Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2010 14:30 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
tak my používáme přepravku a nemyslím si, že bych Trinuš týrala...dokonce bych řekla, že se jí tam líbí...když je nedejbože otevřené auto a přepravka uvnitř, je schopná udělat všechno, aby se tam dostala a klidně tam bude ležet i několik hodin a nedostanu ji odtamtud jen tak..
a když byla nemocná, tak jsem ji měla taky v přepravce, jinak by mi přes noc zdemolovala dům:-D a spala jako zabitá, ráno brzy jsem vstávala a venčila ji a ona se ze zahrady těšila zpět do "bedny"...měla tam koberce a oblíbenou hračku a byla se mnou doma, tak byla spokojená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:26 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
1) já mu vzkazy nepřeposlala...ohledně spolumajitelství/majitelství jste se tady už dohadovali a ohledně toho vodění je pravda, že jsem mu napsala soukromým vzkazem za sebe, že by bylo fajn udělat nějakou osvětu, aby si lidi nemysleli to, co vy, že ovčák má na výstavě chodit se svým páníčkem "jako na procházku" a že si myslíte, že je divné, že potřebujeme vodiče....vy sama jste chtěla, abych tady hodila nějaký článek o výstavách NO, tak jsem chtěla spolupráci, protože se může stát, že mě všechno hned nenapadne.
2) proč se Jasper prodává nevím a je mi to buřt - psi se prodávají a kupují, když bude Niko chtít, tak se s námi o to podělí, ale jistě má dobrý důvod.
3) jo a to naznačení pokračování kariéry na jaře je dost neosobní...nic nevylučuje prodej mezitím
4) pojem "čerstvé štěně" (jako čerstvé maso) mi příjde více nevkusné než nikovo téma "pro zasmání":-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 13:43 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Pokud někdo zavírá psa na několik hodin do klece a jde se courat ven-to je u mne týrání psa a ne navážení se do někoho.U mne to pes nezažil (a nezažije) a pokud ještě nebyl vychovaný(štěně),tak jsem se musel podle toho zařídit,ale klec pro něj mne NIKDY NENAPODLA,ani ve snu!!!
Nalistuj si tu diskusi zpětně: Klec, nebo přepravka je dočasné útočiště. Back na ni byl zvyklý od chovatele - přepravka je mamky. V bytě to považuju za rozumné řešení. Prostě není možné být se psem 24 hod. denně - a pokud jsem ho hlídala, tak co bych měnila systém, na který byl zvyklý?
Ale sarpilce jsi neodpověděl.
monique: mohlo mne napadnout, že soukromé vzkazy přepošleš NIKOvi - klidně je můžeš zveřejnit: spolumajitelství i vodičství tam bylo zmíněno jen okrajově.
O co šlo hlavně: proč se výstavně úspěšný Jasper bude prodávat? V profilu o tom není ani ň - jen fotky pohárů a náznak pokračování kariéry na jaře. Takže - pokud bych nenašla ten inzerát, tak by za měsíc zas bez jediného slova byl Jasper nahražen "čerstvým" štěnětem? A k tomu si NIKO založí téma pro zasmání - opravdu to je u mne minimálně vrchol nevkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 13:25 NIKO – Re: NIKO
Patří - NENAPADLA stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 13:11 NIKO – Re: NIKO
Pokud někdo zavírá psa na několik hodin do klece a jde se courat ven-to je u mne týrání psa a ne navážení se do někoho.U mne to pes nezažil (a nezažije) a pokud ještě nebyl vychovaný(štěně),tak jsem se musel podle toho zařídit,ale klec pro něj mne NIKDY NENAPODLA,ani ve snu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.10.2010 13:04 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No,on kdyby se přestal Niko navážet do lidí a sám ukazovat prstem,hlásat o týrání a další blbé kydy,tak by mu to nikdo nevracel. Může si za to sám!!!
Ty Niko a proč teda dáváš pesana pryč? Prosím bez urážek odpovědět. Však jsi byl moc spokojený a několik 3 míst od různých posuzovatelů. Nemyslíš,že to může někomu připadat na hlavu postavené???
Mohlo by to jít napsat do OVČÁKŮ.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 13:03 NIKO – Re: monique
Monique!Nerozčiluj se nad psaním mimišačky.Ona napíše vždy něco,o čem vůbec nic neví.Jsme tady tři,co máme NO s PP.Všichni jezdíme na výstavy,někdo se jen dívat,ale to je každého věc!Ať se u vás dvou zbylých informuje,možná jí to "rády" vysvětlíte,nebo ať jede na výstavu,koupí si katalog,tam uvidí,že já nejsem URČITĚ jediný spolumajitel psa,uvidí také,že většina majitelů se svým psem neběhá,to napsala i sarpilka-že má vodiča,že spolumajitel jde třeba jen ukázat zuby a statiku už dělá vodič a další věci.Třeba vám napíše,tak jí vše vysvětlete,ať tady neotravuje hloupostmi,které jsou u vystavování a chovu NO normální.Zapůjčení krycího psa,chovné feny atd.Určitě to obě dvě víte ano Tak si s takovými lidmi nenič nervy :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:38 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
A jak by se asi měl psát NIKO do inzerátu, když ve formuláři je místo jen na jedno jméno a jednu adresu a kontakt? To jsem fakt neviděla, aby si někdo do inzerátu napsal: Prodám psa blba bla... majitel: J. Novák + A. Mařák (to je příklad ty jména jsou vymyšlená). Přestaňte se navážet a začněte uvažovat, ale OBA DVA tzn. mimišák i NIKO a všem budee zas chvíli lépe.
A když jste tak zvědavá, tak proč jste se neinformovala u chovatele? Já jsem se informovala, že vy jste se neinformovala, ale asi byste se dověděla, že Vám je do toho buřt stejně jako všem ostatním, kteří nemají zájem si psa koupit:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 09:28 NIKO – Re: mimišák
Ještě že jsi z toho hnízda vylétla,tak už ho nikdo netýrá a maminka ho má určitě ráda.Bylo by dobré,kdyby jsi psala jinde,tohle jsem založil proto,ať se lidé trošku zasmějí a né aby tady četli Tvé blbé kecy-JE TI TO SROZUMITELNĚ NAPSÁNO? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 09:09 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Takže,toho psa,co jsi zavírala na několik hodin do klece jsi prodala(když máte doma už jen jednoho),HMMM!!!To Tvé počínání-týrání psa,také není k smíchu,mě určitě ne! ano
Ale bože: Baculínek je mamčin AST - má se skvěle, přepravku už přerostl a mamka je v důchodu, takže pes se má královsky. A dovolila jsem si vylétnout z hnízda, takže s rodiči nebydlím. Díky za optání - na MVP v Brně byl VN3 - a určitě narozdíl od Jaspera se ho nikdo prodat nechystá. Jinak je možno ho shlédnout třeba zde: hafici.net/zabava/nej… chceš další fotky toho týraného psa? :-D jsou na Besinině profilu ve složce "přátelé"
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 07:41 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: No,mi je k smíchu,jak se zde "narodil" anděl strážný,který neustále se o mne zajímá a hlídá mé kroky,místo aby se věnoval "svým" psům

Anděl? coze ..no ve vzkazu jsi mne nazval jinak, ale jitá paralela by tu byla, peří to má taky :-D A psa - tedy fenu mám jen jednu. Tedy pardón, v PP je jako majitel zapsaný manžel :-( Ale co že v inzerátu nejsi napsaný ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2010 09:36 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
inzerce.perunius.com/…
aneb - kdo chce Jaspera? Je k prodeji.. ovšem tohle k smíchu není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:23 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jistě. Vím co po mě požadovali zvládnout do určitého věku a vím co a jak cvičili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2010 11:09 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Bohužel, zatím jsem nehodnotila, ale hned to napravím.
Já tady nic neříkala o tom, že jsem byla u policajtů. Ale několik zvířat jsem pro ně dělala od štěněte a jinak k nám chodili cvičit na cvičák. Tak vím, o čem mluvím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2010 10:55 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Možná v ukázce......... praxe je jiná. Několik let jsem pracovala jako psovod a cvičila jsem ovčáky pro ostrahu. Pes musí být ovladatelný !!!
V 90-91 roce šlo moc psů z hranic pod smrtící injekce. Nám se podařilo zachránit dva ovčáky a hlavně Brit byl velice tvrdý a duší ochránce. Brit střežil objekt a vlezl mu tam zloděj. Pes zloděje našel a štěkotem se snažil přivolat strážného. Zloděj se nechtěl nechat chytit a pokusil se psa zneškodnit a to byla chyba. Brit dostal několik kopanců a tím se pustil do chlapa po svém. Vyrval kus ramene a stehna.Přivolaný strážný štěkotem nemohl psa uklidnit a sundat ze zloděje,MÁLEM MUSEL PSA ZASTŘELIT !!!
Byla jsem přivolána a musela jsem na veterinu se psem pro potvrzení a rychle ho dodat na chíru. Primář neskutečně řval,že se musí ten pes dát zabít a já řvala na primáře,že brání zloděje!
Strážný byl dohodou propuštěn,neb reakce psa byla neuměrná a že psa nedokázal rychle odvolat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2010 10:52 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: V ukázce najde vůbec o POUŠTĚČKY!Tohle je ukázka likvidace pachatele(teroristu,osobu ohrožující policistu,atd)a v těchhle případech je úplně jedno,kdy pes pustí!!!Pachatel musí být zneškodněn,ať neohrožuje jiné ano
Tak to se ale hodně pleteš - naopak pes musí být odvolatelný v jakékoli fázi obrany. A to se taky pravidelně testuje - minimálně 1x ročně. Pokud pes nevyhoví, je vyřazen nebo přeřazen do jiné skupiny (pátrací x hlídkoví..). Je to hrubá chyba - ty máš ale hodně romantické představy o práci policejních psů a psovodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2010 10:25 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
ZAS HODNOTÍ NEJCHYTŘEJŠÍ Z CHYTRÝCH
Já Ti Tvůj názor neberu a neříkám, že jsi "NEJCHYTŘEJŠÍ Z CHYTRÝCH". Ale po svých zkušenostech s výcvikem policejních psů vím, že pouštěčky taky vyžadují. Proto nemusíš hned napadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2010 10:19 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jistě, zase máš pravdu. Ale můj názor je, že pes i v této situaci má být ovladatelný a ne, aby se s ním psovod v jakékoliv situaci přetahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2010 07:42 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Až na ty pouštěčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2010 18:30 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
www.stream.cz/… hezká práce :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 17:53 NIKO – Re: sarpilka
Paní je mi opravdu líto,zažil jsem to a ne jednou.
Každý ať si vybere podle svého,zjistí si věci,které potřebuje,ona určitě ví jaké,měla NO.
A TY PROČ SE OBRACÍŠ S TÍMHLE PROBLÉMEM NA MNE?VŽDYŤ TY VŠE VÍŠ A ZNÁŠ A JSEŠ TU NEJCHYTŘEJSÍ smich JÁ ZNÁM JEN "PRŮMĚRNÉ" CH.ST. :-D
Lidi neosočuji,ale nemám rád,když si někdo vymýšlí,balamutí lidi,převrací věci,pomlouvá ch.st. atd.To TY umíš perfektně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:22 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak mi připadá,že jsi machr na vykonstruhované osočování lidí.

Tedˇk návratu a já se ptám. Co si mám koupit na tu klubovku za zvíře?
Byla jsem oslovena jednou pejskařkou,že by chtěla poradit. Zemřel jí před pár dny Německý ovčák 12 let. Hledají spojení hezkých rodičů a chtějí i cvičit,jezdit po výstavách a závodech. Paní vede kurz školičky,vystavovala i jezdila závody,bohužel jí nic tedˇ chov neříká.
Tak poradíš???
Chtějí podobu REX .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:45 NIKO
sarpilka napsala: Niko napsal
PS.Jsem opravdu zvědav na to TVÉ PŘEKVAPENÍ na klubovce.Už aby sis něco koupila ano
:a
ROZDÍL V NAPSANÉM!!!
Proč si mám jít jinam koupit zvíře?-NAPSALA SARPILKA!!!
V napsaném ode mne a od Tebe je veliký rozdíl ano Nikde jsem nepsal jinam,překrucuješ vše k obrazu svému.Tvé zvíře,roční(na klubovce nebylo),mne překvapit nemůže!!!UŽ SI FAKT PIŠ,CO CHCEŠ :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 00:06 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Niko
Niko napsal
PS.Jsem opravdu zvědav na to TVÉ PŘEKVAPENÍ na klubovce.Už aby sis něco koupila ano :a
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 23:09 NIKO
ZAS JE TO TU A KDO SI VYMÝŠLÍ A PŘEKRUCUJE VĚCI ano
"Hele,ty se za to stydíš,že Tvůj chovatel dělal kontakt na výstavu?"
NAPSAL JSEM NĚKDY NĚCO TAKOVÉHO-NE!!!!!!!!!!
"Vždy,když se tady něco dělá,tak kontakt zařizuje pomalu vše a je to zastřešeno ZKO."
TOHLE PSALA MONIQUE!PRO MNE ŽÁDNÁ NOVINKA :)
Proč si mám jít jinam koupit zvíře?
TOHLE JSEM NIKDY NENAPSAL!
Takže čtenář jistě posoudí,kdo tu věci obrací a překrucuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 22:23 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
ahoj Hele,ty se za to stydíš,že Tvůj chovatel dělal kontakt na výstavu? Vždy,když se tady něco dělá,tak kontakt zařizuje pomalu vše a je to zastřešeno ZKO. Kdyby syn nebyl po operaci,chtěla jsem se zajet podívat i s rodinou. Třeba já se nestydím za to,že manžel mé chovatelky od Furie,taky dělá každé jaro výstavu ovčáků - KONTAKT.
Klidně dál pořádej hon na čarodějnice,jen si dej pozor,atˇnechytneš sám.
No a můžeš odpovědět? Proč si mám jít jinam koupit zvíře?

Pro lidi,které to třeba zajímá. DNES BYLA POTVRZENA BŘEZOST FURIE !!! hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 19:06 NIKO
Mé čtení nemusí být pěkné,určitě se některým osobám,jak je vidět,nelíbí,ale je pravdivé-NEVYMÝŠLÍM si a nebalamutím lidi.Raději zkopíruji,co osoba napsala,ať se nemusím červenat,že něco převracím k obrazu svému,jak NĚKDO(ten se určitě nečervená) ano Kdy ten chovatel JASPERA pořádá tu výstavu,dostanu odpovědˇ?PŘIHLÁSIL BYCH SE smich Třeba to chovatel přede mnou tají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:49 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Hehe,hezké čtení. Pravda??? Jóóó,ale Tvoje. Máš úžasný sklon si vše předělat k obrazu svému. Jen tak dál,alesponˇse čtenáři nenudí.
Jen bych se chtěla zeptat,kde si mám koupit to zvíře na klubovku???
Mám roční fenu Fennci z Jirkova dvora. Co je na této chovatelské stanici špatného,že si mám jít něco koupit,jak mi radíš???
PRO ZAJÍMAVOST. KLUBOVÁ VÝSTAVA VÍTĚZŮ - POLIČKA 2010
VÝBORNÝ 18 - URF Z JIRKOVA DVORA
VÝBORNÝ 21 - OX Z JIRKOVA DVORA
VÝBORNÝ 23 - ŽEN Z JIRKOVA DVORA
I VÝBORNÝ 13 CHARI Z ESAGÍLU JE U TÉTO CHOVKY!!!
Prosila bych zase odpovědˇ, třeba se konečně dočkám?!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:46 NIKO – Re: mimišák
"zaštiťuješ se chs Lonadard"
Nikým se nezaštiťuji(kdy?v čem?),ale snažím se bránit ch.st.,která úspěchy má a je nazvána průměrnou,před někým,kdo pomlouvá a úspěchy jako tahle ch.st.meměl,nemá a moooooc pochybuji,jestli mít bude.Pak pogratuluji a popřeji,ať se dál daří-OPRAVDU ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:19 NIKO – Re: NIKO
AUTORKA ZDE PŘINÁVÁ,ŽE V PŘÍSPĚVCÍ ŠPATNÉ VĚCI NAPSALA-OPRAVA-PŘÍSPĚVCÍCH
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2010 13:18 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Zjistit něčí jméno podle ch.st.,je nejmenší problém.
Skutečně, to není žádný problém.. Jaká je tedy tvoje chs? Nikdy jsi se k tomu nevyjádřil - všechny komentáře směřuješ a zaštiťuješ se chs Lonadard..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:34 NIKO
"Tvá snaha očernit moji osobu je fakt slušná."
JEN NAPSANÁ PRAVDA!
"kdo hledá špatné,najde"
AUTORKA ZDE PŘINÁVÁ,ŽE V PŘÍSPĚVCÍ ŠPATNÉ VĚCI NAPSALA ano
"Má fena podle Tebe nepracuje"
TOHLE JSEM NIKDE NENAPSAL!
"Já vytáhnu zvíře a jdu bez dráždění a stejně mi zdrhne ze zástěn a hurá na figuranta."
PŘIZNÁNÍ MAJITELKY!OD KDY SE PŘED OBRANOU-ZÁSTĚNAMI DRÁŽDÍ ZVÍŘE???DALŠÍ Z NAPSANÝCH NESMYSLŮ ano NO JO-PORADCE smich
"PS:má nejlepší kamarádka je tajemnice této strany"(ČSSD)
NEVÍM KOHO TO ZAJÍMÁ NA TĚCHHLE STRÁNKÁCH?MNE TEDY NE!!!!!!!!!!Zjistit něčí jméno podle ch.st.,je nejmenší problém.Ale jméno podezřelého-že to mohu být já,napsáno není.Že by bobky,kdyby to byla pravda? smich
TO JE MALÉ VYSVĚTLENÍ ČTENÁŘŮM-NIKO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2010 19:02 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak jsem zase slušně pobavená. Tvá snaha očernit moji osobu je fakt slušná.Jedno Ti ještě nedošlo a to,že já můžu doložit zkoušky i hromady diplomů či instruktorák,nebo postupku na MR-M.
Co já bych Ti tak mohla závidět??? Že by nic a to je ten kámen úrazu???
No,zase ses předvedl i svůj charakter a jak říkám,kdo hledá špatné,najde. Já politiku do pejskařiny netahám,pouze jsem zkusila zda jsi to ty a určitě se nezachovám jako ty,že bych napsala Tvé jméno.
Má fena podle Tebe nepracuje,ale je uznávaná a klidně napíšu jména pejskařů,kdo a co se o ní řeklo. Je mi fuk,že se podle tebe budu vytahovat.
PS:má nejlepší kamarádka je tajemnice této strany a možná by Ti něco řeklo jméno jejího bratra,který byl i výborný pejskař a rozhodčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:42 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Človíčku ,nedávno mi někdo popisoval povahu jednoho dotyčného z ČSSD Olomouc a to tak pasuje na Tebe. To by byl góóól ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 11:19 NIKO – Re: sarpilka
ÁÁÁ-STARÁ SARPILKA smich Když nikde nic špatného nebude,NIC SE NENAJDE :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 22:15 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
ÁÁÁ STARÝ NIKO ! Kdo něco špatného hledá,najde. Nech se překvapit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:00 NIKO
sarpilka napsala: PS: TAK KOUKÁM,ŽE KDYŽ SE NEPOGRATULUJE TAK JE TO ŠPATNĚ A KDYŽ SE POGRATULUJE TAK JE TO TAKY ŠPATNĚ. No,asi škoda slov.

"4.10.10 22:08 Čau Jaspere,panina koukala,že Tvůj chovatel pořádá výstavu. Gratulujeme.
To se asi fakt potkáte na příští klubovce"

Nevím,proč gratuluješ JASPEROVI,že jeho chovatel pořádá výstavu?Ani tahle gratulace není upřímná ano JSEM HODNĚ ZVĚDAV,jaké SVÉ zvíře budeš na klubovce předvádět :) Přijet někam,popít,pokecat a pomluvit,to umí hodně lidí ano Musím napsat p.PAŠTĚKOVI,KDY TU VÝSTAVU POŘÁDÁ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 08:29 NIKO – Re: sarpilka
Souhlasím,že některá zvířata nejsou moc hezká,ale do chovu platí i dobrá. Ono je všude něco, taky jsem viděla znakatá zvířata po super hezkých rodičích a vyřadila bych to.
To já také ano
"chovu platí i dobrá"
A to je moc velká chyba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"a hlavně mi vadí,když vodič kope patama do zvířete,které má za sebou."
Plac,kde se předvádí psi,je dostatečně velký,aby se udržely vzálenosti,aby vodič psa,který běží za mnou,mi svého psa na paty nepouštěl ano
"někdy prostě není povaha"
Vidíš,takže nehaňme exteriéráky,když i pracáci jsou v nervech špatní a jejich exteriér rozebírat nemá vůbec cenu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 00:44 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
PS: TAK KOUKÁM,ŽE KDYŽ SE NEPOGRATULUJE TAK JE TO ŠPATNĚ A KDYŽ SE POGRATULUJE TAK JE TO TAKY ŠPATNĚ. No,asi škoda slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 23:47 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Sohlasím,že se exteriér u Osi a Pira moc nepovedl. No počkám na výsledky a juknu na vlkošedé bojovníky. Souhlasím,že některá zvířata nejsou moc hezká,ale do chovu platí i dobrá. Ono je všude něco, taky jsem viděla znakatá zvířata po super hezkých rodičích a vyřadila bych to. Hodně mi vadí uši jako papír,žluté oči,depigmentace pysku,drápů,přeúhlení,bojácná zvířata s ocasem na břiše..........a hlavně mi vadí,když vodič kope patama do zvířete,které má za sebou.

Ono vše se nedá svádět na psovoda a ty okolo,někdy prostě není povaha a když je zvíře nervní,ani poctivá práce výcvikáře nepomůže. Znala jsem krásného psa,který byl i velice dobrý obranář,stopař a i poslušnost dělal moc rád a dobře. Začal si pomalu okusovat ocas a i s ohlodaným ocasem běhal 1 místa. Časem byl utacen,začal si chorobně ubližovat.Jak je zvíře špatné v nervech,moc se dělat nedá. Hodně lidí to řeší tím,že zkoušky dělají na známém place a na známého figuranta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2010 18:07 NIKO – Re: knapek
Lidé jsou také čím dál víc nemocní,trpí čím dál více různými chorobami a čím dál více v mladším věku.Tohle se netýká jen NO,ale i jiných plemen!ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:42 knapek
ahoj v časopise svět psů byl článek a německym ovčakovy a jeho se zhoršujícím zdraví četli ste to a co si o tom myslite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:51 NIKO – Re: sarpilka
"Když se podíváš do rodokmenu Osi a Pira,uvidíš pokus o zlepšení exteriéru,třeba to udělalo ty obrany."
TENHLE "POKUS" SE TEDY MOC NEPODAŘIL.Nemusíš mne vůbec chválit,já své názory neměním!Teď,v LUDGÉŘOVICÍCH,byli vlkošedí pracovní psi-HRŮZA ano Ani jednoho bych do chovu nepustil :-| Ti psi a nejen podle mého mínění,byli hluboko pod průměrem standardu!!!Píšeš-fena nevyšla z nášlapu.Nebudem se tu dohadovat,jestli je to vina té feny.Většinou veškerá práce psa,je odraz práce majitele a jeho "poradců",včetně toho,že Ti jde fena ze zástěny na figuranta! ano Jde také o to-cheš mít psa sportovního,nebo z něj udělat "živý zámek"?Většina lidí si vybere svoji cestu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 09:59 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Musím Tě pochválit,konečně názor bez kopanců a urážek. Moc teda nesouhlasím a je i vidět,že se každý pohybujeme v jiné společnosti,ale furt je to pejskařina. Ano,dělat-cvičit pracáky je lehčí. Chovat exteriér je lehčí,neb zastávám názor,že se exteriér dědí lépe než talent pro stopu,aport,obranu(tu od srdíčka).
Když se podíváš do rodokmenu Osi a Pira,uvidíš pokus o zlepšení exteriéru,třeba to udělalo ty obrany. Já nejsem nepřítelem exteriéru,mám ráda hezká zvířata ,ale né na úkor povahy.Znala jsem dobře Dianu Hartis,která byla a ještě je v mnoha exter.rodokmenech a hodně tu zasáhla do exteriéru.Sama Diana byla velice šikovná fena a i její obrana byla tvrdá. V nervech super fena,kapku stopa vázla. Položil se na ní krásný VA pes a její první vrh byl krásný,bohužel v nervech to byla katastrofa. Viděla jsem jejího velice slavného syna,jak po hodině jízdy autem,se musí uklidnovat a kolik jeho potomku jsem viděla přetočenných do hysterie.Neskutečný strach,ale na vodítku by to zabíjelo.Bratr tohoto psa byl také moc krásný a byl na našem cvičáku dán na sociálku. Bohužel utekl,když jsem bouchla dveřma u auta a musel se uklidnovat. Viděla jsem letošní VA fenu,jak nedokázala vyjít z nášlapu na stopě,neb to pole neznala-byla tam prvně a moc se bála dát hlavu dolu. Viděla jsem hodně předních zvířat kousat,ale ta podpora a dráždění. Já vytáhnu zvíře a jdu bez dráždění a stejně mi zdrhne ze zástěn a hurá na figuranta. Taky jsem dělala exteriér ale přešla jsem a jsem spokojená.
Prostě už jsem nenašla zvířata jako byl Nick z Poluxu,to byl a je můj ideál Německého ovčáka.
PS:JEHO MATKA BYLA V.D.A JAKÝ DALA ODCHOV,BA I NICK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:38 NIKO – Re: sarpilka
Teď bez hecování!!!
Jednou jsi tuším radil,že rodiče jedině se známkou VÝBORNÁ a to je jasné,že Ti tato zvířata nic neříkají.
Toho jsem zastánce stále.Pokud je nějaký standard,tak zvířata,která jej nesplňují,by měla být z chovu vyřazena.Jejich záslužnou práci beru,ale uznej,že i exteriéráci mají trojkové zkoušky.Kdyby se množili jen tihle a pracovalo se s nimi,tak by se výsledky dostavily také.Ale pověra z dávných dob,že pracák vše umí lépe,tu stále přetrvává!Je jednoduší "dělat pracáky",než exterieráky.Znám i případ,kdy policajt z USA z K9,poslal majiteli foto a děkování za psa,který prý opravdu umí,viděl jsem to na vlastní oči,né,že jedna paní povídala!Vždy záleží na člověku,který ho dostane.Jen tak mezi řečí,abys věděla PIRA(volací jméno JERY)a OSI,máš je v rodokmenu,jsem od mala já a můj syn kousali.Ale že by to byla bomba,to zas né,můžeš mi opravdu věřit.Viděl jsem exterieráky kousat podstatně lépe.Dál už nic rozšiřovat a psát nebudu,nemá to žádnou cenu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 17:52 NIKO – Re: sarpilka
Ale nebudeš mi tvrdit,že p.TRÁVNÍČEK třeba PIRA A OSI udělal sám,viď? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2010 16:33 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
To je zas Tvůj názor.
Má fena má v rodokmenu ARGA Z TRÁVNÍČKOVA DVORA: IPO3,SchH3,ZVV3,ZPO2,FH1, ÚČASTNÍK MISTROVSTVÍ ČR IPO - 2001,2003,2004,2005. Pak má ještě v rodokmenu ARGA rodiče : OSI Z TRÁVNÍČKOVA DVORA A PIRA Z TRÁVNÍČKOVA DVORA. Zakladatelkou Trávníčkova dvora byla CIRA Z VRTOVSKÉ DOLINY: ZM,ZVV3,IPO3,ZPO. Její sourozenci CEZAR - ZVV3,ZPO,2x ÚČAST NA REPUBLICE, CYRUS - ZVV3,ZPO, CVOK - ZVV2,IPO3, CIA - ZVV3,ZPO,IPO,a legendární CIR - ZVV3, ZPS, IPO3, ZPO,ÚČAST NA REPUBLICE A EVROPA (osobně jsem ho tam v 86 roce viděla ). Otcem tohoto špičkového spojení byl DRAGO Z HUMNAN - 5x ÚČAST NA REPUBLICE. Z této krve byla i CORA POHODELSKÁ SAMOTA - IPO3,ZVV2,zakladatelka slavné chovky HRONOVSKÝ PRAMEN. Cira dala vynikající pracáky a pokračovatelkou byla BESI Z TRÁVNÍČKOVA DVORA,byla i výborného exteriéru. Další: OSA Z TRÁVNÍČKOVA DVORA (fena Jany Hořejší),TESI Z TRÁVNÍČKOVA DVORA - ZVV3,IPO1,ZPO 2,účastník mistráku mládeže,2.místo stopaři,účastník mistráku ZVV3. EXA Z TRÁVNÍČKOVA DVORA - ZM,ZV3,IPO3,SchH1.GODY Z TRÁVNÍČKOVA DVORA - IPO3,GASI Z TRÁVNÍČKOVA DVORA,IZABEL Z TRÁVNÍČKOVA DVORA, AXA Z TRÁVNÍČKOVA DVORA ZVV3,ZPO. BISHARA Z TRÁVNÍČKOVA DVORA - IPO3,SchH3,ZŮČASTNILA SE VÝBĚROVÉHO ZÁVODU NA MISTRÁK V ITÁLII (majitel Zbyšek Gorecki),odchovala vrh na Glisníkuv VIKAR.
ARYS Z TRÁVNÍČKOVA DVORA - ZVV3,IPO3,ZPO,ZZP 2,MISTR ZÁCHRAN. PSŮ,2x účast ČR ZP. ARYS dal třeba MAJKA ANREBRI - IPO3,SchH3,SchH-A,ZVV1,OP1,3x účast mistrovství ČR FCI a MČKNO,bratr MATĚJ tuším MISTR SLOVENSKA VE VÝKONU.............a tak by se dalo pokračovat.
Který vrh jsi myslel,že se mu povedl ?????????????????????????????????
Co už v rodokmenech není ????????????????????
Nic Niko nechválím,píši fakta a o této chovce se dá psát hodiny i výborný odchov fen z této chovky. Jsem možná najivní,nebo hloupá jak Ty píšeš,ale já mám úctu před chovatelem,který něco dokázal. To Ty nemáš a to je taky fakt.
Jednou jsi tuším radil,že rodiče jedině se známkou VÝBORNÁ a to je jasné,že Ti tato zvířata nic neříkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 11:54 NIKO – Re: sarpilka
Z Tebe,nebo z pana Trávníčka? smich Já podle Tebe dělám machra,ale přemýšlel jsem,jestli jseš tak najivní,nebo hloupá,nebo opravdu nic nevíš.Informace si sháněj kde chceš,protože pro mne jsi nedůvěryhodná osoba,které se nedá nic říci,z předem uvedených důvodů!Ani soukromým dopisem,tady určité věci nemá smysl rozebírat.Chceš-li,vychval p.Trávníčka a možná,až toho bude moc,tak dám vše na správnou kolej.Ten jeden vrh,který se mu kdysi poved,ten už v rodokmenech ani není :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2010 09:43 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A zase se odpovědi nedočkám???
Však jsi napsal,že odepíšeš. Vždy jen nakousneš,děláš machra a skutek utek. Že by bobky? A proč bys nechtěl zvíře od Trávníčka? Taky na tuto odpovědˇčekám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 16:29 NIKO – Re: sarpilka
Najdi mi,kde jsem napsal,že mi vadí JINOPO.NEBLBNI LIDEM HLAVU. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=1101