Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psi s PP

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Psi s PP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2009 15:35 Žena Somali [9] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
Nezlobte se na mě, ale připadá mi, že si z té diskuse vybíráte jen to, co se Vám hodí. Pokud má Váš soused agresivního psa, může to být ze dvou důvodů:
1) Nezvládl výchovu
2) Pes má agresivní předky a soused nezvládl výchovu.
Tohle je bohužel jedna z věcí, která mně osobně na mrskání štěňat za každou cenu vadí - nebere se ohled na povahové vlastnosti. Jde-li o rodiče s PP, měli by být při projevu agrese z chovu vyřazeni, i kdyby měli sebelepší exteriér. U psů bez PP se nebere ohled vůbec na nic. Všechno je jen o lidech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK

Někdy se skutečně zkříží nevhodné rasy a vznikne z toho pes poděs, kord pokud ho dostane pesjakř začátečník. Kamarádka má křížence, je to kříženka bordery a karaláka. Troufám si říct že ta fena je poděs, zkombinovala se zda chytrost a vynalézavost bordery, samostatnost karaláka a silný lovecký pud karaláka. Sama sem tu fenu měla hodinku a toho psa bych nechtěla ani kdyby mi platily... A kamarádka je z ní zoufalá, sice fenka nádherná ale s povahou na zabití rozzureny

A to je právě to, o čem celou dobu mluvím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:32 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
Pokud budou lidi množit bezpapíráky, nebude to jiný.. U psů s PP se snad dělaj zkoužky povah, ne..? Nebo alespoň u GR a LR ano.
Právě proto píšu, že u PP psů se s tím dá něco dělat, ale musí se chtít. U BO se taky dělají povahové testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:32 hanusha
Tys byla někdy na Ovvr..? Tam se teda hodnotí i povaha LR a GR, jedna fenka si nenechala prohlédnout tetování a vylítla jak střela..

No a takhle by to mělo bejt...normálně bych zavedla povahové testy jako je tomu v Polsku u štěňat než jdou do nového domova...Ono by se to rychle projevilo.A jsem ráda, že jsem na Ovvr nikdy nebyla, po tom co jsem slyšela jak se na to ty psiska cvičí a jak jim dávají co pro to. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:32 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Katy napsala: Takže pokud někdo tedy potká agresivního, či nezladatelného psa s PP, lze připustit, že je to majitelem, nikoli psem. Ale pokud by se jednalo o křížence, je to způsobeno jen jeho původem, či vražednou kombinací jeho křížení. To je dobrá výmluva, jak se vyhnout odpovědnosti za svého psa a opět házet všechny křížence do jednoho pytle, jako by neexistovali žádní agresivní, či nezvladatelní psi s PP.
To ne... tady o PP nejde. Jde o zkřížení povahových vlastností jedinců/ras. Každá rasa má své charakteristické znaky a povahové rysy, jejichž zkřížením se může "vyloupnout" jedinec úplně jiný - buď jako kombinace těch dobrých vlastností, nebo bohužel často těch špatných. O tohle zamyšlení mi tak trošku šlo stydim


Někdy se skutečně zkříží nevhodné rasy a vznikne z toho pes poděs, kord pokud ho dostane pesjakř začátečník. Kamarádka má křížence, je to kříženka bordery a kareláka. Troufám si říct že ta fena je poděs, zkombinovala se zda chytrost a vynalézavost bordery, samostatnost kareláka a silný lovecký pud kareláka. Sama sem tu fenu měla hodinku a toho psa bych nechtěla ani kdyby mi platily... A kamarádka je z ní zoufalá, sice fenka nádherná ale s povahou na zabití rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua

Jenomže ty automaticky vidíš, že ten pes vzešel od nějakejch krvežíznivejch rodičů, nejvíc agresivního rtw a hyperaktivního nezvladatelnýho LR, přitom ti chybí fakta..

A mě to spíš příjde, že si pes prostě dělá co chce, aniž by to někomu vadilo. Nebo mu někdo dal základy sociality a poslušnosti.
Ale asi to fakt nebudeme řešit

Jak můžeš vědět, co vidím? ;-) Tohle jsi napsala ty, ne já... já jsem napsala, že je tady pouze ta možnost "kombinace loveckého pudu LR a síly RTW" o krvežíznivosti jsem nikde nepsala X-) .
Ano, tomu psovi evidentně chybí vychování a socializace.
I když - znali jsme se ještě dříve a byl fajn... se Safím si hráli, problém nebyl. Pak přišla puberta a konec. Ze dne na den se změnil a byl v psovi. Naprosto bezdůvodně. Prostě mu ruplo v bedně a majitelům to bylo asi šumák. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:30 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Katy napsala: Já si stojím za tím, že dnešní i papíráci jdou do háje povahově...
Pravda pravdoucí...ale je celkem jednoduché s tím něco udělat. Ale to je právě o lidech... hmm Buď budou spojovat pohodové jedince a budou si na povahy dávat pozor, nebo jim půjde o něco jiného (často exteriér) a stanou se ze psů bastardi (pardon za výraz) s úmyslem někomu něco udělat nebo naopak bázliví a "nepoužitelní" jedinci. hmm


Pokud budou lidi množit bezpapíráky, nebude to jiný.. U psů s PP se snad dělaj zkoužky povah, ne..? Nebo alespoň u GR a LR ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:29 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká


A to je to o čem jsem mluvila....Jenže oni nevybírají povahově dokonalé jedince, nehledí na charakter psa, na chování, jestli je pes bázlivý, agresivní nebo se jinak povahově vychyluje, ale protože je výborný exteriérově, je krásný, má tu správnou barvu a mohla by po něm být krásná štěňátka nakryje tím a nebo to a je z toho to co mi skočilo po Ernym, psi kteří absolutně nemůžou být navolno...

Tys byla někdy na Ovvr..? Tam se teda hodnotí i povaha LR a GR, jedna fenka si nenechala prohlédnout tetování a vylítla jak střela..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:28 Žena Iva [341] - Teriéři
Katy napsala: Pořád si myslím, že je to o výchově.. Tohle LR prostě v povae nemá a pokud ano, nejedná se podle mě o genetickou vadu.
podle mě se o genetickou vadu jedná. Jak je známo, povahy se dědí, tak nevím, kde je problém.


....takže ten agresívní pes od našich sousedů to má vlastně dáno geneticky, chudáček malej :-( a já si celou tu dobu myslela, že je to jen zanedbaná výchova smich
Opravdu jsem se pobavila :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 15:27 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Katy napsala: Takže pokud někdo tedy potká agresivního, či nezladatelného psa s PP, lze připustit, že je to majitelem, nikoli psem. Ale pokud by se jednalo o křížence, je to způsobeno jen jeho původem, či vražednou kombinací jeho křížení. To je dobrá výmluva, jak se vyhnout odpovědnosti za svého psa a opět házet všechny křížence do jednoho pytle, jako by neexistovali žádní agresivní, či nezvladatelní psi s PP.
To ne... tady o PP nejde. Jde o zkřížení povahových vlastností jedinců/ras. Každá rasa má své charakteristické znaky a povahové rysy, jejichž zkřížením se může "vyloupnout" jedinec úplně jiný - buď jako kombinace těch dobrých vlastností, nebo bohužel často těch špatných. O tohle zamyšlení mi tak trošku šlo stydim


Jenomže ty automaticky vidíš, že ten pes vzešel od nějakejch krvežíznivejch rodičů, nejvíc agresivního rtw a hyperaktivního nezvladatelnýho LR, přitom ti chybí fakta..

A mě to spíš příjde, že si pes prostě dělá co chce, aniž by to někomu vadilo. Nebo mu někdo dal základy sociality a poslušnosti.
Ale asi to fakt nebudeme řešit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:27 hanusha
Katy napsala: Já si stojím za tím, že dnešní i papíráci jdou do háje povahově...
Pravda pravdoucí...ale je celkem jednoduché s tím něco udělat. Ale to je právě o lidech... hmm Buď budou spojovat pohodové jedince a budou si na povahy dávat pozor, nebo jim půjde o něco jiného (často exteriér) a stanou se ze psů bastardi (pardon za výraz) s úmyslem někomu něco udělat nebo naopak bázliví a "nepoužitelní" jedinci. hmm


A to je to o čem jsem mluvila....Jenže oni nevybírají povahově dokonalé jedince, nehledí na charakter psa, na chování, jestli je pes bázlivý, agresivní nebo se jinak povahově vychyluje, ale protože je výborný exteriérově, je krásný, má tu správnou barvu a mohla by po něm být krásná štěňátka nakryje tím a nebo to a je z toho to co mi skočilo po Ernym, psi kteří absolutně nemůžou být navolno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: hanusha
Já si stojím za tím, že dnešní i papíráci jdou do háje povahově...
Pravda pravdoucí...ale je celkem jednoduché s tím něco udělat. Ale to je právě o lidech... hmm Buď budou spojovat pohodové jedince a budou si na povahy dávat pozor, nebo jim půjde o něco jiného (často exteriér) a stanou se ze psů bastardi (pardon za výraz) s úmyslem někomu něco udělat nebo naopak bázliví a "nepoužitelní" jedinci. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:23 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Iva Hešková napsala: Právě mě napadla taková úvaha:
Takže pokud někdo tedy potká agresivního, či nezladatelného psa s PP, lze připustit, že je to majitelem, nikoli psem. Ale pokud by se jednalo o křížence, je to způsobeno jen jeho původem, či vražednou kombinací jeho křížení. To je dobrá výmluva, jak se vyhnout odpovědnosti za svého psa a opět házet všechny křížence do jednoho pytle, jako by neexistovali žádní agresivní, či nezvladatelní psi s PP.


Díky žes to vysvětlila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:21 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
Takže pokud někdo tedy potká agresivního, či nezladatelného psa s PP, lze připustit, že je to majitelem, nikoli psem. Ale pokud by se jednalo o křížence, je to způsobeno jen jeho původem, či vražednou kombinací jeho křížení. To je dobrá výmluva, jak se vyhnout odpovědnosti za svého psa a opět házet všechny křížence do jednoho pytle, jako by neexistovali žádní agresivní, či nezvladatelní psi s PP.
To ne... tady o PP nejde. Jde o zkřížení povahových vlastností jedinců/ras. Každá rasa má své charakteristické znaky a povahové rysy, jejichž zkřížením se může "vyloupnout" jedinec úplně jiný - buď jako kombinace těch dobrých vlastností, nebo bohužel často těch špatných. O tohle zamyšlení mi tak trošku šlo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:20 hanusha
Iva Hešková napsala: Právě mě napadla taková úvaha:
Takže pokud někdo tedy potká agresivního, či nezladatelného psa s PP, lze připustit, že je to majitelem, nikoli psem. Ale pokud by se jednalo o křížence, je to způsobeno jen jeho původem, či vražednou kombinací jeho křížení. To je dobrá výmluva, jak se vyhnout odpovědnosti za svého psa a opět házet všechny křížence do jednoho pytle, jako by neexistovali žádní agresivní, či nezvladatelní psi s PP.


Já si stojím za tím, že dnešní i papíráci jdou do háje povahově...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Somali
Agresivita je do určité míry dědičný problém, i když samozřejmě hodně záleží i na výchově - pokud mám zvíře po agresivních rodičích a dostatek zkušeností na jeho výchovu, nemusí se agresivní povaha projevit, hodně ale záleží na tom majiteli, navíc by takový pes nikdy neměl být svěřen do péče někomu jinému, protože stačí jeden impuls a malér je na světě.
Genetika není bohužel tak jednoduchá, aby bylo možno říct - tohle se dědí tak a tak. U něčeho to lze, u něčeho bohužel záleží i na vlivu prostředí a sem patří i agrese.
Každopádně je ale ohromná nezodpovědnost množit psy (jedno jestli s PP nebo bez) po agresivních rodičích.

Hurá hurá potlesk amen... a nemám nic co dodat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
Takže každý agresivní pes to má genetický...?
to rozhodně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:17 hanusha – Re: Anetqua
Však já náhubek dávám, poslední dva měsíce jsem bez náhubku nevylezla mezi psy, jen uvažuju.Ty asi špatně chápeš to co píšu.Ano já si ho odvolám, vím to, protože zatím jsem ho vždycky ze rvačky odvolala, ale možná by bylo lepší ho nechat aby se bránil, ale nedělám to, pouze nad tím přemýšlím, mýho psa mi napadne jinej a já to nechám jen tak?...Možná jsem blbá ale nedělám to, asi bych měla, třeba by si to druhý páníček uvědomil.No jasný, pořád si říkám, že ho nebudu brát mezi druhé psy, ale na druhou stranu, nemůžu ho separovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2009 15:17 Žena Somali [9] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Agresivita je do určité míry dědičný problém, i když samozřejmě hodně záleží i na výchově - pokud mám zvíře po agresivních rodičích a dostatek zkušeností na jeho výchovu, nemusí se agresivní povaha projevit, hodně ale záleží na tom majiteli, navíc by takový pes nikdy neměl být svěřen do péče někomu jinému, protože stačí jeden impuls a malér je na světě.
Genetika není bohužel tak jednoduchá, aby bylo možno říct - tohle se dědí tak a tak. U něčeho to lze, u něčeho bohužel záleží i na vlivu prostředí a sem patří i agrese.
Každopádně je ale ohromná nezodpovědnost množit psy (jedno jestli s PP nebo bez) po agresivních rodičích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
Tak to neřeš palec jsem ráda, že ses pobavila, o to mi šlo ahoj Příspěvek byl napsán s nadsázkou, takže šlo o pobavení a zamyšlení se palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:16 Žena Iva [341] - Teriéři – Úvaha
Právě mě napadla taková úvaha:
Takže pokud někdo tedy potká agresivního, či nezladatelného psa s PP, lze připustit, že je to majitelem, nikoli psem. Ale pokud by se jednalo o křížence, je to způsobeno jen jeho původem, či vražednou kombinací jeho křížení. To je dobrá výmluva, jak se vyhnout odpovědnosti za svého psa a opět házet všechny křížence do jednoho pytle, jako by neexistovali žádní agresivní, či nezvladatelní psi s PP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 15:16 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Katy napsala: Pořád si myslím, že je to o výchově.. Tohle LR prostě v povae nemá a pokud ano, nejedná se podle mě o genetickou vadu.
podle mě se o genetickou vadu jedná. Jak je známo, povahy se dědí, tak nevím, kde je problém.


Takže každý agresivní pes to má genetický...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:15 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Teď mě napadá - co kdyby byli rodiče s PP , Normální smrtelník by si troufnul tvrdit, že jde o LR bez PP - což mě teda taky pobavilo.. ;)

Nebudu to řešit, je mi to v celku jedno, ale nevim, proč to píšeš na forum, když nechceš slyšet názory ostatních.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
Pořád si myslím, že je to o výchově.. Tohle LR prostě v povae nemá a pokud ano, nejedná se podle mě o genetickou vadu.
podle mě se o genetickou vadu jedná. Jak je známo, povahy se dědí, tak nevím, kde je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:13 hanusha – Re: Anetqua
Já už prostě neznám žádného neagresivního krom těch dvou u nás na sídláku labradora...Svým způsobem máš pravdu...ale oni jsou prostě geneticky zkažení dle mého.Ale každá máme svůj názor, každá to vidíme jinak...Nechci se nějak hádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:13 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká


No nevím...Podle mě je lepší, když mi jinýho psa napadne druhej pes, aby se mohl bránit, já si svýho odvolám, on se mi nezakousne, jen zubí a řve, což někdy vypadá hůř než když se psiska koušou...a nevím co je lepší jestli mu dát náhubek, protože mi vystartuje ze strachu první, nebo ho nedat, když vím, že vážně neublíží a nenechat si psa potrhat?Můj pes to přece díky demenci druhého páníčka neodnese ne..?

Ty si odvoláš svýho psa, když ho napadne jinej.. A potom píšeš, že je lepší nechat ho, ať se brání..
To si trochu protiřečíš.. Jedna věc je, když si psa odvoláš, druhá je, když ti startuje po jinejch a těm se to nemusí líbit.
Sama víš, že je to vteřina a jsou v sobě.. Já osobně bych radši měla náhubek a spacifikovala si svýho psa, aby mi nevyjížděl a vyhýbala se neznámým psům, aby nedošlo ke konfliktu..

Ale rozhodně jsem pro náhubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua

Já si naopak myslim, že je jedno, jestli má pes PP, či ne, výchova záleží na člověku a i standard LR se dá zkazit a nestandard RTW se dá vychovat.. A pokud se bojíte jít se Safim ven, můžete to přeci vyřešit i jinak - domluva s majitelem, případně připravený pepřák na řítícího se psa, on si dá příště majzla, na koho poběží..
Ale celý příběh se mi zdá trošku nadnesený.

Nikde jsem neřekla, že záleží na PP nebo nePP. Přečti si můj první příspěvek ještě jednou, třeba ho pochopíš ;-).
Já se s ním ven nebojím, bojí se mamka, protože není pejskařka a obyčejně se cizích psů bojí - nevěděla by, co dělat... příběh nadnesený není, je to tak, jak jsem napsala. Shodou okolnností jsem včera stála na zahradě a slyšela řev z lesa - jak lidí, tak psů. Pepřák by nepomohl, to by ho ještě víc nebudilo, ten pes snad nemá práh bolesti.
Dále jsem tu debatu nerozvíjela, psaly jsme si s Hankou na icq a tam jsem říkala, že se to bude řešit s majiteli.. jen, co se naši vrátí. Jsem zvědavá teda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:09 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
hanusha napsala: Zabijácká kombinace :-DD
LR standard má bejt přáteskej a milej pes, rtw taky.. Nechápu, kde si vzala vražednou kombinaci. To je naprostá blbost.



Ano měli by takoví LR být, ale už dávnou nejsou, začínají se vyřazovat i z výcviku jako slepečtí psi, asistenční psi z důvodu začínající agrese i na lidi.Tak mi řekni, proč se jali mi zabít psa, když jsou vychováváni na canisterapii a ještě navíc papíráci?...
Vražedná kombinace jak napsala Katka mi jako blbost nepřijde...dneska už neznám LR co by měl tu klasickou mírnou přátelskou povahu jako dříve.U nás na sídláku jsou dva labrouši z několika, kteří nemají s ostatními psy problém, ale ti ostatní?...Musí být jen na vodítku, protože rvou ostatní.
Tak to vezmem jinak, LR se šlechtí od nějakýho roku 1800 , chov byl zaměřený na určité povahové rysy, v nich agrese na ostatní psy rozhodně nebyla.. Posledních pár let se vyskytují "agresivní jedinci".. Může to být cca max 10 let. Myslíš si, že nějakej deset let oproti 200 hraje tak výynamnou roli, že bz se jednalo o "vražednou kombinaci"..?

Pořád si myslím, že je to o výchově.. Tohle LR prostě v povae nemá a pokud ano, nejedná se podle mě o genetickou vadu. Názory mohou být jiné, můj je takový.. P.s. Canisterapie je podle mě práce s lidmi, né se psy... Pořád to neznamená, že jsou vychovaní..
A nebo jsou agresivní ze stejného důvodu jako mnoho psů - zažily si špatnou zkušenost - OPĚT vina pána, nikoliv psa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:05 hanusha
Já si naopak myslim, že je jedno, jestli má pes PP, či ne, výchova záleží na člověku a i standard LR se dá zkazit a nestandard RTW se dá vychovat.. A pokud se bojíte jít se Safim ven, můžete to přeci vyřešit i jinak - domluva s majitelem, případně připravený pepřák na řítícího se psa, on si dá příště majzla, na koho poběží..
Ale celý příběh se mi zdá trošku nadnesený..

Já s tím naopak souhlasím...Tím, že jsem to sama zažila, chápu o čem mluví....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:03 hanusha
Anetqua napsala: hanusha napsala: No my nebalónkujeme.Bych balónek už neviděla :)...No já si taky Ernyho neumím představit jak je zakouslej v psovi a vytrhává mu kusy kůže ne ...Takže asi půjdu vaším příkladem a náhubek dávat nebudu, ono stejně teď si uvědomuju, že já zodpovědně dávám náhubek a přiběhne nějakej blb kterýmu pán ani nedá náhubek a je průser, můj se nebude moci ani bránit...
Jeden zakousnutej pes je lepší než dva zakousnutí psi.. Já, osobně, pokud bych měla psa, kterýho neodvolám, nebo je tam šance útoku na jiného, náhubek nosím, mezi psy... Není přeci problém na aport sundat, ne..?


No nevím...Podle mě je lepší, když mi jinýho psa napadne druhej pes, aby se mohl bránit, já si svýho odvolám, on se mi nezakousne, jen zubí a řve, což někdy vypadá hůř než když se psiska koušou...a nevím co je lepší jestli mu dát náhubek, protože mi vystartuje ze strachu první, nebo ho nedat, když vím, že vážně neublíží a nenechat si psa potrhat?Můj pes to přece díky demenci druhého páníčka neodnese ne..?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:02 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Katy
...Takového psa by ti lidi rozhodně mít neměli.

no já myslím, že "tito lidé", jak píšeš, by neměli mít psa radši žádného.
Já znám hodně psů kříženců (dokonce i "vražedných" kombinací) a jsou zvládnutí dobře a bez problémů.
Ne ne, je to opravdu jen v lidech. Mám také bezpapíráky (yorky), jsou bez problémoví, učenliví, neštěkaví a poslechnou na slovo. Zvládli všechny základní povely, včetně posunků. Kolikrát na procházce potkáváme uštěkané papírové pejsky, co neslyší ani na své jméno. To není původem psa, ale nezodpovědností jeho majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 15:02 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Katy napsala: má bejt
ano, to je přesné palec Navíc jsem nepsala nic o (ne)přátelskosti, ale o loveckém pudu a síle. ano


Od kdy je lovecký pud zaměřený na stejný druh..? Podala si to jako tak, že když nemá PP a ještě je to směska čehosi (ani vlasntě nevíě, co přesně to je) je to hned špatný a proto je nzvladatelný atp.

Já si naopak myslim, že je jedno, jestli má pes PP, či ne, výchova záleží na člověku a i standard LR se dá zkazit a nestandard RTW se dá vychovat.. A pokud se bojíte jít se Safim ven, můžete to přeci vyřešit i jinak - domluva s majitelem, případně připravený pepřák na řítícího se psa, on si dá příště majzla, na koho poběží..
Ale celý příběh se mi zdá trošku nadnesený..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 14:59 hanusha
Zabijácká kombinace :-DD
LR standard má bejt přáteskej a milej pes, rtw taky.. Nechápu, kde si vzala vražednou kombinaci. To je naprostá blbost.


Ano měli by takoví LR být, ale už dávnou nejsou, začínají se vyřazovat i z výcviku jako slepečtí psi, asistenční psi z důvodu začínající agrese i na lidi.Tak mi řekni, proč se jali mi zabít psa, když jsou vychováváni na canisterapii a ještě navíc papíráci?...
Vražedná kombinace jak napsala Katka mi jako blbost nepřijde...dneska už neznám LR co by měl tu klasickou mírnou přátelskou povahu jako dříve.U nás na sídláku jsou dva labrouši z několika, kteří nemají s ostatními psy problém, ale ti ostatní?...Musí být jen na vodítku, protože rvou ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 14:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
má bejt
ano, to je přesné palec Navíc jsem nepsala nic o (ne)přátelskosti, ale o loveckém pudu a síle. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 14:50 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Katy napsala: ....a co když je to jen v majitelích ? Pokuď je pes agresivní, tak to přece nemusí být jen jeho původem, ale třeba i zanedbanou výchovou.
To je pravda... však taky si myslím, že to zanedbanou výchovou je. Jenže - při výběru takového křížence by si měli dávat 100x pozor, jak psa vychovávat. Kamarádka má taky křížence LRxRTW, ale ví, jaké má neduhy a jak mu výchovu přizpůsobit. Dělá s ním záchranařinu a jde to. Ne vždy se to ale vyvede. Ten pes je nebezpečný - když se skombinuje lovecký pud LR a síla RTW, je to celkem zabijácká kombinace. Takového psa by ti lidi rozhodně mít neměli. hmm


Zabijácká kombinace :-DD
LR standard má bejt přáteskej a milej pes, rtw taky.. Nechápu, kde si vzala vražednou kombinaci. To je naprostá blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 14:26 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
....a co když je to jen v majitelích ? Pokuď je pes agresivní, tak to přece nemusí být jen jeho původem, ale třeba i zanedbanou výchovou.
To je pravda... však taky si myslím, že to zanedbanou výchovou je. Jenže - při výběru takového křížence by si měli dávat 100x pozor, jak psa vychovávat. Kamarádka má taky křížence LRxRTW, ale ví, jaké má neduhy a jak mu výchovu přizpůsobit. Dělá s ním záchranařinu a jde to. Ne vždy se to ale vyvede. Ten pes je nebezpečný - když se skombinuje lovecký pud LR a síla RTW, je to celkem zabijácká kombinace. Takového psa by ti lidi rozhodně mít neměli. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:53 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
hanusha napsala: No my nebalónkujeme.Bych balónek už neviděla :)...No já si taky Ernyho neumím představit jak je zakouslej v psovi a vytrhává mu kusy kůže ne ...Takže asi půjdu vaším příkladem a náhubek dávat nebudu, ono stejně teď si uvědomuju, že já zodpovědně dávám náhubek a přiběhne nějakej blb kterýmu pán ani nedá náhubek a je průser, můj se nebude moci ani bránit...
Jeden zakousnutej pes je lepší než dva zakousnutí psi.. Já, osobně, pokud bych měla psa, kterýho neodvolám, nebo je tam šance útoku na jiného, náhubek nosím, mezi psy... Není přeci problém na aport sundat, ne..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:52 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Iva Hešková napsala: Katy napsala: Při pohledu z okna na řvoucího sousedovic psa mě napadá další myšlenka hodna k zamyslení:
Normální smrtelník by si troufnul tvrdit, že jde o LR bez PP (ano vypadá to černě a vcelku labradorovsky, i když je jasné, že je něčím šmrncnutý). Já v tom vidím kromě LR buď RTW nebo pitbula. Proč? Protoč:
Ten pes zdědil "nejlepší" vlastnosti po svém příbuzenstvu - nevybouřený LR (a my víme, jak umí být "novodobí" LR agresivní) co se týče loveckého pudu a stejně nevybouřený a nezvládnutý RTW. Výsledkem je to, že ten pes vidí na 100 honů "něco" a to "něco" jde sežrat. Nejčastěji to bývá pes a už minimálně 3x se stalo, že to byl pes můj hmm, takže jsem mohla posoudit kvalitu zákusu.
Teď mě napadá - co kdyby byli rodiče s PP (z "nějakého" důvodu neuchovněni - např. povaha) a sobečtí majitelé by si chtěli jedno štěňátko nechat? Možné to je... pak by se sourozenci onoho štěňátka rozprchli k rodinám, kteří chtěli "jenom kamaráda" a jedním z nich je i tento náš soused zapřičiňující mimo jiné to, že se moje mámi bojí Safírka venčit a vůbec s ním nechce chodit na louku vedle sousedovic pozemku :-( Ten pes je totiž maximálně nezvladatelný (nebo spíš nezvládnutý)..hlavně, že mají psa "k baráku" hmm
Musela jsem se nějak vylít, protože se teď na něj musím dívat z okna a přemýšlím, kdy zajít s mým psem, abychom jej nepotkali hmm


....a co když je to jen v majitelích ? Pokuď je pes agresivní, tak to přece nemusí být jen jeho původem, ale třeba i zanedbanou výchovou.


Taky bych to spíš typovala na výchovu, než na plemeno.. I nevybouřený rtw, či labík se dá zvládnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:46 Žena Iva [341] - Teriéři
Katy napsala: Při pohledu z okna na řvoucího sousedovic psa mě napadá další myšlenka hodna k zamyslení:
Normální smrtelník by si troufnul tvrdit, že jde o LR bez PP (ano vypadá to černě a vcelku labradorovsky, i když je jasné, že je něčím šmrncnutý). Já v tom vidím kromě LR buď RTW nebo pitbula. Proč? Protoč:
Ten pes zdědil "nejlepší" vlastnosti po svém příbuzenstvu - nevybouřený LR (a my víme, jak umí být "novodobí" LR agresivní) co se týče loveckého pudu a stejně nevybouřený a nezvládnutý RTW. Výsledkem je to, že ten pes vidí na 100 honů "něco" a to "něco" jde sežrat. Nejčastěji to bývá pes a už minimálně 3x se stalo, že to byl pes můj hmm, takže jsem mohla posoudit kvalitu zákusu.
Teď mě napadá - co kdyby byli rodiče s PP (z "nějakého" důvodu neuchovněni - např. povaha) a sobečtí majitelé by si chtěli jedno štěňátko nechat? Možné to je... pak by se sourozenci onoho štěňátka rozprchli k rodinám, kteří chtěli "jenom kamaráda" a jedním z nich je i tento náš soused zapřičiňující mimo jiné to, že se moje mámi bojí Safírka venčit a vůbec s ním nechce chodit na louku vedle sousedovic pozemku :-( Ten pes je totiž maximálně nezvladatelný (nebo spíš nezvládnutý)..hlavně, že mají psa "k baráku" hmm
Musela jsem se nějak vylít, protože se teď na něj musím dívat z okna a přemýšlím, kdy zajít s mým psem, abychom jej nepotkali hmm


....a co když je to jen v majitelích ? Pokuď je pes agresivní, tak to přece nemusí být jen jeho původem, ale třeba i zanedbanou výchovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 12:14 hanusha – Re: Katy
No my nebalónkujeme.Bych balónek už neviděla :)...No já si taky Ernyho neumím představit jak je zakouslej v psovi a vytrhává mu kusy kůže ne ...Takže asi půjdu vaším příkladem a náhubek dávat nebudu, ono stejně teď si uvědomuju, že já zodpovědně dávám náhubek a přiběhne nějakej blb kterýmu pán ani nedá náhubek a je průser, můj se nebude moci ani bránit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 12:03 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: hanusha
Já mu teda náhubek nedávám, páč si balónkujeme a to by dost dobře nešlo. Taky na procházce potkáme někoho jednou za uherský rok. Navíc taky nekouše - on jenom zubí. Bych si nedovedla představit, že se do někoho zakousne tak natvrdo jak ten křižák do něj :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:59 hanusha – Re: Katy
Jojo přesně tak, taky ho pouštím jen tam kde vidím...Za prvé kvůli jiným psům a za druhé protože by se šel kamarádit a jak říkáš, ne všichni to dokáží pochopit správně.Já vím, že Erny když se rve, že nekousne, nemá to v povaze, ale pro jistotu dávám náhubek, nebudu pak řešit s ostatníma nějaký kecy!...To radši ať má náhubek, ještě je jistota, že aspoň nic nesežere a já budu mít klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:56 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: hanusha
Jeežiš, takoví jsou nejhorší :-( a ještě když jsou ve smečce... no nechtěla bych vidět to, co po nich zůstane hmm
Jooo, Safí taky přišel, když jsem ho zavolala. Ale ten čokl po něm zase skočil a bylo. Nejhorší je, že oni s ním chodí na procházku bez vodítka a náhubku (třeba v lese), kde není vidět za zatáčku, vůbec nemají přehled o terénu. Já mám Safího navolno jen tam, kde vidím. Nelajzla bych si ho pustit "jen tak", protože vím, že je to pes vítací, ale to by asi náhodní kolemjdoucí nepochopili stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:51 hanusha – Re: Katy
Ano my taky kopali, řvali jsme....Bylo nás víc, ale jim se něco v hlavě zamotalo a oni rvali...Je mi z toho na blití.Nemohli jsme nic víc dělat...A slova omluvy, pomoci, žádná...Doteď slyším majitelku těch za.raných bestií jak mi říká: ,,Když nechcete aby lezl váš pes za ostatníma psama a hrál si s nima, mějte ho na vodítku." Jenže ti psi nebyli odporní jen na Ernyho, oni prudili všechny psy..Když jsme cvičili chůzi u nohy v kruhu, oni tam opět přiběhli skočil jeden na fenku, kterou Erny miloval a ten pes jí chtěl nakrýt a vůbec z ní nechtěl slézt a Erny po něm skočil...odvolala jsem ho, taková ironie..já svého půlročního psa odvolala i ze rvačky i když mu to chtěl nandat..jak vtipné, že? no ..Že jsem ho radši nenechala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:44 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: hanusha
Jj, rozumím... no musel to být otřesný "zážitek" sad . Já bych se zbláznila. vím, jak jsem do tohohle křižáka spolu s jeho majitelkou kopala a on nic. fuj! A vem si, že tihle "papíroví" se zmnoží mezi sebou, dají dalšího podobného... *****.... ten se zmnoží se stejně ***** RTW a je z toho to, co bydlí nad náma tone :-( stroj na zabíjení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:40 hanusha – Re: Katy
Vím jaký to je...Na Ernyho byli tři...jeden ho držel pod krkem druhý mu šel po boku a třetí po zádech...jak jsme se mu snažili pomoci a on sám se snažil utíkat oni šli do něj ještě víc, ne do nás...byli úplně v tranzu, chtěli dostat jen jeho a to do konce...Doteď slyším ten řev Ernyho...To si ponese sebou celý život, taky vždycky uvidí jak po něm ti za.raní psi skočili, nebude to už nikdy úplně v pořádku...Jenže majitelka timhle hnusem nechá nakrýt fenku, taky nějakou zkaženou a co z toho bude?...Zabijáci, co nebudou moci nikdy ke psům a když utečou debilitou nebo tou debilitou budou na volno, tak půjdou zabíjet...Je mi z toho taky zle... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: hanusha
Jojo, klidně....
Kurňa ten pes měl ale zákus :-( tohle 100% čistokrevný labrouš není. Safajze držel za záda, my jsme mohli dělat co jsme chtěli a ten nepustil. Brrrr.... ještěže má Safí takovou povahu, jakou má, jinak by byl konec. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2009 11:32 whippzoj – Re: Katy
Je to jedna z věcí kterou jsme tu řešili. Lidé kteří se ohání tím že jejich pes nepotřebuje PP páč ho chtějí mít jen jako kámoše si často neuvědomují (a ani nemohou), že jsou to laici kteří ..nevědí.. V inzerátu se píše že je po rodičích s PP? Super! To bude krásný a bůhví co ještě. Kolik nezasvěcených ale napadne zeptat se, zda byli rodiče vůbec uchovněni? Bo jinak, když si pořídím psa po rodičích s PP, napadne laika zeptat se zda jsou rodiče pod hlavičkou ČMKU? Vědí vůbec že existuje i UCI? Vědí vůbec co je ČMKU a jaký je mezi UCI rozdíl? Ne, ne ne a ještě jednou ne. Pak jsou právě vrhy nevyrovnaných povah, nevhodní i jako hlídači nebo dokonce i jako kamarádi parťáci. Říct: Ale já bych si přál/a mít po svém psu štěndo..., je krajně sobecké, nezodpovědné a nehodné dospělému chování. Mám čubu bez PP, vipetku, moc bych si přála aby mi tu po ní ..krom.. vzpomínek zůstalo i dítě, mám barzoje nevhodného do chovu kuli bázlivosti a stejně tak bych chtěla totéž co u vipetky. Stačí mít však selský rozum, nikoli papír ze školy jak jsem inteligentní abych věděla, že to možné zkrátka není. Vipetka je kastrovaná, barzoj ne. Ani na jedno chovat NIDKY nebudu. Nejsem zastíncem množení psů bez PP ať už z jakéhokoliv důvodu. Je mi zle z lidí kteří to dělají a třeba se z toho někteří z vás klidně i po.erte. Keci že hledáte milující páníčky, keci že vám ten osud nebožátek není jedno, ušetřte si čas a nervy. Na to vám kašlu. Čuba porodí, vy to roztrkáte do všech světových stran a za dva roky si nevzpomenete, pokud nebydlí někde poblíž. Je mi z toho zle!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:30 hanusha – Re: Katy
K tomuto nemám co dodat...možná jen to, že jde po všem co se hýbe...Tohle jsem zažila na vlastní kůži s Ernym, ti tři žlutí labradoři byli papíráci i přesto s agresivní povahou.Káti pokud mohu, toto zkopíruju tomu autorovi článku o psech bez pp, který jsem kopírovala na našem fóru, ptám se tě dáváš mi souhlas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 10:56 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – dvě plemena
Při pohledu z okna na řvoucího sousedovic psa mě napadá další myšlenka hodna k zamyslení:
Normální smrtelník by si troufnul tvrdit, že jde o LR bez PP (ano vypadá to černě a vcelku labradorovsky, i když je jasné, že je něčím šmrncnutý). Já v tom vidím kromě LR buď RTW nebo pitbula. Proč? Protoč:
Ten pes zdědil "nejlepší" vlastnosti po svém příbuzenstvu - nevybouřený LR (a my víme, jak umí být "novodobí" LR agresivní) co se týče loveckého pudu a stejně nevybouřený a nezvládnutý RTW. Výsledkem je to, že ten pes vidí na 100 honů "něco" a to "něco" jde sežrat. Nejčastěji to bývá pes a už minimálně 3x se stalo, že to byl pes můj hmm, takže jsem mohla posoudit kvalitu zákusu.
Teď mě napadá - co kdyby byli rodiče s PP (z "nějakého" důvodu neuchovněni - např. povaha) a sobečtí majitelé by si chtěli jedno štěňátko nechat? Možné to je... pak by se sourozenci onoho štěňátka rozprchli k rodinám, kteří chtěli "jenom kamaráda" a jedním z nich je i tento náš soused zapřičiňující mimo jiné to, že se moje mámi bojí Safírka venčit a vůbec s ním nechce chodit na louku vedle sousedovic pozemku :-( Ten pes je totiž maximálně nezvladatelný (nebo spíš nezvládnutý)..hlavně, že mají psa "k baráku" hmm
Musela jsem se nějak vylít, protože se teď na něj musím dívat z okna a přemýšlím, kdy zajít s mým psem, abychom jej nepotkali hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 18725x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/21-psi-s-pp?od=251