Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psi s PP

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Psi s PP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak teď jsem se vážně zasmála smich je možné, že množitelé rozlišují, zda žijí v Praze nebo v Ostravě... opravdoví chovatelé rozdíly nedělají. Cena se pohybuje podle spojení (jestli jsou rodiče štěňat šampioni, jestli jde o zahraniční krytí nebo krytí zmraženým spermatem...atd) - na městě to nezáleží. Dva psy jsem měla z Čech (jednoho z Prahy), třetího z Olomouce a všichni stáli stejně potlesk .
Opravím tě - všichni psi (nezáleží na velikosti) můžou dělat radost. A dělají. Radost nedělají pouze množitelé, kteří práskají jeden vrh za druhým, prodávají je předraženě lidem, co nemají peníze (paradox) a vydělávají na tom. Ze štěňat jsou kříženci (jaké překvapení pro majitele, když si vlastně koupil "čistokrevné" štěně) za cenu papírového psa, bez očkování, odčervení, bez výbavičky do začátku. A se zvýšeným rizikem onemocnění na krku.
Pokud někomu nezáleží na PP, ať si zajde do útulku a vybere si pejska tam. Udělá dobrý skutek, nikomu nenahraje do kasičky a nebude podporovat množitele. Jsem odpůrce bedůvodného práskání štěňat, proto tato reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:35 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Holky nechci vam brát iluze, ale já yorky hledala a s PP sem našla už za 7ooo! A bez PP sem našla klidně i za 8ooo rozzureny Ono lidi musí chvilku hledat a ne skočit po prvnim inzerátu kde jsou ty roztomilý kuličky bez PP, který pak vypadaj jako jezevčík s bíglem dohromady hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:27 NIKO – Re: Katy
I některá malá plemena jsou krásná a ne každý si může dovolit v bytě velkého psa.No, v čechách a v PRAZE jsou jiné ceny,než na moravě.Malý pes,dobře vychovaný,může dělat větší radost,než velký,který se třeba nemůže vůbec pustit z vodítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:00 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
jENOMŽE MAJITELŮM JE TO FUK, RADŠI ZAPLATÍ O 5 TISÍC MÍŇ A BUDOU MÍT DOMA 5TI KILOVÝ PRASE, NEŽ STANDARD ZORKA ZA 10 LITRŮ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
to je... proto bych si radši koupila pořádného psa smich nebo aspoň nějakého trochu jiného. Yorků jsou tři zadky, ale kolik z nich je čistokrevných? hmm . Teď jsme se s Ivčou dozvěděly na výstavě (mmch tam byli Yorci takoví, jaké si představujeme), že má mít max.!!3,2kg. což není moc. Některé pětikilové obludy vydávané za yorka jsou směšné :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:14 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jojo, nedávno mi říkala kamarádka.. "Hele, jako já jsem všema deeseti pro PP, ale za zorka prostě 20 litrů nedám".

Bylo to před třemi roky.. A je to fakt.. Na druhou stranu se jí nedivím, protože ta cena je fakt přemrštěná u takovýho ratla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
jo tak... já už jsem myslela, že se rtg.malým psům nemůže dělat vůbec :-D tak to jo... No vůbec - u malých plemen nemusíš dělat většinou nic hmm proto to jde tak do kopru :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:33 NIKO – Re: Katy
Například:Boloňský psík RTG do chovu mít nemusí,NO musí.U dalích plemen nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:46 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Bylo postupným výběrem jedinců s nízkým DKK prakticky "vyhubeno". Když to řeknu blbě. Je to dobré, ale mělo by se na to dbát i všech dalších plemen (zejména třeba NO). Každopádně, kdybych věděla o psech víc už dřív tak přesto donutím rodiče udělat nějaká vyšetření Chitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:24 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Njn právě proto u příští feny chci DKK, ekg.srdce a když budopu prachy tak i DLK ano Abych měla jistotu že nedam v sázku život 11-ti štěňatum...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Jak kteří...ale horší jsou samozřejmě asi patelly.. Kavalíři trpí na všechno, tak těžko říct smich Kamarádčin pes měl vysoký stupeň DKK a další mají veeelké problémy s patellama. děs a hrůza tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:08 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Mam pocit že malý plemena by měli mít vyšetření luxaci patel, protože na to nejčastěji trpí - nebo tak něco, nejsem si jistá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
u bíglů se vůbec DKK nevyskytuje? to je dobréé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:04 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
U bíglů třeba RTG na klouby není potřeba. šance je totiž velice nízná na to, aby jedinec tohoto plemene měl vysoke DKK či DLK (Teda aspon tak mi to vysvetlovala mama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: Omlouvám se za překlep-patří DKK-Uvšech plemen,pokud vím,k uchovnění musí být určitě výstava,bonitace a RTG(u malých plemen RTG ne,to je u každého plemene už určeno).Pokud tohle fena,nebo pes nemá,potomci nebudu mít rodokmen!!

Cos myslel tím "u malých plemen RTG ne,to je u každého plemene už určeno"? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:02 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Není až tak pravda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:42 NIKO – Re: NIKO
Omlouvám se za překlep-patří DKK-Uvšech plemen,pokud vím,k uchovnění musí být určitě výstava,bonitace a RTG(u malých plemen RTG ne,to je u každého plemene už určeno).Pokud tohle fena,nebo pes nemá,potomci nebudu mít rodokmen!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:28 NIKO – Re: l3nka
Už jsem tu někde psal:-DKK je dědičné,nádměrnou zátěží se jen může zhoršit!!!Štěně se se špatnými kyčlemi RODÍ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Avona
No, i to se může stát. prostě si rodiče nesednou a je to:( Ale jak říkáš - proč množit rizikové jedince? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:50 Avona
Tak to jsem ráda, že jsem možná pomohla k tomu, aby se nemnožili kříženci s potenciální displazií :-)
S DKK to je ošemetné, kamarád měl O/O fenu a psa, kterým nakrýval a jedno štěně mělo ve dvou letech 3/4 :-( a to bylo opečovávané, strava vyvážená, na překážkách ho nehonili..je to sice náhoda, ale proč množit rizikové jedince? ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 20:38 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Jj pokud třeba řeknete chovatelce odkud fenka pochází, určitě Vás neodmítne u sebe odchovat vrh, znam plno lidí co takto svuj první vrh odchovali (než je to chytlo a zařídily si vlastní chovku) potlesk

Jinak papírování s tim, pokud ještě neni chovná, tak se akorát uchovní, pak se vystaví krycí list, hlášení o porodu, a pak až se prcci narodí se jim vyřídí papíry a mělo by to být v cajku. A ještě si sepsat před prodejem smlouvu, ale to jsou pak takový detaily ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:35 Shreya – Re: l3nka
Pokud je chovná fena i pes,vrh se odchová na jméno CHS tvé známé,(chovazelky,nebo odkud pochází fenka) tak štenda PP dostanou - samozřejmě to je papírování ale zase nic co by se nedalo vyřídit nebo nějak nezvládnout.Ke svojí fence vyber perfektního standardního krycího psa a nebude problém. Nebo mi utekl začátek diskuze,něco jsem přehlídla nebo nepřečetla a tvá fenka je s PP ale neuchovněná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
Je to u všech plemen stejné. Nevím, jak se to dělá úplně do detailu přesně, to bych se musela zeptat (nebo ať napíše, kdo ví). Štěňata by byla s PP, jen byste nemuseli vyřizovat ty papíry okolo, co nechcete ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:30 Žena l3nka [1] - Společenská plemena – Re: Baslerinda
ale ty stenata uz s PP nebudou pokud jsem to dobre pochopila? nebo jak to je? u tech hovawartu to je slozite.. nevim jak u jinych plemen protoze jiny plemena jsme nemeli s PP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:15 Shreya – Re: Katy
jo takhle to jde udělat taky aby se kvůli jednomu plánovanému vrhu nemusela zakládat CHS,odchová se vrh pod názvem CHS ze které pochází fenka I3nka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Avona
to je vlastněě výborný nápad! Maminka mého psa taky není v majetku naší chovatelky, ale lidí, kteří chtěli mít štěňátka a nechtěli kvůli tomu "papírovat". Fenka je chovatelčin odchov, ta souhlasila, vybrala krycího psa a díky tomu je na světě můj žampión potlesk .
Takže I3inka se může domluvit buď s chovatelkou nebo nějakou kamarádkou a odchovat štěňátka "na ni". palec Budou papírová a bez registrace chovky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:05 Avona
Teď mně opravte, jestli neplácnu nějakou blbost,ale když jsem měla papírovou a uchovněnou fenu NO, tak mi chovatelka nabídla, jestli nechci mít na ní štěňata pod její chovnou stanicí, byla to i její dobrá vizitka . Nakonec z toho sešlo, ale nebylo by dobré se domluvit právě třeba s majitelem stanice odkud fenku máte? Rozhodně by to bylo lepší, než bez PP...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
To nemůžeš vědět...na DKK se podílí hodně faktorů - jak dědičnost, tak nadměrná zátěž, nevhodná strava...
Podívej, jestliže se bojíte, že štěňata neprodáte, proč práskat bezpapíráky? A ještě k tomu po otci s dysplazií? (jak jsem psala, nevíš, jestli to má ze zátěže - znám psy, co zátěž měli podle mě nepřiměřenou a DKK nemají). Je krásný, to jo... fenka je taky moc šikovná. Nebylo by lepší si to zařídit, nakrýt zdravým krásným psem a pak se těšit z toho, jak jsou štěňátka úspěšná po všech stránkách? Vždyť v době, kdy je tolik bezpapíráků pejsků v útulcích je to tak nezodpovědné :-( . Je malá pravděpodobnost, že najdeš solidního zájemce, protože ti, co psům rozumí a něco o tom vědí, si radši koupí papírového. Množením se jen ku*** plemeno hmm
Rozmyslete si to dobře, byla by škoda tak perspektivní štěňátka neobdarovat tím "kusem papíru", který otvírá všechny možnosti chovatelství a kynologického působení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:40 Žena Somali [9] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
Děvče, na chovu jakýchkoli zvířat, pokud se dělá tak, jak se má, se vydělat prakticky nedá. Když má člověk štěstí, tak dostane zpět to, co zainvestoval... Takovým lidem, kteří přemýšlí hlavně o tom, jak prodat mláďata, a ne o tom, proč vlastně kryjí, proč chovají, se mezi námi kočkaři říká množitelé, a rozhodně to není lichotka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:37 Shreya – Re: l3nka
Vy chcete nakrýt psem s DKK 2/2 ? ne Když dopředu přemýšlíte o tom,jestli štenda udáte,proč je vůbec chcete mít? no
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:05 Žena l3nka [1] - Společenská plemena – Re: Katy
mno ten pes je s PP a DKK mel spatne fakt jen proto, ze byl uz od mala ve tvrde vychove...tvrili to vsichni i veterinař jeden...hold je to skoda. a bojime se ze v dnesni financni krizi stenata neprodame a prodalema na tom protoze to vyrizovani neni v zadnym pripade zadarmo! navíc ten pes co ji sním chceme pripustit byl velmi dobrý na vysvtavách atd.. myslím ze byl nejaký sampion cr ale to vse pred tim nez byl na rtg kloubů ;-) a vyrizovani papiru by zas zabralo hodne casu a to uz nase fenka můze davno harat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
A není to škoda? vyřízení potřebných dokumentů není tak složitá věc a krýt psem s DKK 2/2 mi přijde jako hodně nerozumné :-O . Radši bych měla štěňata s PP a kryla zdravým psem. Nakonec na to doplatí štěníci :-( Nevěřím, že každý majitel budoucího štěňátka ho nechá na pokoji. Určitě se zase rozmnoží a tak bude kříženců přibývat a přibývat. Pokud to jde, zkuste si to ještě rozmyslet sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:39 Žena l3nka [1] - Společenská plemena – Re: Katy
Chodili jsme dlouho na cvičák a byla tam nejlepší na rukáv. I na bonitaci byla nejlepší a všichni jí tleskali tak nám udělala radost! Momentálně se ale nevěnujeme ničemu. Není vůbec čas... chtěli jsme štěňata s PP ale to vyřizování je hrůůůza tak po dlouhém váhání jsme se rozhodli, že štěňata budou bez PP se psem HW s PP, který měl bohužel DKK 2/2 :-O tak nás to mrzí, ale má to proto, že ho majitel tvrdě cvičil už od mala. Teď snad jen čekáme až bude harat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 12:20 Žena Verýsek [0] – Re: Katy
my jsme si pořídili psa bez PP, je mi jasný že může být něčím šmrneclej. příštího psa ale plánuju s PP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:00 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
smich s tim souhlasim, též nechápu jak můžou být tak najivní a myslet si že maj čistokrevného pesa bez PP a přitom je to voříšek jak vyšitej smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:51 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Útulákům také fandím. Starší dcera má pět let křížence knírače z útulku v Třebíči a starší syn si minulý týden přivezl malamuta z Jihlavského útulku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: poklad
Když je člověk smířený, tak se to dá pochopit:).... já bych si třeba psa bez PP nekoupila. Když už, tak bych zachránila nějakého útuláčka. Ale nechápu lidi, kteří si myslí, že si koupili čistokrevného psa a on je to vořech hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:40 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Máme také psa bez PP, ale počítáme s tím , že v plemeni může být přimícháno cokoliv. Viděli jsme psa i fenu, ale na dvorku se pohyboval ještě voříšek. Myslím si, že se na štěňatech také podílel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:38 Shreya – Re: Katy
Dobře jí tak ... za blbost se platí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Lidi se diví
... teď jsem četla článek v jedné diskuzi, že si paní (slečna) pořídila štěně ("čistokrevné") za 3000, "chovatelka" jí ho dala u Tesca a teď se na veterině dozvěděli, že ten pes je kříženec myslím labradora s NO hop . Já nevím, kdy se ti lidi poučí :-P Pak se paní divila, že její pes není čistokrevný...co na to říct tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Baslerinda
Jeeee Akkísek má krásnou fotku!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 15:51 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Co máme po mamince? Bílý znak ;-) Akorát ve větším provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 12:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
Krásná moc!! čemu se věnujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 12:25 Žena l3nka [1] - Společenská plemena
já mám :P Borinku naše zlatíčkoo.. nikdo z naší rodini nechtěl psa do chvíle kdyžt ty štěňata uviděli... Po předcích? Chytrost a výýýýborné vysledky na žkouškách palec hlavně po otci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:40 Shreya
Fotka k příspěvku Zdravím a přidám se k vám,s některými se už známe jak tak koukám ;-)
Patří ke mě pes Akki Harmony Pet,první jméno je jeho,druhé má po mamince Harmony z Haliparku a třetí po tátovi Chuck Čin-Čin Pet :-) Je to celá máma ten náš Akkís ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:11 Loris
My máme bez papírů psa...Je to slovenský čuvač a je mu rok a půl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 10:09 Žena Verýsek [0] – Re: ELiss
Samovi je děvet měsíců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 00:37 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – po dědovi
heeee se musím ještě pochlubit - můj puberťácký "VON" žampión je celkem dost podobný na svého slavného dědečka, který byl legendárním plemeníkem a věděl, jak si užít život - prý až do 13 či 14 let kryl a za celý život nakryl přes 100 fen po celém světě potlesk Což je teda trochu špatné pro nás, protože se blbě hledá nepříbuzná fenka, ale co... aspoň se máme čím chlubit hop potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 00:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Verýsek
Nejsi sama, kdo má puberťáka tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 00:03 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Pobertu vyhoď z nuseláku... Tohle je osmi měsíční štěně. Naprosto šílený a suprově se s ním pracuje... fakt krása dělat s takovým psam. Neúnavný a pařravý... a nejlepší odměnou jsou klacíky smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 18725x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/21-psi-s-pp?od=601