Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:19 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já neříkám, že vyrovnaný pes nemá srdce - já říkám, že psa se srdcem nemusíš učit kousat. Já také neříkám, že zrovna moje hyeny nejsou vyrovnané - jsou. Ale nenechají si "foukat do kaše" (právě tak já si představuju vyrovnaného psa, moniqe si tak evidentně představuje magora) - a to ani ve velmi útlém věku. A otáčení na záda opravdu považuju za nepřiměřené vměšování, co by si pes líbit neměl nechat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:12 NIKO – Re: Ascam
Proč usuzuješ,že vyrovnaný pes nemá srdce???Nebo jsi takového neměla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:09 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Víš - to je asi to, v čem si nerozumíme. Psa může naučit lecos, můžeš ho naučit moc pěkně kousat, ale nemůžeš ho naučit to, aby měl "srdce". Ty učíš kousat, já koriguju chování. zdá se to skoro jedno a totéž - a přesto se to nedá vůbec srovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:07 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
No obsazená - to by se dalo spekulovat. Já neříkám, že pes je extra bomba, ale prostě ve třídě s třinácti jinými (pokud se nepletu) udělal V3 a to s handicapem, že neměl vodiče - prostě chodil pěkně sám a na povel. Mimochodem - třídu měl první ;-) Když už čtu někde o psovi, dělám to pořádně, ne?
A je fajn, že jsi znala takovýho psa - mohu znát jeho jméno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 00:06 NIKO – Re: Ascam
Až tvá fena přijde s V3 a se solidním výsledkem v povaze, pak tu házej patky.
Možná se dočkáš ano Když koukneš,tak na bedně už byla.

Monique napsala:Takže Ascam chce piraně, co všechny sežerou a já chci vyrovnané psy, kteří se stanou piraněmi, když to bude nutné.
Takový přece pes má být,né?Nebudeš přece tvrdit,že z "hodného" a vyrovnaného štěněte neuděláš "zabijáka" kousajícího na rukáv,ringo i do živého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 23:57 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Já jsem o obludách nemluvila, ale Jéčka (správný výraz německého ovčáka) tam není napsaný a pokud ho mají, tak proč tam není uvedený? A i nějaká 2. třída chovnosti by se tam našla...
No, až budu na tak slabě obsazené výstavě jako byl ten Váš pes v Českých Budějovicích nebo kde to bylo, tak to s V3 na 100% příjdu.
Jo, taky jsem znala psa, co složil nějakou tu zkoušku, jezdil po závodech, hrál si s děckama ve školce, zadržel několik hledaných osob, začal dělat záchranářinu a sloužil jako služební policejní pes - bohužel než toho stihl udělat více a složit více zkoušek, tak ho otrávili, protože už "nebyl pohodlný". Byl to exteriérák, který dělal výstavy - měl i tu V3 bez prblémů a taky byl VN2 u Němckého rozhodčího v nabité konkurenci , i když se majitel o výstavy absolutně nezajímal a psa na ně nepřipravoval atd atd, bouchal závody, figuranti o něm říkali, že je "jediný svého druhu" = myšleno jako pěkný exteriérák mezi samýma pracákama, který ovšem ukázal, že kousačky nejsou o barvě.....Majitel s ním měl velké plány do budoucna.
Je jen škoda, že ho závistiví lidé připravili o život v jeho 2 a půl letech jedem na krysy, takže toho moc nestihl.
Ale proč to píšu: hlavně nechal se jako štěně s klidem otočit na záda - měla jsem ho v náručí, takže to vím, žádný magor, kterému bych musela lámat nohy to nebyl a nebyla to ani piraňa, co by mě chtěla sežrat, bylo to normální štěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 23:44 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Slaďáček jeden. Kdo by to do něj řekl, že? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 23:42 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Divný, člověče. Ten pes měl vítěze třídy v mladejch, ZVV3, IPO3, ZPO2, SchH3, SchHA, chodil na volno, nikoho nevraždil na potkání (natož rozhodčího - ani na zkouškách, ani na výstavách, ani na bonitaci), měl tři zákroky pro PČR, hrál si s postiženými dětmi z Cihly - no zkrátka vyloženě nevyrovnanej pes :-D . Další moji psi měli třeba V3, V5 - prostě fakt šíleně nevyrovnané obludy, co odkoušou na ringo stejně jako na rukáv.
Až tvá fena přijde s V3 a se solidním výsledkem v povaze, pak tu házej patky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2011 23:31 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
To je boží, perfektní smich
"prskal na všechny strany jak mončičák se vzteklinou"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2011 23:29 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Fotka k příspěvku Já třeba magora měla - nedal se otočit, torpédo non-plus-ultra, když jsem ho zvedla, prskal na všechny strany jak mončičák se vzteklinou a každé návštěvě visel na noze smich... pravda, není to NO, ale střelený belgičák. Podle mě se dá pes vychovat k obrazu svému - může být klidný a přátelský na výstavách i střelený u výcviku. Tak to mám já... každý si myslí, jakého to mám hodného psíka, protože ho jinak neznají.. pak jsem byla na kousačce (doplnění povahového testu) a hned pochopili, proč říkám, že takové andělítko není smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 23:23 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Já netvrdila, že Trinuš byla hodné štěňátko...ona byla normální štěňátko a ne magor.
Potřebuju normálního psa na výstavy a ne takového, co napadne rozhodčího, když se skloní, aby se mu podíval do tlamy na zuby a taky nechci takového, co vyjíždí na všechny psy v kruhu, takového, co mi zničí kotce, přepravky, auto i barák (takové znám machry s IPO3, ale jinak ti psi nejsou normální). Já nechci řadového vojáka, já chci kamaráda, který je pěkný a něco dovede.
Jo cvičit a cvičit a kousat a kousat je rozdíl...njn je mi jasné kam míříte...ale mi je to šumák, naznačujte si, co chcete.
Moje fena aspoň na bonitaci (pokud budeme vůbec uchovňovat, jelikož já a Trini nemáme chovatelské ambice) dostane Jéčko....na vašich stránkách jsem u psů jéčka pouze přehlédla nebo tam skutečně nebyly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2011 23:16 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Ehm - já chci štěně, co sežere kohokoliv a cokoliv - a já pak zkoriguju, co a koho žrát a co ne (protože to umím). Nechci hodné štěňátko, které mi pak může selhat v důležitém okamžiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 23:13 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
No vidíš - a já bych zas nechtěla psíka, kterého otočíš. Prostě každý máme své priority. Ono je taky "cvičit" a cvičit a "kousat" a kousat. Mám to štěstí, že můj pes měl nejlepší kontrolní výkon na MR - to se prostě každému nepodaří. Někde si zacvičit a odkousat jedničku - ano, někomu to stačí, ale někomu prostě ne ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 23:09 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Hurá, já mám u jednoho příspěvku -6....tak takhle zle jsem na tom ještě nebyla...uznávám, že jsem až příliš ironická;-)Mám svůj osobní rekord v neoblíbbenosti:-D
A u dalšího, kde jsem nenapsala nic španého, mám tuším -2. To je sranda, si můžu už podat ruku s NIKEM.
Takže Ascam chce piraně, co všechny sežerou a já chci vyrovnané psy, kteří se stanou piraněmi, když to bude nutné. Je vidět, že máme jiné cíle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2011 22:58 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A nemáš to jedno, jestli je to papírák nebo není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 22:56 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Já mám radši vyrovnané kliďasy než magory:-D
To bych teda nechtěla štěně, které nemůžu otočit na záda, leda že bych mu zlámala nožičky...
V tom případě jsem si Trinitu vybrala blbě a mám doma asi úplného debila a ne temperamentní, nebojácnou, velice hravou, komunikativní, učenlivou fenu, která má ráda kousání i cvičení.
nedávno mi kamarádka taky posílala jeden takový povahový test a ten naprosto popíral výsledky testu jiného...takže by v tom měli mít už za ty roky páni a paní kynologové jasno, ne? Anebo to není tak jednoduché? Na každé zvíře není stejný metr - aspoń tedy podle mého názoru.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 22:23 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já ti věřím, že každé své štěně postavíš. Ale já jsem i tak trochu hrdá na to, že ta moje štěňata každého sežerou jak piraně - prostě každý máme něco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:46 NIKO – Re: petrab
Má to zvíře vůbec PP?Jestli to není tajné ano Nějak mi to uteklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:43 NIKO – Re: Ascam
Řídit se takovými napsanými blostmi?Až to někdo bude podle napsaného zkoušet,ať mi napíše jak se mu daří a co podle těch testů zjistilPak mi může za rok napsat,jestli vše "sedí" podle těch testů :-) No,každé štěně NO postavím-své určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:35 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No, víš - já bych netvrdila, že se dá každé štěně postavit - to je to, proč jsem se chlámala těm testům, co sem dala myspu - prostě povahové štěně ani nepoložíš doprostřed místnosti a neodejdeš od něj, ani si ho neotočíš na záda - pokud ho před tím neomráčíš nebo mu nezlámeš nožičky :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:23 NIKO – Re: monique
"Štěně v 6 týdnech je většinou aktivní až hrůza, ale dá se postavit a člověk musí vědět jak na to - ono se to nedělá tak, že jako stojí a posunuje se mu nohama jako u dospělého, to by nevydržel opravdu na to je jiný fígl, který tady nebudu prozrazovat...myslím, že NIKO ho zná, že?"
To víš,že ho znám :) ano Tady to přece petrab a další znají také :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 21:13 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
No mi třeba Trinuš loví myši...občas mi nechá v kotci u branky nějakou pozornost a minule ji dokonce ňafla pod zeravama...naštěstí ji nesežrala, jen ji přežvýkla a vyplivla.
krtka jsme už taky jednou měli mrtvého na zahradě, ale dodnes nevím, kdo nám ho ulovil a nechal tam jako pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 21:08 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
tak já bych řekla, že ty fotky nejsou proto, aby si lidi vybrali, ale aby si i ten chovatel za 10 let připomenul, že takhle vypadal ten a ten pejsek z jeho vrhu, že tenhle byl takový v postavě jako malý a že mu to třeba zůstalo do dospělosti apod...Já jsem si taky Trini v 6 týdnech postavila a vyfotila - pohla se, fotka je rozmázlá, ale je to fotka pro mě, že vím, že jsem si ji v 6 týdnech vyfotila, kdyby se nepohnula, tak bych tu fotku klidně přidala mezi ostatní do prezentace. Teď můžu porovnat, že třeba ve 3 měsících vypadala úplně jinak a že se jí začala postava "vracet" řekněme kolem 10 měsíců a teď vidím podle fotek dál, že se jí vyvíjí hrudník atd.
Vybírala jsem si ze 3 sester a kdyby kolem mě jen lítaly, tak bych houbelec viděla, že Trinita má nejdelší stehenní kost, což jí dělá ze všech sester i v dospelosti nejhezčí zadní nohu - pokud bych šla po barvě, tak bych si musela vzít její sestru, která byla jak oheň a kterou by si asi každý na první pohled vybral a kdybych šla jen po velikosti, tak bych musela vzít další sestru, která ovšem je nyní celkově mohutná až moc. Dívala jsem se na více věcí a když jsem si vybrala (a ne podle toho, kdo ke mně dřív přiběhne, to bych si musela vzít Trinitina bráchu), postavila jsem si Trinuš do postoje a byla jsem spokojená. Nemám žádnou super krasavicu a to jsem věděla hned, když jsemm ji viděla v těch 6 týdnech, ale já jsem velmi spokojená.
Štěně v 6 týdnech je většinou aktivní až hrůza, ale dá se postavit a člověk musí vědět jak na to - ono se to nedělá tak, že jako stojí a posunuje se mu nohama jako u dospělého, to by nevydržel opravdu na to je jiný fígl, který tady nebudu prozrazovat...myslím, že NIKO ho zná, že?
Jo a já tipovala, že mají ta štěňata, co tu NIKo dal 5 - 6 týdnů, takže by to klidně vešlo i do tolerance Ascam, že jsou mladší než 6 týdnů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: "Když ovčáci loví."
Tak by měl myslivec zastřelit pánečka,protože mu to dovolí ano


smich smich No, né, že dovolí, vona mu to panička přikazuje!!! Jen nevim, jak by dopadl myslivec, kdyby si chtěl hrát na střelce na mý zahradě. Máš zase problémy? Chceš to snad zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Já nedělám negativní závěry smich nebo cos myslela? Já jsem jen zkonstatovala, že mi to přijde zbytečné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:57 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Evidentně strááášně štve zvěř - to je na kriminál smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:56 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
:-D Tak takhle přitrouble koukají hyeny na sýkorky, když z nich trhaj chlupy :-D
My jsme totiž strašně mírumilovní k některým druhům zvířat - stejně jako vy. Krtečka jsme si zachránili spadlého do přírodního bazénku, sýkorky nás trhaj, ještěrky po nás lezou, ale kočky nebo kuny rádi fakt nemáme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:55 NIKO
"Když ovčáci loví."
Tak by měl myslivec zastřelit pánečka,protože mu to dovolí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:52 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
No to víš - jsou zvířátka temperamentní a méně temperamentní - i u NO, nedělej negativní závěry, prosím, když je nějaké štěňdule pecka. A přijdou mi spíš mladší než 6 týdnů, ale je fakt, že já měla štěňata ve všech vrzích celkem velká a hodně rozjivená - třeba ten pejsek, co jsem dávala na minulé straně - to je čtyřtýdenní šmejdík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku Když ovčáci loví. Třeba krtky..............
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.01.2011 20:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Ano ano, já si to jako laik řeknu :) Mně hlavně přijde divné, jak takhle může štěně vydržet stát.. když jsme fotili 6 týdenní belgičáky, tak jsme byli rádi, že je na fotce aspoň něco, šili se jak pytel blech smich
Já nevím, mně tohle focení "na stránky" přijde zbytečné.. od nás to nedělá skoro nikdo, spíš jsou jen takové pokusy něco vyfotit (třeba když štěně olizuje kelímek od jogurtu apod - u toho někdy postojí), ale spíš jen proto, aby něco bylo. Lidi si stejně vybírají podle sebe naživo, žeáno. Ale jak jsem řekla, každého věc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2011 19:58 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Tož to je tvá volba - mně vykání nevadí. Zdar :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 19:08 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Pardon - na internetových diskuzích je tykání zcela běžné, takže mi klidně taky tykej - a je to ;-)
Co se týče postoje - ano, je právě jen jeden a když už bych do něj stavěla štěně, tak ho postavím a ne, že mu rozcápnu nohy jak žábě a na jedno hlezno ho nechám sednout - o to jde. Jo, já si řeknu jen něco o lidech, co špatným postavením poškozují vlastní zvíře, které by třeba i mohlo být pěkné, ale laik si řekne (a vůbec se mu nedivím), že pes je chromý a že takhle nemůže normálně chodit - tedy před veřejností se tím poškozuje plemeno jako takové a to mě mrzí a nelíbí se mi to.
A podle mě prostě vážně ten pes má otevřenější srst - pravda, v Čechách je to celkem v kurzu, ale to neznamená, že je to dobře.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:08 NIKO – Re: monique
Monique!Nesmíš se tak rozčilovat za mínusová hodnocení,tady je přece tolik chovatelů NO co tomu rozumí,ale pěkného psa viděli jen z rychlíku :) Já zapoměl,že i v TV Rexe smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:05 NIKO – Re: Ascam
Co jsem si o něm myslel jsem Ti napsal.Kdybych si měl kvůli postavě a né výdělku vybrat,tak beru toho,co jsem poslal ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 18:51 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
OK - pokud jsi ho fakt myslel, tak myslel - zda ano nebo ne, to víš jen ty a jen ty si to přeber sám se sebou. Pokud myslel, tak aspoň něco. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 18:49 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Ano - stejně jako fena přidaná mnou není tvůj typ, tak Yeck není můj - co je na tom divného? To, čí typ se více blíží typu preferovanému na BSZCH bych asi nechala na ostatních účastnících diskuze.
Je smutné, že ti nestačí vyfotit štěndo jen tak z boku, ale to je tvůj problém, když na něm nevidíš to, co máš. Ke zbytku asi nemá cenu se moc vyjadřovat ;-)
Mimochodem - mínusy nedávám. A už vůbec ne příspěvku takového ražení - za to mi fakt nestojí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:45 NIKO – Re: Ascam
Chtěla jsi vědět,co si myslím?Napsal jsem Ti to.Pošlu Ti psa,který se mi líbí hodně :-)
Jistě tedy víš,že v rodokmenové linii ho mám!!!
Tím jsem myslel-Quanta v.d. Wienerau :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:19 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
však NIKO myslím nepsal, že má k dispozici jen fotky a že se nepůjde nebo nebyl podívat...on tu dal jen prostě fotky, protože se rozhoduje mezi více jedinci a neví (nebo ví? to zas nevím já:-D), pro co se rozhodnout - fotky jsou pro ilustraci, že jako nevybírá mezi úplným podprůměrem a extra bombou...chtěl ukázat, že je to vyrovnané a neví, co si vybrat.
Tak to chápu já, i když třeba to myslel niko jinak, já nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:17 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Ježíš marjá. Já blb si fakt myslela, že zakladatele moderního typu NO Quanta v.d. Wienerau, zná vážně úplně každý, kdo se vůbec kdy o exteriér NO zajímal. A ono ne.
Co se týče Yecka, napsala jsem přesně toto: "Na můj vkus dost otevřená srst a moc spáditá záď a na fotce vypadá jako strmější ve předku a převinglenější v zadku, ale jinak pěkný pes"
To je můj názor. Podle mne opravdu uzavřená srst je třeba ta na feně, kterou jsem sem vložila. Mimochodem - je to nádherná fena, to snad uznáte. Pravda, nemá hrba a netahá zadek po zemi - taky je ale velmi úspěšná v Německu, že...
A ke štěňatům - jednak nejsem takový blázen, abych pětitýdenní štěně stavěla do postoje (to je dnešní internetová móda snad u všech plemen - dřív to nikoho ani nenapadlo, prostě chovatel kouknul a viděl a to samé zájemci, stejně se pes změní do dospělosti) a za druhé je něco jiného přidržení štěněte a něco jiného je, když mu narvu zadní packu v úrovni až pod polovinu hrudníku. To můžete udělat i dospělému psovi a bude to vypadat úplně stejně blbě. Daleko víc toho na štěněti uvidím, pokud se ho nikdo nebude snažit nějak stavět, ale nechá ho jen zabraného z boku.
Také přeji pěkný večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.01.2011 18:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
čistě pokud by šlo o mě - já bych štěňata nestavěla NIJAK X-) proč bych měla? aby si zájemce vybrali podle fotky? To bych opravdu nechtěla.. pokud si chce zájemce štěně prohlédnout, zhodnotit kostru a povahu, nechť se přijede podívat osobně - štěně se sice cuká, ale zkušené oko pozná, o co mu jde. Ovšem každý má jiný styl
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:04 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Hmm no normální pěkný NO na té Vaší fotce...moje představy o krásném psu jsou někde jinde...asi jako ty NIKOVY, ale každý máme jiný vkus (díky bohu);-)
Nepřipadá Vám trošku nevkusné napsat: "Který blbec postaví psa tak, že má hlezno celé na zemi?"...je vidět, že se jedná o tak 5 - 6 týdenní štěňata, tak mi řekněte, pokud máte tolik zkušeností, jak jste stavěla štěňata v tomto věku Vy bez přidržování, aby se Vám nepohli a nebo aby Vám nepřidřepli, což štěňátka u focení v okamžiku, kdy necítí nějakou oporu zezadu, dělají velice často, že jakoby nakročí dozadu a přidřepnou. Buďte tak hodná a komentáře typu BLBEC nepoužívejte, je to nanejvýš neslušné vzhledem k chovateli, který štěňata stavěl a který tu na hafíkách není, abyste ho nazývala blbcem za jeho zády.
A k Yeckovi a jeho Vámi kritizované hlavě - ten má hlavu jako hrom, žádnou špičatou či co:-D...všichni rozhodčí, u kterých byl vystaven, na něm právě vyzdvihli jeho krásnou samčí hlavu - např. pan Ing. Strouhal i pan Ing. Novotný a taky Peter Arth z Německa (na těch výstavách jsem byla, tak jsem to slyšela). Kde má otevřenou srst????? Prosím popište přesné místo na fotografii, které se jeví tak, že je srst otevřená. A proč by jako měl pes běhat po Německu? On taky nemusí běhat ani po českých oblastkách, když majiteli o to nejde a má psa proto, že ho má rád a je s ním spokojen...Německé výstavy a celkově všechny výstavy jsou otázka peněz a času a taky musí člověk o to mít zájem podílet se na cirkusácké šaškárně jako jsou pro někoho výstavy NO.
Jo a ta stará fotka...sakryš toho psa znám, to je něco známého...ale ani za boha si nevzpomenu, kterej to je, každopádně dnes by si na výstavách v pracovní třídě asi ani neškrt...což ovšem většina psů, kteří se víceméně narodili před rokem 1985 (totto datum je od oka, prosím nikdo to neberte jako mnou stanovenou nějakou závaznou hranici pro cokoliv).
Hezký večer;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:18 NIKO – Re: Ascam
Fotka k příspěvku Tenhle mi jde pod "kůži" a nemusí být VA!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 17:03 NIKO
Ascam napsala: Mimochodem - samčí výraz neznamená, že má hlavu, ze které si sednu na prdel, ale to, že je podle výrazu poznat zda jde o psa nebo fenu - což osobně považuji za samozřejmost. Bezpohlavní potvůrky nesnáším.
Na prdel sedat nemusíš,ale hlavu má krásně velkou a tyhle věci mi zdůrazňovat nemusíš.
"Zklidni hormon, brouku - píšu svůj názor"-NEJSEM Tvůj brouk!!!Já se Tě jen ptal,jestli si ani jeden rozhodčí Tebou popsaných vad nevšim,což mne tedy zaráží.
OV Ludgeřovice Jiří Šiška dospívající psi VD1, vítěz třídy
Ne všichni mají peníza na to,aby jezdili do Německa,nemyslíš?Psal jsem,že se mi tenhle pes líbí,nepsal jsem o "ŽÁDNÉ BOMBĚ",ALE O HODNĚ KVALITNÍM PSOVI.Kdybych ho měl já,možná by do Německa jel ;-)
Chtěla jsi vědět,co si myslím?Napsal jsem Ti to.Pošlu Ti psa,který se mi líbí hodně :-)
Jistě tedy víš,že v rodokmenové linii ho mám!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 17:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Člověče - já myslela, že tahle fotka je opravdu notoricky známá mezi ovčáčkářema. Tak asi ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:49 NIKO – Re: Ascam
TO NEVADÍ,POD TÍMHLE MNE NAJDEŠ NA AKVÁRKÁCH ;-)
Přebarvená fotka,takže barvu - nevím,hodně málo osvalený,delší formát,volnější spěnky,méně výrazný kohoutek,zdá se mi menší hlava v poměru k tělu.Nějaké kilo by mohl dát dolů.To vše podle fotky,která je dost tmavá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 16:13 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Pardon - NIKO - jsem ti zmrvila nick
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 16:10 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Pro Nica i ostatní
Fotka k příspěvku Nico, prosím tě - mne by zajímal tvůj názor na tohohle psa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 16:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: myspu
Děkuji:-) ti druzí dva byli taky hezcí, ale takový výraz neměli:-D ten mu zůstal doteď a stále je jeho předností oceňovanou i nejlepšími odborníky ..taky kamarádka řekla "nojo, Safí to utáhne na xicht" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 15:55 Žena myspu [276] – Re: Katy
Ano, u nás to byla taky láska na první pohled - jinak ta fotka je krásná, takovej malej čertíček stydim k zulíbání love

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=751