Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vracení k životu

 

Články » Vracení k životu 

Jsme taková vlastně normální rodinka založená na pejskovi. Kima (14 let) jsme zachránili z útulku,byl tam jako třetí nejstarší člen útulku a navíc to byl takový malý ňůňa, všichni ho odstrkovali a jelikož už měl známky stáří, k životu se moc neměl. Brzy se doma ukázalo,že je to přeci jenom pejsek,co se má do života, co rád prožívá procházky a lítá venku, co se rád seznamuje s ostatními pejsky. Kima jsme si vzali, když mu bylo 8 let. Stáří se projevovalo hodně a tak jsme mu chtěli pořídit kamaráda.

Od známých jsme slyšeli,že to Kimovi nijak neprospěje,prostě už je to starší pejsek a na každého to příjde. My jsme ale měli takové tušení,že tuhle zimu už nepřežije a moc sme se o něj báli. Konverzace se sousedy,že pořizovat si dalšího pejska ( asi se bály,že to bude nějaký štěkací maniak,či co) jsme hodili za hlavu a mysleli vlastí. Kimovy bylo 13 a půl a já se rozešla s přítelem. Pozděli jsem si našla nového a ten byl ,,expert" na psí problémy a souhlasil se mnou,že Kim by mněl dostat ještě šanci na nového kamaráda. Plemen je na světě mnoho, Kim si rozumí snad se všemi pejsky ,ale stejně - bylo to pro nás trauma na rozhodování jakého pejska si vlastně vybrat. Jelikož Kim je velikostí mopse,chtělo by to nějaké malé plemeno....nakonec se rozhodlo vlastně pro to nejmenší - čivavu.

Kimovi bylo už 14 let, léto a zima se blížila, pořád jsme měli takové to tušení,že se něco stane. Vybrat toho pravého pejska bude asi nejtěšší. Z útulku jsme brát nemohli,žádná čivavka tam nebyla a navíc jsme chtěli opravdu zdravou a čilou čivavičku, která by se mněla k světu a trošku probudila toho starouška Kimečka. Nakonec se tedy rozhodlo pro štěňátko z CHS Nordie . Mněli jsme na výběr ze tří - dva kluci a jedna holčička. Kim byl už z útulku kastrovaný,tedy hned po útulku,jelikož se u něj projevila vážná nemoc. Bylo to těžké na výběr a nakonec v CHS zůstal jen jeden kluk a jedna holčička. Nevím,co nás tehdy prostě přitáhlo, abysme si vzali holčičku,ale byla to taková malá čertice a přitom byla něžná na ostatní pejsky,bez agresivity ... bylo rozhodnuto.

Nějak moc rychle to uteklo a bylo na čase si pro Innese Sophia Nordie ( tak se ta krasavice jmenovala) přijet.

F

Vůbec jsme nevěděli, jak Kim na Innušku zareaguje,byl zvyklý na pejsky,ale ne na dlouhodobě a už vůbec ne na celý svůj život.Když jsme přišli domů ,Kim nás přišel přivítat - mírně mával ocáskem a pohupoval se v rytmu těla. Vůbec netušil, co na něj chystáme. Když jsem z přenášečky vypustila malou kuličku s ouškama a ocáskem, Kim zpozornil. Začal kývat ocáskem ještě více než když nás přišel přivítat a ťapičkama do kuličky šťouchal. Inuška nejprve valila očima, o co jako jde. Nějak jsme při tom starostění o Kima zapomněli,jak na to bude reagovat sama Inna. Innuška se tedy pokoukávala,Kim do ní štuchnul a ona se rozběhla a začala řádit. V Kimovi jsme viděli rozjářené oči,kývající ocas a radostné srdíčko. Innuška ho moc vážně nebrala, prostě si prohlížela byteček a Kim za ní stále běhal a šťouchal do ní.Byl to krásný pohled na to,jak nám před očima omládl.

 

 

F

F

F

Kim byl štastný pejsek a Inuška měla kamaráda a vůbec se nenudila,oba se vzájemně respektovali . Koukali jsme dokonce jako zjevení,když jsme viděli, že ani s miskama nemají problém . Každý má svůj vlastní pelíšek a misku a celý den si spolu hrají a dokonce si Kim začal hrát s míčkama, co jsme mu kdysi koupili a on je ignoroval. Jsme moc šťastní,jak vidíme Kima a Innušku si hrát a když chce být Kim v klidu,stačí štěknout a Inuška se vrátí do klidu . Už jsou spolu dva měsíce ... mají se rádi, společně spinkají....a Kim se vrátil do svých mladých let.

F

......Jeden bez druhého nemůžou usnout :) Tak doufáme,že Kim s námi bude ještě pár let. Zatím se mu zdraví vrátilo k lepšímu.

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 1x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 11.09.2010 Upraveno: 11.09.2010 Přečteno: 131x

Schválili: Rexik * 28.05.13 • Rex ** 20.10.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Příběhy o psech
13.08.2016*****Muj maly pejsek Gufi2x
17.11.2011*****Bady je prostě Bady 211x
25.06.2017*****První rok života33x
26.02.2012*****Sindy32x
17.11.2011*****Bady je prostě Bady 49x
19.05.2013*****Jak sem poznal páníčky20x
01.02.2012*****Jak jsme se dostali k plemeni chodského psa13x
12.12.2011*****Příběh o tom, jak jsem přišel k páničkovi a on ke mně. Jsem snad vymodlený?!24x
04.06.2012*****Nikdy neříkej nikdy72x
02.05.2012*****Co by se stát nemělo....70x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 0 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/107-vraceni-k-zivotu