Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 20:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jo tak to byla určitě hloupost... my máme sice povoleno 2/2, ale i tak - pokud má pes byť jen 0/1, je velká pravděpodobnost, že si nezakryje. A když už se kryje pozitivní fena, musí být nulový pes (a naopak). Z hlavy si vybavím jen jednoho psa s pozitivní (a dost pozitivní) DKK, ale je to import, takže někteří chovatelé ho využívali, aby nemuseli do zahraničí či kde je ten pravý důvod. Musím říct, že je to u BO dobře ošéfované. Dysplazka sice někde občas vylítne, ale rozhodně v tom není žádný záměr. Pořád jsou na tom (narozdíl od jiných velkých plemen) hodně dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:28 NIKO – Re: sarpilka
Prosil jsem se Tě o něco takového?NE!!!!!!!!!!!!!!Fakt už s Tebou končím debaty ano Jistě máš příznivců dost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.01.2011 20:26 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Hele NIKO,zase neslovíčkař a neobracej. Zááááás není podle tvého,tak budeš zlej.
Pokud chceš hlídat můj vrh,hlídej. To je asi jediné na co ty se zmůžeš ahoj
Pokud budeš chtít,písnu Ti majitele,kde a u koho budou cvičit,at Ti ulehčím i fotky dám.
Však to bude dobrá reklama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2011 20:25 NIKO
P NIKO® – Re: sarpilka
"Umřít za klubovnou není zas tak špatný." coze
Když to není tak špatný,že Ti pes zemře za klubovnou,tak Ti to z celého srdce přeji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Škoda,že jsi u toho nebyla,mohla jsi to té čtrnáctileté holce říci,potěšila bys ji.S takovými lidmi,kteří takhle myslí, je opravdu pod moji úroveň se bavit ano

Tohle v podstatě přeji všem těm,co mi dali mínusové hodnocení,protože s tím souhlasí,tak ať si to zažijete také. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:20 NIKO – Re: Katy
Já Tebe a nikoho,kdo má jiné plemeno než já,nechci dostat.Zajímá mne obvykle plemeno o které mám zájem.U Gianiny jsem věřil,že budu mít štěstí-NEBYLO.Rozebírají se tu různé nemoci a vady.Větší plemena mají problémy s displazií a torzí,s tím musí každý kupující počítat!U NO udělali kdysi "HODNĚ DOBROU VĚC",povolili do chovu 3/3 rozzureny Čí to mohl být asi zájem?To se obyčejný člověk nikdy nedozví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
30-35% mají displazii,což také vůbec není málo a já jsem ti napsala, že je to KEC.. nevím, odkud Silva (majitelka stránek) čerpala a je mi to upřímně jedno - to jsem taky napsala ano Psala jsem také, že v posledních letech byly výsledky u dlouhosrstých BO (maliny mají svůj vlastní svět) 85-90% HD-A (0/0), zbytek mírný stupeň postižení - 0/1 například.. když už je úlet jako HD-C, zpravidla je to po jednom velmi známém psovi či linii, kde se DKK dala předpokládat palec Takže tímhle mě nedostaneš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:15 NIKO – Re: NIKO
"Bohužel jsem i viděla exteriérovou fenu,kterou po tréninku s pneumatikou druhý den musel vet.utratit."Na co umřela?
Asi to nevíš.Tohle není o NO???Neboj,vždyť já napsal,že si Tvůj vrh ohlídám :-) ano
"Podívej se na RTG u Německého ovčáka,taky žádná sláva a kolik se jich zašije,prodá,
daruje na zahrady ...."Které plemeno dohledáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2011 19:09 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Udělala si kýlu a ta jí přes noc praskla. Majitelka jí ráno vytáhla z kotce,rychle jela na veterinu a vet.už jen mohl utratit. Byla to moc hezká fena se slušnou povahou po Doře Wolfeland-vyhrála na klubovce dorost a tatík by Torro Hartis.

Umřít za klubovnou není zas tak špatný. Někdo chce doma,někdo v hospodě,já bych to za klubovnou brala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:00 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jdi se kapku projít,ať se uklidníš a pak čti znova. Třeba Ti to dojde.

Já tady čtu- OVČÁCI ???

Podívej se na RTG u Německého ovčáka,taky žádná sláva a kolik se jich zašije,prodá,
daruje na zahrady ......po před-RTG. To se nikde ani nedá dohledat a je to škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:58 NIKO – Re: sarpilka
Čti vše ano "Já myslím,že NIKO moc dobře zná přednosti pracáků a nemůže jim to odpustit."Pouč mne,moc jich není!
"Bohužel jsem i viděla exteriérovou fenu,kterou po tréninku s pneumatikou druhý den musel vet.utratit."Na co umřela?Jé jsem znal pracáka,který umřel za klubovnou!
"Já si exteriérem prošla"Takže víš,o čem jsem psal :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:47 NIKO – Re: sarpilka
Čím jsem koho napadnul????????????????????????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2011 18:42 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nenapadej lidi za názor,přece je to fórum. Já Ti Tvé vystavování neberu a pokud chceš držet tempo s Německem,tak to dělej. Nikdo Ti to přece nebere!
Pracákům neodpářeš,že taky dokáží dostat J a na KVV výbornou. Pokud se chceš dovolávat někoho,kdo
je na N.O.opravdu odborník,zkus třeba p.Novotného z Mělníka. Je to rozhodčí pro exteriér a i dál
sám cvičí a má výsledky na všech frontách. Naschvál se ho zeptej,které ovčáky svět žádá z ČR ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.01.2011 18:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Zbytečná? :) pro mě je třeba přínosný i názor "laika", ale když jsi tak zabedněný a nejsi přístupný jiným názorům, je to smutné ano
Navíc "ovčiaci" nejsou jen ti němečtí, žeáno..ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.01.2011 17:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
já se nikoho a ničeho nezastávám, pouze říkám svůj názor na to, co se mi líbí ano ...s Šárkou sdílím názor, který ty nikdy neuznáš...ale mně to žíly netrhá X-)
Před časem jsi tady vyzdvihoval "J" v kódu... a najednou se ti ani pes s J nelíbí.. tak já nevím, trochu si odporuješ stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 17:17 NIKO – Re: Katy
Nechej toho.Určitě nemáš takový přehled a pohled na NO.Třeba se Ti ještě někdo ozve,kdo má větší přehled o NO než TY a vysvětlí Ti to.Zastáváš se někoho a něčeho a na kolikati výstavách,bonitacích atd.NO jsi byla a slyšela hodnocení rozhodčích???Pak si můžeš dělat sama úsudek a hodnotit rozhodčího,jestli má pravdu!Němci nejsou blbí a ví,co dělajíanoProč se kryje jejich psama? Škoda,že tu není hodnocení psa.Najdi si toho psa ve statice,třeba někde bude kazeta z kruhu,chůze,běh.Barva mi v žádném případě nevadí-ale postava ano!!!A O TOM TO VŠE JE :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 17:15 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Já jsem se dívala, když jsem poznala Terdu.. těch nul jsem si všimla, navíc jak říkám - ta povaha je super..kdybych někdy chtěla NO, tak bych se modlila, aby byl aspoň takový stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2011 17:10 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Já myslím,že NIKO moc dobře zná přednosti pracáků a nemůže jim to odpustit.
Jinak by se na to už dávno vykašlal a neopakoval se s pověrou.......

T- vrh Anrebri se moc povedl,je tam hodně silný pracovní rodokmen,
hezký exteriér a všichni mají RTG 0/0 !!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.01.2011 17:01 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já myslím,že výborná na KVV je super úspěch!
Však se člověk taky musí podívat,kolik ovčáků v ČR je a mnoho chovek na exteriér tam raději ani nos nestrčí,natož něco ze svého odchovu.Netuším jak u Vás,ale tady se říká,že KVV je exteriéru svátek.
Taky zas sedí Tvá úvaha,neb Ty tam taky nejezdíš vystavovat ;-)

Já si vážím všech účastníků,kteří se tam dobře předvedou a se srdíčkem odkoušou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2011 16:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
co jiného od tebe čekat, že smich najednou ti ani V, ani "J" není dost dobré smich
Nevím, proč ti vadí vše vlkošedé/jiné, než znakaté... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 16:09 NIKO
Pro neznalé ano Terence Hill Anrebri

V téhle třídě bylo 37 psů.Tenhle pes dostal poslední výbornou(nebudu meditovat,jestli neměl dostat VD,jak ti dva za ním),byl celkově třetí od konce,tedy 35.,před ním bylo ještě 5 psů VA,takže-žádná sláva.

Feny : VÝBORNÁ 19 - Jolina Helilein

Před touhle fenou bylo ještě 7 VA fen,takže celkově 26.z 32 fen!
Dál se mi nechce psát,každý si to může spočítat.Ani jeden pes do patnácti nejlepších :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
jj, ještě odkaz jsem na něj dávala (v postoji nd03.jxs.cz/… ) Terence Hill Anrebri se jmenuje..pejsek mého kamaráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:40 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Fotka k příspěvku Ahóój, myslíš tuto fotku?
Jak se jmenuje ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 12:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Jeje, Terýsek.. o něm jsem tady nedávno mluvila, že je to úžasný pes stydim i fotku jsem tu dala jako příklad pracovitého psa, který i V na klubovce dostane stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2011 11:16 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – POVĚRA ???
Dohady mezi majiteli pracáků a exteriéráků budou vždy,pokud pověra , že pracák je
lepší - nevymizí. ( NIKO )

TAK HODÍME NĚJAKÉ VÝSLEDKY ;-)

KVV 2010 - KLUBOVÁ VÝSTAVA VÍTĚZŮ - VÝSLEDKY Z ŘAD PRACÁKŮ

VÝBORNÝ 13- Chary z Esagilu , VÝBORNÝ 18- Urf z Jirkova dvora,
VÝBORNÝ 19- Okim u Alfreda , VÝBORNÝ 20- Ax z Kuřimského háje
VÝBORNÝ 21- Ox z Jirkova dvora, VÝBORNÝ 23- Žen z Jirkova dvora
VÝBORNÝ 24- Karamel Anrebri, VÝBORNÝ 25- Francesco Anrebri
VÝBORNÝ 26- Troy Hartis , VÝBORNÝ 27- Virgil Hartis
VÝBORNÝ 30- Terence Hill Anrebri,
V.D. Tobiaš Anrebri , Lirr u Alfreda

Feny : VÝBORNÁ 19 - Jolina Helilein
v.d. Kerolain Anrebri

VÝSLEDKY Z RŮZNÝCH AKCÍ VE VÝCVIKU 2010

MISTROVSTVÍ MSKS - 0 (nula) ÚČASTNÍKU Z ŘAD EXTERIÉRU
MISTROVSTVÍ ZVV3 - 1 (jeden)ÚČASTNÍK Z ŘAD EXTERIÉRU - Uran RO-KOP
CACIT - DOBŘÍŠ - 0 (nula) -// -

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉHO KLUBU NĚMECKÝCH OVČÁKŮ 2010
Z 57 ÚČASTNÍKŮ 0 (nula) Z ŘAD EXTERIÉRU

coze POVĚRA ????????????????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2011 10:40 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Mno, moc se mi odepisovat nechce. Každý máme svůj názor a svůj úhel pohledu. Já si exteriérem prošla a našla jsem se ve vlkošedých. Určitě to má svůj důvod. Je hezké,že tak hájíš exteriér,ale zas nemůžeš soudit naše né tak hezké vlkošedy,neb jsi nikdy ani slůvkem nenapsal,že bys byl majitelem takového zvířete. Pokud něco nezkusím,nemůžu celkem dobře soudit.Chápu,že Ti neladí
do oka a to bude asi ten problém. Píšes tu o dávkách svého tréninku. Pokud Ti to funguje a zvířeti
to nevadí,tak proč ne. Neber to jako rýpání,ale to moc pohárů nemáš. To všechno Jasper zvládal ve svém věku? Nějak mi tady připadá,že si dost protiřečíš s tím,co píšeš jindy.
Viděla jsem trénovat několik VA zvířat a trénink byl jiný. Pokud je budeš chtít jmenovat,není problém a tam prokazatelně výsledky jsou. Tahání pneumatiky se dělá a prvně jsem to viděla u Jardy Hodka,když trénoval svého QUANDA KEHRO. Bohužel jsem i viděla exteriérovou fenu,kterou po tréninku s pneumatikou druhý den musel vet.utratit.
Nemám i ráda to střeštěné lítání na výstavě. Já myslím,že dobrý rozhodčí vidí a bláznivé lítání k tomu není potřeba.
Pokud si myslím,že přehazování psů pro nedostatky v exteriéru je blbost,je to čistě můj názor.
Pokud u Tebe tím nejsem rozumná,mi je celkem jedno.
No a ještě něco o té pověře ..............
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 13:17 NIKO – Re: sarpilka
To vytáčení kyčlí je dán -"patami" k sobě(RTG 0/0) ano.I takový pes žije plnohodnotný život podle toho,JAK NA TO HLEDÍME.Moji psi při pří přípravě běhali u kola 5-7x týdně 15,5km,rychlostí 16-18 km/hod(feny,psi) a chodili plavat.V zimě tahali v postroji pneumatiku.To je za 1 měsíc + - 300km.Tenhle trénink mají 6 měsíců,to je + - 1800km!To snad není málo.K tomu plavání,cvičák,zkoušky,výstavy,procházky,v zimě tahání pneumatiky atd.Pak na výstavě poznáš,který pes je připravený a vydrží a který ne(podle jeho projevu v kruhu).Je tohle plnohodnotný život,nebo týrání?Na tohle bude mít každý jiný názor,ale pes je klusák a má běhat,nebo né?Dohady mezi majiteli pracáků a exteriéráků budou vždy,pokud pověra,že pracák je lepší-nevymizí.Já neznám pracáka,který má takové zatížení,no oni to nemají ani všichni exteriéráci.
NAPSALA JSI:"Možná smůla,ale pomalu vždy u exteriéra byl někde problém a když už to bylo super zvíře,tak bác a špatný RTG. Několik měsíců poctivé práce někde,neb nikdo už pak nechtěl dělat dál."
Když pes nesedí(povaha atd),dá jej pryč a nikdo rozumný o majiteli nenapíše,že je překupník.Představme si,kolik to bylo "práce",než se NO dostal tam,kde teď je.Teď je opravdu k zamyšlení,která linie dá víc "práce.
Tohle neber jak rýpání do TEBE,ale je to jen malé přirovnání práce s linií pracovní a exteriérové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:35 NIKO – Re: NIKO
Fotka k příspěvku Posílám ještě jednoho krásného.Také ho mám v rodokmenové linii :)


2X VA1, Rikkor von Bad-Boll

SCHH3 FH1 Kkl 1
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:25 NIKO – Re: monique
Uhádnula jsi.I tohohle mám v rodokmenové linii ;-)
VA1(C) Lord vom Georg Vicktor Turm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:18 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
vždyť to je Lord v. Georg Victor Turm;-)...to je Trinitin praděda (otec Netty Framato)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:15 NIKO – Re: sarpilka
2x svět. vít. Uran v. Wildstieger-Land
I toho mám v rodokmenové linii ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:07 NIKO – Re: Katy
Fotka k příspěvku Tady Ti posílám ještě jednoho.Jak se ti líbí tenhle? :-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:49 NIKO – Re: Katy
No,já jsem tu žádnou fotku škaredého psa nedal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 15:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jo, ten je hezký:)

Šárka: "Když se povede krásné zvíře,je zdravé,má pevnou nervovou soustavu,je ochotné dělat a je mi parťákem, tak to je štěstí a možná dnes i zázrak." jo, tak to máš pravdu... já mám ráda hezké psy se schopností něco dělat, ALE docela uvažuju o pracovím tervovi stydim což je teda hnuska neobyčejná, ale proč nezkusit něco nového? když se tady uchytly pracovní maliny...(které mají někdy do standardu hodně daleko). Jen musím mít stabilní domov, čas a hlavně cvičák někde po ruce, jinak by to nemělo smysl. Každopádně pokud vše vyjde, byla bych docela ráda potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 15:38 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: sarpilka
Jste moooc šikovná. potlesk potlesk potlesk a hlavně rozumná osůbka.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.01.2011 12:56 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Pro někoho je starý představitel hrozný,někdo je má rád. Já myslím,že každé zvíře zaslouží lásku a úhlení je šumák. Když se povede krásné zvíře,je zdravé,má pevnou nervovou soustavu,je ochotné dělat a je mi parťákem, tak to je štěstí a možná dnes i zázrak. Já mám ráda úhlení 80 let i 90. Vrchol mého vkusu byl a je 2x svět. vít. Uran v. Wildstieger - Land, jeho syn Eiko,otec Irk......krev Cella Römerau.......Nesoudím podle vzhledu,ale jak mi zvíře sedne a to tak mám nastavené i u lidí.
Za několik let vedení školičky pro štěnka,jsem se vrhla na vlkošedé a jsem spokojená. Možná smůla,ale pomalu vždy u exteriéra byl někde problém a když už to bylo super zvíře,tak bác a špatný RTG. Několik měsíců poctivé práce někde,neb nikdo už pak nechtěl dělat dál.

Před pár dny mi byl překontrolovat vrh p. Kučera(Wolfeland) a dostala jsem pochvalu.
Jsem moc ráda,protože je to jeden z mála chovatelů kterého si vážím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: Ale hrozní představitelé Jak pro koho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 22:48 NIKO – Re: petrab
Ale hrozní představitelé ano U každého plemene se takoví představitelé najdou :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
monique napsala: hmmm to jako má bejt co zase?
fotky ovčiaků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:34 NIKO – Re: monique
Já vím,ale ještě se v hodně rodokmenech najde i u mne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 19:03 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nils:-)...to už je let, ten už bude asi v psím nebíčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2011 19:02 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
pardon, mám Německo s malým N, ale nebylo to úmyslně - blbne mi Shift
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:57 NIKO
Upřesňuji fotku psa,aby si ho mohl každý najít. VA1(SW) VA7(SP) SG12 V39 (BSZS) Nils vom Wildsteiger Land :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:54 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Letošní VA2 vede skupinu a jeho odchov
nádherný pes, měl být VA1;-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2011 18:51 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
hmmm to jako má bejt co zase?
Nechcete k tomu připojit český komentář - já anglicky umím, ale tipuju, že každý ne.
Proti současnému vzhledu NO a jejich zádích (pokud nejsou sražené či jakkoli jinak deformované)nic nemám.
Ten první pes je pro mě nezajímavý a z výstavního hlediska...no, komentovat to nebudu...nevím ani, čí je....VA by nedostal a na klubovcce by asi ve Výborných vpředu nebyl.
Na druhé fotce je to na první pohled pěkné zvíře, jsou tam chybičky co se vykročení týče apod. - vy asi o současných exteriérových NO víte "strašně mnoho", že? Autora toho komentáře by asi v německu na Siegru vypískali ze stadionu:-D
My zase nesnášíme, když jepes jak stůl, na který s můžu postavit kafe...žádné vykročení, žádný záběr zadních končetin, o prostorných chodech si to může nechat jen zdát a o nějaké stabilní vyvinuté rychlosti, eleganci v pohybu apodobně si to může nechat jen a jen zdát.
Je mi tak líto, že tady není více lidí, co by měli nějaké zkušenosti s chovem exterierových NO, třeba by se té chudery na druhé fotce zastaly, že není nechutná ani nijak jinak pohoršující.
Teď slíznu hezkých pár mínusů, ale je mi to šumák!!!!:-D
Hezký večer.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:41 NIKO
Fotka k příspěvku Aby tu nebyli jen "vadní" NO."Kapřáka" v něm nevidím :-) Schh 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 23:00 NIKO – Re: Katy
"normální asi není."
To máš velikou pravdu!!!Pokus se někdy najít video,kde je NO dobrý představitel své rasy.Taková jsou!Teď to vypadá,že NO je nejhorší ze všech plemen.Bylo napsáno a KONSTATOVÁNO-že,NO není nejlepší stopař,není nejlepší v poslušnosti,není nejlepší obranář,ale je "NEJLEPŠÍ DESETIBOJAŘ!"Z mé hlavy tohle není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: nechci vám do toho mluvit, ale podle popisu bych to tipla na Prahu smich
A je to. I s ňákem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2011 22:00 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Amerika - země neomeených možností;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 20:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
To jsem našla někde na nějaké diskuzi (nebo fejspůku) a teď jsem si na to vzpomněla:-). podle mě je to nějaké video z Ameriky nebo odkud.. no důležité je, že to normální asi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2011 20:09 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No já se nestačím divit, co se to tu rozjelo za diskuzi....no teda a co to jako je za video tam vzadu s tím NO, co má úplně v háji (a to jsem slušná) hlezna? To jako má něco reprezentovat? To jako má vypovídat o tom, jak vypadá v současná podoba plemene? ten pes - nevím čí je, tak snad neurazím - má vadné nohy, tohle je na vyřazení z chovu nebo na zařazení do jiné třídy chvnosti případně i do kontrolovaného chovu, ale někteří rozhodčí to neřeší (většina německých rozhodčích je na to hodně přísných, ale i u nás v Č se najdou tací, kteří si to snaží ohlídat a patřičně psa umístí směrem dozadu, protože pevná hlezna jsou z chovatelského hlediska důležitá)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=951