Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Granule

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Granule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2012 22:27 Dracula Re: anargo
Purina Pro Plan palec Eukanuba Adult Large Breed palec nebo HappyDog NaturCroq Balance palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:37 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
ja granulema nekrmim,tak moc neporadim.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:03 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena
Začínali jsme Calibrou, přešli na Eukanubu a pak na Hill´s, u kterého jsme zůstali. Teď krmíme dietními granulemi z/d a našemu zvířátku velmi chutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 20:23 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Zdravím,krmíme granulemi Acana lamb apple asi půl roku, sem tam se u pejska objevil průjem,když jsme byli na veterině,tak doktorce se to moc nelíbilo,prý by to kvalitní granule dělat neměly,což si myslím taky.Nabídla nám bud Hills,Purina Pro Plan a nebo zpět na Eukanuba-těmi jsme krmili když byl štěndo a dobrý.Nemáte někdo zkušenost s těmi ostatními?Díky za info

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 03:03 Dracula Re: anargo
Taky jsem dříve krmila Eukanubou, ale to jsme ještě měli vlčáka a catahoulu, ted máme Betiu a to je jiný sousto než tihle dva tak jsme přešli z několika druhů krmiva na Sportmix pro lovecké psy a střídáme je obden HappyDog NaturCroq Balance a samá chvála teda palec Občas ještě dávám PURINU PRO PLAN junior, ale to už jí moc nejede :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.07.2012 20:15 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Dříve jsme krmili Eukanubou-spokojenost,nyní máme Acanu a taky jsme spokojeni.Náš Argo ma 45kg takže spotřeba taky dost veliká,ale jednou jsme si ho pořídili,tak mu chceme dopřávat to lepší,kdybych musela,tak bych si raději já něco odpustila,ale jemu dopřeji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:25 Lucas1996 – Ontario
Já ted krmím ontariem,doufám že jsou kvalitní x))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2012 11:20 Žena Petra123 [461] Re: katsim
Ptala ses na kvalitní značky, tak jsem ti je vypsala. Za nízkou cenu nemůžeš chtít kvalitní granule.
My máme pro šestnáctikilového psa pytel granulí (15 kg) na 2 a půl měsíce, ale kupujeme pytel za 800,- , takže to není žádná sláva. Kdyby bylo jen na mně, kupovala bych kvalitní granule, ale naši bohužel odmítají dát jen 100,- navíc. Bohudík do dvou týdnů přecházíme na BARF. Cenově nás to vyjde nastejno (možná i levněji) a budu vědět, co přesně pes žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2012 10:44 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psi
No jo no, ale to taky není levná záležitost, náš Bertík má 50 kg, a teď si vemte kolik toho takovej pes sežere...tak 15kg měsíčně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2012 09:22 Žena Petra123 [461] Re: katsim
katsim napsala:Chutnali mu Pedigree granulky, ale ty nejsou moc kvalitní. Nevíte o nějaké dobré ozkoušené značce? Díky
Nejsou moc kvalitní? Ty nejsou vůbec kvalitní, je to jen šrot leda tak pro slepice... Purina je mimochodem taky hnus.
Když už ho chcete krmit granulemi, tak mezi ty kvalitní patří např. Acana, Arden Grange, Platinum, Firstmate ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 08:25 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Nedavno jsme si řekli, že nebudeme Bertíkovi kupovat granulky ANF, protože začali zmenšovat pytle a zvyšovat ceny. Tak jsme zkusili nejdřív Purinu a smíchali mu ji z původníma granulema. Bylo mu po ní špatně. Před pár dny jsme koupili Calibru. Nejdřív se mu moc žrát nechtělo, protože v létě moc nejí a naopak to nabere v zimě, ale dneska ráno se vykadil u boudy a má průjem. Chutnali mu Pedigree granulky, ale ty nejsou moc kvalitní. Nevíte o nějaké dobré ozkoušené značce? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 00:24 Žena Ráďa [507] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – granule
Nevím sice o jaké plemeno se jedná,ale rozhodně bych nešetřila peníze zrovna na granulích.Každá dobrá chovatelka při předávání štěněte novému majiteli poradí,čím krmit.Já jsem dávala své fence Eukanubu až do jejich dvou let.Pak jsme zkoušeli K9 a Eminent.Nakonec jsme se vrátili zpět k Eukanubě.Teď už delší dobu krmíme ProPacem.Opravdu se nevyplatí šetřit a krmit levnou řadou krmiv.A obzvlášť štěňata.Hodně štěstí při výběru vhodného krmiva pro správný a zdravý růst štěněte. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2012 15:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ontario
Rozhodně jsou lepší než friskies. Jestli máš štěně zvlášť velkého plemene, co ušetříš v jeho růstu, mnohonásobně se to obrátí proti Tobě později. Nezahrávej si a dle rady veterináře krm psa, než doroste, kvalitně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 12:19 Ontario – Ontario-granule pro psy
Ahoj lidi,
chtěl bych se prosím zeptat,jsou granule ontario kvalitní? Nebo,jestli jsou alespon lepší než friskies a podobně... Chtěl bych tím začít krmit,mé 6měsíční štěně,doted ho krmím friskies a proto to chci změnit,protože vím jaký je friskies humus.
Předem děkuju za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.04.2012 16:53 Žena pavoucica [703]
Tak mě dneska dovezli 2,5kg pytel Acana pro seniory a uvidíme co ta naše mlsná Lupina na to bude říkat.Zatím jsem ji dala pár granulek v ruce a celkem to vypadalo, že ji to bude chutnat.Když jsem ji dala čichnout k pytli tak mi tam strčila celou hlavu....Doufám, že ji to nadšení a chut na nové granule vydrží:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2012 07:55 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Taky je zajímavý, jak se mu změnily chutě. Jako štěně sežral s nadšením úplně cokoli, co jsme mu nabídli ať už v misce nebo z ruky. Včetně ovoce a zeleniny. V lese s náma zobal lesní jahody, borůvky,... když jsme krmila želvu, tak mi kradl salát z ruky. Odčervovací tabletky nebyl problém, řeklo Bertíku dobrota a snědl jí sám jako pamlsek. Ale jak přešel do "puberty" tak hup, tksi začal vybírat, což dělá do teď a dostat něco jinýho než maso, maso a zase maso (oni ani ty psí pastiky mu moc nejedou) je většinou nadlidskej úkol. Na druhou stranu je to, že občas dobrovolně drží hladovku je pro něj asi přirozenější než, kdyby se dvakrát denně ládoval granulema a aspoň nevypadá jako některý jiný jezevčíci co tahaj břich po zemi a sotva se valí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 00:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala: Koukám, že náš mladej není jedinej frfňa... ... miluje neosolenej vařenej květák (nemůže mu uškodit?

dlouhodobé dobré zažívání, tedy bobky, krásná srst a pohoda psa je celkem postačujícím důkazem, že je dobře krmen

frfňama bych je já nenazývala, páč chemický sušený kuličky denně furt na jedno brdo tedy fakt votráví i psa... ani se jim nedivim (a to já sežeru zcela všechno)

s luštěninama a zeleninou, co nadýmá (tedy i květákem) bych to raději moc nepřeháněla, ale to asi neděláš, jak píšeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 18:48 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: 111
Koukám, že náš mladej není jedinej frfňa... Jinak jako štěně byl na Royal Canin pro štěňata malých plemen. To baštil s chutí, během minuty byla miska prázdná V cca deseti měsících jsme přešli na Royal Canin pro dospělý malý psy a později přímo úpro jezevčíky, který bral stejně jako ty šťeněcí ze začátku dobře, ale brzo začal stávkovat. Nechtěl ani jedno. Hladovku byl schopnej držet i několik dní. Od tá doby jsme vyzkoušeli, kde co od Brita až po zatracované Pedigree... Bez úspěchu. Granule prostě odmítá, takže ho krmíme psíma paštikama nebo vaříme kuřecí nebo hovězí maso s přílohou. Občas dostane vepřový, kližky, chrupavky nebo kus ryby nebo zeleninu... miluje neosolenej vařenej květák (nemůže mu uškodit? Nikde jsem se nedočetla, že by ho nemohl a dostává opravdu jen vyjímečně)to se jen zapráší. Ale ten má jen vyjímečně. Bobky má normální a průjmama taky netrpí, takže ho do granulí nenutíme. Dostává ráno (Co teď naši kupujou si za boha nevzpomenu), že to je nejrychlejší, ale když je všechny nesní, tak je nesní. Večerní "měkký" krmení obvykle sní bez cavyků někdy dokonce s chutí a chce přidat, někdy pro změnu ohrne nos i nad masem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:52 Žena 111 [526] – petrab®
MOC PĚKNÝ ČLÁNEK SNAD SE PODOBÁ CELKOVĚ MĚ A MÝM PSŮM? Souhlas ;-) Hafan miluje masko- těstovinky zeleninku atd.....ale nestráví to a má opravdu zažívací potíže :-( baští granule jen pouze z hladu. Přecházím na nové- nemohu moc ze seniorem experimentovat- a vybrat vhodné a super prémiové a věřit že je kvalitní.... je docela síla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 07:46 Žena pavoucica [703]
Já jsem taky ze začátku vařila, ale po vařeném měla naše Lupina docela často prujmy hmm Takže jsem musela vynechat uplně její oblíbené vepřové nožičky (které jsou nejspíš příšerně mastné)a zustali jsme jenom u občasného kuřecího masa a to čistě bez zeleniny, protože tu ona nerada. Po čisté konzumaci granulí se nám bobky zlepšili, ale ona nám Brit Care žere jenom kvuli hladu a s odporem.Kdežto tchýnina kokřice ta by vyžrala všechno at se ji dá do misky cokoliv hmm
Pečlivě jsem pročetla tvůj článek a uplně ve všem s tebou souhlasím.Doufám že tu nezustanem jako přispěvatelé zase jenom my dvě a přidají se i ostatní se svými zkušenostmi. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.03.2012 23:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Kdysi jsem psy krmila vařenou a syrovou stravou. Nikdo netušil, že je to jakési částečné "barfování".
Když jsem si pořídila nynější zviřátko, hodně jsem se rozhodovala, začla jsem vzorně u štěněte s Eukanubou pro štěňata a junior po dlouhých úvahách. Vyřadila jsem preventivně zcela Hill´s kvůli přísadě sojového oleje. Asi v roce jsem přešla na Royal Canin junior. Po roce na Purinu Proplan (hl.jehně nebo kuře) a těma jsem krmila asi 2 roky. Stále byl stejný problém. Často řídká stolice, chutnost minimální a jednoho dne řek prostě hafan - "A STAČILO!" a už se toho nedotk...
Poté jsem zcela náhodně dle nějakého letáku přešla na nový Satisfaction (jehně) (mmch vyhovoval i velkým alergikům) a na něm byl pes několik let. Stolice již pevnější a chutnost lepší. Ze dne na den před 2 lety byl výpadek v dovozu, takže jsem pátrala (v hrůze, co všechno psovi můžu způsobit a jaké alergie nás čekají).Vyloučila jsem brambory, protože jsem už stará páka. Zběsile, zdlouhavě. Všude. Pročítala jsem všechno o granulích a jejich složení. Navíc podávám jehněčí (neprovokuju alergie) a zcela jsem se vždy chtěla vyvarovat nejčastějším alergenům. Uvažovala jsem o Nutramu, kterým jsem kdysi úspěšně krmila jiného psa, ale bohužel první pytel, který jsem koupila, byl zkažený a zcela jsem tím psovi rozhodila žaludek. Naštěstí né slinivku. Nakonec po všech možných úvahách jsem se rozhodla pro méně známou zn. Almo Nature holistic. A světe div se, pes po mnoha letech má zcela pevné bobky a jsou i dny, kdy kadí jen jednou denně. Kupuji jehně nebo zvěřinu,která je chutnější (ryby nechutnaj).
Vždy do granulí přidávám kousek něčeho. Konzervu, paštiku, maso se zeleninou a přílohou, jinak by pes suchý krmivo nežral. A nežrat umí. A na hokusy pokusy už není žádnej mlaďoch. Bohužel ale opět nastává doba, kdy se obávám, aby jednoho dne nenastalo ono známé "A stačilo!". Jak pes žral jak kontejner celý podzim a zimu, nyní dělá již týdny neskutečné vylomeniny s jídlem. Větší odpor v jeho výraze jsem dlouho neviděla.
Jinak bych ráda řekla, že kdesi v hloubi duše jsem odpůrce granulí a krmím jimi jen z důvodu pohodlnosti. Domnívám se, že jde o chemii, která je budoucí záhubou psů a obrovského nárůstu civilizačních chorob.
Na druhou stranu nejsem příliš zastáncem tvrzení, že pes je celej vlk a tím pádem oblíbencem BARFU. Navíc mmch. s negativní zkušeností, zkouška proběhla, ale pes se rozhodil zdravotně tak, že byla fuška ho dostat zase do své normy.
Celkově musím říct, že miliony reklam kolem mne mě přesvědčilo, že správně už nebudu schopná namíchat krmnou dávku, byť jsem to vždy kdysi dělala a zvládla to výborně.

Můj jednoznačný názor je, že granule je jen komerce a jedou v tom velký prachy.
Dnešní uspěchanej svět je vítá. Rozhodně, i když bych se sama měla živit jen tvrdym chlebem, kupuju svým psům granule z řad superprémiových cen. Vzhledem k dnešním cenám masa a mnohým případům kompletních kolapsu slinivky u některých psů po levných granulích se řídím i zde heslem: Nejsem tak bohatá, abych kupovala levné věci. Už tak dělám veterináři kasičku dost důkladně.
Vždy by měl majitel sledovat obsah pytle a předem si něco o výživě přečíst.
V dnešní době je možnost nepoužívat příliš mnoho chemikálií (barviv, "éček" apod. a snažit se hledat pytel s větším podílem masa uvedeným na prvním místě).

Přiznám, že jsem nikdy neviděla psa žrát granule s takovou chutí, jako maso (syrové i vařené). A to dokonce ani popelnicové notorické strávníky alá labíci.
Doma mám pejska, který se k misce staví denně s nechutí a žere jen proto, že má hlad. A ty oči u toho!... stydim

Ačkoliv pejsáčí zažívání je zcela odlišné od našeho, domnívám se též, že co se týče žrádla, změna je život (nejen ten lidský)...

Tak dobrou chuť!!

P.S. Netvrdím, že neznám granule alá Pedigree. Pamatuji doby, kdy jsem zrovna tuto značku, první cizí, která se v Česku objevila spolu s Chappi konzervami přisypávala do krmení psům navrh do misky po hrstičkách jako naprostou novinku a lahůdku a raritu... Znám ale i psy, kteří na tyto lahůdky dojeli ošklivým zánětem slinivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:08 Žena pavoucica [703] Re: petrab
no já taky doufám a proto se ptám, ted jsem totiž začala uvažovat, že zkusím něco jiného.Přijde mi že ta naše potvora ty Brit Care moc nechce a když jsem to řešila s veterinářkou tak mi řekla, že spíš než "trápit" psa hladem, aby pak sežral to co dostal do misky, tak je lepší zkoušet nový druh až se člověk dostane k tomu co opravdu sežere s chutí....Ale krmit těma levnýma šuntama ji už nechci, tak proto jsem dneska objednala Acana granule pro seniory, zatím jenom malé balení, ale kdyby se osvědčilo líp tak do nich pujdu:)Jinak Brit Care nejsou špatné, ale pejsci jsou různí a co tak slyším od známích tak není mlsná jenom ta naše :-P Sousedka už takhle měnila značku granulí asi 5x :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2012 22:03 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My jsme od mala krmili Eucanuba,ale jelikož je miláček asi alergický na kuřecí maso,tak jsme přešli na Acana lamb apple,jsou to hypoalergenní granule s jehněčím masem a narozdíl od některých,které mají taky v názvu- jehněčí-,opravdu jehněčí jsou a neobsahují nic kuřecího ani kuřecí tuk.Takže maximální spokojenost a pejskovi moc chutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 20:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Tak doufám, že tohle bude konečně téma, kde bude naskakovat jeden příspěvEk za druhým. Granulí je desítky, takže s názory a zkušenostmi šup šup sem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 19:52 Žena pavoucica [703]
No tak mě napadá když jsme u těch granulí, ráda bych se zeptala které se dají považovat za nejkvalitnější granule na trhu a jaké kdo má zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 13:53 Žena pavoucica [703]
To ti dokonce řekne skoro každý veterinář, mi ted krmíme Brit Care pro seniory a kilo vyjde něco málo přes 100,- není to teda super spešl, ale rozhodně lepší než Friskies nebo Pedigrie.V těchto granulích často prezentovaných v TV reklamách je hodně koření a solí a pejskům samozřejmě víc chutnají.Ale mají také nižší nutriční hodnoty, takže pes toho sní dvakrát tolik než by snědl jiných dražších a kvalitnějších.Pokud ti nebude chtít jíst ty dražší tak já to třeba dělám tak, že mám koupené granule Bono Impuls, kterýma moje Lupina byla krmena u našich a vždycky mezi ty drahé jí tam hrstku těch levných a promýchám.Ona teda většinou prvně vyžere ty levné, ale pak ji nezbyde nic jiného než se pustit i do těch ostatních:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2012 22:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: ilja1996
Stojí-li 15 kg pytel granulí 700 korun, skutečně nejde o nic dobrého.
Pes potřebuje zvláště v růstu kvalitní výživu, takže bys neměl/a/ na krmivu do 18ti měsíců psa, než zcela doroste, šetřit. Kup granule alespoň za dvojnásobnou cenu, v budoucnu se Ti to mnohokrát vrátí. Navíc podobné typy granulí velmi často dřív či později natropí problémy se slinivkou. Je ale možné, že psovi nebudou tolik chutnat, protože veškeré levnější krmiva obsahují mnoho škodlivého koření a soli a jsou pro psy chuťově přitažlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 20:45 ilja1996 – Friskies-granule pro psy
Ahoj lidi,
Krmím mé čtyř měsíční štěně /křížence/ granulema friskies-junior ale četl jsem že jsou nekvalitní. Nevíte jestli je to pravda? Opravdu jsou tak nekvalitní? Prosím napiště :-( Děkuji za odpovědi :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [12]

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 5460x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/484?od=551