Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Oblíbená značka krmiva

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Oblíbená značka krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:56 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: AileenK
Dle zákona musí být na výrobku řazeny složky podle podílu v daném výrobku. A to tím způsobem, že se uvede např. maso 50% - kuřecí, jehněčí atd. (zase platí, co je uvedeno první, to je nejvíce zastoupeo) atd. Proto pokud je v granulích na prvním místě - obiloviny, tak tam určo není víc masa :-( takové granule bych nebrala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 16:06 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ivča
To nepopírám, ale vzhledem k tomu že složení těchto granulý je takovéto:
Obiloviny (z toho min. 10% rýže), ryby a vedlejší prodkuty z nich, výtažky z rostlinných bílkovin.. tak pochybuju že by tam bylo více masa

A už jenom to dávkování o něčem vypovídá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 14:55 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Tak ono obiloviny na prvním místě ještě nemusí nic znamenat, kdyby bylo ve složení např 30% obilovin, 20% kuřecí, 20%jehněčí atd tak už máš víc masa, jen se to musí správně rozluštit... a zase naopak - může být na 1.místě maso a na 2.-5. bude rozepsané: rýže, kukuřice, oves, proso a jsem tak kde jsme byli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:22 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: ladavozenilkova
Taky bych je nebrala.. už jenom to že na prvnim místě jsou obiloviny :-( přece pes neni slépka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 15:38 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: ladavozenilkova
Teda složením nic moc ( Obiloviny (z toho min. 10% rýže), ryby a vedlejší prodkuty z nich, výtažky z rostlinných bílkovin, rostlinné oleje a tuky.....) NEBRALA bych ani zadarmo! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 12:21 Žena sarka [401]
A ta cena???? coze 350,- za 2 kg? To je fakt předražené. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 12:19 Žena sarka [401] – Re: ..
No to jo. Navíc není specifikováno jaké obiloviny, bude to samá pšenice a soja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:28 .. – Re: ladavozenilkova
No, když koukám na granule, nějak tam postrádám maso :-P Kolik procent je masa v tomto krmivu. Samé obilí coze ovoněný rybou coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:12 ladavozenilkova – greenfish
ahoj, máme naháčky a po vyzkoušení několika značek jsme zakotvili na GREENFISH, je to hypoalergenní krmivo, takže řeší různé alergie, kožní problémy, srovná psům zažívání a hlavně jim chutná. Např u Eukanuby jsme měli problém s tím, že jí prostě a jednoduše nechtěli jíst :-)

více info na www.greenfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 14:27 Žena sarka [401] – Re: Veya007
Jsou to super granulky, já jsem s nimi byla moc spokojená. Jenže pro nás je 5 kg fakt moc a pořád se mi nedaří nikoho sehnat, kdo by si vzal pytel na půl. sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 14:17 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – PLATINUM Natural
po dlouhých bojích s nadýmáním jsem se rozhodla pro tyhle granule, protože Mill je hrozný hlťák a tyhle ty granulky požvýká, neb jsou měkké a asi ji fakt chutnají a vychutná si jejich chuť :o) Měli jsme vzorek a přemýšlím, že objednám 15kg vychází to cca 1400,- czk a je to 3x5 kg takže nebude problém je udržet čerstvé palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 14:04 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: sarka
My jsme asi rok krmili granulema. Ale pořád jsem byla trošku na vážkách, jestli je to to nejlepší, co můžu psovi dát. Pak nám malá začala průjmovat a zvracet. Po dohodě s vete jsme najeli na dietu (klasika, rozvařená rýže, mrkev, vařené kuřecí).... Na chvilku jsem se vrátila ke granulím, ale vše se začínalo opakovat. Tak jsem jí začala vařit. A postupně přešla na syrové. Takže dneska jí dělám mix hovězího, přílohy, bilinek a ještě přidávám olej (zatím lososový, ale už mám v merku i kokosový a další). A je klid. Žere s láskou - až moc smich Cenově to vychází stejně jako dříve kupovaný PRO-Plan. Jen je to trošku pracnější. Ale co bych pro ní neudělala..... Takže k nám už granule nesmí... Takhle vím, co jí do toho dávám a i já jsem klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 21:08 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
No, teď by to fak nešlo. ;-) Nejdřív musí odrůst dětičky a pak bude další štěndo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:44 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
No zkus to třeba by ti to prošlo když je to takovej prcek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:41 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
No vídíš, to by taky řešení!!! smich Ale asi by mi to moc neprošlo. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:37 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
Třeba budeš mít štěstí a někoho seženeš a nebo si kup ještě jednoho jorka smich No ta reklama vetů dělá taky svoje ale nedivím se jim taky bych to dělala kdybych z toho měla mít provize :-)
Náš vet zase prosazuje právě Pro plan a je mi jasný že mi ho bude nabízet i ted X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:33 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Minimálně na půl roku smich . Ale zkusím se ještě poptat někoho tady u nás kdo by měl o ně taky zájem.

No a Eukanubě a RC dělají hlavně taky reklamu vetové, aspoň teda u nás, protože z prodeje maji dost slušný provize. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:26 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
No jo tak vy máte 5kg na půl roku :-D

No jo holt zaplatíš za značku a spousta lidí na tyhle granule nedá dopustit a přitom jsou i lepší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:24 Žena sarka [401] – Re: AileenK
Stejně jako Eukanuba a Royal Canin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:24 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Jj, největší balení co maji je 5 kg. Taky se mi to zdá praktičtější než nějaké obrovské pytle. Ale pro mě je 5 kilo moc sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:48 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Dobrman192168
Ano máš pravdu u pro planu platíš za značku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:08 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
Dívala jsem se právě na ten odkaz co si sem dávala a i kdybych chtěla třeba 15kg tak to stejně pošlou jako tři balení po 5 kg což by bylo taky super že by se to nestihlo zkazit.Tak zkusím na začátek třeba ten jeden 5kg pytlík a uvidím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:59 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Platinek jsme měli jeden pytlík. Před vánoci totiž měli 1,5 kg pytel za 185,-. Teď maji 1,5kg za 344,-, tudíž u 1,5 kg pytlíku vyjde 1 kg na 230,-. Aby to bylo pro mě cenově výhodnější musela bych objednal 5 kg pytel a ten já budu mít pro jednoho jorka na strašně dlouho a mám strach, že by se mi to zkazilo. A bohužel jsem u nás nenašla žádného prodejce nebo někoho s kým bych se podělila o pytel.
Jinak jsem s nimi byla maximálně spokojená, psovi moc chutnali, bobek byl super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:22 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
Asi vyzkouším jeden pytel a uvidím jak mi to bude žrát.Dívám se teda i na ty proteiny aby jich tam nebylo moc a pes pak nevyrostl moc rychle a nepřineslo mu to nějaké růstové problémy.A zase když to srovnám cenově platinky mě vyjdou levněji. a u pro plan říká hodně lidí že se kvalita nerovná ceně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:15 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Dobrman192168
No jedině musíš vyzkoušet. Jestli budou sedět, ukáže až čas. Platinky jsou ale dražší a teprve krátce na trhu (žádné recenze). Pokud tedy zvolíš Platinky, tak dej pak vědět, jak sedí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:01 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
foxík dostává pro planky. Ale pro borderku bych chtěla zkusit něco jinýho.Dívala jsem se na ty platinky a tam je právě 27% . Já se v tom prostě nemůžu zorientovat a vet mi určitě zase doporučí pro plan ale chci zkusit i něco jinýho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 12:48 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Dobrman192168
Pro foxíka 27% určitě není moc ;-)
Já bych klidně dala i 30% :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 12:29 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
když byla řeč o těch proteinech je 27 % taky moc? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 11:51 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: sarka
Na kukuřici pozor, bývá dost často alergenem.

Iva Hešková - no právě je to hlavně u velkých a obřích plemen ano proto když sem vybírala granule pro štěně hledala sem granule která maj nízký obsah proteinů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 11:15 Žena sarka [401] – Re: edus
Fitmin se mi svým složením nelíbí. Na prvních místech je kukuřice, drůbeží moučka, rýže, pšenice,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:45 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: AileenK
Jo jo, taky znám dost takových případů :-O Ale týká se to především velkých a obřích plemen. U borderky to zas tak pravděpodobné není. Také to nelze říct tak jednoznačně, záleží taky na tom, jak granule psovi zrovna sedí. Tam kde jeden má třeba růstové problémy z RC či Eukanuby (pouze příklad), tak další na nich může skvěle prospívat, nebo se dokonce i zpravit. Ale je jasné, že čím větší plemeno, tím má spotřebu proteinů obecně menší a riziko panostitidy u velkých a obřích plemen s přemírou proteinů je také procentuálně vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:48 Žena edus [9] - Ohaři
U nás se krmí Fitminem a palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:38 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Iva Hešková
To nevím zase tolik se v tom nevyznám, nicméně sem viděla dost případů kdy pesani dostali panostitidu, nebo měli problémy s klouby a majitelé je krmily granulemi, které byly nabité proteiny.. Nevim mam na to takovýto názor :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:34 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: AileenK
Jen trochu doplním, nelze srovnávat syrové maso a granule co se týče proteinových hodnot. Granule mají jinou stravitelnost a mají jiné celkové využití všech hodnot. U granulí bych se té 30 % vůbec nebála, spíš bych hledala kvalitní vstupní suroviny s dobrým a kvalitním živočišným proteinem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 19:40 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Pokud se chcete orientovat na pytlích s granulemi a nevíte jak doporučuju tady ten odkaz www.deutsche-dogge.cz/… je tam plno dobrých rozhovorů, mě to dost pomohlo když sem se chtěla orientovat v psí výživě (APETÝT 20.9. 2007 Výživa psů velkých a malých plemen; APETÝT 27.12.2007 Jak se orientovat na pytlích s krmením) palec

Jinak souhlasim vybrala bych nějaké granule které nemaj 30% proteinů, šla bych klidně do 26,25% ovšem je oříšek takové granule vůbec najít :-( (co sem hledala tak tolik proteinů má K9, Nutram, Brit) Jinak syrové maso obsahuje v průměru cca 22% proteinů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 18:53 Žena Mišulka [7] - Teriéři
MY KRMÍME KRMIVEM ANF HOLISTIC A STŘÍDÁME TO PO PYTLI S FITNESS TRAINER MAJÍ HODNĚ PŘÍCHUUTÍ TAK JÍ PŘIPADÁ, ŽE MÁ POŘÁD NĚCO NOVÉHO hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 17:32 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
V současné době krmím Britem. Když byl Šín štěně, vet nám doporučoval Calibru. Má s ní tady někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 17:22 Žena sarka [401] – Re: Iva Hešková
Je fakt, že jsem na Acanu slyšela chválu a spokojenost od majitelů malých plemen, vesměs jorkšírů. Je to docela alchymie vybrat správné krmení, co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 16:00 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
tak když ne acana tak potom se mi líbí složením ještě to First mate. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:22 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: sarka
Borderka patří mezi střední plemena a má mnohem vyšší spotřebu proteinů, než plemena velká, či obří. Ale krmiva typu Acana má těch proteinů i pro Borderku moc. Já bych zvolila nějaký ten střed - né málo a né moc.
Jinak recenze na Acanu ještě nejsou, na trhu je zatím krátce, takže těžko zatím dedukovat, zda působí růstové problémy, či nikoli. Nelze totiž krmivo hodnotit pouze podle proteinů a složení, ale jako "celek" a "kvalitu" vstupních surovin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 13:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
No jsou o něco menší než BO, ale v agility jsou pořád v LA,takže jsou pro mě "velké" X-) . Navíc u nich také hrozí DKK (mimo jiné), takže opatrný růst by měl patřit k samozřejmostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 13:38 Žena sarka [401]
Docela zajímavé čtení ;-)

www.celysvet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 13:29 Žena sarka [401] – Re: Katy
Neřekla bych že borderka patří mezi velká plemena. ;-) A rozhodně bych se u Acany nebála, že způsobí problémy s růstem. Resp. u Acany jsem o tom ještě neslyšela, zatím co třeba u RC už několikrát.

Ještě k těm "Platinkám", tak tady je odkaz. Kdyby to náhodou někoho zajímalo, stačí se na jejich webu zaregistrovat a při reg. si napsat o vzoreček. Ten přijde do pár dní. Recenze na tohle kmení nejsou, jelikož ho nikdo moc nezná, nemá reklamu a prodejců je jen pár v republice. ;-)

www.krmivo-platinum.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 12:58 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Noo pořád je to velké plemeno, u kterého záleží na správnem vývoji kostry.. belgičák taky není bůhví jak mega, ale raději jsem krmila granulema s nižším obsahem bílkovin. Teď jsme na mase - ale to má paradoxně bílkovin míň, než granule..takže pěkně mohutní. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 10:56 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Já budu mít borderku tak tam by nemusel být až tak velký problém ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 09:20 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Dobrman192168
Acana je dobrá volba, ale bála bych se u velkého plemene že po ní moc rychle naroste, má totiž dost % proteinů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 06:48 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My krmíme Britem a jsme spokojeni. A to jsme vytřídaly několik druhů.
Velký výběr granulí je na www.exo-eko.cz/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:31 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Jo, tak jasně, že po granulích ze supermarketu pejsek neumře hlady. Já jsem měla taky před lety jorkšírku na Pedigree a myslela jsem si bůh ví jak jí skvěle nekrmím a taky vypadala dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:23 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
tak já jsem měla na supermarketových granulích vlkodava skoro 7 let a prospíval po nich krásně a dožil se i hezkýho věku. Ale znovu už bych do toho nešla. Dícala jsem se na tu Acanu a tam obiloviny nejsou vůbec. Takže asi objednám malé balení a uvidím jak prcek bude baštit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:15 Žena sarka [401] – Re: Dobrman192168
Přesně tak. Každý má vyvolené to "svoje" a to se snaží propagovat. Určitě se na všech granulích najde pro a proti. A taky každému pejskovi bude vyhovovat něco jiného. My jsme vyzkoušeli všechno možné, teď jsme na Pro Planu a mám tu na ochutnání i Acanu. Nekrmím jen samotné granule, přidávám Rinti konzervy a občas něco uvařím. Rozhodně bych si při výběru dávala pozor na vysoký obsah obilovin - pes přece není slepice ;-) , na sůl a různá ochucovadla. Všechny použité suroviny by měli být přesně vypsány. A v neposlední řadě v žádném případě nekupovat granule v supermarketech.!!! no ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 22383x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/10-oblibena-znacka-krmiva?od=451