Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2013 21:25 Dracula Re: petrab
Fotka k příspěvku Děkuji, moc za rady. S tím jakžtakž počítám, a počítám také s přítelem, je služební kynolog a myslím že o pejska by se řádně staral i se speciálním výcvikem jak říkáš, že musí mít jiný výcvik než normální jedinec, možná bychom si ho adoptovali my to ještě nevíme, ted jsme o tom popřemýšleli a vypadá to na nás... každopádně jsem odhodlaná ho tam nenechat.

S náklady na léky a veta počítám každopádně, ale vím že mi za to stojí, takže at se peněženka prohne kamkoliv hlavně že malej bude mít co potřebuje.
Věřím že u tchána by byl v dobrých rukou a my by jsme jim pomáhali, ale zkusím to s ním ještě projednat, přítel říkal že si ho klidně necháme my, že by to pro prcka bylo lepší...
I útulek nám bude ochotně pomáhat :-)

Je to bezpapíráček, ale velký hrdina...pálenáček z něj bude kráásnej a věřím že všechno překoná společně s námi všemi, jelikož když nebudu vědět, hádej kam se obrátím :)

zatím je to naše malé štístko :-) jen, kolik by jsi řekla že mu je? tak 3měsíce? tato fotka je stará cca 2dny, už se začíná prorezavávět, dřív byl černá koule :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2013 20:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Nejprve důkladně s tchánem prokonzultuj, co vše obnáší si vzít štěňě s určitými handikepy a od týrané feny.
Je předpoklad, když matka nebyla správně živena a navíc vůbec štěňata
nekojila, pravděpodobnost, zvláště u NO, že může mít pejsek celoživotní problémy, je vysoká. Jestliže došlo v počáteční fázi vtiskávání k nějakému razantnímu zanedbání či fyzickému týraní ze strany člověka, hrozí do budoucna problémy s chováním.
Rovněž je nutno k výchově a následně výcviku psa, který hůře vidí, slyší apod., přistupovat individuelně a odlišně, než u zdravého jedince.
Také je nutno počítat případně s vyššími náklady na zdravotní péči (a v případě kožních problémů nemožnost ustájení psa venku), kdyby se celkově špatný základ zvrtnul do něčeho chronického.

Čímž neříkám, že i pes s luxusním rodokmenem (koukni na Egona) nemůže mít různé zdravotní neduhy.

Rozhodně každý, kdo se ujme týraného zvířete a postará se o něj po celý život, je zlatý člověk, kterému je nutno pouze potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 16:20 Žena DaD [745]
Nelituju, že mám pesana z útulku, ale ten můj je v podstatě zdravý, ale týraný byl zřejmě taky. Je to od vás úžasné, moc šancí na adopci by asi neměl. Občas koukám na stránky NO v nouzi, ale na dalšího už nemám dostatek financí ani čas. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2013 14:08 Dracula
Fotka k příspěvku Ahoj, ahoj.. přemýšlím, že si vezmu z útulku, tedy já... že vezmu tchánovi štěnátko z útulku. Vlčáček, krásnej, malej,-loni jim zemřel pejsek, ale je hluchý a slepí na jedno očičko, jeho máma byla týraná i se štěnátky, v hrozném stavu, tak bych mu ráda dala krásný domov, lásku a zázemí, což myslím že by mu tchýně s láskou dala a co teprve můj přítel :-D , s velkou trpělivostí, léky a cvičením se může zase vrátit do normálu, ale prý už to nebude jako dříve, ale muže to být lepší, tak přemýšlím, co myslíte? asi ano že?

Každý pejsek si zaslouží domov a né každý má to štěstí, tenhle pejsek se narodil před cca 2 měsíci, nalezený s mrtvou maminkou a šesti štěnátky, 2 mrtvé a 4 ve velmi kritickém stavu. Tři štěnátka jsou zdravá a bez úhony už v nových domovech, jen tenhle maličký tu zůstal, je moc přítulný, jak jsem psala je hluchý na obě ouška, ale né úplně hluchý. Na jedno očičko nevidí vůbec, ale zlepšuje se mu, má to kvůli tomu že nebyl vyvinutý jak by měl, štěnátka nebyla kojena od maminky. Je to ale silný chlapík... nemohu ani uvěřit jak mouhou být lidi zlí a krutí sad asi jsem vážně odhodlaná mu dát co mu právem náleží..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2013 23:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: anargo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2013 20:27 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 00:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
mě se nejvíc líbili nažehlovací samolepy na trika a mikiny, super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 07:45 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Koukala jsem a teda tam se dá udělat věcí a ceny jsou taky i v pohodě.Už vidím ty krásný magnetky na ledničce smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
domluv se s ní mailem a pošli jí fotek vícero a nech to na ní, taky jsem to tak udělala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:31 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo tak tohle je super,takhle nějak by se mi to líbilo,jen u mě bude zase problém z těch kvanta fotek vybrat tu pravou smich .Ale aspon už nemusím přemýšlet jak a co udělat,dle fotek to vypadá,že je paní opravdu šikovná.díííky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 22:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
tak to zkus tady, můžeš to mít z vlastní fotky, nechala jsem si tam udělat už iksero věcí, můžeš se s pani určitě i dohodnout, že jí pošleš postroj a ona na to něco přimontuje nebo si to tam necháš pak přišít sama arbeus.info/…

je děsně šikovná a ochotná <arbeus@centrum.cz> pí Kolaříková

www.hafbezobav.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 21:27 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Se jménem by to taky nebylo špatný a koukala jsem,že tam mají i různý nášivky,ale zase jsou ti ovčáci nic moc.Ještě mě napadlo se kouknout na stránky Gappay,ale ty mají zase v rekonstrukci.
Mě by se možná líbil,nějakej pěknej černej a na hrudi hlava n.o.,ale to je zase moje bujná fantazie smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
a co takhle se jménem? www.4dox.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 09:34 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: anargo
Tedy nevím, ale neměla to ta známá ušitý na zakázku? Já třeba nechávala postroj šít tady www.neztratimse.cz/ a myslím, že tam jde si navolit i nějakou nášivku - obrázek, ne jenom text. Jenom je potřeba psiska dobře změřit a řídit se přitom spíš vlastní hlavou než striktně návodem. Já se řídila návodem a jak je malej nízkej tak pes kabátek je mu postroj (resp. poprsní popruh) krásně, ale když je nahatej tak je volnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 09:15 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Viděla jsem u jedné známé na cvičáku,že má její pes krásný postroj na obrany na kterém je přímu hlava plemene.Neví někdo jestli se dělají postroje na stopu nebo obranu kde by byl německý ovčák???Na stopy jsme měli klasický černý,ale Argovi už je malý,tak sháním nový i na stopy i na obrany,ale líbil by se mi právě nějaký takový.Nevíte někdo jestli to nějaká firma dělá?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2012 18:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.10.2012 22:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
DaD napsala: Opravdu se pak po obranách nemůže chtít zakusovat do rukávů na ulici? Rozliší to? Má to smysl, když nevím, co s ním kdo dělal? Mám strach, aby se mu to v hlavě prostě "nezkratovalo".

Moc nevím, jak to říct zcela laicky a krátce. Dobré by bylo si něco o obranách přečíst. Vím jak to myslíš - "budu štvát psa při obranách proti člověku a on mi pak někoho venku sežere".
Nynější sportovní obrany jsou poněkud jiné než ty dříve. Nejde ani o výcvik policejních psů. Nyní jde o lov kořisti, o to, že naučíš psa, aby šel u Tebe, aby na Tvůj povel zmapoval určitý prostor, aby na Tvůj povel někoho vyhledal, na Tvůj povel zadržel, pustil, abys ho měla pod kontrolou.
Většina psů šílí po rukávu, jen ho vidí položený na zemi, nezajímá je figurant, ale látka (teda pardon, psi - kořišt) kterou si nakonec vítězoslavně ulovenou odnesou.
Proti člověku nesmí být pes nijak agresivní. Naopak se učí ovládat svoje emoce a vybíjet svůj temperament. Bojácným psům obrany pomáhají stejně jako agresivním. A figurant je kámoš, rukáv je potvora k lovení.
Je to ovšem na dlouhý vysvětlování (a Ty nemáš čas na 7mi litrový kafe) takže literatůůůůru a ten cvičák a na něm - DOBRÝ FIGURANT - to je pak lahůdka a pohádka.

Dracula napsala:
Já si myslím že jestli jde o to, aby poslouchal není tak důležitý cvičák, pokud ti to nevyhovuje, ale tvá víra a hlavně trpělivost, už to není štěně, takže výchova bude trochu těžší..... a zkusíš to, ale musíš se do toho fakt vložit a nepolevit..!


ne, cvičák není důležitý, aby pes poslouchal, na cvičák se chodí hlavně kvůli tréninku v uzavřeném prostoru, aby pes na volno neutekl, kvůli tréninku psa v řadě - v blízkosti ostatních zvířat, z důvodu příprav na zkoušek v určitém prostoru apod. A se psem se hlavně cvičí samo! Pes se taky na cvičišti nenaučí poslouchat - tam se učí poslouchat člověk, aby mohl mimo cvičiště učit psa, ale pro člověka, který nemá zkušenosti s výcvikem, pořídil si staršího pejska z útulku se strachovými projevy, navíc velkého, nezná jeho minulost a navíc je obklopen desítkami pánů Nováků, kteří sypou zaručený kynologický rady z rukávu na ulici nebo na internetu, je důležitý na cvičiště docházet, protože učenej z nebe nespad. Musí to být dobrý cvičák, protože i zde je možno někde dostat rady k ničemu. Takže je výhra, když je dobrý klub blízko bydliště. A to tak často nebývá. Takže když Mohamed nemůže k hoře, holt musí .... a mnozí jezdí hodně, hodně daleko.
A DaD píše zcela jasně:
DaD napsala: U nás je cvičák asi kilometr, ale...bez náhubku a "masokombinát" ve smyslu počtu psů .............ale já bohužel opravdu nemám čas jezdit kilometry daleko.

Dracula napsala:
Nejlíp uděláš, když se poradíš s výcvikářem, za radu se tam snad neplatí né??


Co se týče placení, dneska se většinou platí za všechno a taková kynolog. poradna je hodně žádaná a taky často hodně dobře placená, takže pochybuji, že budou výcvikáři dávat radu zdarm někomu, kdo k nim jinak na hodiny nechodí. To leda mít výcvikáře mezi svými dobrými kámoši.


;-) ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 12:42 Žena DaD [745]
Děkuju všem za názory, přemýšlím nad těmi obranami, měla bych oslovit cvičitelku, která nás už zná. Jenže Ben není čistokrevný a tak ho v podstatě bere jako jen na ovladatelnost, zkoušky dělat (navíc v jeho věku) asi opravdu nebudu. Na stopy začíná být prý zima. Mezi psy ho opravdu pustit nemůžu, už se nechá odvolat, ale jinak by je hned téčkoval, trouba. Proto jsme měli ty soukromé hodiny, on ze začátku na poli lovil, v ulici vyrážel na psy, koně, no dělal si co chtěl. Teď chodíme v pohodě bez vodítka, ale samozřejmě je co zlepšovat. Opravdu se pak po obranách nemůže chtít zakusovat do rukávů na ulici? Rozliší to? Má to smysl, když nevím, co s ním kdo dělal? Mám strach, aby se mu to v hlavě prostě "nezkratovalo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.10.2012 23:59 Dracula Re: DaD
Něco jsem propásla, baví se tu o výcviku Bena ? Jestli jsem mimo tak mě řekněte, ale něco chci říct teda napsat ;-)

Já si myslím že jestli jde o to, aby poslouchal není tak důležitý cvičák, pokud ti to nevyhovuje, ale tvá víra a hlavně trpělivost, už to není štěně, takže výchova bude trochu těžší. Nejlíp uděláš, kdž se poradíš s výcvikářem, za radu se tam snad neplatí né?? :) a zkusíš to, ale musíš se do toho fakt vložit a nepolevit..!
Myslím, že ikdyž jsi nováček v kynologii či pejskařovi, tak vlčák není pes, který by nebyl ovladatelný pokud pán chce. Je to jen na tobě-tudíž na pánovi.
Je důležité cvičit všude, doma, venku, mezi psy-lidmi, v cestovním ruchu a uvidíš jak to půjde ;-)
Ale oni agility nejsou špatná věc, jednak skoky a jednak soulad psa a psovoda což je velmi důležité :-)
A obrany, ty jsou podle mě nejduležitějším základem psa, každý by si to měl zkusit a nacvičit, dívej na mého psa, žádný velký pes a obrany ji dali něco do života, není to je "kousnout a nepusti" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2012 21:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Hele, jak chceš, taky s ním nemusíš chodit nikam, víc ho hlídat, dávat bacha, když kolem pojede cyklista, bude lítat dítě, nebudeš ho pouštět mezi psy apod. Mít psa skvěle vycvičenýho a vychovanýho, aby nedocházelo k žádnýmu problému chce teorii, praxi a denní práci. Často na to není čas, to , kolik jsem za desítky let věnovala psům já, je až příšerný a bylo mi to vyčítaný furt. A je. Ty jsi zodpovědná, pes v podstatě v pohodě, takže to případně přežiješ i bez cvičáku.
Ale přesto to můžeš třebas na čas zkusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:03 Žena DaD [745]
Soukromé hodiny stály určitě víc než cvičák. Bohužel rodina by mi téměř celodenní mizení o víkendu těžko nesla - tak mi vychází "vzdálený" cvičák, ten blízký mi nesedl - bydlím v "díře". ;-) Přemýšlím znovu o těch soukromých hoďkách...(minule se paní rozloučila, že už není potřeba víc cvičit-leda ty stopy) Kolik nevychovaných psů tady chodí... proti nim je ten můj útulkáček zlatuška. Ale "stopro" to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2012 14:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD - HA - DISKUZE!
DaD napsala:
- .... leze do peněz.........
- nemám čas jezdit kilometry daleko. .......
- Nikdy se mu se mnou nestalo.......
- Psa jsem předtím neměla.....
- na stopy a obrany by talent měl, ale já se pořád trochu bojím.........
- jestli by mě na obrany pustili.....
- .......překážky na cvičáku nee. .


- jj ;-) pes leze do peněz ...
- nemáš-li čas, holt nebudeš jezdit (chodívala jsem na cvičák i 5 km péšo - aspoň byl hafan vyvenčenej, se starším už jen autem)...
- kdo ví, co se mu stalo, než jsi ho poznala...
- začátečníkovi nestačí jen pohodář, ale musí také nabýt nějakou praxi, i když máš psa od pidi štěněte a skočíš do kynologie s verbou, dycky nasekáš iks chyb a teprve u těch dalších se to zlepšuje...
- je správný, že se bojíš obran i stop, protože co lidi mektaj na diskuzních forech vůbec nemusí být pravda, takže zkus knihovnu nebo seminář kynologickýho klubu... nejdřív se člověk musí naučit jak psa cvičit, pak teprve může začít s výcvikem (čímž netvrdím, že to leckdo dělá opačně)
- šupneš-li do prasátka, na obrany tě pustí ....
- překážky nejsou jen o skákání ;-)


love ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 09:18 Žena DaD [745]
U nás je cvičák asi kilometr, ale...bez náhubku a "masokombinát" ve smyslu počtu psů, byla jsem se tam podívat dvakrát. Nakonec jsme měli asi čtvrt roku soukromé hodiny. Což leze do peněz, ale já bohužel opravdu nemám čas jezdit kilometry daleko. Strachové to asi bude, dřív se za mě schovával, teď je za hrdinu. Nikdy se mu se mnou nestalo, že by mu někdo něco udělal. Ale ve tmě prostě zpozorní, vypne se do takové té pózy a ztuhne. Tak si ho zavolám a jde v poho u nohy. Psa jsem předtím neměla, ale tenhle je opravdu pohodář, ač útulkáč, bohužel asi už 5-6 let, možná víc. Jo a na MŮj rukáv se Beňour chytá při hraní báječně, cvičitelka říkala, že na stopy a obrany by talent měl, ale já se pořád trochu bojím. Navíc ani netuším, jestli by mě na obrany pustili. Jo a překážky na cvičáku nee. Deset centimetrů prkénko ano, to vyšší obešel šikovně pokaždé :-D , prostě mazaný haskovčoun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 23:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re:Dad
www.youtube.com/… er_embedde .... pozorně sleduj,fakt to není o rozvíjení agresivity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2012 20:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD - můj názor
Co popisuješ, je částečně strachové a částečně důkaz, že v Tobě pes necítí oporu a nezbyde mu, než se snažit řešit situaci za Tebe. Ať jde o křížence či chudinku ňufinku, hlavní příčina bývá v necvičenosti psa, v malé aktivitě psovoda, v přílišné benevolenci. Protože hafuša potřebuje řád. Nemyslím tím, že bys mu dovolila dělat si, co chce, věnuješ se mu, ale v určitých směrech méně znamená více a v druhých zase naopak!!!
Na místní cvičák, být Tebou, bych rozhodně zašla. Obrana je velká pomůcka právě u psů jakkoliv se projevujících bojácně i dominantně. Je nutno vše výcvikářům vysvětlit a domluvit se s kvalitním figurantem. To je pak jak pohlazení na duši!! Při sportovních obranách nejde o agresivitu, nýbrž o kořist. Pes nejde "po člověku", nýbrž "loví rukáv". Pes se naučí koncentraci, unaví se fyzicky i psychicky, navíc jde o zábavu, na kterou se těší.Pes si hraje s rukávem a neútočí na člověka, figurant psa při zákusu hladí, zklidňuje, odnaučuje ho obav (při zkouškách se netoleruje žádný agresivní projev psa) a je to dobrá metoda jak zvýšit sebevědomí zvířete, což je u Beruchy, pokud vím, bod a.
Na cvičišti bych se, být Tebou, věnovala i klasickému výcviku. A uvidíš, budeš se divit, jak tě to začne bavit, pakliže narazíš na dobrého cvičitele a uvidíš, jak to baví psa. Vytvoříš si s ním lepší, pevnější vztah, nabyde důvěra, budete více sehraní. Pes bude nadšený, že pro Tebe může něco vykonat a navíc za odměnu. Je všemu bude trénovat mezi ostatními psy a časem zjistí, že mu z jejich strany nic nehrozí a že může být u nich velmi blízko, protože Ty - jeho modla - zajistíš, že se nic nestane....

Jinak co se týče krizových situací, poradí ti tam i jak je eliminovat, resp. odstraňovat problém jejich vyhledáváním, rádi ti navodí uměle situace, které se tě konkrétně týkají, názorně ti předvedou, jak odvrátit pozornost psa na Tebe, preventivně psa zaujmout hrou, kdy přesně ho chválit, jak předcházet popisovaným konfliktům, co udělat, aby k nim nedošlo a jak se vyvarovat případnýmu přeskokovýmu jednání apod.

Jakmile se psem začneš jakkoliv cvičit, čemuž však musí předcházet i teorie, budeš valit brka, jak se pes mění. Rychle nebo pomaleji, věk nerozhoduje.
Pakliže najdeš cvičiště, což je dnes již běžné, kde mají překážky na agility, uvidíš, co se se psem dá dělat za vylomeniny a jak se u toho vyblbne, kolik novýho se naučí. Nezapomeň - pes, ať je jakejkoliv - chce pro Tebe makat a čím více mu v tomhle poskytneš, tím spíš se na něj můžeš spolehnout.
love love love


Jen nevim, jestli jsem to napsala tak, abys správně pochopila, jak to myslím, protože jsi pejskařinka začínající..... nechť mě kdyžtak opraví ostatní!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 19:48 Žena DaD [745]
Poslední dobou přemýšlím, jak zaměstnat pesana, který neaportuje, stopování jsme zkoušeli, talent by byl, ale je mokro, bahno a brzy bude moc zima. Obrany jsme nezkoušeli nikdy, chci spíš "mazlíka". Hodný, děti miluje, přesto mi v neděli proštěkal holčičku, která si se mnou chtěla popovídat a udělala kolem nás smyčku na kole. Lekla jsem se víc než pes, naštěstí se nechal hned odvolat. Taky si mě začíná si mě bránit na nočních vycházkách, staví se do výhrůžného postoje, když kolem někdo jde. Od léta je ale i mazlivější doma, poslušnější (druhý rok po vzetí z útulku). Proto asi ne ty obrany, nevím, co s ním kdy kdo mohl zkoušet, brali jsme ho jako asi 3-4letého. Onehdy jiná, asi osmiletá, holčička (bez zeptání) se k němu vrhla zezadu a chytla ho kolem krku - Ben naštěstí stál jako beránek, ani se nelekl. Ale děti jsou někdy nevypočitatelnější než pes. Děti na návštěvě smí všechno: hračky, mazlení (pod dohledem, samozřejmě) a miminko na návštěvě hlídal přímo s dojemnou starostlivostí. Prosím ovčomilce o názory.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – K9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2012 10:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
www.google.cz/…

Tentokrát se to Amíkům povedlo, žádný přeúhlení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 00:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 23:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Dala´s, resp. chovatelka, inzerát i do časopisů o psech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2012 15:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
chm... ráda bych klikla na to, že "se mi to líbí", ale bohužel - nelíbí se mi to ani trochu :-| . Jenže musím souhlasit.
Navíc mě štve druhá věc - chovatelka je prodává strašně levně, aby je udala..bohužel ani to nefunguje, takže fakt nevím, co by ti lidi chtěli hmm Kde seženou kvalitní štěně s PP za 6000??? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2012 09:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Držím palce, ať se štěňátka udají do dobrých rukou.
Psů stále přibývá a s nimi množitelů, takže bude stále horší štěňata udávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:28 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – miminka ještě jednou
Fotka k příspěvku Tak štěňátkům je nějakých 6 týdnů a některá stále čekají na své páníčky! Je to bída, zájemců je málo - drtivá většina odřekla nebo si našla důvody "proč ne" :-( a já mám strach, že u chovatelky zůstane pěkně velká smečka :-(
Takže prosím, kdybyste o někom (vážně) věděli, dejte vědět!
Více info o štěňátkách (i o rodičích) najdete na saphir-zealous.wbs.cz .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:44 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Katy
Jejda, to je ale slaďoučký ňufátko love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 13:25 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku tak tady je fotečka jednoho krtka :)
Inzerát na miminka je tady v inzerátech, kdyby nááhodou někdo stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:48 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
děkujeme!! Hlavně, aby byli všichni zdraví a měli super povahu, ať nezpůsobují budoucím páníčkům žádné problémy.. Protože - co si budeme vykládat - zdraví a povaha je nejpřednější, žeáno. Co by měli lidičky z toho, kdyby nemohli jít se psem ani na výlet, do města, na návštěvu apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:12 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Katy
Posílám veeeelkou gratulaci potlesk potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: 9 štěňátek!!! přeju jim zdravíčko!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 15:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – miminkaaa
Tak obnovím diskuzi o ovčácích krásnou novinkou - Safírkovi a Dixince se předvčerem narodilo 9 štěňátek!!! hop 6 kluků a 3 holky! potlesk
Kdybyste někdo měl zájem o úžasného tervíčka, neváhejte mě kontaktovat!
Štěňátka mají potenciál být vhodnými na nejrůznější psí sporty, předpokládám i pěkný exteriér, zdraví a hlavně povahu! Safírkovi dosavadní potomci jsou všichni úžasní, takže s klidným svědomím doporučuji palec
Jinak více info na saphir-zealous.wbs.cz (za chvíli udělám štěňátkům vlastní stránku) a jmc.sweb.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   11.06.2011 18:44 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku aj vo vlčom maku nám to sekne potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 18:24 knapek
ahoj tak už mate tip kdo vyhraje IPO FMBB 2011 ;-) ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   16.05.2011 19:03 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku moja neterka Nikolka,Gera ju zbožňuje love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.05.2011 23:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2011 09:34 Žena HOUP [1532]
TAK ja taky upletla věneček stydim ale holt nebyl po ruce foťak -jinač už by tu zas byl labrador mezi ovčakama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.05.2011 08:16 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku moja princezná smich smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2011 09:58 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
No jasně, počítám s tím :-) Já je ještě spolu nenechávám ani lézt, oba jsou zatím v "klidové" fázi, kdy oba (nebo minimálně Safí) musí sedět nebo ležet - jsem radši, když Safí leží, nemůže jí tak dát packu. Až začne chodit, bude to podobné.. Ale oči z nich nespustím ani na vteřinu už teď.
Máš pravdu, je super, když děti vyrůstají se psy - já tu možnost neměla :-( Dostala jsem psa až po několikaletém pruzení (to mi bylo 9). Naši pejskaři nebyli, babička s dědou taky psa neměli, takže smolík. Trénink do budoucna je to ale fakt dobrý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2011 00:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Až bude běhat, bude to jen trochu rychlejší než když leze třeba, každopádně furt jen hlídat a hlídat. Robátko lidský vymyslí kolikrát neuvěřitelný věci. Moji psi byli, co se týkalo dětí, naprostí masochisti a vůbec jsem nechápala, co si nechají od dítěte líbit, v podstatě jsem, když už bylo jasno, korigovala dětičky, které se naučily, jak se chovat, ale přesto - věř dětičkám a ochraňovala hafany, kteří je milovali, ale přesto šlo o zviřátka a i když bych strčila všechny končetiny do ohně za svý psy, oči nutno mít furt na šťopkách. Pakliže je majitel normální a zodpovědnej jedinec, není nic dokonalejšího, výchovnějšího a skvělejšího, než vyrůstání dítěte se psem (čím větším, tím lepšejší),zvlášť co se týče jedináčků. Trošku náročný ovšem pro paničku v určitým období a fázích dětství. Tak pěknej trénink přeju do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 23:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ajo taaak, já už si říkala smich
Nene, já mám ještě čas, to je bráchova dcera love
Ale je fakt paráda je pozorovat, jen nechci ani myslet na to, co bude, až bude Meli běhat smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 23:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
To měla být ironie..... To dítko je Tvoje? Pro mě byly nejdojemnější chvíle pozorovat mimino, batole a menší dítě při kontaktu s našim čtyřnožcem. Tak hodně trpělivosti a ať pejsek žije mooooc dlouho a dítko si ho pamatuje coooo nejdýl.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=51