Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 13:35 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Fotka k příspěvku Taky ovčák
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2010 13:34 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak nedebatuj,já se Tě o to neprosím. Nemá smysl Ti odpovídat,vše překroutíš a dokážeš překroutit i překroucené.Pokud myslíš,že cesta s pracáky je lehčí??? No, nechápu jak Ty to můžeš hodnotit,ale ano. Pracák je lehčí. Neřešíme výstavu,ta je pro nás nutné zlo. Má fena má vrozené aportování,neřeší dřevo,kov,sklo......na rukáv kouše od 6 měsíců a stopu máme moc rádi. Naprosto nevadí,kdo jí šlape a stáří se taky neřeší.
Viděla jsem několik odchovů Necka v. Haus Beck a nepřipadal mi tak špatný. Byl tam hodně slušný exteriér a super povaha.
Ano,odchov nebyl tak výrazný v exteriéru jako třeba po QUERO HARTIS, ale Queruv nebyl zas tak dobrý v povaze,tam to byla pomalu katastrofa. Pokud budeš chtít přesný popis odchovu Necka,nebude to problém,kontakty na Janu mám a určitě má vše skované.
Jak ale opět vidím,na mé otázky odpovědi nedostanu,nebo jen mlha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:58 NIKO – Re: sarpilka
"Navážet se do majitelky Necka ,tak to už je fakt přešlap."
Tohle nebylo žádné navážení!!!Vzpomělas plemeníka,vychválila ho a ono je to trošku jinak!Vše bylo jen suché konstatování.To,že jsem napsal,že po něm nic v podstatě nebylo,TO JE NÁVÁŽENÍ SE DO MAJITALKY???O majitelce jsem se VŮBEC nezmínil! ano
Chlubila ses,že máš po něm fenu,nevím,koho jsi tím chtěla omráčit!
"Kdybys jí jen trochu znal,tak bys musel smeknout,co všechno musela udělat a čeho všeho se musela vzdát,aby byl Necko její."
Myslíš,že byla sama???
"Jo RTG tam lítalo,ale u kterého hodně používaného plemeníka nééé???"
Nebudeš tady tvrdit,že dysplazie je závislá na počtu krytí,nebo ano???
Na tuhle blbost,co jsi napsala,jsi neodpověděla,ale rozumní lidé vědí,že počet krytí nezvyšuje větší výskyt dysplazie :)
Napsala jsi: "No i fena musí být kvalitní"Tím jsi naznačila,že má fena kvalitní nebyla,budiž,ale neodpověděla jsi mi na otázku - co ti chovatelé ze "špičkových" ch.st.?Ti všichni měli všichni špatné feny???
TVÁ ODPOVĚĎ JE???
"Jana je špičková chovatelka choďáků"
To vím,viděl jsem je u ní!!!
"napadáš pracáky"
NE,jen jsem konstatoval,že většina jich má daleko do standardu a to je PRAVDA ano
"Ty máš každý rok jiné zvíře"
NEUMÍŠ POČÍTAT!!!Dva do roka,pak třetí a možná to vyjde a budou čtyči do dvou let smich
Ale po tom Ti nic není,je to jen můj problém a mé rodiny!!!
Kolik chovatelů se třeba celý život snaží mít kvalitní zvíře a nepodařilo se jim to?Vždyť Ty patříš mezi ně ano
"Chovat jsem mohla exteriér,bohužel to není má cesta."
Už ne,jseš na lehčí sestě :-)
"Já tu klidně můžu uveřejnit ,kteří dlouholetí pejskaři si od nás budou brát štěndo."
To můžeš,budu mít méně hledání.
Když někdo napíše pravdu,tak jen rýpe,pucuje si o psa nohy atd-ZBYTEČNÁ DEBATA S TEBOU ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 09:49 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nemyslíš,že je to stará ohraná písnička? Kdybych chtěla chovat,tak jsem to udělala už dávno a kdyby to nebyla dcera Necka,tak jsem vlastnila ještě další fenu čekatelku českého šampiona, RTG 1/2,ale o té už jsem psala. Chovat jsem mohla exteriér,bohužel to není má cesta.
Každý má nárok na názor a rejpáním do jiných nepřikreješ sebe. Taky tu můžeš napsat své výsledky,ale tos nikdy neudělal.
Navážet se do majitelky Necka ,tak to už je fakt přešlap. Kdybys jí jen trochu znal,tak bys musel smeknout,co všechno musela udělat a čeho všeho se musela vzdát,aby byl Necko její.Jana je špičková chovatelka choďáků a Necka dost slušně prezentovala i na několika klubovkách.
Sám tu rád napadáš pracáky,dobře tvůj názor. Bohužel jsem si nevšimla,že bys ty dosahoval nějakých výsledků. Jak koukám Ty máš každý rok jiné zvíře,ale ukazovat prstem na jiné by Ti šlo.
A pokud chceš sledovat,tak sleduj. Já tu klidně můžu uveřejnit ,kteří dlouholetí pejskaři si od nás budou brát štěndo. Kdo si vzal od Tebe a jak se jmenuje Tvá chovka????
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 20:52 NIKO
"Copak mi NIKO nemůžeš zapomenout,že budu tak ostře sledována"
Jen to,že o ch.st.prohlásíš,že je průměrná a sama jsi nikdy takových výsledků nedosáhla.Utekla jsi k pracákům!Sledována nebudeš Ty,ale psi,CO DOKÁŽÍ,když jsou z pracovní linie.O výstavách se zatím nezmiňuji :-)
"Tvá radost bude má chyba"
Až takový nejsem,ale moc jsem zvědav,podle rodokmenu,kde chválíš psy,kam se dostanou.
"o mrtvého Necka sis už otřel boty dost"
Napsala jsi: "No i fena musí být kvalitní"Tím jsi naznačila,že má fena kvalitní nebyla,budiž,ale neodpověděla jsi mi na otázku - co ti chovatelé ze "špičkových" ch.st.?Ti všichni měli všichni špatné feny???
"Možná byla chyba,psa pouštět pomalu na vše"
A o tom to je(o penězích),napustit psa na kdejakou fenu,mu to bylo jedno,stejně nic nedal(třeba to bylo fenama).Pes vydělal a jakého dalšího z jeho potomků si majitelka nechala?
"Jo RTG tam lítalo,ale u kterého hodně používaného plemeníka nééé???"
Nebudeš tady tvrdit,že dysplazie je závislá na počtu krytí,nebo ano??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 21:24 NIKO – Re: sarpilka
Fotka k příspěvku Tady máš psa,který se mi líbí a snad jednou takového budu mít :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 00:27 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Ano,myslím Lubanova Alexe. Opravdu ta barva tu tenkrát pomalu nebyla. Taky jsem znala pár chlupáčů,ale i třeba výborného chovatele pracáků B. Fialu,který Alexise jako jediného exteriéra použil ve svém chovu a několik vnoučat,pravnoučat dupalo kvalifikáče. Byla tady kousek nádherná fena a suprová v povaze.Cvičila u Plecháčka v Sezemicích a tam je známo,že komu není z hury dáno u Plecháčka necvičí. U Matysků(majitelů Alexe) doma bylo několik velice kvalitních potomků,bohužel po RTG to Luboš prodával ven. Na našem cvičáku byla holčina,která si pořídila psa z opakovaného spojení Alex - Asta z Bělokostelí. Pes byl neskutečně podobný otci a po 0/0 rtg dostala za psa takové peníze,že prodala. Ono hodně lidí tenkrát prodalo. Jana Kudrnáčová (majitelka Necka) nakryla Alexem ,narodilo se 8 štěňat a z toho 5 na svodu kód 5JX+,někde padlo i Q . Dnes se to už vše špatně dohledává,ale Alex tu byl dost pomlouvaný i z řad rozhodčích. Na to konto ho Věra přihlásila i na výstavu do Německa a on tam ve své třídě Alexis VYHRÁL! Byla tu i jeho sestra po matce. Dala tady D-vrh Kasio,šla ke své chovatelce na vrh do Německa a chovatelka Babynu už Matyskům nevrátila. Je pravda,že na tu spoustu nakrytých fen,odchov žádná sláva a taky si myslím,že je chyba krýt pomalu vše.Pak ten odchov jde někam. Těžko soudit,třeba bych jednala stejně,kdyby to bylo mé zvíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 23:29 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Copak mi NIKO nemůžeš zapomenout,že budu tak ostře sledována a je mi jasné,že Tvá radost bude má chyba. Však sleduj,nebudeš sám. No o mrtvého Necka sis už otřel boty dost a o mé feně nemůžeš tvrdit,že byla možná průměr. Ze svodu kód 5JX+ a 2x třída mladých 2 a 3 místo. Dál jsem pro RTG nepokračovala. Fena byla i hodně slušného rodokmenu,její matka se sice jenovala česky ale další generace byla Bea v. Kaibach od Gerharda a Ingo v. Lehnhof,klub. vítěz a i jeho jsem znala od štěnda. Jo RTG tam lítalo,ale u kterého hodně používaného plemeníka nééé??? Možná byla chyba,psa pouštět pomalu na vše,ale to se teď už řešit nedá. Raději mi písni,které plemeníky ty uznáváš???
A třeba bys mi mohl něco napsat o Tvém odchovu,neb se fakt nikde dohledat nedá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:51 NIKO – Re: sarpilka
"Není pravda,že by Necko byl hezčí na fotce. Tos ho asi špatně neviděl."
Určitě jsem ho špatně neviděl,jak píšeš,s fenou na krytí jsem tam byl já,tak vím,o čem mluvím.
"Ano,moc kryl a i to ukazuje,že lidem učaroval."
Byl to němec,proto lidem "učaroval"!Jak jsi psala-"Jezdila jsem s jeho dcerou a viděla odchov a byl to dobrý odchov,hlavně i v povaze."
Povaha dobrá,exteriér tedy možná průměr!Z TOLIKATI ŠTĚŇAT,PO TAKOVÉM ŠPIČKOVÉM PLEMENÍKOVI???Kolik se jich po něm prosadilo?
"u mé feny přišel RTG 2/2 "
Po něm byly dysplazie i horší!Nebudeš tu tvrdit,že všichni němci byli čistí :)
"Je tu Tvá úvaha,zda se nechlubím."
Já právě myslel,že si stěžuješ,bylo by proč :-)
"No i fena musí být kvalitní "
Já měl celkem solidní fenu s J kodem!A co ti chovatelé ze "špičkových" ch.st.?Ti všichni měli všichni špatné feny???
"Já k pracákům neutekla."
Ale v exteriéru jsi nepokračovala :) Člověk najednou zjistí,že to není jen tak,musí se s ním něco naběhat,aby v kruhu vydržel,pracák odběhne jednu výstavu do chovnosti,mnohdy "s odřenýma ušima",v kondici je většinou horší,vlastně celkem nezáleží,jak vypadá ano
"Začala jsem pracovat v zaměstnání se zvířaty od vojáků a policie. Po pár letech jsem zjistila,co má být na mém vodítku."
Každý si nějakou výmluvu najde :-)
Oháníš se tu psy,po kterých,tak špičkových sis štěně nevzala!!!Nikde také nepíšeš,kolik "odpadu" po nich bylo(NECKO,atd) ano To je i u "pracáků" a mohou mít rodokmen jaký chtějí.Budu sledovat,jak si povedou Tvá štěňata.Jednou posoudíme :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:33 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
hmm no s těma dysplasiema po Neckovi něco bude...Vy jste měla po Neckovi dceru 2/2 a moje bábi 3/?? (těma otazníkama myslím, že na to ani nebyla stupnice)...ale krásná fena to byla, bohužel ona i její setra byla v pytli s rtg (byly jen 2 štěňata ve vrhu) i když po jejich matce bylo vše rentgenované negativní.
Alexis? To jako Alexis v. Taubenbrunnen? Krásný pes, ve své době tady nebyl pes s takovou barvou, ale zas po něm je houbelec...těch chlupáčů, co po něm lezlo...vím o několika vrzích, kde se narodilo 1 štěně a zrovna chlupaté, jiní měli půlku vrhu chlpatého.
takoví plemeníci, na Alexise se skoro nedalo dostat a nic po nich není, jako myslím nic, na čem by se dalo nějak více pokračovat.
Nicka komentovat nebudu, znám ho opravdu jen z obrázku.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2010 00:13 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tvůj názor. Já si stejně myslím,že mi chceš hlavně odporovat. Necka jsem znala zhruba od jeho 10 měsíců. Kamarádila jsem se s Janou Kudrnáčovou - majitelkou a jezdila jsem dost často za ní do Všestar.Není pravda,že by Necko byl hezčí na fotce. Tos ho asi špatně neviděl.Byl to krásný pes,ze slavné chovky,od slavného chovatele a syn slavného otce Kimona - světového vítěze.
Ano,moc kryl a i to ukazuje,že lidem učaroval. Nic není dokonalé a když se sejde krása a výkon s výborným rodokmenem (asi 12 VA předků),tak prostě zvíře kreje. To ,že byl i hezký bylo podtrženo titulem CAC a dostal ho od J. Novotného - byla jsem tam a slyšela i posudek. Jezdila jsem s jeho dcerou a viděla odchov a byl to dobrý odchov,hlavně i v povaze. Bohužel u mé feny přišel RTG 2/2 a tím jsem jezdit přestala a nechovala jsem na ní.
Tenkrát bylo i hezčích plemeníků,ale obranářů srdcařů málo. Byla a jsou zvířata,která hezky koušou,ale je to naučené a já mám ráda srdcaře a to tenkrát ještě byl Alexis. Ten byl dokonce tvrdší.
Je tu Tvá úvaha,zda se nechlubím. No,já myslím,že podle sebe soudíš jiné.Jo a že jsi s Neckem kryl.No i fena musí být kvalitní a i to ještě není záruka kvalitního odchovu.
Já vždy říkám,že nejlepší plemeník tu byl NICK Z POLUXU a žádný ho ještě nepřekonal. Super pes
po všech stránkách. Dal krásná zvířata i zvířata s velkou chutí pracovat. Dokázal předávat i své srdíčko na obrany a velice slušné RTG. Byl to klub. vítěz a taky nebyl bez chyb,no a světe div se jeho matka byla fena s v.d???
Já k pracákům neutekla. Začala jsem pracovat v zaměstnání se zvířaty od vojáků a policie. Po pár letech jsem zjistila,co má být na mém vodítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:40 NIKO – Re: sarpilka
"NIKO: netuším co je na C tak špatného."
To je chyba!C-rovná,krátká záď!
"Před lety tu byl výborný plemeník Necko v. Haus Beck.
Byl to krásný pes s úžasnou povahou a jeho kontrolák byl pastva pro oči. Tento pes byl majitelem
vynikajícího exteriérového rodokmenu a taky C v kódu. Tento pes ve svém čase tady nakryl
mraky fen předních chovatelů"
Jo,po "revoluci" tu fakt byl,na fotce vypadal o hodně lépe než ve skutečnosti!Kolik nakryl fen-200,300?To určitě a myslím,že jich bylo víc.Když vezmem průměr vrhu 5 štěňat,tak je to hodně přes tisíc.Kolik se jich dostalo do špice a kolik byl "odpad"?C - předával dál,pokud něco fena "nepodržela"!!!
"já byla majitelkou jedné jeho dcery"
Teď nevím,jestli si stěžuješ,nebo se chlubíš(není čím!).Kde máš pokračovatele v té linii po tak "kvalitním plemeníkovi"???Fena po něm na bednách na výstavách nestála???(nechce se mi hledat)Štěňata asi tedy nebyly.Takže se "nezadařilo",pak je určitě lepší a lehčí "utéci" k pracákům,tam je celkem jedno jak vypadá,to je fakt-souhlasím.
"jeho kontrolák byl pastva pro oči"
A žádný jiný plemeník neuměl to co on? :-)
Dobré na něm bylo jen to(byl to němec),že když nakryl feny,tak se vrhy lehce a rychle prodaly ano I já vůl jsem naletěl,neměl jsem dceru,ani syna,ale kryl jsem s ním.Klidně hledej-vrh C anoS ním měla fena daleko nejhorší vrh!!!
TO SIS VYBRALA HODNĚ ŠPATNÝ PŘÍKLAD "VYNIKAJÍCÍHO A KVALITNÍHO" PLEMENÍKA :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2010 23:09 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Terka a psíci
To má NIKO pravdu. Tohle je debata o N.O. a každý z nás má rozdílný názor. Proč to tajit,však to u ovčáků tak chodí.
Jedni jsou zastánci exteriéru a rádi jezdí po výstavách, vrcholem je klubová výstava.
Druhá parta nemá tak hezká zvířata a raději jezdí po závodech a vrcholem je mistrák ve výkonu.

NIKO: netuším co je na C tak špatného. Před lety tu byl výborný plemeník Necko v. Haus Beck.
Byl to krásný pes s úžasnou povahou a jeho kontrolák byl pastva pro oči. Tento pes byl majitelem
vynikajícího exteriérového rodokmenu a taky C v kódu. Tento pes ve svém čase tady nakryl
mraky fen předních chovatelů a i já byla majitelkou jedné jeho dcery,která na svodu dorostu
ze 25 fen vyběhala v Poděbradech u rozhodčího Velechovského 2. místo a jasně kód 5JX+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:14 NIKO – Re: Terka a psíci
Tohle je debata o NO.Já s hádáním nezačínám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:03 NIKO – Re: sarpilka
"Druhá fena má u obou rodičů v kódu J" - A potomek?Nechce se mi hledat pro mne nezajímavé zvíře.
"Tvá zvířata byla tak kvalitní,žes je musel dát pryč." - Nevím,o kterých mluvíš,nevíš proč,Tobě se svěřovat nebudu!
"Možná Tě to nezajímá,ale narodilo se nám 10 krásných pracáčků." - Fakt mne to nezajímá,psal jsem,že bych žádné nechtěl,proč,jsem psal,ale třaba se v kruhu s nimi potkám,porovnáme a uvidím také,jak budou "pracovat"
"Rozumný možná mezeru dodržuje na výstavě,bohužel když první fena se courá a nechce chodit" - Rozhodčí rozhodne,jestli ji posune dozadu.Ale to dělají ti,kteří se snaží tvého psa rozhodit(každý pes se s druhým nekamarádí)Je-li pes horší,stejně mu předbíhání nepomůže.Ale taktiku vystavování Ti přece nemusím vysvětlovat,né?
"dostala na bonitaci 5CV" - C = rovná, krátká záď,CO K TOMU DODAT?
"Je možné,žes třeba takového pracáka viděl,nic není dokonalé." :) - Zas ZPOCHYBŇUJEŠ?Viděl,neviděl?To jsi celá Ty ano
"Tady jsi na mé stránce byl a dal jsi nám 90 %. Myslím,že je to na Tebe dobré hodnocení,ale jde mi o princip a jeden metr a to ty asi nechápeš." - To bylo kdysi ano Ale Tobě jde o něco jiného!
"nás bylo na jaře v Kolíně,pomalu 40 zvířat a že by prošel nějaký podvod" - Proč sem pleteš tohle,Ty jsi se s tím setkala? smich
"Můžeš klidně zas posílat výsledky bonitací,bohužel nerozeznáš která krev je která" - Kdo bude chtít znát opravdu jak to je,tak si to najde,já toho sem už poslal dost a skoro každý pes je dohledatelný!!!
"Ono totiž nejde sázet na to,že když má zvíře ve jméně pracovní chovku,že je pracovní krev." - Psa z ch.st.si vyhledám a podle rodokmenu VIDÍM.U Tvé feny jsem zjistil,že má výběrovou tř.,ale určitě ne první-to by jsi určitě napsala :-)
"Opravdu si myslíš,že když nejezdíš po kvalifikáčích,mistrákách,či svodů plemeníků" - to napsal kdo?JÁ NE!!! :)
"Sám jsi psal,že Ti stačí jezdit po výstavách a bonitacích" - tohle jsem opravdu napsal ano
"Popisuješ tu další osobu a to bude Mimišák,že? No já myslím,že s náma máš problém proto,že máme výsledky a ty zase přehazuješ zvíře." - Uhádla jsi :) Já si s tlustou fenou poradit umím,nepíši blbosti o otlacích ATD!!!Na bedně na závodech jsem byl,osum psů zůstalo za mnou(s exterierákem),ale jak ses dočetla-NENÍ TO MŮJ CÍL!
"Já myslím,že je to super,když je jejich máma šeredná pracanda,která by nemusela udělat bonitaci,jak píšeš" - Za 1. nevím,co je na tom super,snad jen počet zdravých štěňat a za 2.jsem napsal - "možná i Tvá fena by nebyla chovná"ZAS TO OTÁČÍŠ!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2010 18:12 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Copak Tě vyvedlo z míry drahý NIKO ? Vážně si myslíš,že když mi zakážeš Tvé hodnocení a sám mi budeš dávat mínus,že taková nečistá hra k něčemu bude? Bude to pouze ukázka Tvého charakteru a to by Ti mohlo dojít. Můžeš klidně zas posílat výsledky bonitací,bohužel nerozeznáš která krev je která. Ono totiž nejde sázet na to,že když má zvíře ve jméně pracovní chovku,že je pracovní krev. Několikrát Ti to ujelo,ale nechtěla jsem Tě ztrapnit.
Sám jsi psal,že Ti stačí jezdit po výstavách a bonitacích a teď si já vymýšlím?
ZVV3 mají i exteriérová zvířata,to je pravda,ale mnohonásobně víc potkám na závodech v ZVV3,ZVV2....krev pracovní a soupisky nelžou. Stejně soupisky z kvalifikáčů a tam body,to nepřekřičíš.
Píšeš ,že by možná má fena nebyla chovná. Myslíš,že když od ústředního poradce chovu dostala na bonitaci 5CV1/P, že si to nezasloužila? Však se podívej do časáku,co nás bylo na jaře v Kolíně,pomalu 40 zvířat a že by prošel nějaký podvod? Hlavně nemusíš psát,žes nic takového nepsal,však si to každý může přečíst.
Je možné,žes třeba takového pracáka viděl,nic není dokonalé.
Rozumný možná mezeru dodržuje na výstavě,bohužel když první fena se courá a nechce chodit,tak Ti velký kruh nepomůže a co teda mají dělat ty zvířata za ní,když jim to sakra líp chodí. Já myslím,že když zvíře na klubovce není schopné i malého zákusu,tak nemá právo v kódu na 1/P. Je mi celkem jedno,že Tě mé stránky nezajímají ale už to nepřekrucuj. Tady jsi na mé stránce byl a dal jsi nám 90 %. Myslím,že je to na Tebe dobré hodnocení,ale jde mi o princip a jeden metr a to ty asi nechápeš.
Možná Tě to nezajímá,ale narodilo se nám 10 krásných pracáčků. Dnes jim je 11 dnů a máme už volnou jen jednu fenku o které přemýšlím,že si jí nechám a jednoho pejska. Já myslím,že je to super,když je jejich máma šeredná pracanda,která by nemusela udělat bonitaci,jak píšeš.
Popisuješ tu další osobu a to bude Mimišák,že? No já myslím,že s náma máš problém proto,že máme výsledky a ty zase přehazuješ zvíře. Tvá zvířata byla tak kvalitní,žes je musel dát pryč.
No, Tvá věc.
Jen bych ještě chtěla písnout,že i já chodím s Furií na procházky , jsem zastavována a lidi mi říkají,že má fena je krásná. Druhá fena má u obou rodičů v kódu J ,je exteriérem hezčí a tolik lidí už to o ní neříká,ba dokonce jeden pán mi tvrdil,že mi klekne na zadek,páč ho tahá dolu.
Zatím PA
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 13:24 NIKO – Re: sarpilka
Prosím Tě,už toho nechej!ZASE SE CHCEŠ JEN HÁDAT,VIĎ.Mám zas posílat výsledky bonitací a tam je "ukázkově" vidět,kolik "pracáků" má kontrolovanou povahu atd.Už jsem to tu jednou posílal,byla by to ztráta času,hledat to znovu.Kdo Ti řek,že nikam se nejedu podívat!Zas jeden z Tvých výmyslů!!!Tady si také jedna vymýšlela,co vykládám o kotcích,jak je mohu mít.Ty jseš druhá ve vymýšlení.Všechny zvířata u mne byla hodně kvalitní,tomu věř.Hodně exterieráků,má ZVV3,to si může každý zjistit ano Navíc-jsou krásní,povahy mají většinou také výborné.Nevím,v čem někdo může vidět zkvalitnění chovu,když pes je na hony vzdálen standardu :-D
"že se má přitvrdit při uchovnění,tak to já tvrdím už dávno"
To je zvláštní,že tohle píšeš,vždyť by tam těch pracáků bylo hooodně málo,možná i Tvá fena by nebyla chovná ano
"fena která má kód 5JX1/P, na klubovce nedoběhne figuranta
a zmůže se jen na blokování z několika metrů".
AŤ KLIDNĚ VYPADNE.Já zas viděl "pracáka"v místnosti v koutě,nekousnul i když mu dával figurant rukáv 10cm před čumák a málem proboural zeď,stane se :)
"Tatáž fena vyhrála několik výstav a zrovna její vodič čutá patama do fen,které za ním běží."
Kruhy jsou vždy dostatečně velké na to,aby mezi psy byla mezera!Proč myslíš,že ten vodič poutěl svoji fenu tak blízko za druhého vodiče a fenu?Ale rozumný tohle nedělá a mezeru udržuje.Jseš zkušená,tak to tady vysvětli smich Mne opravdu Tvé stránky nezajímají,štěně bych nechtěl i když inzeruješ,že máš ještě 4 štěňata volná.Já mám jinou představu o NO,nemám ji sám,tak ať rostou,jsou zdravá a dostanou se k hodným pánečkům. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2010 11:19 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Opravdu si myslíš,že když nejezdíš po kvalifikáčích,mistrákách,či svodů plemeníků i jako divák,že dokážeš posoudit povahy? Když to nesleduješ,tak jak můžeš napsat,že lepší práce u pracáků je pověra? Však to,co tu píšeš jsou pohádky.
Stejně tak jako pracovní zvířata neběhají v pořadí na výstavách,tak se exteriérová zvířata neukazují na akcích vrcholového výcviku až na pár zvířat. To není výmysl,stačí sledovat výsledky.
Pokud zkvalitnění chovu myslíš zaúhlení,prostorné chody,délka zádě..........tak si to dělejte,je mi to fuk. Já zkvalitnění chovu vidím jinak. Třeba víc plemeníků se ZVV3,kteří v této zkoušce jezdí i po závodech a na mistrák ZVV3 s body na výborně - v.d.
Jen mi jedno,že přehazuješ zvířata jako kabáty,ale neukazuj prstem na jiné a pak se neoháněj zkvalitněním. Píšeš,že na moji stránku nechodíš. Tak proč tam mám Tvé hodnocení?
Když to sám máš zakázané,nedělej to jiným a jde mi o princip,né hodnocení.
Povolení 3/3 RTG do chovu byla slušná blbost a že se má přitvrdit při uchovnění,tak to já tvrdím už dávno. Třeba by bylo dobré obnovení kolíku,zákaz tréninku bonitace na místě,aby se ukázala přirozená povaha zvířat a losování figurantů.........
Pak by se třeba nemohlo stát,že fena která má kód 5JX1/P, na klubovce nedoběhne figuranta
a zmůže se jen na blokování z několika metrů. Tatáž fena vyhrála několik výstav a zrovna její vodič čutá patama do fen,které za ním běží.Myslím si,že těch několik druhých fen,které porazila si titul zasloužilo více.
:-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:31 NIKO
Ach jé :) O běžícím pásu mluvíš jen Ty!!!!!
Pokud má být zkvalitněn jakýkoliv druh zvířete,tak se vybírají jedinci,kteří nejvíce odpovídají standardům.U NO,možná i u jiných plemen se tak neděje rozzurenyA jak jsem několikrát psal-pověra,že "pracovní" pes pracuje lépe" je hodně zastaralá a mnoha lidmi neustále udržovaná!Oni vědí proč.Oháníš se tím,že jsem nedotáh psa na VA nebo vítěze nedotlačil.!!!Máš ho na mých stránkách nebyl výborný(proč nepokračoval dál,se Tobě určitě svěřovat nebudu,něco o něm na mých stránkách je),ale VD1 ve třídě dospívajících :) Jen zde veřejně napiš(mi by možná nevěřili),kolik chovatelů(nejen u NO)svého psa za celý život na vítěze nedotáhli,možná ani na bednu,nebo na VA,a o psu VA1 celý život jen sní.
Jak ale vidím,tak se hádky snažíš vyvolat jen TY!!!Na Tvé stránky nechodím a nepíši.Já a určitě nejsem sám,mám cíl,pomoci ke zkvalitnění chovu.Příjde se také časem na to,že tak,jak se povolilo do chovu RTG 3/3,tak přitvrdí i při uchovňování NO. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
trochu humoru je tu třeba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:27 NIKO – Re: Katy
ALE DĚLÁ.Neřek jsem,že s Tvým psem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2010 12:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
to nepopírám..na pohyb a blbé podmínky je to poměrně dlouhý čas ano Figurant žádné zázraky nedělá, to ten pes smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2010 12:21 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Copak,máš zas chutě se dohadovat?
Tak můžeme i z jiného soudku. Proč mám zakázané hodnotit Tvé příspěvky? Proč máš zakázané hodnocení své stránky,ale jiným vesele hodnotíš?
Proč ukazuješ prstem,že já se zbavuji zvířat a sám máš běžící pás..........

Neříkám ,že všechna zvířata s J v kódu jsou špatná. Jen bych si přála,aby jich bylo podstatně více. Stačí sledovat svody plemeníků a vrcholové akce ve výcviku. Ano,na výstavách moc zvířat z pracovních řad v první půlce nechodí. Ono jim prostě V.D. stačí,tak nám to neber. Však jsi sám nic do řad výborných vítězů či VA nic nedotlačil.
Jo a mrkni,co dělají V.D. zvířata s Machem.
Hezký den

ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:09 NIKO – Re: Katy
Jasně!Dobrý figurant "umí zázraky" ano Ale podívej se na foto a figurant je podstatně ostřejší než pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2010 12:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
tak to je jasné, záležína foťáku, ISO, světle apod.. já si myslím, že moje fotka ostrá na ty podmínky je, pes rozmazaný není, je vysoko a prohozený..a přesto si netroufám tvrdit, že by do toho vletěl jak tank :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:57 NIKO
Fotka k příspěvku Takhle rozhozený pes,určitě není pomalý :-)
"nikdo neřekl, že exteriéráci nic neumí"Ty jsi to opravdu neřekla :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:55 NIKO – Re: Katy
Když tou 1/400 a méně zaostřím jen figuranta,ten bude ostrý a pes mázlý,tím se "zvýrazní" rychlost-pohyb a to já nechtěl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2010 11:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku No tak já nevím, fotky docela dokážou zkreslovat.. nikdo neřekl, že exteriéráci nic neumí, ale sama vím, že fotka udělá hodně... moje je focená "jen" na 1/400 (obvykle fotím kolem 1000, když je dobré světlo) a že by tam byla razance a rychlost jako u pracovních magorů, to si nepamatuju.. každopádně fotka je dobrá :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:47 NIKO
Bylo by pěkné,ukázat TY VD psy ve statice :) Ale jinak dobré momentky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:41 NIKO
Fotka k příspěvku Někdo je slepý,nevidí ,že fena má všechny nohy ve vzduchu a figurant stojí jen na špičce jedné nohy.Aby fotka byla trochu dobrá-foceno 1/800.Proto se někomu zdá,že je to ve stoje a není tam rychlost:) Přidávám další.Zas ve stoje,NO EXTERIÉROVÍ PSI JSOU CHUDÁCI A NIC NEUMÍ smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2010 11:18 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2010 11:15 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:14 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku TAK KOUŠOU PRACOVNÍ V.D.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:12 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Hezký zákus,ale je to do stojáku asi žádná velká rychlost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2010 21:24 NIKO
Fotka k příspěvku Takhle kouše exteriérový JÉČKOVÝ pes :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 20:06 NIKO
Ale ta "hrůza",95% "pracáků by vypadlo",VÝBORNOU BY NEMOHLI DOSTAT,tím pádem ani J ano Moc dobře vím,o čem je řeč.Proto je mi milejší,vidět v rodokmenu 1/N než 1/P(POKUD JSEM ZVÍŘE NEVIDĚL) :-) Na výstavách člověk vidí potomky,na bonitaci v podstatě,co v nich je,jsou tam psané i zkoušky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2010 19:46 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Pokud Ti stačí jezdit po výstavách a bonitacích,tak už chápu Tvůj názor. Prostě ty ani netušíš o čem já píšu. Já bych si zas přála staré bonitace a alespoň u psů zkoušku ZVV2 do chovu. Povahové testy jako mají Belgičani taky nejsou špatný. Zvíře které má výborný exteriér a projde výborně i testy,by mohlo dostat třídu exteriéru+práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 18:53 NIKO
"Paní chce štěndo hezké a cvičit by chtěla taky."
To bude u pracáků těžko hledat :-)
"Ty tu neustále popisuješ písmeno J a kód 5JX1/P. Tento kód ještě nezaručuje povahu psa. Stačí se podívat na soupisky kvalifikáčů,mistráků IPO,ZVV3,FH,Policie..........pár vyjímek by tam teda bylo."
Proto s má tolik "pracáků" na bonitacích kontrolovanou povahu ano
"Koukám,že to nefunguje ani u Tebe. Zkoušky neskládáš a bonitace"
Jen se psy,kteří mají V na výstavách :) Psi,kteří mají výstavní ocenění D,bych do chovu vůbec nepouštěl,ti se už hooodně vzdalují "Jéčku"(správný výraz NO,VÝBORNĚ ZAÚHLENÝ)!
"Já myslím,že je nejlepší se jet podívat po všech akcích a najít se"
Mi stačí výstavy a bonitace ano
Tohle vše,co jsem napsal,by si měl každý začínající chovatel uvědomit a tak se začne pomalu exteriér u NO zlepšovat!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2010 17:32 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já číst dokážu,bohužel ty to obracíš. Paní chce štěndo hezké a cvičit by chtěla taky. Ty tu neustále popisuješ písmeno J a kód 5JX1/P. Tento kód ještě nezaručuje povahu psa. Stačí se podívat na soupisky kvalifikáčů,mistráků IPO,ZVV3,FH,Policie..........pár vyjímek by tam teda bylo.
Zkus někdy jet na nějaký kvalifikáč,nebo mistrák ve výkonu a tuto svoji teorii o písmenu J tam probrat a zeptat se,podle čeho si tato parta lidí bere štěnda.
Koukám,že to nefunguje ani u Tebe. Zkoušky neskládáš a bonitace.....???
Já myslím,že je nejlepší se jet podívat po všech akcích a najít se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 11:55 NIKO
30.10.10 01:08:27 4 R - Katy® - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Baslerinda
Bohužel.. když ani majitelé psů/chovatelé nemají zájem o zvyšování úrovně plemene, to je pak těžké.. to je pak úrodná půda pro ty *** co množí vořechy, věčné téma
Přidám bonitační kod,ať si každý raději podívá a porovná jej s kodem rodičů štěněte,po kom štěně bude.
www.nocherrylovcak.wbs.cz/… TÍM JE SNAD ŘEČENO VŠE ano
Někdo napíše-výběrová tř.,ale 1. tř.to určitě nebude,jinak by ji majitel feny určitě napsal!!!Jsou-li v rodokmenu jen dvě,tři 1.tř.ch.,nemá vůbec cenu nad takovým štěnětem přemýšlet,viz.paní,která se chce zůčastnit výstav.Pokusy o "vylepšení exteriéru" dopadnou tak,že štěně z tohohle "pokusu" má výstavní ocenění D.Takže zvyšování kvality exteriéru je v nedohlednu,škoda,že svod mladých je zrušenanoNa tohle by se měl "začátečník" vždy soustředit.Proto písmeno J v bonitačním kodu je DŮLEŽITÉ.Každý se teď může podívat.Když člověk "zabrousí" na klubové stránky NO na bonitace,tak najednou zjistí,kolik "pracáků" má KONTROLOVANOU POVAHU!Pomalu "padá" mýtus,že pracáci jsou lepší(hezčí nejsou)!Bonitace NO ,je přiložena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 09:34 NIKO – Re: sarpilka
ASI NEUMÍŠ ČÍST,tak znovu!
Téhle paní mohu poradit jen jedno-ať si pořídí NO,který má v bonitačním kodu písmeno J.Tohle písmeno znamená-SPRÁVNÝ VÝRAZ NO VÝBORNĚ ZAÚHLENÝ(pro ty,kteří to nevědí).Pak je velká naděje,že pes bude jednou pěkný!Pokud písmeno J v bonitačním kodu nemá,je hodně malý předpoklad,že zvíře bude odpovídat standardu(př.5JX 1/P).Taková zvířata jsou na růrných akcích vidět(zkoušky,bonitace atd)i začátečník pozná rozdíly.Známka výborná,bez J,kvalitu v exteriéru vůbec nezajišťuje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2010 08:53 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já nemyslím,že jsi odpověděl. Je to jako vždy,mlžení a nic konkrétního ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 08:15 NIKO – Re: sarpilka
Nevím,co je vystrkování růžků,když na mne byl vznesen dotaz a já odpověděl.Klidně tuhle radu i pro ty,kteří si chtějí NO pořídit-ROZŠÍŘÍM :-) Proč nemá a nebude mít GIA nikdy štěňata(dočetli jste se) a JASPER,je uzavřená kapitola!Ale stále se na tyhle psy může kdokoliv podívat,aby si trošku představil,jak mají představitelé těchhle ras vypadat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2010 10:36 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No konečně jsi NIKO zas vystrčil růžky,prodej Jaspera Tě nějak utišil. Já myslím,že si paní poradí sama a po tolika letech pejskařiny určitě tuší,co hledá.
Jen jsem myslela,že hodíš pár chov.st.,které potkáváš na výstavách a mají slušná zvířata po všech stránkách. No, nestalo se.
Píšeš tu o písmenu J v bonitačním kódu,já mám sice jiný názor ale budiž.
Matka mé druhé feny má v bonitačním kódu J a na výstavě byla ohodnocena známkou v.d.???
Ještě bych se chtěla zeptat,proč jsem Tebou blokována?
Jinak je mi ctí být v takové společnosti jako je Mab a Mimišák,je to má krevní skupina!!!
palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:56 NIKO
"Byla jsem oslovena jednou pejskařkou,že by chtěla poradit. Zemřel jí před pár dny Německý ovčák 12 let. Hledají spojení hezkých rodičů a chtějí i cvičit,jezdit po výstavách a závodech".

Téhle paní mohu poradit jen jedno-ať si pořídí NO,který má v bonitačním kodu písmeno J.Tohle písmeno znamená-SPRÁVNÝ VÝRAZ NO VÝBORNĚ ZAÚHLENÝ(pro ty,kteří to nevědí).Pak je velká naděje,že pes bude jednou pěkný!Pokud písmeno J v bonitačním kodu nemá,je hodně malý předpoklad,že zvíře bude odpovídat standardu(př.5JX 1/P).Taková zvířata jsou na růrných akcích vidět(zkoušky,bonitace atd)i začátečník pozná rozdíly.Známka výborná,bez J,kvalitu v exteriéru vůbec nezajišťuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 17:16 Žena marianneo [4] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Když tak pročítám zpětné diskuse,tak máš asi pravdu... ale ten NIKO umí naštvat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2010 17:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: marianneo
to je tady normální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 17:06 Žena marianneo [4] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO: že je týrání psa to,že ho majitel dá do přepravky???? A kde jste to slyšel? To asi každý ( teda krom vás :-D ) týrá psi. Je hodně zajímavé, když se vás saprilka zeptala proč dáváte pejska pryč ihned zajdete do spětného tématu,že je přepravka týrání.... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:47 NIKO – Re: monique
Přeprava psa v autě je o něčem jiném ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:45 NIKO – Re: mimišák
Mohu Tě ujistit,že jsem od MONIQUE nic nedostal.Ale hlouposti,které tady píšeš a nic o nich nevíš,tak by bylo dobré,aby sis o nich s MONIQUE A SARPILKOU PROHODILA NĚJAKOU DEBATU.Proto jsem Ti napsal pár základních věcí u chovu NO,aby sis je napřed zjistila a pak o něčem takovém psala!NEVÍŠ NIC!!!Opravdu zde píšeš o věcech,o kterých nemáš ani páru.Když kdokoli prodá a koupí třeba 20 psů,nikomu do toho nic není a mi je to také jedno!Každý má svůj cíl a zpovídat se zrovna TOBĚ smich Je pro mne novinka,že asi vyzvídáš na Monique(koho tím ještě otravuješ?),ale já otevřeně napsal a poděkoval za pomoc na výstavách.Já se nepídím po Tvé feně co je zač,nemám tohle plemeno,podívám se na štěňata NO,po kom jsou atd a pokud se mi spojení líbí,kouknu pak do tř.dospělých a vidím "odpad"!Každý třeba slíbí,jak štěně bude na výstavách prezentovat a pak to zvíře už nikdy na výstavě,nebo zkouškách a závodech neuvidíš(odpad) ano
"A k tomu si NIKO založí téma pro zasmání - opravdu to je u mne minimálně vrchol nevkusu".NO A CO?
TO JE ZAKÁZANÉ?PRO MNE JE VRCHOL TÝRÁNÍ ZAVŘÍT PSA DO BEDNY A JÍT NĚKAM NA POKEC!TOHLE TÉMA JSI TAM ZAČALA PSÁT TY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Já poslal "pár" fotek na POBAVENÍ,proto tohle téma!
anoProč jsi to nepsala do ovčáků a kazíš tu tuhle malou zábavu a rozptýlení???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=1051