 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
nedokážu si představit, jak Fanta slintá, když se na něco těší smich už normálně je to taková malá žgrynda hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:25 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Jo ocenila, slintala už když sem brala misku z výběhu, a to byly provazy, ale spravila, což sem potřebovala - kvuli tomu sem to ten měsíc vydržela palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
hehe smich a ocenila to Fantule aspoň?
Já vyvářet nebudu... už jsem se na všechno připravila - spočítané dávky mám, mixér mám, ochucovadla pro případ nouze taky... jen čekám na maso, které přijde ve čtvrtek... to rovnou půjdu koupit čerstvou zeleninu a to by bylo, aby nebylo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:14 Žena Somali [9] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
No, to věřím :-D .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 22383x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/10-oblibena-znacka-krmiva?od=501