Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:30 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No tak nebuď škrt - prosím, co ti to udělá? Však s vyjímečnými schopnostmi se jeden rád pochlubí, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:28 NIKO – Re: Ascam
Najdi si to,nebudu to psát znovu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:27 NIKO – Re: Katy
Fotka k příspěvku Třeba tohohle..................... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2011 13:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ale jo, docela tomu věřím :-D teda podle toho popisu jenom, žejo :-) tak já většinu času trávím ve škole nebo se učím nebo jsem doma (jako teď).. s jorkem chodím se spolubydlou jen někdy, když je hezky nebo se mi chce. Asi se míjíme... Taky jsem nikdy nepřemýšlela, že bych tě mohla potkat, ale teď budu mít oči otevřené, aspoň tě konečně poznám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:21 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jo, člověče - na tom sídlišti. Jmenuje se Jižní město a žije v něm tolik lidí, co v celé Praze dohromady - tedy milion. Vlezli se tam jednoduše - je tam panelák na paneláku, většina 12 pater a 10 vchodů. Se někdy dojeď kouknout, jak vypadá velkoměsto ;-)
Jinak co že tvoji psi absolvují? Jsem tu krátce, tak jsem si nestačila všimnout něčeho vyjímečného :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:15 NIKO – Re: Ascam
"Pravda, není to centrum města, ale žije tam milion lidí"Na tom sídlišti?Jak se tam vlezli smich
Jo,mají o hodně méně práce ano Ale to jsem tu už psal,co absolvují moji psi :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 13:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Díky, právě jsem si našla popis tvého bydliště "6m od vchodu mám sinici,která je u školy,lidí milion a aut,dalších 40 m hlavní silnici-autobusy atd.100m od domu mám obchvat"... jsem na tom stejně, asi jsme sousedé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:09 NIKO – Re: Katy
Nedošlo Ti,že jich mám na výběr víc??? :) Asi jsi vše pořádně nečetla ano Flexina je modrá,šňůra černá i obojek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2011 13:06 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No já bydlela (taky už jsem to psala) na pražském sídlišti - konkrétně na tom největším v republice. Pravda, není to centrum města, ale žije tam milion lidí :) . Teď bydlím půl roku v lese - to ti je balzám na nervy teda - měl bys to vyzkoušet.
Koukám, že s těma zádíčkama tě to hodně zaujalo - to je dobře, jen to pleteš - s těma, co se nechaj otočit, je práce trošku méně ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2011 13:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ty bydlíš v centru města?? tak to se asi potkáváme, já tam bydlím taky smich takže budu mít oči na šťopkách, až si přivezeš štěně... NO na flexině nepřehlídnu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:00 NIKO – Re: Ascam
Tak ať se Ti daří!Hlavně na všechna štěňata "ber" stejný metr!Když s ním budu na poli nebo v lese,tak nikoho nepotřebuji(to snad nikdo),aby mi radil a ve městě také ne.Bydlíš-li někde na "vesnici" máš pohodu,já bydlím pomalu v centru města a poradím si i s těmi,co klidně leží na zádech smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2011 12:58 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jo, je to rozdílné - chvála Bohu smich ale rozdíl nevidím v tom, když vezmu 3 měsíční štěně na akci plnou lidí. Netáhla jsem ho na flexině, nýbrž na vodítku, aby se na něm naučil chodit. Jiný důvod to nemělo... na place byl volně a poslouchal jako každé štěně (tedy asi ne to tvoje). Moc mě nebaví ti něco vysvětlovat, když ty stejně chápat nechceš... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2011 12:54 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ach jo - on je rozdíl štěně sem tam připnout, nebo ho mít na flexe - na pochopení takové věci je třeba nějakého speciálního ostrovtipu, který postrádáš? Nebo tu poznámku prostě nechápu.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2011 12:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Se známími?? Niko, Niko... kam se poděla tvá čeština? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:50 NIKO – Re: Katy
No vidíš!Procházka v lese,nebo se známími,to je přece pohoda,né :) Je to o moc rozdílné proti tomu,kde bydlím já ano
"potřebovala jsem jej na vodítko zvykat"
Vidíš a tady Tě asi Ascam nepochválí,protože napsala: Když jsem s pejskařinou začínala, tak mi bylo zdůrazňováno, že štěně se na vodítku vodit nemá (malé štěně), aby se naučilo snadno perfektní přivolání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2011 12:34 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No já mám na to živnost, to mi stačí ;-) . A neříkám, že nikdo nic neumí a jen já - naopak, jsou lidé, jejichž kvalit pravděpodobně nikdy nedosáhnu. Ale tohle snad je schopný pochopit a naučit se během chvilky i úplný začátečník - aspoň tedy jsem si to do teď myslela :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2011 12:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Poprvé? smich tak to netuším... jen vím, že ten den u nás byla návštěva a byla jsem na procházce v lese.. asi po 3 dnech jsme byli na hasičské akci, kde bylo lidí asi 200, 50 aut, 2 vozy s koňmi, 10 psů, maminek s dětmi nepočítaně smich kecala bych, kdybych řekla, že jsem ho měla pořád volně, zas takový střelec nejsem a potřebovala jsem jej na vodítko zvykat.. ale ano, když jsme si se znýmámi sedli, běhal kolem nás, chodil se dívat, co jej zajímá a na zavolání vždy přišel ano
A nemusíš psát caps-lockem, já umím přečíst i malá písmenka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:23 NIKO – Re: Katy
MALÝ DOTAZ.KDYŽ JSI VYŠLA POPRVÉ VEN,KOLIK JSI ZA 10 MINUT POTKALA LIDÍ,AUT MAMINEK S KOČÁRKEM?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:20 NIKO – Re: Ascam
Napiš o tom knížku,nebo si zařiď poradnu na štěňěta stará 50-55 dnů :-) Zapoměl jsem,že nikdo nic neumí jen TY,ale nic...... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 12:08 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já teda dostala psa, který již slyšel na jméno.. doma jsem mu tak párkrát řekla, dala pamlsek a chápal. šli jsme ven, běhal si kam chtěl, zavolala jsem jej jménem a přibehl ano = zvídavé štěně. Musím říct, že i když mají lidi o tervících bůhví jaké mínění, můj Safí se nebojí nikoho a ničeho, ze všeho nejvíc se mu líbila záchranařina, kde si nemusel zvykat ani na prostředí ani na povrchy - všechno měl tak nějak v povaze.
Já v tom přivolávání štěněte nevidím takový problém - prostě jediný páníček zná "heslo" k pejskovi=jméno, což mu dodává jistotu a v tom velkém světě jde za tím, co zná. Ano, proběhne se k cizím lidem, dětem, ke kočárku se jde mrknout..ale jakmile uslyší své jméno, mete zase zpět. (nebudu se bavit o tom, co přijde v pubertě smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2011 12:04 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No to asi je škoda, že to nemůžeš vidět - třeba by ti to pomohlo a nemusel bys je vláčet na vodítku ;-)
Víc k tomu asi není co dodat, no :-D
A nebo jo - těch 50 podnětů je fajne, akorát že ty musíš být právě nejakčnější - a dravé štěně bude na akci reagovat. Ale to jsem myslela, že ví úplně každej, kdo kdy štěně viděl :-) Asi taky ne, no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:57 NIKO
Nevím,jak uvažujete!!!Mezi 50ti různými podněty(děti atd) a každé štěně je zvídavé,alespoň ti moji co klidně leží na zádech,jdou vše prozkoumat,nebojí se,tak jsem na vaše přivolání zvědav anoMoji jsou "ZVÍDAVÍ ŠMEJDILOVÉ"!!! Nemluvím o tom,když jsme spolu někde sami,nebo doma,či na zahradě.
"Co se týče štěňat - nejde o to, že by se moje štěňata nechtěla někam vydat, jde o to, že je umím odvolat"
Škoda,že to nemohu vidět v praxi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 11:47 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Souhlasím, vždyť prcek je během prvních pár dnů silně fixován na jistotu v podobě nového pána, tak co by vymýšlel, žejo... navíc páneček má vždycky něco mooooc dobrého potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2011 11:45 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Mimochodem - to myslíš fakt vážně, že máš doma štěně 5 dnů a nemá přivolání? To si osobně neumím představit zas já. Ještě bych chápala vodítko na první procházce, ale po půl hodině snad člověk umí štěně odhadnout a namotivovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2011 11:31 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Buď tak laskav, a nekopíruj jen některé věty - to se nedá pak číst.
Jinak se asi budeš divit, ale celkem dost lidí odešlo od policie a dalo se k městské policii, když začínala - prostě měli zkušenosti, tak byli žádaní a dostali kolikrát lepší podmínky než stáťáci.
I když jak koukám, tak ty neumíš číst a za dobu, kdy ještě městská policie nebyla, považuješ dny mimo službu smich . To by mě nenapadlo, že jsi schopný to takhle zmotat :-D
A ano - je rozdíl mezi normálním vodítkem a samonavíjecím vodítkem - v tom, že samonavíjecí vodítko udržuje stabilní, mírný tah, takže pes naprosto bezpečně ví, kdy na vodítku je a kdy ne.
Co se týče štěňat - nejde o to, že by se moje štěňata nechtěla někam vydat, jde o to, že je umím odvolat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:12 NIKO – Re: Ascam
Pleteš tu koše s baňama!
"měšťáci tam byli normální - jednak někteří sloužili pro okrsek jako normální policajti v době, kdy ještě městská nebyla" coze
Od kdy se tohle dělo???????Městský policajt NIKDY nebyl státní policajt a nemohl u státních v době volna sloužit a naopak!!!
"Když jsem s pejskařinou začínala, tak mi bylo zdůrazňováno, že štěně se na vodítku vodit nemá"
Mezi vodítkem a samonavíjecím vodítkem 8m dlouhým a práce s nimi-JE VELIKÝ rozdíl ano
Takových různě zdůrazněných věcí jsem slyšel "milion"!Kojící fena má dostávat chléb namočený v mléce,aby byla "mléčná",lom na stopě pořádně "vyšlapej" a pak teprve z něj vyjdi atd. :)
Malé štěně,alespoň ty co mám,které klidně leží na zádech,zajímá člověk nesoucí igelitovou šustící tašku,běhající děti,paní tlačící kočárek,atd.Jdou k nim-nebojí se!!!ČASEM HO TYHLE VĚCI ODNAUČÍM ano Chtěl bych tě vidět,jak máš doma 5 dnů štěně a ono má přivolání,nebo tam nejde se podívat.Asi se bojí!Ti,co mám,se "práce" nebojí a chuť do ní mají.Vidíš to na fotkách,že mají zájem o vše!Teď tu práci s nimi mám a věř mi,že si poradím dobře :-) ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 10:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No já mluvím o štěňatech od pěti týdnů - ten půl rok jsem zmínila proto, že do něj tě nikdo nemůže nutit, aby štěně koš mělo - ale to jsem myslela, že jasně vyplynulo z textu.
Když jsem s pejskařinou začínala, tak mi bylo zdůrazňováno, že štěně se na vodítku vodit nemá (malé štěně), aby se naučilo snadno perfektní přivolání - ono to totiž do těch třech měsíců věku vážně jde nejlépe. A to není vůbec o temperamentu štěněte - to je o tom, co umí psovod. Pravda - může být poněkud snažší, když štěně pracovat chce - ale to zas není o dominanci, ale o vlohách k práci jako takové. De facto by z toho mohlo vyplynout, že buď neumíš malé štěně zaujmout a vybudovat si u něj autoritu, nebo tvá štěňata naprosto postrádají chuť do práce a zaujmout je je nadlidský výkon :-D
Co se týče policajtů - zas ti poněkud uniklo, že mluvím o současnosti, že se tak chovají nyní - jen že se známe z dob, kdy psi v soukromém vlastnictví byli ještě (pokud měli dostatečné zkoušky a předváděli výkon) policií využíváni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 09:17 NIKO
Vidím,že seriozní debata je někde v pr....Po hrubém popsání okolí mého bydliště mínusoví hodnocení.V půl roku štěněte,které měří 64 cm,se nebudu s nikým dohadovat o věku a rodokmen sebou nenosím,Asi máš velké zkušenosti se štěňaty,tak Ti je nebudu vyvracetTvoji psi to neřešili,moji také ne,protože pes nepřemýšlí jak člověk!!!Nevím,jestli napsat osobě,která se chce stěhovat,jak je hloupá,ale asi ne,protože takových chytráků je tu dost,tak proč měl jejich počet zvyšovat!Je tedy vidět,podle Tvých asi zkušeností,že štěňata,která se dají otočit na záda jsou temperamentnější,proto musí být v tomhle věku na vodítku :) Jestli sis nevšimla,psal jsem o štěňatech starých asi dva měsíce a ne půl roku!!!Ti ani v půl roku nemusí mít koš,jsou krásně zvladatelní ano
"měšťáci tam byli normální - jednak někteří sloužili pro okrsek jako normální policajti v době, kdy ještě městská nebyla a tak jsme se znali ze spolupráce, za druhé by je nenapadlo chtít vodítko a koš po štěněti"
Co bylo,bylo,doba je jiná!!!Založ tu téma-JAK SE KDYSI CHOVALI POLICAJTI :-D Popiš to těm,co to ví jen z TV.
Tak se bavte,já si jedno štěně vyberu,určitě povahově vyrovnané ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2011 23:17 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ale no tak - na vodítko naučíš psa přeci během jedné procházky, koš po tobě nikdo nemůže chtít před půl rokem věku - no a pak už stačí ho psovi jen nasadit a je to, ne? Aspoň já to teda neřešila a moji psi také ne. Divný, jestli to tvoji řešej - i když je fakt, že nemám tolik zkušeností s těma štěnískama, co se nechávaj otáčet na ty záda, že :-D .
Já bydlela v paneláku - slezlo se ze schodů, 3m chodníku a silnice - pravda, ne zas nějak rušná. Jen místní úřad přes ní a kus po chodníku pak školy a školka. Ale měšťáci tam byli normální - jednak někteří sloužili pro okrsek jako normální policajti v době, kdy ještě městská nebyla a tak jsme se znali ze spolupráce, za druhé by je nenapadlo chtít vodítko a koš po štěněti - zvlášť když poslouchalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2011 23:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: má být ve městě na vodítku,nebo mít koš.U nás celkem po tom měšťáci jdou. Kde bydlíš? Stěhuju se!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 23:03 NIKO – Re: Ascam
6m od vchodu mám sinici,která je u školy,lidí milion a aut,dalších 40 m hlavní silnici-autobusy atd.100m od domu mám obchvat.Neznám štěně,které má 2 měsíce a páneček si byl tak jistý ním,že ho v takovém případě nemá na vodítku.No já ne.Navíc,pes má být ve městě na vodítku,nebo mít koš.U nás celkem po tom měšťáci jdou.Vše se musí napřed naučit a já mu to v hlavě musím srovnat.Mne už v okolí znají a své psy si na vodítko když mne vidí,dají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 22:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Ascam
Myslím, že někteří lidé by měli mít na vodítku raději stále i nejmenší štěňata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 22:25 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No já se nějak nikdy nebála, že by neposlechly. A od otravování jsem tam přece já, coby páníček - v tom mi vůbec nepomůže, jestli mám štěně na vodítku nebo ne. Prostě ke štěňatům přeci nenechám přijít každého. Kdybych se tohohle měla bát, tak by v životě nevytáhly paty z domu - a já přece potřebuju, aby znaly MHD, jiné psy, jiné lidi, provoz po městě na rušných i klidnějších místech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 22:14 NIKO – Re: Ascam
Nebydlím v klidném prostředí,ale když je dovezu k zahradě,tak už od auta mají volno.Riskovat,že mi vběhne na silnici pod kola auta,to ne.Navíc si je nenechám "otravovat" nějakým cizím dospělým psem!!!Nemusí dostat třeba blechy,nebo nějakou nemoc.Ne všichni pejskaři jsou zodpovědní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: Jsem-li někde,kde mohu štěně pustit,tak je pro mne pohodlnější tohle vodítko,vejde se do kapsy a mám volné ruce na další věci-pískálek,clicker atd.
No jo - já jsem asi stará škola. Jsem prostě zvyklá si zapínat vodítko přes rameno - tedy když už ho mám. Ale fakt po pražském sídlišti se dalo chodit na volno s celým vrhem naráz - jen si je člověk musel naučit a hlídat - a kdyby něco, tak přivolat. Nejsem nějak zvyklá vodit psa na vodítku - kdyby to někde byla nezbytnost, tak by mě asi kleplo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2011 21:31 NIKO
Fotka k příspěvku Já jsem rychlejší ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: Takže Ty jseš tu ještě pod myspu smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:05 NIKO – Re: moranak
Takže Ty jseš tu ještě pod myspu smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:02 NIKO
Fotka k příspěvku Tohle mi také zavazí ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: Ptám se toho, kdo mínus dal - to je snad logické ;-)
smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 20:16 NIKO – Re: myspu
No,nevím,kolik jsi viděla psů kousat,na kolikati jsi byla výstavách,kolik jsi viděla štěňat atd.Za těch 9 let,co děláš "pejskařinu" a ještě né NO no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:52 NIKO – Re: myspu
Ano,vlastní a xanti jsem na tuhle otázku odpověděl ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:51 Žena myspu [276] – Re: NIKO
proč myslíš že bych to JÁ neposoudila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:49 NIKO – Re: myspu
Kdysi šlo o to,že exteriérák nic neumí,proto takové fotky.To Ty ale asi těžko posoudíš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:45 NIKO – Re: xanti
Zatím ne,jen mám víc práce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:43 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
takže už jsis vybral ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2011 19:40 NIKO
Fotka k příspěvku Malý důkaz,fotím ano ano ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:37 NIKO – Re: Ascam
Jsem-li někde,kde mohu štěně pustit,tak je pro mne pohodlnější tohle vodítko,vejde se do kapsy a mám volné ruce na další věci-pískálek,clicker atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2011 19:08 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nevím, neposoudím - štěňáky fakt vodím jen na volno, případně na stopě fakt na stopovačce a jinak zvykám na klasické vodítko metr, metr a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:06 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
ok , každému vyhovuje něco jiného ;-) mě se s flexinou blbě manipuluje
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=651