Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2010 08:22 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
NIKO - tak reklamu chs Lonadard tady provozuješ úspěšně. Mne by zajímaly spíš tvoje úspěchy - tohle chlubení se cizím peřím mě fakt nebere. Nebyl by aspoň celý scan té zkoušky Lassie? Když tu tak usilovně vkládáš dokumenty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 23:10 NIKO
Omluvte překlep,má být-ÚSPĚCHY- stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 21:55 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
což o to, já spokojená jsem, ale někdo s tím má stále problém smich z jednoho videa se soudit nedá, že..i když třeba ten zákus po vyštěkání je moc pěkný, jen tam je střih a není moc vidět..no ale pořád je co zlepšovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 20:06 NIKO – Re: Katy
Gratuluji palec ano Do roka a do dne,bude kousat určitě lépe,UVIDÍŠ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ona právě ani větší práce není - je snadno motivovatelný, obrany se de facto ani učit nemusel, tak nějak hned chápal, co se po něm chce. na mých videích na youtube je video z tábora, kde jsou zachyceny první pokusy (14měs), kde se ničeho nebál, hned si chtěl hadr/řídítka ulovit.. na dalším tréninku (o 2 měsíce později) už měl rukáv a parádička. Je hodně kontaktní, s cizími nemá problém a rád si hraje... no na výstavách jsme už snad ukázali, teď jen čekáme na přiznání Ch.-CZ, na slovenského chybí CAC z MV, jinak teď o víkendu dodělal klubového šampiona a má selekci krásy..paráda, nestěžuju si. jsou mu dva roky, času dost :-) No a teď pracujeme na zkouškách hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:00 NIKO
Fotka k příspěvku Musím přidat ještě jedno fofo.Takové hodnocení jsem u "průměrné" ch.st.LONADARD nenašel,proto jsem si vybral ji,i když se někteří diví.Člověk musí sledovat vše ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 18:25 NIKO – Re: Katy
Než umře,uplyne ještě hodně vody a pak teprve uvidíš.Můj názor je ten-ukázat,že exteriér UMÍ.Je to možná větší práce,ale také větší radost ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 18:16 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
tojo..ale nezastírám, že je Safí výjimka... je to hlavně o povaze a o ochotě psovoda cvičit. Někteří psi opravdu moc šancí nemají..ale někteří naopak ano a těch je pak škoda. Je to tak všude...příštího psa bych ale chtěla skoročistého pracáka (import).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 18:09 NIKO – Re: Katy
A o tom to vše je ano Jak by mohl exteriérový pes pracovat.Snad po přečtení lidé pochopili,co také "UMÍ" pracáci :) Tahle stará pověra,že exteriéroví psi pracovat atd.neumí,snad v očích lidí trošku padne.OFOCENÉ VĚCI JSOU Z KLUBOVÉHO ČASOPISU NO,tak si to může každý ověřit ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 17:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
On razanci má, ale bohužel ne vždy.. například před 14 dny na tréninku jsem sama valila oči, jak do toho pálí..Ale je mladý a pořád se učíme, málo trénujem a nebyl k tomu vedený odmala, takže i tenhle výkon je podle mě docela slušný. Já hlavně nemám čas do Ovy jezdit, ještě když jsem přes týden ve škole v Olomouci (bez psa).. je to blbé no.
Nevím, jestli někdo závidí, spíš mi ale lidi nevěří, že dokáže vyhrát na výstavě a i se umístit na závodech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 17:34 NIKO – Re: Katy
V tomhle máš pravdu,takových případů jsem viděl dost.Je škoda,když pes razanci nemá,vypadá to krásně ano Když má ale plný zákus,nepustí,tak je na co koukat.Jelikož asi TVŮJ PLÁN NEJSOU MISTRÁKY,máš solidní zábavu a nemusíš se ničeho bát.NAVÍC-je krásný i tohle vše dohromady se ZÁVIDÍ,ale to jsi už určitě poznala,viď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.06.2010 17:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Jo, mně to povídej.. u nás není nic, proto jezdím do Ostravy, což mám nějakých 70km daleko. Ale co bych pro bobínka neudělala, že :-D
NIKO: díky, ono už to teď vypadá o něco líp, ale těžko budu někomu vysvětlovat, jak se věci mají, když to ani pochopit nechce. Teď na závodech jsem přišla na zajímavou myšlenku (po tom, co mi onen člověk řekl, že můj pes je sračka): k čemu je mi razance jako kráva, když pes o obranu nemá zájem?? Viděla jsem psy(někteří i v IPO3 kat.), z nich téměř každý měl nějaký problém: 1)neštěkání u revíru 2)nezájem o figu (pes měl dokonalé revíry, ale při šesté maketě si to namířil zpátky k páníčkovi smich a to zopakoval ještě 2x), 3)reakce na nápřah, 4)vyhnání.... na kontoláku u IPO3 jsem myslela, že ten pes k figu ani nedoběhne... tak si říkám - klidně ať má můj pes menší razanci, hlavně, že nemá problém s ničím jiným (ťuky ťuk) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:49 NIKO
Fotka k příspěvku Ještě jedna a poslední.Pokud si někdo bude přát,pošlu klidně další ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:44 NIKO – Re: Katy
To nemusíš,stačí se podívat a přečíst.Určitě víš,co je kontrolovaná povaha a strach ze střelby také :-) KOUKNUL JSEM,DOBRÝ ano Všichni "pracáci" tak nekoušou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:39 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
no ono se to nezdá ale najít slušnej cvičák je fuška :-( já už se vždycky rozhodnu že budu chodit na nějakej cvičáka někdo mě vždy odradí že to tam není dobrý tak nevím tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Agility, výstavy a snad i jiný výcvik.. to podle toho, jestli najde nějaký schopný cvičák ano Doufám, že se jim bude dařit!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:34 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
joo Yassi už jsem viděla na FB a vypadá moc hezky pěkně. A co s ní má Alieen v plánu? tak šikovná bude určitě se potatí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:30 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
jo.. šlo o tohle video: www.youtube.com/…

NIKO, já těm dokumentům stejně nerozumím, tak nevím, co na to napsat...



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:26 NIKO
Fotka k příspěvku Stačí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2010 16:25 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Proč máš pořád potřebu někoho přesvědčovat? podle ofocenýho papíru ti lidi názor nezmění ;-) jak říká Katy nemá cenu se rozčilovat někdy je lepší nad určitýma věcima mávnout rukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Jo, klidně, pokud si na mě vzpomeneš smich ... jinak je tady prezentace štěňátka BOT - to je Safírkova dcera Yassi stydim jsem zvědavá, co z ní vyroste, zatím se jeví nadějně!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2010 16:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Víš, ale tyhle debaty jsou stále jen a jen dokola, takže je zbytečné se kvůli tomu hádat a rozčilovat se.. pěkně v klidu je to nejlepší, o nic přece nejde X-) . Víš, kolikrát já jsem se rozčilovala nad tím, když mi někdo řekl, že je tervueren sračka?? Už mě to nechává chladnou, já znám kvality mého psa ano Když jsem někde dala video na ukázku, že i BOT je schopen kousat, bylo mi odpovězeno, že takhle kouše i sousedovic york smich . Uznám, že na videu nemá razanci stáda bejků, ale když vezmu v úvahu, kdy jsme začali kousat a jak často cvičíme, leckdo by mohl závidět (ať furt jenom nepomlouvám, musím se i pochválitsmich)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:19 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
no tak já si potom přijdu pro radu za tebou ty se v tom orientuješ tak mi dáš pár rad co jo a co ne ...to není nikdy na škodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 16:15 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
je to sice dost přředběžný ale díky palec nejdřív chci počkat až ten můj malej střelenc vyroste :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2010 16:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Ono je hlavně důležité dívat se po rodičích a zajímat se. Nejlepší je, když zná člověk rodiče osobně, protože lidi toho na webech můžou nakecat tři zadky, žeáno.. ve finále se ukáže, že pejsánek je pěkná ****... :) Viděla jsem spoooooooustu malinoisů, kteří jsou opravdu sračky, co neprojdou ani stupidním povaháčem... potom mě kecy typu "kup si BOM, s tervem se nedá dělat, ten je jen na parádu" většinou dost dost rozesmějí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2010 16:08 NIKO – Re: Dobrman192168
Moc Ti držím pěsti pro štěstí ano palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 15:57 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
tak já jsem pro takový ,,blázny´´ jako seš ty :-D taky chci výstavy pokud nám to půjde i výcvik...a přemýšlím právě i o BO tak mě zajímal ten rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2010 15:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
jo to já nevím, já se o NO až tak nezajímám X-) čerpám pouze z toho, co zažiju, vidím, přečtu a slyším palec . Klidně ať si lidi exteriéráky na práci pořizujou, proč ne.. taky lobuju za větší účast chlupatých BO v kousacích sportech palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 15:43 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
když pochybujete, že si někdo koupí exteriéráka na práci, tak proč Deus Lonadard byl vybrán a slouží pouze za účelem práce? Za to ten pes nemůže, že je i pěkný a má k tomu i dobré výstavní výsledky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2010 15:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Obecně by rozdíl být neměl.. "problém" je v tom, že v ČR se chovají především pracovní BOM, těch "normálních" a exteriérových tady moc není, takže všichni mají tendence srovnávat BOM s "normálním" BOT... pokud se vezmou průměrní jedinci obou plemen, měli by být povahově stejní (záleží samozřejmě na genetice, majitelích atd...). Tervueren z pracovní linie je taky jiné kafe než normální tervueren..a taky se nedá srovnat s normální malinou. Prostě u obou (nebo 3 variet, pokud počítám i BOG) jsou pracovní a exteriérové (či "mazlící") linie, které se mezi sebou ve většině případů srovnávat nedají. Jsou výjimky, kdy jsou psi šampioni a mají nejvyšší zkoušky, ale tady spíš záleží na majitelích. Většinou se člověk jezdící po výstavách až tak do výcviku neangažuje, potom přijde povaha "na zmar"..to jen já a pár nadšenců jsme takoví blázni, kteří dělají všechno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 15:39 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Některé názory zde mě stále nepřestávají udivovat...hlavně tedy exteriérXpracák...přečtěte si aktualizaci na stránkách zde zmiňované CHS Lonadard....dozvíte se, jak ten exteriérák "nekouše"....cvičitelnost a povaha není o barvě, pes pracuje s tím, co mu příroda dá do vínku a dobrý psovod jen doladí a využije dobrých vlastností psa!!!
www.lonadard.dogweb.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 15:26 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Když je řeč o BOT a BOM je u nich rozdíl v povaze? nebo je to jen o tom že mají rozdílnej vzhled?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 13:25 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
bohužel nedá, to bude takhle pořád dokola hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 13:06 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ty nedáš pokoj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak je to ale u všeho... to samé u BOTxBOM... taky jsem viděla super tervy a posrané maliny.. ale bohužel, cvičících malin je daleko víc, takže tam ten odpad není až tak vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:51 NIKO – Re: Katy
Já viděl dost "pracáků",kteří měli strach a NEKOUSLI.Viděl jsem i exterieráky,kteří na bonitaci vůbec nekousli.Myslím si,že vše je většinou chyba při nácviku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jen teda, jak se tady začlo opět bavit o ext./pracácích... já teda viděla malinko exteriéráků, co by byli fakt dobří na práci.. Většinou jsou pomalejší, bez většího drivu, kolikrát je ani ta obrana tak nebere. Fotila jsem exteriéračku hlavou od placu, kde se kousalo a ona teda stála jak přibitá. To už i můj tervík by to nenechal jen tak. Jo a kousala..jenže JAK?
Takže si myslím, že zrovna u NO je mezi těmi pracáky a ext. docela rozdíl. Výjimky jsou, to určitě..ale pochybuju, že si někdo na práci koupí ext. Nebo?

Tohle jsem napsala, kdyžtak.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:13 NIKO
Nechce se mi to hledat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2010 11:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
to neřekl nikdo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 04:02 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
já jsem nikdy neřekla že exterierák se to nenaučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 23:19 NIKO
Deus opět bodoval! 1.6.2010 vyčenichal 5 hledaných osob.
Deus Lonadard složil zkoušku ZPO - z 6 zúčastněných složili zkoušku pouze 2 psi a Deus byl jediným zástupcem exterierové linie , který ke zkoušce nastoupil a zazářil tak nad psy pracovní krve.
zkoušky: ZVV1 (90;90;90)
policejní zkouška H1
ZPO
Exteriérový pes-DEUS LONADARD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:56 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Ano,moc hezká kousačka. Kdyby jí figurant ještě kapku líp prohodil palec
Když si to pustíte tak pak se tam dá najít Navar Hronovský pramen(otec Fennciny), Mambo z PS (děda Fennciny)a Reno JIPO-ME(bratranec Furie) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:53 NIKO – Re: monique
Omlouvám se za překlep stydim NE 2002,ale 2007 stydim Skončila myslím V9 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2010 21:45 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Niko to ses teď asi trošku upsal...tohle je Mikky Lonadard z klubovky 2007 v Dolním Benešově...2002 ještě nebyla Mikky na světě...2002 byla klubovka v Novém Městě na Moravě a tam se předváděla Bessi Lonadard (matka Mikkyny)
Ale kousačka je to moc pěkná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:23 NIKO – Re: Dobrman192168
Tohle plemeno patří mezi ty "chytřejší" a nikdo nemůže říci,že exteriéráci se nenaučí kousat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 19:47 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
já teda nejsem odborník ale líbí se mi to...tohle je jeden z důvodů co mě v hloubi duše nutí přemýšlet nad tím že bych v budoucnu chtěla nějakýho ovčáka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 19:43 NIKO
www.youtube.com/…
Zde posílám ke zlédnutí kousačku z klubovky 2002.Je tam i fena z ch.st.LONADARD.PO ZHLÉDNUTÍ,ČLOVĚK POCHOPÍ,PROČ JSEM SI TUHLE CHOVKU VYBRAL :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.06.2010 11:34 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Starost o Trinitu v době nemoci mě těší a děkuji, já také přeji Furii zdraví a kopu zdravých štěňátek. Jinak děkuji za upozornění, že to bylo myšleno jinak...v tom kontextu to vyznělo tak, jak jsem to pochopila.
Komentáře o kvalitě zvířat a CHS už tady znovu zmiňovat nebudu, nechám to na Pepovi Paštěkovi, pokud bude mít zájem se k tomu nějak ozvat, protože on je chovatelem a majitelem. Já mám fenu sice z Henmonu, ale její otec je Lonadard a je to krásný pes, jinak bych po něm štěně asi neechtěla - já pěkného psa poznám....ohradit jsem se musela už jen kvůli tomu.
opouštím diskuzi nadobro, tak jako Niko a sarpilka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 18:12 NIKO – Re: Dobrman192168
Dobrá,končím,pokud nebudu napaden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2010 17:05 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak proč se na to Niko nevybodneš když to jsou kraviny? Já myslím že to už nikoho nezajímá vaše dohadování to je jak hádky dětí ve školce ;-) a pokud píše sarpilka takový nesmysly jak říkáš tak proč ji děláš radost tím že na to reaguješ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=1201