Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:56 NIKO – Re: Ascam
Mám se stále opakovat?KDO HLEDÁ-NAJDE!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:55 NIKO – Re: petrab
"petrab® – d Y s p l a z i e"
Dohady o ČJ?Píše se i DISPLAZIE ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
monique napsala: mínusy u fotek
Kéž si z toho kdosi vezme ponaučení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 17:29 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
pardon: DobrÝ příspěvek a ne dobrá příspěvek stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2011 17:27 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
No jako je to sice každého věc, jak komentáře ohodnotí, ale mínusy u fotek jsou fakt hloupé...když to vezmeš čistě z pohledu toho, co je napsáno, když na ty palečky k hodnocení najedeš, tak tam je "To je dobrá příspěvek" a "To je špatný příspěvek" a myslím, že fotka, na které je prostě pes (spící či bdící:-) ) na stránkách pro milovníky psů, nemůže být špatným příspěvkem, ne? Ale třeba se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2011 17:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – d Y s p l a z i e
NIKO napsal: Strašně se divím,že Ty,Ascam,petrab,Ivča a další,nejdete posuzovat snímky(rtg),nebo "pískat" zkoušky a hodnotit psy na výstavách.Při vašich "velkých" znalostecch smich Byli by jste první,zatím u nás o paní rozhodčí u NO nevím.No,známí by si vás pozvali :-D

Nikoliv poprvý Tě žádám, abys mě ignoroval a nechal si svoje vysoce kvalitní poznámky pro ty, koho to bere. Na netu máš velkej výběr. Pakliže máš dojem, že v chovu NO, v posuzování snímků a hlavně v genetice je všechno OK, jen tak dál.. Nerej ovšem velice laskavě do těch, kdo maj jiný zkušenosti nebo jinej názor. Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:18 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
sarpilka: jj, necítím se být uražena:-)...
Niko: možná sis spletl sarpilku s Ascam nebo Ivčou nebo tak....prý jsem nechápavá, ale pouze lehce ironizuju - což jsem myslela, že bude aspoň trochu vystiženo smajlíkama, nicméně nebylo a bylo vše pochopeno tak, že jsem neinteligentní a nechápavá, když mi nestačí obecné vysvětlení nějakýma %
Pro Ascam: snímek mojí feny taky vypadal na maximálně 1 na jedné noze a 0 na druhé a přišlo nám 2/1 a čuměla jsem na ten výsledek já i veterinář a taky to přerentgenovávat v Německu nebudu, pro mě to nemá momentálně smysl, zatím neplánujeme chovat ani nic jiného a pro účast ve třídě dospívajích, kam Trinuš půjde na jaře mi i tenhle rentgen stačí:-). To, že jsem napsala, že teď můžu mít jistou pochybnost o všech výsledcích rentgenů, bylo pouze konstatování k tomu, že jaksi do toho nevidíme, že my nevidíme ten snímek např. psa z Itálie, jestli má skutečně normal nebo už je to spíše fast normal a i u té mnou v příkladu uváděné feny s 2/2 doktor majitel i vet viděli, že je to čisté a těch 2/2 přišlo a co?
To není o tom, že bych byla neinteligentní, nechápavá apod...v jistém ohledu jsem příliš skeptická, ale bohužel s tím jsem se už narodila, že se k některým věcem stavím trochu pochybovačněji...dysplazie není matematický příklad s jasným výsledkem (3+4 bude vždycky 7, ale o 1 kloubu řekne jeden vet čisté a druhý tam něco vidí a už to není čisté - a kdo z nich vidí blbě?), proto lze pochybovat o čemkoliv:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 17:13 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A proč zas? Tak to je snad každého věc, co ohodnotí a jak.
Mimochodem - ty mi asi neodpovíš, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:12 NIKO – Re: Ascam
Jak nazvat toho,co dává k fotkám mínus slušně-UBOŽÁK? :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:06 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já myslím, že tohle nebude o exteriéru ;-) . A třeba se to i otočí - však mně taky někdo dal k fotkám mínusy.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:02 NIKO
Nelíbí se,dostal mínus smich Exteriér tady nefrčí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:54 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Ten je tvůj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:51 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Proč? Vždyť je roztomilej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2011 16:45 NIKO
Fotka k příspěvku Asi se také nebude líbit :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:43 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: "Já je mám na jiných serverech a na svých stránkách"
Číst umím,byl jsem na nich kouknout,když jsi sem přišla ano Ale napsal jsem - "Myslím,že se stydí."Tak vidím,že je to pravda :-D

Z čeho tak usuzuješ? Pokud po mně někdo bude chtít vědět co je to za psy, tak to sem ihned napíšu - nedělám s tím fóry jako ty ;-)
Nebo nevíš, co slovo "stydí" znamená? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:40 NIKO – Re: Ascam
"Já je mám na jiných serverech a na svých stránkách"
Číst umím,byl jsem na nich kouknout,když jsi sem přišla ano Ale napsal jsem - "Myslím,že se stydí."Tak vidím,že je to pravda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 16:34 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ascam
smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 16:23 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: pavlinapoddana napsala: Má vůbec Ascam nějakého psa?Na profilu žádný není,nebo se za ně stydí?
Myslím,že se stydí :-D

Asi neumíš číst, když pomíjíš následující příspěvky. No což - někomu čtení moc nejde, z toho si nic nedělej ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:16 NIKO
pavlinapoddana napsala: Má vůbec Ascam nějakého psa?Na profilu žádný není,nebo se za ně stydí?
Myslím,že se stydí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 16:15 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sida
Já tu budu rok a je tu moc dobře¨. Počkej a časem uvidíš. Pročti si prezentace a uvidíš,kdo má zvíře kámoše a ......... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2011 16:05 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ascam
Já tu jsem taky krátce, a bohatě mi to na obrázek stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 16:01 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Ascam
Dík za vysvětlení,to mi stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2011 15:58 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sida
Já jsem tu tedy vážně krátce, takže nemůžu soudit zcela objektivně, ale co to čtu tak myslím, že toho asi nemáme šanci se dočkat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2011 15:55 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Já je mám na jiných serverech a na svých stránkách - což asi stačí. A sem tam sem šoupnu fotečku - ale přiznám se, že ani nefotím nějak moc - ono s berlema to jde blbě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 15:54 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Ascam napsala: Mám - a ráda ti napíšu jaké a jaké jsem měla - tedy pokud to chceš vědět. Na otázky jsem zvyklá odpovídat a nepřijde mi to jako problém. To, že nemám potřebu zde psům vytvořit profil, to s tím dost dobře nesouvisí ;-)
Kéž by tohle někdy pronesl Niko :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 15:52 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Ráda se dívám na fotky psů ať je to voříšek,nebo ppak.To,že ty je tady nemáš se mi zdá dost zvláštní,vlastně se s tím člověk často nesetká,když už pejska má,proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2011 15:48 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Mám - a ráda ti napíšu jaké a jaké jsem měla - tedy pokud to chceš vědět. Na otázky jsem zvyklá odpovídat a nepřijde mi to jako problém. To, že nemám potřebu zde psům vytvořit profil, to s tím dost dobře nesouvisí ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:36 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Má vůbec Ascam nějakého psa?Na profilu žádný není,nebo se za ně stydí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 15:28 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ascam
"Ty jseš fakt potrefená???" Ascam, všimni si otazníků, mohl by být Niko nepřijemný, že sis nevšimla, asi víš jak je na češtinu potrefený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 15:22 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Proč bych měla být potrefená? Prosila bych zdůvodnění a definici, jak se potrefení projevuje :-D
Víš, tobě by to zabralo chvilku, mně asi půlku života (dle obsáhlosti diskuze) - nebo mne aspoň naveď kolem které stránky by to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2011 15:18 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
"STAČÍ MYŠÍ KLIKAT A TROCHU ČÍST" - stačí jednou napsat, a máš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2011 15:06 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A co by ti to udělalo, kdybys to napsal znovu? To se fakt za to stydíš, nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:05 NIKO – Re: Ascam
Jeď si neustále zpět a najdeš to.Já to nepotřebuji ano
"tak ty máš splněno ZM, ZVV1, ZPO1 - což tedy zrovna splnění podmínek není."
Tvrdil jsem někdy,že mám splněno?
"A s těmi rentgeny - to víš, no - někomu to jde lépe, někomu hůř - asi jako se vším"
Aha!Oni jich viděli víc jak Ty,ale jsou blbí a Ty chytrá smich A nech už toho vychloubání a machrování!Piš něco o NO ať se pobavím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2011 15:03 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No já tě prosila, zda bys mi to nezopakoval (tedy co se psy děláš), ale asi mě nemáš rád, či co - nevím, odpovědi se nedočkám. Mohl byl mi alespoň napsat, na které stránce to najdu? Ono se totiž fakt nedá dost dobře touhle diskuzí prokousat zpět - pořád samé zkopírované věty - to jednoho brzy otráví.
A já netvrdím, že nemá splněno kde kdo - jen jak jsem pochopila z příspěvků ostatních, tak ty máš splněno ZM, ZVV1, ZPO1 - což tedy zrovna splnění podmínek není. ;-)
A s těmi rentgeny - to víš, no - někomu to jde lépe, někomu hůř - asi jako se vším :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:02 NIKO – Re: sarpilka
Jakou lítost?Nehoň tu machra před jinýmí o VĚCECH,co to neznají.No,Ty,jak vidím,také ne.Litovat by měli tebe!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2011 14:06 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ty zasluhuješ jenom lítost a já Tě fakt lituji. Netuším čím jsem Monique urazila,píši tu své názory
a pokud nejsou stejné??? To je život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 13:29 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nejsem veterinář, nemůžu posuzovat, to snad dá rozum. Ovšem to neznamená, že nepoznám podle snímku čistého psa. Ty to nezvládáš? A na rozhodčího z výkonu mám splněno dávno (tedy zkouškově). O rozhodčího z exteriéru jsem se nikdy nezajímala, takže ani nevím, jaké jsou podmínky pro přihlášení ke zkoušce.
Tolik o mně v tomto směru.
Chtěla bych se ještě zeptat - jak se projevuje zpohodlnění u pracáků? To by mě celkem zajímalo. Že bych se třeba na ně dala a mohla si ulevit :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:58 NIKO
znalostecch-znalostech stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2011 11:55 NIKO – Re: sarpilka
"Asi ano,jinak bys mínus příjmul a vzal si ponaučení"
Ponaučení jaká?Že se mám chlubit,ke komu jezdím na návštěvy atd?Já známé na výstavách ani zkouškách nepotřebuji ano Že se mám chlubit,že jsem zůstal u exteriéráků a nezpohodlněl a nešel k pracákům?Nebo vychvalovat psy na zkvalitnění exteriéru a oni vypadali hrozně!!!To jsi netušila,že já byl u jejich nákupu a "vyrůstal" s nimi :-D Poučuješ tu o displazii(takových lidí je na cvičácích hodně),tak jsem zvědav na Tvých 10 štěňat :) Urážíš Monique a podle Tvého psaní tu,nevíš ani polovinu co ona!!!Strašně se divím,že Ty,Ascam,petrab,Ivča a další,nejdete posuzovat snímky(rtg),nebo "pískat" zkoušky a hodnotit psy na výstavách.Při vašich "velkých" znalostecch smich Byli by jste první,zatím u nás o paní rozhodčí u NO nevím.No,známí by si vás pozvali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2011 10:25 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jéééé :-D Ty fakt dokážeš jen blokovat,nesmyslně poučovat a naschvál vyvolávat spory.
Myslíš,že se dá hloupost zakázat???
Asi ano,jinak bys mínus příjmul a vzal si ponaučení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 00:15 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Víš co mě fascinuje? Jak může být někdo tak absolutně nechápavý jako ty - vážně jen zírám.
Abych to zkrátila - můžeš pochybovat klidně u všech psů na světě o jakémkoli postihu - pokud nebudou použiti v chovu (tak jako Ascam), tak nemohou poškodit chov - o což jde (tedy normálním lidem by jít mělo). A ten rentgen jsi (na rozdíl ode mne a veterináře, který ho dělal) neviděla, takže fakt nemůžeš ani tušit, zda moje pochybnosti o hodnocení jsou nebo nejsou oprávněné. Ano - samozřejmě jsem mohla přerentgenovat v Německu nebo na Slovensku (a byla jsem k tomu přemlouvaná), ale pro mne by ani výsledek 0/0 odjinud až tak moc neměnil - vždy by někdo mohl ten negativní výsledek zpochybnit a já prostě nepoužiju do chovu zvíře, u kterého by byla byť jen pochybnost o tom, že je úplně čisté!
Ale to je právě o těch lidech - někdo chce chovat na zvířeti za každou cenu, jiný ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.01.2011 23:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pepaai
Ano, já to dělala tak, že jsem měla psa na šňůře a zároveň na vodítku.. když jsem ho odepla z vodítka, byl stále pod kontrolou, takže ani "cvak" karabiny v něj nezanechal pocit, že si může dělat, co chce. Určitě to vyzkoušejte, přeji hodně štěstí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 23:02 pepaai – Re: petrab
děkuju za dobrej typ vyzkouším.........snad se mě to podaří dotahnout do zdarného konce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:58 pepaai – Re: Katy
trenuju takhle měsíc, odměna nasleduje pamlsek a pochvala,dekuju za radu vyzkousim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2011 22:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: pepaai
Metod je iks, co kdybys např. nejprve zkusil "couračku" - prostě připnout na obojek kus stopovačky, která bude psovi volně plandat, může jí i lehounce courat po zemi. Jestli pejsek poslechne stoprocentně vždy na stopovačce na přivolání než doběhne na její konec, pak by to mohlo dobře zafungovat. Opatrně vyhákneš karabinu stopovačky tak, aby si toho pes nevšiml a "couračka" bude náhradou stopovačky... Zpočátku to zkus prostřídávat, chvíli oba modely, chvíli jen kratší. A přehánět to s pochvalou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2011 22:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pepaai
Dobrý den, jak dlouho takhle pejska učíte? postupujete správně - tedy pokud po přivolání následuje velká odměna.. Všechno chce trpělivost a čas ano pokud si myslíte, že pejsek 100% za Vámi popsaných okolností na přivolání poslechne, zkuste mu stopovačku (šňůru) o kousek zkrátit (dejme tomu půl metru-metr).. Neodepínejte nárazově, ale zkracujte ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:49 pepaai – Re: petrab
Dobrý den, adoptovali jsme vyhozeného Německého ovčaka asi dvou letého.Snažím se ho naučit co nejlepší přivolaní.... celkem se mě to daří z úspěchem.Pokud je pes na velké zahradě o velikosti zhruba 100 krát 100 m,tak na přivolaní ke mně reaguje bezvadně. Na povel vždy příjde a předsedne.Na volném prostoru (pole)na dlouhé stopovačce je to taky perfektni na osloveni a povel (ke mně)Z radosti a svižně přiběhne a předsedne.Problém začne tehdy, když psa ze stopovačky odepnu v tu ránu vyrazí v před a nereaguje ani na jméno ani na žadný jiný povel neotočí ani hlavu a jdesi tvrdě za svým a nedá se přivolat.Ten samej problém začne pokud jde někdo kolem plotu a pes na něj štěká, pokud není na stopovačce a je na volno.vůbec nereaguje. Děkuji za radu. Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: pavlinapoddana
............................ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 22:29 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Jděte se všichni koukat na lovce lvů-parádní film,to bude užitečnější smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
smich ! ! ! ! ! ! :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=501