Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:11 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Proč ty otazníky? To by mě vážně zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:10 NIKO
Fotka k příspěvku Kterého vybrat????????????????????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:10 NIKO
Fotka k příspěvku ??????????????????????????????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 19:09 NIKO
Fotka k příspěvku ??????????????????????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:09 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
ti jsou tvoji?????????????????????????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 19:08 NIKO
Fotka k příspěvku ????????????????????????????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 19:08 NIKO
Fotka k příspěvku ???????????????????????????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 16:57 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Určitě to za přínos pokládám. Ani ne tak co se týče malých chovatelů, kteří si udělají jeden vrh za dva, tři roky, ale spíš u velkých, kteří uchovňovali za každou cenu a kryli jak na běžícím páse. I když já bych to ještě zostřila - zavedla bych ten test povinný ne při uchovňování, ale při prodeji štěňat - a to tak, že test by si na náklady chovatele odesílal nový majitel ihned po převzetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
ahaaa, tak to jsem myslela, že je dýl... no nevadí. Jinak myslíš, že je to přínos?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:46 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
V Čechách to dlouho povinné není - je to podmínkou pro psy uchovňované po 1.1.2009. Takže nějaký dlouhodobý dopad zatím vidět být nemůže. Ale myslím, že bezpapíráků nepřibývá, jen třeba nebudou zakládány CHS jen na jeden vrh.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Myslíš jako vzhledově? to je opravdu těžko posoudit z těch fotek:( možná barva+maska, částečně postava po malině.. jinak hlavu má spíš typu NO. Ale nevím, chtělo by to lepší fotky :-) . Nakonec - nedávno jsem viděla BOM (podotýkám, že papírového!!), který toho s BOM moc společného neměl smich ať mi nikdo neříká, že ho nenakřížili (v zahraničí poměrně běžná věc). I u nás byl vyřazen pes pro barvu - byl vlkošedý:) obvykle se to nedělá, ale tohle bylo evidentní.
Teď se bude v klubu hlasovat pro povinné DNA testy - tomu konkrétnímu psu bych nařídila testy paternity z fleku.

A když už jsem to nakousla - vím, že NO mají DNA profil dlouho povinný. Můžete mi říct výhody a nevýhody v následném chovu? Safí DNA profil vystavený má, ale byl to čistě zájem chovatelky v Německu, protože jím chce krýt a oni to mají povinné, my zatím ne. Nehrozí například větší počet bezpapíráků? Někomu by se to mohlo zdát jako přílišná zátěž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2011 22:04 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: xanti
ok :-D
už končím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:03 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Ascam
jj... máme ho o chlápka tady od nás....
v tomhle s tebou naprosto souhlasím - také jsem proti tomu...ale pes je přítele a ten má svou hlavu...prostě si koupil psa a šmitec... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Pohledově je to roztomilý pes ovčáckého typu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:01 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Ascam
ne, nedotkla =) jen jsem si připadala jak malé dítě, co se blbě ptá :-)
mě ani tak nešlo o všechny tyhle věci...jen tak pohledově... z čeho má víc
to je jasný, že ho nemohu porovnávat se standart. psy určitého plemene =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:59 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Ještě jsem chtěla dodat, že ho můžeš mít tak akorát od nějakého měšťáka - a to takového, který plodí křížence, což neschvaluji. Policie a armáda ČR má pro chov psů trošku jiné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:57 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Promiň, jestli jsem se tě nějak dotkla - to jsem nechtěla. Měla jsem také vořecha - pravděpodobně NO x greyhound - skvělý pes. Nicméně ten exteriér fakt nemá cenu řešit - rozebírat úhlení končetin, polohu a délku zádě, hřbet, výraz, nasazení uší a ocasu - to vážně nemá cenu u psa, který se standartem nemá nic společného. Ale pokud jo chceš, tak psíka nafoť tak, aby se zhodnotit dal - tedy ve stoje z boku i zepředu, případně shora pro představu o klenutí hrudníku a zezadu pro postoj zadních končetin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2011 21:44 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Ascam
jejda...vždyť to byl jen dotaz , aby řeč nestála...
tihle psi se kříží záměrně pro potřeby policajtů...máme ho od nich
jsou to štěněcí fota, je fakt, že zkreslujou a nejde z nich moc poznat
ale nechápu, proč by to nemělo mít cenu...jde přeci o diskuzi a mě to zajímá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:41 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
No - víš - z takových fotek se pozná celkem kulový. Jediné, co je zřejmé je, že psík je trošku zkrmený. A že je to voříšek. Nezkoumala bych ani co by mohl mít po nějakém z rodičů - to nemá cenu. Je roztomilý a máš ho ráda, to je hlavní. Nauč se s ním pracovat a psíka někam dotáhni - v povaze může být klidně vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:23 Žena xanti [442] - Teriéři
tak trošku z jiného soudku...nejsme sice s PP ani přímo NO...ale zajímá mě váš názor...co si myslíte, že Ozzy zdědil po rodičích? (NO a BOM)...
Za mě z BOM snad jen velikost a barvu...
z NO mohutnost a zbytek.....co myslíte? (foto v mé prezentaci) no a snad nejsem moc drzá, že se ptám v tomhle topicu :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 21:16 NIKO – Re: Katy
Já mám Gianinu,na tu se můžeš ptát,třeba odpovím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.01.2011 21:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Druzí žádného nového psa nemají X-) na fóru BO se taky momentálně ptám jen jednééé slečny, protože má novou fenečku.. to je snad normální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:11 NIKO – Re: Katy
Fotka k příspěvku Zdá.Je to samé vyzvídání,že se neptáš druhých?Až budu jednou chtít tak třeba budu nějakého psa prezentovat.Tohle je také NO,ale můžeš si být jistá,že takového mít nebudu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2011 20:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKOvi se zdá nevhodný můj příspěvek k tématu, ve kterém jsem se jej ptala na jeho nového psa X-) ... tak já nevím, asi má zkreslenou představu o tom, co je to "offtopic" stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:21 NIKO – Re: Ascam
Proti Tvým nic nemám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:18 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: Vzpamatuj se Ty.Tohle není diskuze o NO a fotky už vůbec ne. ano
Hele - a copak se ti nelíbí na fotkách mých psů?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2011 18:55 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
JJ. Já mám vždy radost,když vidím šťastná zvířata a i páníky. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.01.2011 18:25 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
moje řeč ano ale jak už bylo řečeno - pokud to nejsou fotky z výstavy či výcviku, jsou "out" (podle někoho). Já mám ráda fotky ze všech odvětví, proč se nepodívat na něco nového, žejo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2011 18:21 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Já myslím,že to je hodně dobrá diskuze. Je vidět,že naše zvířáta mají hezký a pestrý život i krtek tam patří :-) Však ovčák není jen o lítání v kruhu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.01.2011 18:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Kimmi
Abych uspokojila NIKA, zůstanu tedy u tématu a zeptám se, jak se daří Kimmimu a kdy uvidíme nějaké nové fotky X-) (pokud tedy nějaké stihne nafotit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Prosím tě, vzpamatuj se ne to je normální diskuze o tom, jak pes típnul krtka X-) A nerozváděj to dál, to bylo jen upozornění, ať stále nemažeš ty samé příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:46 NIKO – Re: Katy
Takže tema ovčáci se týká krtků,kříženců,koček atd?Tak na tyle temata založ nějakou podsekci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – OT
NIKO, přestaň s tím označováním offtopiců :-| Ani jeden Tebou označený příspěvek není důvodem ke smazání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 23:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku ..........................
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2011 23:30 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Koukám, že štěňátka jsou celkově oblíbená - podle bodů ;-) . Tak ještě něco :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2011 13:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Katy
Kočku mít nemůžem, páč tu by hafan opravdu ulovil. Co ta jedna potvora udělala se zahradou, je nepopsatelný. Zatímco krtka chytil předníma zoubkama za kožíšek jak blechu. I když chytne myš na poli, trvá, než je po ní, protože si jí furt přehazuje.
Je to takovej přežvýkavec a nikoliv masožravec.... ;-) No a já krtka nemohla vzít rejčem, protože je to prostě roztomilý zvířátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2011 13:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
On to přežil, jo? :) To naše zahrada byla krtkůprostá poté, co se k nám přistěhovala kočka (teď již bývalá) - ta vyvraždila, co mohla palec. Lepšího lovce jsem ještě neviděla.. zato nynější kocour je lemra na entou smich. Psi mi nikdy takhle nelovili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 12:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: Chudák krteček.
Naopak. Týden trvalo, než byl lapen hafanem ovčáčím a pak byl odsunut ze zahrady kilometr daleko. Živ, zdráv a vesel, plný blech.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2011 11:27 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Fotka k příspěvku A nějaké to štěňule
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2011 11:26 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Fotka k příspěvku A ještě jinak, ať se nenudíme
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:24 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Fotka k příspěvku Chudák krteček.
Já tedy zas jinak
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku a ještě nakonec dokonce jeden ovčáčí úlovek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku potřetí .......................
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku podruhé.....................
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 23:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku Tak já budu taky drzá a přidám z nevhodného soudku.
Ovčák a kříženec ovčáka s labroušem poprvé...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 15:16 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
No podle toho, co bereš jako dostatečnou hloubku. Když by hupnul přímo pod to, tak tam pes tak akorát stačí (při takovémhle stavu vody). Pokud by ale hupnul o nějaké dva metříky dál, tak tam už je hloubka celkem slušná, ač je to tedy "mělčina" - takové tři metry. No a kdyby hupnul trošku vpravo a tak ty dva, tři metříky, tak tam je tak 20m :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 11:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Aaaa... z toho podmletého břehu by se Safajzíčkovi skákalo jedna báseň potlesk (pokud je teda dostatečná hloubka :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.01.2011 21:40 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Hodím taky,jóóóó
Naše mrňátka stydim zrovna mají maliňácké maskování ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.01.2011 21:32 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Dobře :-D . Přidáme tedy nějakou tu méně tradiční ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.01.2011 21:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: sarpilka
To jo a je to taky dobře, ale bacha třeba na nějaký vkládání stolních hafanů, bezpapírákovejch vlčáků nebo těch ovčounů, který nejsou zrovna v záběru obran, stop či ve výstavním postoji. To sem nepatří. To se nedělá. To se nesmí. To je nevhodný. Protože ovčák je ovčák jen na cvičáku a na výstavě. Případně na poli se stopkou. Tak opatrně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=851