Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:05 NIKO – Re: xanti
Už jsem to tu jednou psal.Stopovačku do kapsy nedám,stále ji namotávat,to se mi nechce a na takhle malá štěňata je "těžká" ano A když s ní umíš pracovat,tak je to pohoda a normální vodítko,když je větší a potřebuji ho,tak ho vytáhnu z kapsy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 18:59 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Určitě je to řešení, to je fakt. A je blbý, jestli máš všechny cesty jen kolem silnic - to ti nezávidím. Já na sídlišti šla podél silnic jen kousek a první, co bylo, tak jsem učila prcky zastavovat chodník - od těch pěti týdnů, co jsem je brala ven. No a tady v lese je to úplná pohoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:56 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
a co takhle stopka, to se nevede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:53 NIKO – Re: Ascam
Jediné dobré řešení!Má 8m volnost a na fotce je tak 5m od silnice.Všechna štěňata na ní vyrůstala,je to krásně pohodlné anoVšichni na ní teď chodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:44 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Dobrej zahradník :-D . Až na tu flexinu teda - to si nezasloužil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 18:20 NIKO
Fotka k příspěvku TO SEM NEPATŘÍ,SUNDÁME TO no no no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2011 17:49 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ptám se toho, kdo mínus dal - to je snad logické ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:43 NIKO – Re: Ascam
MNE SE DOUFÁM NEPTÁŠ!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:38 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Sprinter je suprový! love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:22 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Koukám, že klíště ani piraňky se nelíbí... :-(
Můžu vědět zač ten mínus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 17:12 NIKO
Fotka k příspěvku SPRINTER :-D :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.01.2011 16:57 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Fotka k příspěvku A úplně malinké klíšťátko (den po narození)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2011 16:55 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Taky štěníci
Fotka k příspěvku Tak přidám prcky - jedny krmící se piraně někdy kolem 4. týdne věku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2011 16:01 NIKO
Fotka k příspěvku SMEČKA :) Z mého archívu nekvalitně vyfocených fotografií ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 13:09 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Spaní
Fotka k příspěvku Tak kdopak si umí takhle lebedit? Hoďte sem nějaké chrápací fotky, ať je legrace :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:48 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
No jezdím... jestli se tomu dá tak říct smich Psa nemám dlouho, takže jsem stihla jen dva - ty "naše". Jednou jsme ho měli přímo v Kunčicích a minule ve Zbraslavi. Letos ale nevím, jak to vyřeším, protože máme tábor brzo(to ještě asi budu mít zkoušky) a pak mám 3týdenní praxi u zubaře (na ni chci jet do Německa)..takže celé léto v pytli :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 08:54 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jezdíš na tábory? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 23:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Jaja, Moniku i její smečku znám ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:57 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak to byla makačka se prokousat až sem. Tady se teda jelo ahoj
Ano, na Renka Konečnýho jsem kousala. Je to prvotřídní figurant a netuším jak teď,ale býval to i lektor a tvrdě školil figuranty. Sám figuroval i vrcholové akce,tuším i nějakou klubovku a hrb není jeho parketa. Spolupracoval s Jirkou Ščučkou a to byla vražedná kombinace. Tam trenink obran znamenal,že si sáhnu na dno já i pes. Určitě bych se tam ale o psa nebála. Konečný včas pozná práh psa a dokáže i úžasně prohrát a tím pesanům móc chutná.
Já znám na severní Moravě i Davida Konečnýho. Má malinu a chovku BOHEMIA TEMPERAMENT. Jeho bývalá žena má EXTRA TEMPERAMENT. David cvičil i BOG. Tam bych s belgánem ťukala já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 20:47 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Fotka k příspěvku a tady ještě jednou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2011 20:45 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Fotka k příspěvku něco pro odlehčení-To je Rex našeho pana faráře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 15:47 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jo, tak to netuším, jestli má Konečný zkušenost s exteriérovým BOT vhodným k práci...takovou specifikaci neuvádí nikde:-)...si dělám srandu, fakt nevím, jestli s BOT dělá nebo ne
Moc šikovný je mladý Polian - toho by měl R. Parolek snad znát - předvádí velmi individuální přístup ke každému psovi a dle mého soudu, je lepší než dlouholetí "profici"...mají cvičák kousek od Hranic na Moravě. Ale samozřejmě netuším, jak je na tom s BOT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Exteriérový BOT vhodný k práci (jakože můj pes) se pořád ještě nedá srovnat s pracovní malinou ano.. posera není, to ne.. ale rozhodně bych ho nesvěřila někomu, kdo s tímto plemenem nemá zkušenost.
Ano, Ostrava je Morava a Radek je super, já si nestěžuju, ba naopak... I tak je to ale 70km, tak jsem byla zvědavá, jestli není něco více poblíž, nic víc v tom není - jen jestli mi něco neutekloano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 15:35 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
A jo Radek Parolek.
A nic jako...že jako s poserama se na Konečného nejezdí a je uznáván jako velice dobrý a šikovný figurant. Však na něho jezdí kousat i belgičáci...snad není ten tvůj exteriérový nějaká extra výjimka oproti maliňákům nebo jo (povahově myslím, ne vzhledově - to vím, že ty máš krsavce)?
Nikdo tu nenapsal, že když nemá rád exteriéráky NO, tak že jim dělá naschvály...říkám ale, že je dost tvrdý, že ne každý i chovný NO to ustojí a Konečný nemá rád posery.
A však Ostrava-Kunčice to je Morava ne, pod Slezsko to nespadá tuším ani zeměpisně? tak jiného figuranta na Moravě nepotřebuješ, když máš dobrého figuranta na Moravě, ne? potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:25 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
A co jako?:-D kdybys někdy měla dlouhosrstého BO, pochopíš :-D už tak se na ně dívají skrz prsty, takže nepotřebuju člověka, který nemá rád ani exteriérové NO, natož BO.. belgičáci jsou prostě povahově jiní, potřebují jiný přístup.. možná se mýlím, ale pochybuju, že figurant zvyklý na policejní NO bude vědět, jak na chlupatého belgičáka ano . Myslela jsem, že víš o nějaké ZKO nebo KK s dobrými figuranty..
V Kunčicích je Radek Parolek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 15:23 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Do Kunčic...kdo tam dělá nebo teda jezdí figurovat? To fakt nevím, v Ostravě - Kunčicích jsme ještě nebyli, ale třeba toho figuranta znám odjinud. hoď sem to jméno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 15:21 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jo, je to policejní středisko...a co jako? S panem Konečným se dá jistě domluvit na kousání - kdo si chce "prověřit" svého psa, jezdí na Konečného. I Trinitin otec na něho kousal, když se připravoval na bonitaci a na to, že Konečný exteriéráky nerad a vždycky je na ně ještě tvrdší, tak Igor to obstál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 15:14 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Auto nehledali někde, auto bylo v policejním areálu, ten kdo to tam dal, věděl, že to tam má dát, protože tam pojede Deus...víc to rozebírat nebudu, protože ani nemůžu...
Nezasloužil si tak blbou smrt zrovna jedem na krysy. Je mi ho líto, byl to pěkný a schopný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Chm, to je ale policejní středisko, ne? to by se mi asi nehodilo... já myslela konkrétní jména nějakých figu, abych se na ně mohla poptat, třeba jezdí někam externě. Jinak já jezdím do Ostravy-Kunčic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 15:03 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Například ve výcvikovém centru v Dobroticích jsou 2 hodně dobří a řekla bych dost tvrdí, psovi nedají "zadarmo" vůbec nic, ale pokud nedostačují tvým představám.....sarpilka je zná, ta jména se už tady řešila a i ona je uznává, že jsou dobří.
Každopádně netvrdím, že bys měla jezdit jinam, než jezdíš:-)...teda vlastně kam jezdíš? To mi asi uteklo, já nepročítám vždy úplně všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2011 14:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Já měla tu "čest" mít po něm v práci několik zvířat - a dalo to fušku, aby se začali chovat normálně.
Osobně ho neznám, pravda. Jen třeba v chatu jsem se s ním trošku čapla - zvláštní, že pak naprosto popřel jeho klasické kecy o neodměňování a pod. a uznal, že mám pravdu - asi jednou neodolám a sjedu se na něj podívat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:59 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
No do policejního auta by nasypal jed asi ten, kdo nemá rád policajty - trošku pravděpodobnější než to, že nějaký pejskař pojede hledat někde policejní auto s konkrétním psem. Ale to je fuk - psa je mi prostě líto.
Co se týče otáčení těch štěňat - já pejska osobně neznala, fakt nemohu soudit jak byl nebo nebyl dobrý. Můžu soudit jen svoje psy a to ještě ze svého pohledu, případně z pohledu známých, rozhodčích a pod., kteří je znají. Moji psi si to jako štěňata nenechali líbit ani omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2011 13:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Prosím, mohla bys mi napsat nějaké ty figuranty, o kterých ses včer zmiňovala? děkuji! ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2011 13:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Jojo, to souhlasím... ty free můžou být fajn, nevím.. ale s problémem bych za ním asi určitě nešla. Jinak souhlasím s tím, co napsala xanti i ve svém dalším příspěvku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2011 10:39 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Katy
Já osobně jsem jela na vlčary čistě ze zvědavosti na freesobotu a byl to fakt zážitek.Musím říct,že se mu pod ruku dostávají tak zkažení psi,že je bohužel třeba tvrdě zakročit,ale ani on sám z toho nemá radost,lámat by se měli ti,co ty psi takhle zkazili,ale to je téma které se nehodí do příspěvku ,,ovčáci''
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 10:35 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
Ano, to je pravda, že se nemůže zavděčit každému....ale tohle "lámání" psů se mi prostě nelíbí....každopádně to jde udělat i jinak, psychologicky a časem.... Jsou rozhodně tisíckrát lepší "psychologové psů" než je on, bohužel ne v čr a mají teda pro mne přijatelnější metody....a "kupodivu všem"! jim vycházejí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 10:30 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Souhlasím s Xanti.. osobně jsem u něj nebyla (díky Bohu, žádný problém, který by mi měl vyřešit, nemám), ale tohle téma se rozebíralo už na několika fórech, kde se rozebíralo pro a proti. Véceméně pro nebyl nikdo, všichni měli negativní nebo neutrální zkušenosti. Jeho metody mohou nadělat víc škody než užitku, psy láme, což je první věc, která se mi nelíbí...Víc nemůžu soudit, blíže jej neznám, ale stačí mi to, co vidím, slyším a čtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 10:19 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: xanti
Osobní zkušenost je něco jiného.Vím ale že není málo těch,kteří si ho nemohou vynachválit.Ono je asi těžké zavděčit se všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.01.2011 10:08 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
a já ho třeba neuznávám už jen proto, že znám lidi, kterým se od něj vrátil pes ještě více zkažený, ustrašený a s viditelným traumatem...takže asi tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2011 09:50 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Katy
Katy mohu se zeptat proč neuznáváš rudametody?Takových Rudů by mělo být v republice víc,protože dokud budou páníčkové kteří przní povahy psů a ješitové,kteří si kupují plemena na která nestačí,budou tady bohužel muset zasahovat takoví Rudové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2011 09:44 NIKO – Re: monique
Já chci psa pěkného,který se bude co nejvíce přibližovat standardu,vyrovnané povahy,protože s takovým psem se dobře pracuje.Budu-li chtít z něj jednou udělat "zabijáka",udělám,to není žádný problém,ale můj sen to není ano Ale vůdcem smečky budu a všichni v mé rodině budou před psem,ten se zařadí na poslední místo!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 09:33 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Hmm tak předně - preferovaná stanice Nikova je Lonadard a já mám Trinuš z Henmonu (i když po Igorovi Lonadard, ale kdyby byl Xonar Frmato blíže a ne někde u Plzně, tak by se mohlo jet krýt i tam - šlo o to, dostat do rodokmenu Netty Framato - tedy babičku Igora a Xonara....kdybych chtěla Lonadarda, tak si ho jednoduše pořídím, ale Trinitina matka Manon patří CHS z Henmonu a ne CHS Lonadard).
i kdyby to byl Deus z Puňťova dvora, tak by to snad bylo jedno....
Naštvaný soused Vám nasype jed na krysy do služebního policejního auta v době výkonu služby? Asi ne...zákulisí celého případu je složitější, ale nemám od Deusova majitele požehnání, abych to roztrubovala do světa. Pán už u policie není - den po smrti Deuse dal výpověď.
O Deusovu smrt vůbec nejde - jde o to, že jsem si to štěně v klidu pochovala, měla jsem ho na ruce jak děcko a v pohodě jsem si ho mohla pošimrat pod krkem a trošku "pozlobit", když ležel na zádech. Netvrdím, že byl netečný - jako chtěl mě ňafnout a hrát si, ale rozhodně jsem ho nemusela omráčit, zlámat mu nožičky nebo ho jinak silou usměrnit... Je mi líto, že toho nestihl více, že umřel mladý a tedy se nebudu ohánět ZVV3 apod, protože je neměl.
A už mě ta diskuze o ničem nebaví - pořiďte si každý to, co chcete...já stejně už fenu mám ke vší spokojenosti, takže je mi putna, jestli se nějaké jiné štěně dá otočit nebo ne:-). Vy chcete piraně, já ne, nevím, co chce Niko - to je jeho věc. Jednotlivé povahové testy se navzájem dost často popírají ve výsledku, každý má na výběr štěněte jinou metodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
souhlas, tyhle "Rudametody" teda taky neuznávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 00:34 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A ježíš - já myslela, že na metody ala Desenský se u NO nikdo nenachytá. Kruci - zas jsem se sekla... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:32 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Samozřejmě že svoje psy nazývám hyenami - taky vořechy, hajzlíky, miláčky a pod. - to neznáš? :)
No to je jedno.
A ano - asi nemají kompletní seznam (byly tam i dobré), nebo si psi nenechali zapsat, to nevím.
A mohla bych tedy znát jméno toho pejska - Deus - jak dál? Nebo mám dedukovat dle preferované CHS tvé a Nika?
jinak je samozřejmě smutné, když někdo otráví jakéhokoli pejska, lépe řečeno jakékoli zvíře. Spojovat to ale s výkonností - to se mi úplně nezdá. Většinou to bývá naštvaný soused, kterému vadí štěkot psa (tedy když je pes venku, já mám své uvnitř, takže doufám, že mně tohle nehrozí) nebo neuklizený bobek a ne konkurence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:30 NIKO – Re: Ascam
Psa položím na záda,bok a mám nad ním nadvládu,jsem vůdce smečky!Lehne-li si u mne tak sám,tak mi projevuje naprostou důvěru,odkryl mi břicho a to nemá nic společného s kousáním.Proto i takhle klidný a vyrovnaný pes má srdce a kousat ho nemusím učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:29 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Jen tak mimo - kdo je tady na Moravě dobrý a uznávaný figurant? Zajímalo by mě to, protože já jezdím 70km daleko...a jezdila bych i jinam stejnou vzdálenost, protože u nás nikdo zřejmě není hmm (tak třeba se mi někdo skrývá:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 00:25 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Lidi, jdu spát, ještě stále jsem ve stavu NEMOCEN a tak bych to neměla přehánět s ponocováním:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 00:22 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Hyenami své psy nazýváte SAMA....jen aby tady bylo jasno, že tohle oslovení nikdo z nás nepoužil, jelikož je to tuším i proti pravidlům diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 00:20 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Nepsala jsem, že měl pes 2. třídu, psala jsem, že u Vašich psů se 2. třída najde narozdíl od těch Jéček.
Ve výsledcích z té výstavy není psaných v pracovní třídě 13 jedinců...asi nemají kompletní seznam, nicméně o 2 místa za Vaším hafanem byli už vlkošeďáci s VD, ne? Nebo se bavíme o jiné výstavě?
Nemyslím si, že by Deuse někdo musel vyloženě učit, podle toho, co jsem slyšela od cizích a hlavně od figurantů a hlavně těch dobrých a uznávaných zde na Moravě, to právě byl ten srdcař, co se kousání týče. Když skládal obranářskou, tak byl jediný exteriérák a myslím z 9 nastoupených udělal jen on a ještě jeden pracák. Já znala Deuse jako štěně, pak z výstav, taky jsem ho vodila v dorostu u Petra Artha (SV) - do předposdledního kola jsme chodili 1., bohužel nám to trošku pokazil majitel, protože už nevydržel a pes na něm dost visel a tak měl tendence 2x se za ním otočit a to nás bohužel šouplo o místo zpět, ale myslím, že to 2. místo bylo i tak super a spokojenost byla veliká na všech stranách. Na podzim mi jeho majitel řekl tu špatnou zprávu - nedokázala jsem pochopit, že jsou lidi takoví, že otráví nevinné zvíře ze závisti a strachu. Ten pes za to nemohl, že byl prostě dobrej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=701