Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Cesta do nového domova

 

Články » Cesta do nového domova 

RÁNO JSME NASTOUPILY DO VLAKU A JELY JSME DO TŘINCE. JÁ JSEM MUSELA PŘÍMO DO PRÁCE, MĚLA JSEM ODPOLEDNÍ A TAK JSEM VZALA MILÉHO PEJSKA S SEBOU.

BYLA JSEM POKLADNÍ V POTRAVINÁCH A PEJSKA JSME DALY DO KANCELÁŘE,NEŽ PRO NÁS PÁNÍČEK VEČER PŘIJEDE. MUSÍM JEŠTĚ PODOTKNOUT, ŽE VE VLAKU PEJSEK ANI NEHLESL A NIKDO ANI NEVĚDĚL, ŽE V TAŠCE NĚCO ŽIVÉHO VEZU. JIŽ TEHDY BYLA ZLAŤOUČKÁ. V PRÁCI BYLY MOJE KOLEGYNĚ VÍCE U PEJSKA, NEŽ NA PRODEJNĚ, JENOM JÁ MUSELA BÝT ZA KASOU A DĚVČATA SI UŽÍVALA MÉHO MILÁČKA.

ANI JEDNOU NEŠTĚKLA, NO PROSTĚ BYLA ZLATÁ. VEČER PO SKONČENÍ SMĚNY PŘIJEL PRO NÁS PÁNÍČEK, OTEVŘEL DVEŘE A JÁ MYSLELA, ŽE SE ZEPTÁ, TAK JAK JSI SE TAM MĚLA, ALE ON NE, JEHO PRVNÍ SLOVA BYLA AHOJ A KDE JE! NO PROSTĚ BYL MOC ZVĚDAVÝ, PROTOŽE NEVĚDĚL, CO JSEM VLASTNĚ PŘIVEZLA. NO KDYŽ JI UVIDĚL, BYL MOC NADŠENÝ A JELI JSME VŠICHNI DOMŮ.

NO ŘEKNU VÁM, OD TOHO DNE SE NÁŠ ŽIVOT ÚPLNĚ ZMĚNIL OD ZÁKLADU. PRVNÍ BYLO, JAK JÍ BUDEME ŘÍKAT, PÁN TVORSTVA NAVRHL, ŽE TO BUDE LEJDYNKA A TAK TAKÉ ZŮSTALO. ŘEKNU VÁM, MILÍ KAMARÁDI, ŽE SVÉMU JMÉNU DĚLALA JENOM DOBRÉ JMÉNO. BYLA SKUTEČNÁ LEJDY. HNED PŘI PŘÍCHODU DOMŮ,JSME PŘEMÝŠLELI, KAM JI DÁME,NECHTĚLI JSME, ABY BYLA NĚKDE ZAVŘENÁ.

TAK JSME ZATÍM DALI KRABICI, VYŘEZALI OTVOR, ABY MOHLA CHODIT, KAM CHCE. VYŘADILI JSME STARŠÍ PLECH, NA NĚJ DALI NOVINY A NĚKOLIKRÁT ZA DEN JSME JI NA NĚJ DÁVALI A ŘÍKALI JÍ ČŮRAT A PŘEDSTAVTE SI POCHOPILA, HOLČIČKA MOJE ZLATÁ. NEŽ SI ZVYKLA ÚPLNĚ, TAK NÁM PÁR LOUŽIČEK UDĚLALA, ALE TAK ASI ZA 5 DNÍ CHODILA SAMA NA PLÍŠEK A DOMA ŽÁDNÉ LOUŽIČKY NEDĚLALA.

PRVNÍ DNY JÍ BYLO SMUTNO ZA MAMINKOU, TAK NĚKDY V NOCI, ZAKŇOURALA A VĚŘTE, NEVĚŘTE, NAJEDNOU JSME BYLI S MANŽELEM U NÍ A VŮBEC NÁM NEVADILO, KOLIK JE HODIN A NEBYLI JSME VŮBEC NAŠTVANÍ. VĚDĚLI JSME JIŽ TENKRÁT, ŽE JE TO MILÁČEK A BYLI BY JSME OCHOTNI PRO NI UDĚLAT COKOLIV. KOUPILI JSME JÍ PĚKNÝ MALÝ PELÍŠEK A DALI JÍ TAKÉ TAKOVOU BÍLOU KOŽEŠINU Z BERANA, JAK SE PRODÁVAJÍ.

BYLA SICE NA PARÁDU, ALE LEJDYNKA DO NÍ MOHLA. ŘEKNU VÁM BYLA TO RADOST SE NA NI DÍVAT, ZAVRTALA SE DO NÍ, ASI JÍ TO PŘIPOMÍNALO MAMINKU. PROSTĚ MOHLA PO CELÉM BYTĚ A ONO SE NÁM TO VYPLATILO. JAK SE NAUČILA NA PLÍŠEK, TAK NIKDY JIŽ NEUDĚLALA POTŘEBU MIMO NĚJ, I KDYŽ JSME BYLI OBA V PRÁCI.

NIKDY NEŠTĚKALA, NIKDY NIC NEROZTRHALA, HRAČKY I PELÍŠEK, KTERÝ JSME JI NA ZAČÁTKU KOUPILI, MĚLA AŽ DO KONCE SVÉHO ŽIVOTA A HRAČKY MÁME DO DNES. DOCELA MĚ TO I MRZELO, ŽE JE TAK MOC KLIDNÁ, BYLA BYCH SI PŘÁLA, ABY NĚCO TRHALA, TAHALA, ALE ONA NIC. JEDINĚ CO JI TROCHU DRÁŽDILO, BYLA PÁNÍČKOVA NOHA, MÁ ČÍSLO 46 A TA BYLA VĚTŠÍ, NEŽ CELÁ LEJDYNKA, TAK PŘI CHŮZI NA NI ŠTĚKALA. BYLA Z TÉ JEHO NOHY NA VĚTVI.

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 1x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 09.02.2012 Upraveno: 09.02.2012 Přečteno: 19x

Schválili: Rexik ** 18.10.13 • Rex ** 18.10.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Příběhy o psech
16.04.2012*****Jessy a foliovník6x
09.02.2012*****Jak jsem přišla k Lejdynce12x
10.02.2012*****Lejdynka v novém domově12x
20.04.2011*****Jak jsem přišel do nové rodiny ...41x
17.03.2011*****Rozmazluji svého pejska263x
11.09.2010*****Vracení k životu130x
01.02.2012*****Jak jsme se dostali k plemeni chodského psa13x
19.11.2011*****Jak jsme přišli k Ájince17x
10.09.2012*****Jak Beuška přestala chytat kočky !76x
09.10.2011*****Aký je ten život krátky.39x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 0 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/229-cesta-do-noveho-domova