Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psi s PP

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Psi s PP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2010 23:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Avona
klub na to pochopitelně prdí, jak je to u společenských plemen běžné (neříkám, že u všech, ale u většiny ano).. mě zase pobavila věta "čistokrevný YT bez PP" smich tomu se nepřestanu smát asi nikdy smich i když ono je to spíš k pláči, nu což.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2010 22:59 Avona
Jen se mi líbí, jak se krásně vyjímá i to jméno tatínka štěňat včetně www chovné stanice :-) Co na to klub? Fakt paráda... a máme další generaci vořechů, nebo nového plemene? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2010 14:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Avona
tohle "účelové množení" je prováděno maximálně za účelem nahrabání peněz, takže hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2010 16:14 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Avona
říkám na to, že je to hrůza co ti lidi nezkříží..... jinak raději no comment coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:51 Avona – Co říkáte tomuto?
Právě jsem brouzdala po netu a jaký je váš názor na toto účelové spojení? www.jorksirka-sandy.chytrak.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:26 NIKO – Re: sarpilka
Stále tam nevidím,že proti téhle ch.st.něco mám. :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 16:55 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: <a href="http://www.jinopo.cz/"s rel="nofollow">http://www.jinopo.cz/
Přirovnávání právě téhle ch.st.jsem na mysli určitě neměl!!!Až budu mít čas,napíši proč,ale pozornému "čtenáři" to určitě vysvětlovat nebudu muset. ano


Tak máš už čas a napíšeš proč???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 19:25 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: :-D :-D smich

Ano,to by Ti šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2010 13:11 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Pročpak Ti tato parta nevoní??? Tyto zvířata mají hezký exteriér,jsou vidět na klubovce i mistrákách ve výkonu. To,že tam figuruje J. Novotný,který je ÚPCH pro N.O.?
Já mám ráda rozhodčí,kteří dál mají u nohy psa. Novotný píská exteriér,vystavuje i cvičí a jezdí jako psovod po kvalifikáčích i mistrákách. Vede semináře o chovu N.O.v zahraničí a neváhá vzít i rukáv a dát kousnout..................
Ráda si přečtu Tvůj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 12:18 NIKO
www.jinopo.cz/
Přirovnávání právě téhle ch.st.jsem na mysli určitě neměl!!!Až budu mít čas,napíši proč,ale pozornému "čtenáři" to určitě vysvětlovat nebudu muset. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 00:07 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:18 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
dá no a na silvestra se neschovává to je fakt ale štěká jako pitomá =o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 22:13 NIKO – Re: defisa
To se dá odbourat.Máš ale vystaráno na silvestra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 20:41 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
ne ta se vrhá po zbrani =o) a vypadá to že by jí i vzala z ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 19:38 NIKO – Re: defisa
Pokud před střelbou neutíká a nebojí se,MÁŠ VYHRÁNO ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 20:53 Žena defisa [80] - Teriéři
tak střelby by jsme nezvládli jelikož na poplašňák řve jako šílenec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 07:44 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Díky. Je škoda, že se testy povahy nedělají jako součást uchovnění běžně u všech plemen. Jedna věc je exteriér a zdraví - ale povaha je podle mne taky důležitou součástí standardu plemene. A nejen u služebních plemen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 13:19 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Já si myslím, že záleží na klubu - třeba klub maliňáků má jiný povaháč, tuším, že mají i povinnou obranu. Liší se to i stát od státu, když jsme byli na PT ve Francii, bylo to taky úplně o něčem jiném. Prý i Holandsko se hodně liší.
Co se týče střelby - nevím, jestli existuje nějaké pravidlo, u kterých plemen se ne/musí dělat. Vlastně ani nevím, jestli je to nutné u BO, ale co vím, tak všechny okolní státy tam střelbu mají. Třeba povahové testy se u kavalírů nedělaly vůbec smich asi by hodně psů vypadlo nebo nevím. Co jsem potkala psy na svodu nebo bonitaci, bohatě jim stačil dav a hala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 12:36 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Katy, je rozdíl mezi povahovými testy u služebních a neslužebních plemen? Nebo se liší povahové testy v jednotlivých státech? Koukala jsem se třeba na Slovenský nebo Polský klub chovatelů salašníků (sorry, u jiných plemen nevím) a liší se tam hodnocení i způsob provedení testů. Třeba u salašníků se neprovádí test reakce na výstřel.. A v ČR nejsou testy povahy (opět salašníků) pro uchovnění vůbec požadovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2010 06:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – PP+PT
Hanysek80:
Povahový test má 8 částí, a to:
1. Chování psa při měření, max .10 bodů (hodnotí se u popisné přehlídky, pokud je na ni pes nahlášený. pokud ne, "hraje" se na výstavu u povaháče, to samé je u chování v kruhu)
2. Chování psa v kruhu, max. 10 bodů
3. Odolnost proti střelbě, max. 20 bodů
4. Průchod skupinkou osob a kontakt s cizí osobou, max. 15 bodů
5. Rušivé vlivy ve skupince osob, max. 15 bodů
6. Setkání s cizí osobou, max. 10 bodů
7. Přivolání psa do skupiny, osob max. 10 bodů
8. Vlohy pro aportování, max. 10 bodů
Celkově max. 100b
Všechno probíhá "jakoby nic", pes chodí bez povelů na pokud možno prověšeném vodítku, nesmí jevit známky strachu nebo agrese (při zavrčení je PT ukončen). Není to o poslušnosti, ale opravdu se snažíme nějak navodit atmosféru běžného života. U aportování se hodnotí vloha pro aport, takže se pes může hecovat, volat, povzbuzovat - nejde o "ipácký" aport. U skupinky osob a kontaktu chodí psovod se psem tak nějak normálně mezi lidma, někdo s ním naváže kontakt, posléze se psem. Pak jde psovod kolem nějaké překážky, kde je ukrytý člověk - ten vystoupí a opět naváže kontakt. Rušivé vlivy se provádějí tak, že jde psovod se psem směrem "tam", potká člověka např. s deštníkem a zpátky, kdy někdo u psa zaštěrchá kanystrem s kamínkama (záleží na vylosování, ale tohle bývá dost často). Střelba je jasná, tam pes stojí (musí stát), připnutý je na dlouhé šňůře, na které psovod stojí (nedrží v ruce) a 2x se vystřelí (z klasické 6mm pistolky). U přivolání do skupinky stojí lidi opravdu blízko sebe, asi na šíři jednoho člověka - psovo stojí na konci "tunelu" a přivolá si psa, který je buď odložený nebo jej někdo přidržuje.
Pak jsou ještě nepovinné cviky, jako je netradiční aport(značí se jako /A za body z povaháče), což je cokoliv, na co si porota vzpomene (my měli např. kokos, gumák a smetáček (jen to koště jakoby)), a obrana.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:24 NIKO – Re: Baslerinda
Mi odpovídat nemusíš,já už dvě chovatelské stanice mám :) A jak vidíš,někdo si to nenašel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2010 10:27 Shreya – Re: NIKO
Na téma jak založit chovku toho bylo jak na netu, tak v časopisech napsáno celkem dost, stačí jen trochu zapátrat a další věc je ta,že jsem odpovídala tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:09 NIKO – Re: Baslerinda
Asi ne,když se někdo ptá,že by si chtěl založit chovatelskou stanici.Když to víš,proč jsi JANIČCE neodpověděla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:38 Shreya – Re: NIKO
No tak to snad všichni víme :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:20 NIKO – Re: AileenK
Malý dodatek pro upřesnění:Pes,který bude uchovněn,bude v PP zapsán s chovatelskou stanicí,kde se narodil i fena.Teprve štěňata ponesou název mé chovatelské stanice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 19:58 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Janicka
Pokud chceš založit chovatelskou stanici info je zde cmku.cz/…
Jinak k založení ChS (chovatelksé stanice) nemusí mít člověk hnedka chovnou/nýho psa/fenu, k tomu ale aby pes/fena byly chovnými potřebují PP a zůčastnit se bonitace plus splnit další podmínky které jsou pro chov daného plemen v daném klubu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 16:12 NIKO – Re: Baslerinda
Omlouvám se za chybu,chovná-chovatelská ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2010 15:11 NIKO
O chovnou stanici se žádá!Psa -fenu-mít nemusím.Bude vystavena a schválen její název,pokud již takový neexistuje.Chovná stanice je dědičná a po úmrtí majitele se o ni musí osoba,která dědí,o ni přihlásit.20 let po smrti majitele název téhle chovné stanice nikdo nesmí použít-NEBUDE MU NÁZEV PŘIDĚLEN-to se týká i názvu,který existuje i v zahraničí.Buede-li někdo chovat více plemen,stále bude jen jeden název chovné stanice.Mám i chovnou stanici koček,už je nechovám,ale chovná stanice není a nebude zrušena.Pokud zvíře nebude uchovněné,štěňata PP mít nebudou!Fenu s PP si můžeš pořídit později a uchovnit ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:57 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Janicka
Chovnou stanici s fenou bez PP? ne
Pro vytvoření CHS musíte mít fenu uchovněnou - to ale také znamená, že musí mít PP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:12 Janicka – Re: Janicka
fenka je bez pp děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:11 Janicka
Dobrý den chtěla jsem se zeptat , mám fenku německého ovčáka a chtěla bych založit chovnou stanici.
A chtěla jsem se zeptat, zda by to šlo,nikdo mi na to odpovědět neumi a třeba tady na forum budu mít větší štěstí. Děkuji za odpovědi a na shledanou. Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:26 NIKO – Re: whippzoj
Většinou těm,kteří štěňata s PP neodchovali.O množitelích tu nemluvím,to je jiná kapitola!Je dobré si přečíst článek,na který dala odkaz Macinka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:50 whippzoj – Re: NIKO
Jak komu, množitelé jsou spokojení a taky si myslí jak jim to jde skvěle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:57 NIKO – Re: AileenK
To se ale špatně vysvětluje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:30 AileenK – Re: NIKO
Náročný, ale hlavně dosti drahý koníčkek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2010 13:10 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Jen tak pro zajímavost tahle stránka, narazila jsem na ni:-) www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2010 11:47 NIKO
Řešení to je.Ale na světě musí být"pitomci",kteří se snaží,aby plemena nevymizela z téhle planety,měla nějaký standard a těšila lidi svojí krásou.Je to náročný koníček a ne všichni tohle chápou ano Před šesti lety chtěla paní za YORKA bez PP 7000.Přidal jsem raději něco a koupil BOLOŇÁKA s PP.Nelituji toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:34 whippzoj – Re: MaB
hmm taky řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 13:05 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Dnes jsem se ze zvědavosti koukla na inzeráty - prodej štěňat a to bez PP.
Nestačila jsem se divit. Čím menší zvíře, tím dražší.
Jen malé srovnání pro zajímavost:
Malá plemena bez PP - trpasličí pudl 3000,-Kč, pražský krysařík 4000,-Kč, bišonek 4000,-Kč, shih-tzu 3500,-Kč, jorkšírský teriér 6000,-Kč.
Velká plemena bez PP - bernský salašnický pes 3500,-Kč a 5000,-Kč, malinois 800,-Kč, rotwajler 2500,-Kč.
Asi si koupím fenu malého plemene. Bude míň starostí. Nemusím na výstavy, bonitace, RTG a různé vyšetření k tomu, aby mě uznali čubinku do chovu, ušetřím na žrádle, na benzinu, různých poplatcích, nebudu se nervovat jestli udělám zkoušku, jestli mě doběhne na coursingu a hlavně mě nikdo nebude osočovat za mé velké "bojové" plemeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 12:32 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena – ...
No, u nás budou mít letos pod stromečkem nejvíc hlavně kočky a pes :-D Ve většině případů takové ty praktické věci (obojek, taška na psa, protože teď moc chodit nesmí...) a pak taky nějaké hračky, aby mu to nebylo líto... xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:59 hanusha
AileenK napsala: Holky dostanou o štědrym dnu místo granulý konzervu, každá kousek vánočky a nějaké mlsy - tyčinky apod. a ještě krásnou procházku potlesk

To je dobrá inspirace. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 20:46 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Holky dostanou o štědrym dnu místo granulý konzervu, každá kousek vánočky a nějaké mlsy - tyčinky apod. a ještě krásnou procházku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 20:29 hanusha
Takže, já Ernymu koupim kong a nějakou mňamku...Jinak z něčeho potřebnýho: Halti ohlávku, postroj, odpružené vodítko a k tomu pro mě pás abych ho měla za co připnout.A ještě musím kamarádčině goldenovi něco dát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:35 EvaH – Re: whippzoj
teda to je síla ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:14 whippzoj – Re: Verýsek
smich smich smich Tak to bych ho chtěla mít doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:14 whippzoj – Z jiného portálu...
Autorka Eyco:
Na mejla mi přišel případ,který fakt je do nebe volající.Známá chovatelka psů-kníračů malých čst. měla pejska ve spolumajitelství a pes se přezubil do kleští.U nás to vadí v zahraničí ne.Když psa začali rozhodčí za tuto vadu napomínat,dotyčná chovatelka chtěla násilně(napadení při venčení!!!)psa ukrást,protože měla na něj kupce v zahraničí.Tak tohle lidi opravdu je naprosto šokující a šílené.A že se nejedená o malého chovatele.Paní držím palečky,aby to dořešili a chovatelka byla potrestána.

To je masakr... tone To je jako by přijela Péťa a: Naval psa, v cizině bázlivost nevadí... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:12 Žena Verýsek [0]
whippzoj napsala: Já jim to kupuju hlavně přes léto, co jsme na zahradě, tam je to každému jedno :)

Verýsek: Ono je to nebaví moc dlouho takže pohoda ;-)


to Samuldu to baví dlouho, vydrží pískat i 5 hodin v kuse a když měl tři pískací hračky a každá pískala jinak, to byl teprve orchestr, obzvlásť když spustil v noci u mě pod oknem. tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 19:09 whippzoj – Re: Nika
Já jim to kupuju hlavně přes léto, co jsme na zahradě, tam je to každému jedno :)

Verýsek: Ono je to nebaví moc dlouho takže pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 18:30 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
no to vam poviem ,piska s tym vsade kde chodi,dakedy to uz ide na nervy aj mne :-D ,ale ked ma z toho taku radost,tak jej vzdy nejaku piskacku kupim a ma uz toho neurekom,ale zase nejaku novu dostane a samozrejme nejaku fajn mnamku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 18:13 Žena Verýsek [0]
whippzoj napsala: Tak ty my taky rádi a pokud možno pískací hop Kačka, to je dáma, ta ráda žužlá hračky z gumy :)

pískací hračky nekupuju, protože pak si stěžují sousedi. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 18725x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/21-psi-s-pp?od=151