Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psi s PP

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Psi s PP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:08 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: Ivča
??????? Jsme tedy všichni co chováme psa bez PP množiteli?! Tys tu tedy chyběla hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:05 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – ??
Už jsem se tady vyjádřovala... nemám k tomu víc co dodat.
Ale co mě zaráží je věta z posledního příspěvku, kde se píše že chovatlům psů s PP a množitelům (bez PP vořechů či vořechů) jde o to samé??
To pardon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:04 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: Baslerinda
Totéž se tu snažím již delší dobu říci palec potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 21:03 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: AileenK
Mýlíš se, nedotklo se mě to, že Ivča nazvala psy bez PP tlustými prasaty, zrůdami a podobně osobně tolik, jako že vůbec použila takový výraz pro psy!!! Pro psy, které jejich chovatelé milují a jsou pro ně vším. Pokud jsou bezpapíráci vás "odbornic" zrůdami, tak budiž, ale pro nás tím rozhodně nejsou. Tolik k Tvému smeči na potrefenou husu.
Ve své zaslepenosti a plamennému plemennému boji si ani Ty a ani Ivča nebo další nevšímáte, že jak vám chovatelům psů s PP, tak nám, zodpovědným chovatelům psů bez PP, jde o to samé co se týče praktik a fungování množitelů, přičemž je jedno jestli množí psy, kteří nebyli pro nějaký handicap uchovněni (ALE MAJÍ PP!!) nebo bezpapíráky, pouze, že je to v prvním případě o to víc zarážející...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:55 Shreya – Re: whippzoj
Úžasně napsáno,lidem (laikům) stačí napatlat med kolem pusy,do inzerátu vrazit že štěnda jsou po rodičích s PP,ono se to těm zájemcům hezky čte a myslí si bůhví co si nekoupí.
Ono je sice hezký že jsou rodiče s PP ale že je potřeba je napřed zbonitovat drtivá většina netuší jak píše AileenK. Lidská blbost je nekonečná a pokud se na tohle lidi budou pořád chytat,tak inzeráty tohohle typu prostě budou ke čtení dnes a denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:53 whippzoj – Re: Ivča
Ivča: Zase peníze, a o tom právě vrhy bez PP jsou tone

AileenK: A to je právě ta fatální chyba :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 20:51 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Další rozdíl chovu s PP a bez PP je platba daní....
Kolik znáte množitelů, co platí dan z příjmu????
Já NIKOHO!!!!
Ale za to znám hodně chovatelů, co jí platí!!! A víme třeba proč?? Třeba proto, že u chovu s PP je to dohledatelné a znám dost případů, kdy přišla daňová kontrola...
Samozřejmě, opět, nebudou jí platit všichni s PP, ale oproti množitelům....
Takže defacto, okrádají stát?! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:50 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: whippzoj
Drtivá většina to netuší sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 20:47 whippzoj – Re: Baslerinda
Jasný, však to tě jen šlechtí. Já mám taky psa s PP, ale nebhodného do chovu kuli své bázlivosti a míma taky neplánuju, ikdyž bych po něm štěndo fakt chtěla.

S tím množení je to na pováženou. Uchovněn nebo ne, dají do inzerátu ...po rodičích s PP... a koho s těch laiků napadne se zeptat zda byli vůbec uchovněni? To je jako ČMKU a UCI. Kdo z nepejskařů ví, že existují obě? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:46 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Baslerinda
Tak je to i v našem klubu, dostaneš letenku a ádijé... A ono by se to provalilo, pač lidi by se chlubily že otec jejich štěňátek je tady "ten" pes z "této" chovky a máš průser na světě tone

Jojo to je mi jasné že odmítáš telefony, taky sem takové zažila "a nešlo by to bez těch PP, ty mi nepotřebujem" odpověd "ne nešlo nashledanou" Já myslela právě že Akkísek je už taťuldou ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:43 Shreya – Re: whippzoj
Ok,fenu bez PP kryla psem s PP - nikdo se nic nedozví. Ale byl pes uchovněn ? Jestli ne,v uvozovkách se nic řešit nebude a je to mezi majiteli psů.
Jenže pokud bych pustila chovného psa na fenu bez PP nebo s PP ale neuchovněnou a někdo by to nahlásil,zaplatila bych ranec za pokutu,dostala bych zákaz dalšího krytí a letenku z klubu.
Další věc je ta,že bych ho na neuchovněnou fenu nepustila,prostě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:31 whippzoj
Baslerinda napsala: Nabízím krytí chovným HA psem ... tolik začátek mnou podaného inzerátu jako nabídky krytí.
Ozvala se mi paní s tím ,že četla inzerát a jestli nabídka stále platí,říkám že ano. No a ona že tedy má fenku bez PP a chtěla by nakrýt mým psem. Takže jsem jí řekla že pes je chovný a že ho na její fenku bez PP prostě nepustím. To co jsem si vyslechla sem snad ani nemůžu napsat.
Holt lidé jsou různí ...


Hele moje Kačka je taky bez PP. Je od paní, která každý rok (po 9let!!!) na své fence bez PP odchovávala vrhy. Např. Kačka je z devídi mimin, přepočet co to dělá za 9let nechám na každém. Každý rok kryla psem s PP!!! Je to o lidech, ale nutno dodat, že neměla jediný vrh, který by udala celý, vždy nějaký z těch nešťastníků zkončil v útulku... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:30 Shreya – Re: AileenK
Hlásí se nám fenky ale vybírám si,no mezi nimi i velké procento bez PP,což odmítám a pokládám telefon.Se psem nelítám po výstavách pro to aby dělal bez PP mimča. Vždyť víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:27 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Baslerinda
Co vůbec Akkísek? Už má nějaká nápadnice? :-) Nebo už se stal hrdým tatínkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:22 Shreya
Nabízím krytí chovným HA psem ... tolik začátek mnou podaného inzerátu jako nabídky krytí.
Ozvala se mi paní s tím ,že četla inzerát a jestli nabídka stále platí,říkám že ano. No a ona že tedy má fenku bez PP a chtěla by nakrýt mým psem. Takže jsem jí řekla že pes je chovný a že ho na její fenku bez PP prostě nepustím. To co jsem si vyslechla sem snad ani nemůžu napsat.
Holt lidé jsou různí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:14 whippzoj
MaB napsala: AileenK napsala: Tak to nevím kde jsi vzal že psi s PP se vzali od chovatelů psů bez PP..
Z toho jsem pochopila, že se zastává chovatelů psů s PP. Ale nemá tak docela pravdu. I tito chovatelé a dalo by se říct, že někteří velice úspěšní, prodávají bezpapíráky, aby uživili papírové odchovy, které v dnešní době nejsou nijak levnou záležitostí.


MaB napsala: AileenK napsala: Tak to nevím kde jsi vzal že psi s PP se vzali od chovatelů psů bez PP..
Z toho jsem pochopila, že se zastává chovatelů psů s PP. Ale nemá tak docela pravdu. I tito chovatelé a dalo by se říct, že někteří velice úspěšní, prodávají bezpapíráky, aby uživili papírové odchovy, které v dnešní době nejsou nijak levnou záležitostí.


Každý člověk si vyloží své po svém, co si budeme povídat. Ale moc by mě zajímalo, kdože to množí psy bez PP aby uživil svůj vrh s PP. To je taková kravina, že to nemá obdobi. Pokud to tak někdo skutečně dělá, nechť vrátí občanku, protože je to přístup přinejmenším omezený a nehodný dospělého člověka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:02 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
AileenK napsala: Tak to nevím kde jsi vzal že psi s PP se vzali od chovatelů psů bez PP..
Z toho jsem pochopila, že se zastává chovatelů psů s PP. Ale nemá tak docela pravdu. I tito chovatelé a dalo by se říct, že někteří velice úspěšní, prodávají bezpapíráky, aby uživili papírové odchovy, které v dnešní době nejsou nijak levnou záležitostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:43 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
MaB - ale já netvrdím opak! A je to to co tady celou dobu píšu - že jim to prostě sype tak proč ty psi bez PP neprodukovat bez ohledu na zdraví, povahu a exteriér toho psa a pokud to lidi budou kupovat s tim že PP prostě nepotřebujou tak pořád tady budou psi bez PP. Ale to by někdo ty moje reakce musel číst!

Trhači z Krupky - :-D Aha tak pardon za jeden překlep vyměn si psi bez PP za psi s PP a naopak. Chtěl si odpověď? Já ti jí dala to že ty ji nechceš uznat je to tvoje věc. O té huse bych pomlčela, nevím kdo se první ozval když Ivča napsala cosi o 8-mi kilovém psovi že to YT prostě není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:27 whippzoj
MaB napsala: Ale když si to přečteš pořádně, tak Jindra má určitou pravdu. Kolik je psů s PP a nebyli uchovněni, protože měli nějakou vadu. Ale páníčci jim musí dopřát alespoň jednou si vrznout u psa a u feny nejméně jednou štěňata. Když se jim to finančně vyplatí, tak proč by neprodukovali "čistokrevná štěňata bez PP"? Důvod proč nemají PP se vždy nějaký najde - je to nadpočetné štěně, neměl jsem čas na uchovnění atd. Ale že byl z chovu vyřazen pro nějakou vadu, to už neřekne. A tak tu máme hned bezpapíráky, podvraťáky, zrůdy, různé směsky a jak se jim všelijak říká.

Nikde jsem se nedočetla, že by AileenK tvrdila, že mezi majiteli či chovateli samotnými psů s PP jsou jen lidé charakterní a odchovávající s láskou k plemeni. Já osobně se pohybuji mezi chrty a to již několik let. S ledovým klidem, bohužel, musím konstatovat, že i majitelé toho ketrého plemene chrta si vesele množí a to že má doma roční caparty které nikdo nechce vůbec neřeší. Bohužel ale jaksi stoupá trend, přídit si psa o kterým nic nevím, ale plemeno se mi líbí tak ho prostě chci. Zodpovědný chovatel si nejprve potencionálního majitele lehce oťukne už jen proto, abychom za půl roku neřešili, že jet či onen v útlku, nebo v prostředí kde má nevyhovující podmínky. Nejhorší jsou ovšem ..chovy.. bez PP, kde se z 99% množí pouze pro peníze a množitelům je naprostý šumák, kam se jejich odchov dostane a protože vím o čem mluvím, rozhodně si za tím stojím, avšak svůj názor nikomu nevnucuji. Pokud bude poptávka, nabídka bude jen stoupat. Přitom by stačilo, aby každé město zavedlo povinou registraci psů. Tzv. chovatelé by si pak velmi rychle rozmysleli, zda miminka nao nebo ne. Kvalitní chov je hrozně drahý a málo kdy vydělává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:56 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: hanysek80
Tak očkování beru jako samozřejmost ;-) no a i kdyby sme tohle všechno nestihli do února tak příští rok těch výstav bude tolik že na tom nesejde až tak
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:15 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: Trhači z Krupky
Při předání štěněte má majitel v rukou většinou jen Europas, kde je zazanamenané očkování, tetování či čipování atd.... PP ale dostává majitel až cca 14 dní po odběru. Většinou se to dříve do plemenné knihy nestihne napsat. A to ani když chovatel odešle žádost o zápis ihned po porodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:12 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: Dobrman192168
POZOR: připomínka k účasti na výstavě..... K časti na jakékoliv výstavě nestačí jen mít papíry v ruce. Musíte mít také štěně řádně doočkované... Tzn. mít očkování proti vzteklině a to se očkuje až po dosažení 4. měsíce věku štěnda. Pokud toto očkování nemáte, tak vás tam stejně nepustí, i kdybyste papíry měli.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Trhači z Krupky
Jasně, ale záleží na plemenné knize, jak rychle to vyřídí...chovatel to zpravidla zasílá hned po obdržení. Ale pravda pravdoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:42 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři
Nový majitel štěněte má právo na bezplatné dodání PP chovatelem. Chovatel zašle majitelům štěňat PP do 14 dnů po jejich obdržení z plemenné knihy. V případě, že štěně není zcela zaplaceno, zůstává PP u chovatele až do vyrovnání ceny, která byla dohodnuta. Chovatel je povinen před prodejem štěňata řádně odčervit a požádat o kontrolu vrhu, kdy jsou štěňata otetována. Chovatel je povinen štěňata předat novému majiteli s průkazem původu. Zdroj:http://www.volny.cz/uci.cz/zapis.rad.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Tak třeba se to stihne dřív - znám lidi, co čekali chviličku. U nás byl nějaký problém s exportem (jedna fenečka šla do Dánska), tak to bylo možná kvůli tomu. Myslím, že někde by mělo být napsáno, jaká je dodací lhůta... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:26 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
To je docela dlouho.. a já bych je chtěla hned :-D chci se stihnout přihlásit na mezinárodku v Brně at si to odzkoušíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:20 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
To je různé, já čekala asi 2 měsíce. Záleží na plemenné knize. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:15 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – vytsvení PP
Ahojky pořídila jsem si štěně s PP ale když jsem si pro něho byla tak chovatelka papíry ještě neměla vystavený, nevíte jak dlouho to trvá než se to vyřídí? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 12:25 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: MaB
Děkuji Maruško, přesně takto jsem to myslel love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 12:23 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: AileenK
hmm Tak tohle nemá chybu smich Asi jsem to napsal příliš složitě a Tys to vůbec nepochopila, jinak si nemohu vysvětlit Tvou reakci. Nebudu znovu opakovat již napsané. Přečti si můj příspěvek raději několikrát než na něj zareaguješ. Tvé reakce mi připomínají pořekadlo o potrefené huse, čímž tedy rozhodně netvrdím, že jí jsi, abys to opět nepochopila jinak. Nechci a z pozice své funkce ani nemohu vést osobní souboje s ostatními uživateli, jen bych byl rád, abys příspěvky na které reaguješ nejprve řádně přečetla a nereagovala takto zbrkle, kdy napíšeš něco co s tím oním příspěvkem nemá nic společného.
Jinak Tě také zdravím a přeji krásný den ;-) smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 12:19 Shreya – Re: MaB
Dlouho jsem tady nebyla,takže vás zdravím a čtu a čtu ...
MaB - souhlasím s Vámi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2009 12:13 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Ale když si to přečteš pořádně, tak Jindra má určitou pravdu. Kolik je psů s PP a nebyli uchovněni, protože měli nějakou vadu. Ale páníčci jim musí dopřát alespoň jednou si vrznout u psa a u feny nejméně jednou štěňata. Když se jim to finančně vyplatí, tak proč by neprodukovali "čistokrevná štěňata bez PP"? Důvod proč nemají PP se vždy nějaký najde - je to nadpočetné štěně, neměl jsem čas na uchovnění atd. Ale že byl z chovu vyřazen pro nějakou vadu, to už neřekne. A tak tu máme hned bezpapíráky, podvraťáky, zrůdy, různé směsky a jak se jim všelijak říká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 11:59 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Trhači z Krupky napsal: Položil jsem otázku, nedočkal se odpovědi.
Nu což, mám přirozený intelekt a odpovím si sám: Milý Jindro, psi bez PééééPéééé se tu vzali od chovatelů psů s PééééPéééé a to tak, že plno nezodpovědných a po mamonu toužících jedinců vesele za účelem zisku a nikoli čistoty daného plemene kryli psy s PéééPééé, kteří však nebyli uchovněni z různého důvodu nesplňující standard daného plemene. Kdyby tito jedinci byli zodpovědnými chovateli neběhalo by tu desetitisíce kříženců. Netvrdím, že by tu nebyl žádný, ale bylo by jich podstatně méně.
Podotýkám, že netvrdím, že KAŽDÝ chovatel psa s PéééPééé je nezodpovědným, abych nebyl znovu někým z vás osočen...


Tak to nevím kde jsi vzal že psi s PP se vzali od chovatelů psů bez PP.. Ono totiž uděláš si jako chovatel jeden vrh bezpapíráků a u nás v našem klubu s chovem končíš a ádijé ano už nikdy nebudeš moc chovat toto plemeno.. Když už tak se bere od nezodpovědných majitelů, kteří chtějí aby jejich Astička měla alespoň jednou štěňátka se sousedovic Alíčkem. Ono je dosti podstatný rodzíl mezi chovatelem a majitelem jedné fenky co zrovna má štěňátka.

navíc já sem ti vysvětlení napsala dole, musel by sis to jenom "chtít" přečíst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 11:48 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Trhači z Krupky
Akorát tak začínáš slovíčkařit :-) Psal si to na můj nick, tudíž to beru na mě (nemůžu vědět zda člověku tykáš nebo vykáš).

mimišák - asi tak, navíc načipování a vystavení pasu taky neni zorvna zadarmo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 08:54 NIKO – Re: MaB
Přesně tak.A když se narodí třeba jen dvě,nebo tři štěňata,tak chvatel štěňat s PP "hodně" vydělá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 07:47 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Zapomnělas dodat. Poplatek za krycí list, poplatek za krytí, kontrola poradce chovu a to 2x. Štěnda musíš naočkovat, odčervit, zaplatit jejich PP a když je dáváš novým majitelům, tak většinou se základním vybavením. To je: obojek s vodítkem, nějaká hračka, základní krmení aspoň na týden a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 06:40 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Katy - ano je to tak a nejen u kavalírů. Salašníci (ať si přihřeju polívčičku) mají povinné rentgeny kyčelních a ramenních kloubů. V současné době klub řeší, jestli bude povinné i vyšetření DNA a rentgen loketních kloubů u všech 4 ras... Je to vážně o lidech v klubu: jaké podmínky k uchovnění si chovatelé odsouhlasí, tak budou kvalitní chovní jedinci s PP. No a taky tím propastnější bude rozdíl v ceně za štěně s nebo bez PP. Čistokrevná štěňata bez PP určitě existují, mohou být zdravá - ale majitel prostě musí počítat s tím, že to nemá zaručeno. A proč ten rozdíl v ceně a vzájemná nevraživost chovatelů s a bez PP? Pokud chcete mít chs a produkovat štěňata s PP, musíte mít chovnou fenu - cena za pořízení štěnda je pakatel proti dalším výdajům: pro uchovnění je třeba modelově - rentgen na DLK. Tedy potřebujete snímek + vyhodnocení. Rentgen se provádí v narkóze u veterináře orientační cena 2000,-Kč. Vyhodnocení se taky platí.. K tomu je nutno předvést chovné zvíře na výstavě - výstavní poplatek pro mezinárodní výstavu je kolem 1000,-Kč plus příprava psa, doprava.. Máte služební plemeno? Takže + cena za cvičák a zkouškovné. Pouhé administrativní založení chs - 1800,- Kč... nic z toho majitel nechovného psa a potencionální producent štěňat bez PP dělat nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:04 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Trhači z Krupky
presne tak,suhlasim s tebou Jindra ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 21:49 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Tak si budu muset odpovědět sám...
Položil jsem otázku, nedočkal se odpovědi.
Nu což, mám přirozený intelekt a odpovím si sám: Milý Jindro, psi bez PééééPéééé se tu vzali od chovatelů psů s PééééPéééé a to tak, že plno nezodpovědných a po mamonu toužících jedinců vesele za účelem zisku a nikoli čistoty daného plemene kryli psy s PéééPééé, kteří však nebyli uchovněni z různého důvodu nesplňující standard daného plemene. Kdyby tito jedinci byli zodpovědnými chovateli neběhalo by tu desetitisíce kříženců. Netvrdím, že by tu nebyl žádný, ale bylo by jich podstatně méně.
Podotýkám, že netvrdím, že KAŽDÝ chovatel psa s PéééPééé je nezodpovědným, abych nebyl znovu někým z vás osočen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 21:36 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: AileenK
smich smich Já napsal toto, cituji:"...Vás pár tu na nás chovatele vořechů(!!) může zdvihat varovný ukazovák sebevíce a svá moudra na nás lít po hektolitrech, my máme své mazlíčky pro radost a ne pro chov, nám stačí, když se na nás svými oddanými očičkama podívají a nemusíme přelešťovat poháry nebo otírat prach z vitrín. Tím nijak vaši práci a váš zájem o chov neznevažuji, aby mne zas některá z vás nenapadla, naopak narozdíl od vás vážené, si práce poctivých a slušných chovatelů nesmírně vážím!!!!!...
Pokud jsi mezi řádky přečetla nick "AileenK", pak tedy smekám, asi víš lépe než já, co jsem vlastně napsal
hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:23 NIKO – Re: Katy
Nepopisoval jsem svinstva,ale jen konstatoval,co se děje,dělo a dít bude.I po kvalitních rodičích,nemusí být potomek OK(to víme všichni).Ten,kdo produkuje zvířata bez PP,není u mne chovatel,je jen osoba,která lehčeji vydělává peníze a zvířata jsou bez"ZÁRUKY" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 20:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
Popisujete tady svinstva, ale nutno taky říct, že se to neděje zcela běžně. Ano, děje se to... ale děje se to všude - jak u PP tak bezPP. Ale u bezPP to nikdo neví, protože nikdo kontrolován není. Tam se člověk ani nedozví, že pes DKK 1/2 má :)
Např. u KKCHS jsou 2 kluby. Když jsem kkchs měla, byly podmínky uchovnění odlišné - jedni požadovali vyšetřené srdce (poslech na bonitaci, haha) a druzí DKK. Logicky si lidi vybrali, kam chtějí. Ale jáá, jakožto potenciální zájemce si můžu vybrat, po jakých rodičích psa chci. Zeptám se, jestli jsou rodiče vyšetřeni na srdeční vady či patelly či DKK a pokud ne, hold se porozhlídnu jinde. Časem se chtě-nechtě chovatelé poučí a začnou psy vyšetřovat. Už jsem našla několik CHS kavalírů, kde uveřejňují výsledky a to je moc dobře. Pochybuju, že tohle někdy chovatelé bezPP budou dělat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 20:15 Žena levandulka [41] - Špicové a primitivní plemena
MaB napsala, že ze zahraničí si vozíme perfektní plemeníky. Stalo se někomu, že v přivezeném psu ze zahraničí jste spoznali psa chovatele tady odtuď , z Čech??? A jak je to možné? - tady chovatel-množitel prodá štěňata s PP bez papírů (jední se o celý vrh), v zahraničí jim udělají nové papíry a prodávají je za vlastní. Takže huráááááá pro psa do zahraničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 19:57 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: MaB
potlesk jo - a ještě se chovatelské směrnice mění nejen podle klubu a státu, ale taky občas v rámci klubu v průběhu let. Takže opravdu je u papíráků o zábavu postaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 19:49 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No, ona je tady ještě jedna věc. Pro jedno plemeno je víc chovatelských klubů, které se liší podmínkami uchovnění. Tak pokud mě kvůli nějaké vadě neuchovní v jednom klubu, tak mě uchovní v druhém.
(Příklad: pes RR má RTG DLK 1/2. V ČKRR byla tato vada vylučující z chovu, tak se majitel přihlásil do KCHRR, kde mu psa uchovnili. Jinak na výstavách je pes vždy výborný a získává tituly.)
A dál, pokud psa neuznají u nás, tak se přihlásí do klubu někde v zahraničí, kde třeba může chybět nějaký zub, RTG je povoleno do dvojky a pod. Kdo psa nezná, tak s ním bude krýt a stejně tak bude krýt v zahraničí, odkud my dovážíme perfektní plemeníky.
A to se týká všech plemen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 19:34 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
levandulka napsala: Nevím jestli jsi v nějakém klubu, ale všude jsou BORDELY. (pokuď by mi to chtěl někdo vymluvit - prosím, ale já vím své). Někdo tady napsal:"já na bráchu, ... ruka ruku myje - je to tak. Nesdílím názor některých poradců chovu: "pořídil si psa ze zahraničí, za nehoráznou cenu - nemůžeme mu předsi udělat to, že ho nezbonitujeme, že?" A je úplně jedno, že má plno vad, které bude předávat svým potomkům. Teď mě asi ukamenujete, ale je to tak - i papírák v dnešní době může být větší krypl (omlouvám se za výraz) než bezpapírák. Tím ale nechci házet všechny do jednoho pytle, je chovatel a chovatel.

Jojo s tím souhlasím ano Ruku do ohně bych za všechny chovatele psů s PP nedala ani omylem! Ale nelze všechny házet do jednoho pytle jak bylo napsáno :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 19:31 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Trhači z Krupky
Přeleštovat poháry? potlesk Tak to nevím kde se sebralo, já nikde nepsala že mám psa bůhví jakého, sama mám dvě čuby - jedna na způsob amerického kokra (pravda za 5ooo mam doma skutečně krásného voříška 8-mi letého, dneska bych si ho nevzala ani omylem, moje chyba nevěděla sem to co vím tedka) a ta druhá na výstavy nechodí byť je s PP!! - jednoduše neni to "hezká fenka" Já nejsem ta co musí chovat na všem co se na dvorku pohne ano Ale obě mam ráda, a nedělam mezi nima rozdíly, pouze nechápu to, k čemu příspívá chov psů bez PP? Snad někdo dělá testy zdravý, importuje novou krev, jede do zahraničí na krytí?
Ono jak napsala Katy - jak si to klub udělá tak to má a bohužel pokud se nezačnou ozývat sami chovatelé nebo vedení klubu těžko s tim chovatel jiného plemene něco udělá :o)

Druhá věc je ta že tady narážíte kdepak se vzali psi bez PP vzácné rasy? Kde? Ono více "sype" chov psů bez PP nežli s PP, proto se pořád berou bezpapíráci a pokud po nich bude poptávka bude i nabídka, pokud si lidé raději koupí psa bez PP za 6ooo,- nežli nestandartního psa s PP za 7ooo,- je to pak těžké! A popravdě už sem viděla inzerát na štěně bez PP za 8ooo,- na první pohled křížené (ale prodávané jako zaručeně čistokrevné - tu rasu to vidělo leda tak z vlaku), přitom nestadart toho plemene se pohybuje v rozmezí 6-7ooo,- a standart s předpokladem na výstavy již za 10 ooo!,-
Pokud bude potávka po psech bez PP bude i nabídka, tak to je a bude jen je pak smutné že si lidi stěžují že si koupily štěně bez PP a ejhle on jim z toho vyrostl kříženec.. Co pak dodat? Kdo si pořizuje psa bez PP musí nutně počítat i s tím že ze psa může vyrůst kříženec a nestěžovat si pokud ten kříženec za X tisíc z něj skutečně vyroste!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 16:43 NIKO
výstavy a bonitace - já na bráchu, brácha na mě Tohle bylo,je a bude u všech živočichů,kteří budou někdy vystavováni.Co proti tomu dělat?Peníze a "různé služby" udělají vždy své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 13:48 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: levandulka
To určitě. Nevím, jak Ivča, ale já si troufám tvrdit, že situace u BO je několikanásobně lepší, než u jiných plemen. Srovnávám např. kluby chovatelů kkchs. Děs a hrůza. Nezajímá je, že psi chcípají v 7 letech (pardon za výraz), je jim jedno, že se psi netestujou na srdce (poslech v rušném sále u bonitace nepovažuju za vyšetření) a že se chová na jedincích se syringomyelií... Můj pes byl vyšetřen na dědičné srdeční vady (nedomykavost mitrální chlopně) ve 3 a 4 letech a byl zdravý - moje maminka - kardioložka jej vyšetřila ultrazvukem. Bohužel, stejně na srdce dojel, protože dostal psincový kašel a tím se mu zvětšilo srdce (u malých plemen a kor u kkchs náchylné) - do dvou let zemřel (bylo mu 7,5). Další umřel bůhví proč (infarkt), ale stejně trpěl syringomyelií. A co teď? klub se k tomu staví zády a dohnalo mě to až k tomu, že jsem sice milovníkem kavalírů, snažím se nějak pomáhat, ale už si jej nekoupím. Tohle nemám zapotřebí.
Naopak u BO je snaha plemeno zlepšovat - jak DKK (cca 80% s HD-A), tak epilepsie (která je na ústupu celkem festovně) apod. i povahy se začínají více řešit, což mě těší.
Je to na dlouhou diskuzi... ale zazněla tady pravdivá věta - jak si "to" klub udělá, tak "to" má. že na to klub yorků a dalších plemen kašle, to je bohužel jejich problém. Pak se mohou rozčilovat, že je přeyorkováno a že psi nevypadají tak, jak by teoreticky měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 13:33 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
MaB napsala: Já jakožto chovatelka psů s PP, se už nemůžu dívat na ty některé nesmysly. Nějakých 50 let chovám psy s PP, ale začínám uvažovat o tom, že si pořídím taky nějakého toho voříška.
Dlouhá lěta jsem měla NO a to až do doby, kdy se začal propagovat "typický německý ovčák". Hrbatý, povahově nevyrovnaný a celkově, když jsem byla v kruhu, tak tam byli tito psi vyloženě složeni ze dvou - předek jiný, zlom, který byl viditelný a zadek jiného psa. Proto jsem si pořídila RR. Když vidím ty výstavy a bonitace - já na bráchu, brácha na mě - tak už je mě doopravdy milejší ten podvraťák. A mimo jiné, PP nezajistí čistý chov bez problémů jak zdravotních, exteriérových, tak i povahových.


Plně souhlasím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 18725x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/21-psi-s-pp?od=401