Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 12:02 NIKO – Re: Katy
Fotka k příspěvku Tady "trošku" kouše :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:56 NIKO – Re: NIKO
Našel jsem si tu fenu a musím opravit její pořadí,ať nejsem "popotahován" ano Byla ve třídě dospívajících VD5. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:54 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
škoda, že není vidět celá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:37 NIKO – Re: Katy
Tahle fena na klubovce byla myslím V5,nebo V4,teď si nejsem jistý.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:25 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
To je pes:) (v té době ještě dost mladý).. pracuje nádherně, je to mazel a je nekonfliktním ke psům všeho "druhu" palec .Dokonce má i výbornou z klubovky, takže to asi tak exteriérový propadák nebude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:19 NIKO – Re: Katy
Fotka k příspěvku Já ji v povaze neznám!!!Třeba tahle fena krásně kouše a je opravdu velká mazlenka!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:08 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já vím, že by to bylo hezké (vždyť to teď provozuju s tervíkem), ale nynější exteriéroví psi se mi právě tím exteriérem moc nelíbí :-O . Můžeš s tím 100x nesouhlasit, ale mě dostal tenhle pes nd03.jxs.cz/… (především tedy povahově). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2011 11:07 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Katy
jo nojostydim, tak ať teda nepoužívá plzeňský ňák :) . Přece platí: Kam pa, co pa, tuto, ňák já se hrdý plzeňák!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
nechci vám do toho mluvit, ale podle popisu bych to tipla na Prahu smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:04 NIKO – Re: Katy
A znovu vznikne-pracák je chytřejší.Je opravdu pěkné mít exteriéráka a trojkové zkoušky,obranářské atd.Nebyla bys určitě sama,exteriéroví psi tyhhle zkoušky mají.Jen bys byla trnem v oku,když je ještě budeš na závodech porážet :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2011 11:01 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: petrab
znova odbočuju, vim to ale musíme něco dořešit ;-) ...... žeby Domažlicko???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 10:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Špatné příklady jsem neviděla.. NO jsou fajn, někdy bych si nějakého i pořídila, ale spíš jen čistě na práci.. Mám prostě ráda belgickou povahu - je to něco jiného než NO, tedy proto jsem si ho pořídila ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 10:27 NIKO – Re: Katy
Velká plemena mají problémy s kyčlemi,torzí žaludku,malá plemena mají kožní problémy,problémy s dýcháním atd.U každého se něco najde.Pekinéz,buldoček,takových plemen je více.O všech problémech ani nevíme,protože nás většinou zajímá jen naše plemeno.Pokud si sama něco neseženeš,tak žádný chovatel se těmi problémy "chlubit" nebude.V povaze jsi asi viděla špatné příklady,stane se.Co vedlo chovatele k vyšlechtění různých plemen?Vytvoření něčeho k obrazu svém.Vyšlechtil kočky bez chlupů atd.Člověk takový je a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 10:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já jsem si ho nepořídila hlavně kvůli povaze a zdraví, vzhled řeším až později..
Pokud se dřívější vzhled chovatelům nelíbí, tak je to podle mě trochu sobecké, vždyť chudáci psi :-O ... samo není to jen u NO, ale u většiny plemen extrémního vzhledu (co vedlo chovatele k vyšlechtění dnešní podoby pekinéze třeba taky nepochopím :-| ), ale to už je na jinou debatu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 22:02 NIKO – Re: Katy
"nechápu, proč to museli šlechtit dál, když to byli tak pěkní psi"
Třeba proto,že se těm,co NO chovají,takové postavy nelíbili.PROTO TAKÉ ČLOVĚK VYŠLECHTIL TOLIK PLEMEN A TO VŽDY JEN K OBRAZU SVÉMU.Ty máš BO a takového NO by jsi jistě sehnala a za malý "peníz".Přesto sis ho nepořídila i když se Ti líbí.Skoro každý si vybere plemeno,které se mu líbí,no někteří si plemeno pořídí na kšeft,nelíbí se mu,ale "vydělává"!Němci určitě vědí,proč NO vypadá,jak vypadá.Určitě jim to dalo dost práce.Tobě se líbí 60-70tá léta,němcům ne,a většině CHOVATELŮ také ne!Výmluvy na RTG,povahy atd,mají obvykle ti,kterým se "nedařilo",pak svoje psy vychvalují a stále podporují "přežitek",že pracák je chytřejší.Tohle stejně jednou pomine ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2011 21:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
třeba tenhle se mi líbí cdn.pedigreedatabase.com/… ... nechápu, proč to museli šlechtit dál, když to byli tak pěkní psi.. když se podívám na ty poslední fotky "šampionů" - i ta hlava je taková tupá.. já nevím, snad nikoho neurazím, ale opravdu to tak vypadá :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – packy packy pacičky X záda záda zádíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 21:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – dlouhosrstí
co říkáte na tohle? www.stajbonkov.estranky.cz není to prasárna?? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2011 21:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Taky jsem znala jednu fenu, co měla nohy "iksáky" a prý teda kyčle 0/0..ale mně je tahle stavba těla proti srsti hmm . Výdrž možnáááá mít bude, ale nevěřím, že dokáže vyvinout nějakou rychlost... ne ale třeba se zase pletu :-D . Já jen, co jsem viděla tyhle typy na obraně, tak to byl takový velmi těžkopádný, pomalý pohyb...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 10:16 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já teda nevím, ale s takovou postavou bych asi pasovala taky (kdybych to uměla:)). Mně prostě nejde do hlavy, jak může takový pes žít plnohodnotný život, vždyť ani u toho kola se nemůže proběhnout, to by po pár km padnul! nebo ne? Ale když se podívám na video, jak vytáčí ty kyčle, bolí mě za něj..

(mimo reakci)
Chvála panu Bohu, že belgičák se od svého vzniku až tak prudce nezměnil.. nějaké změny sice jsou, ale rozhodně ne takhle obrovské. Tady je ukázka toho, že to jde: plemeno na počátku vzniku zkracovatko.cz/… a kamarádčina fena před rokem a půl zkracovatko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 10:07 NIKO – Re: Katy
Tohle video je ukázkové!!!ZÁBĚRY na NO v pohybu ukazují,že má výrazně paty k sobě a většina jich pasuje.Rozhodnutí je na rozhodčích.Představ si svého psa v kruhu a on bude pasovat.Jak bude vypadat jeho projev?Koukni na nějaké kazety z výstav NO,třeba klubovky a posuď prvních deset psů v každé třídě.Při špatném úhlení pes v klusu v žádném případě "nestíhá" dobře úhleného psa ano Nebudem se přít o tom,jestli na videu měli psi DOBRÉ VODIČE.Podle mne neměli.PSOVI,KTERÝ JE DOBŘE ÚHLEN,TĚŽKO BUDĚŠ STAČIT-V KLUSU.To by jsi musela být hodně dobrá a pokud se psovi nestačí,pak na vodítku vypadá špatně,proto je také rychlé kolo bez vodítka,ať se pes projeví.Vystavovat NO v hale je o ničem-málo prostoru!Že se pustí dál do chovu psi s různými vadami,to ani jeden z nás nevyřeší.Kdysi jsem čet hodnocení výstavy dalmatinů.Dělal to němec a zhodnotil to tak,že v postavě máme krásné psy,ale převážná většina pasuje.Kde je chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2011 09:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já nevím, mně se ta "pěkná linka" vůbec nelíbí, vždyť chudáci psi nemůžou ani pořádně natáhnout hlavu a proběhnout se coze
Tady na tomhle videu jde krásně vidět degenerace... www.youtube.com/…
mně osobně se nejvíc líbí německý typ z 60.-počátku 70. let...to jsou aspoň psi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 08:43 NIKO – Re: MaB
Nemáš vůbec pravdu!!! Jak vidím,rozdíl mezi dobrou linkou a kapřím hřbetam nepoznáš,je velký!Kapří hřbet se vyskytuje třeba i u dobrmanů-příklad.Beru-vyřazovali se z chovu, to bylo OK!Tak,jak popisuješ,že ho nazývali-kdo to byl?Jen ti kteří NO s pěknou linkou neměli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 06:51 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Tomuto se kdysi říkalo kapřáci - kapří hřbet a vyřazovalo se to s chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2011 23:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2011 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
xanti napsala: tyjo, mluvíš mi z duše....já i jak to vidím na fotkách, přijde mi to děsně nepřirozené, jako by byl pes připosr.... :)
Dyk taky je! A nejen tenhle jeden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2011 18:33 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
tyjo, mluvíš mi z duše....já i jak to vidím na fotkách, přijde mi to děsně nepřirozené, jako by byl pes připosr.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2011 17:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – pohyb
Já budu asi trochu prudič, ale nedá mi to stydim ... musím se zeptat, co se chovatelům NO líbí na těch zadcích škrkajících o zem a z toho plynoucích problémech? Někde jsem narazila na toto video a mě samotnou bolí nohy :-O www.youtube.com/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:08 NIKO
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 23:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Pokus
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2010 12:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Super, moc gratuluju palec Ať se vám moc daří a házej sem fotky!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:04 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ano,určitě se potkáme a už se móóc těšíme ;-)
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 22:09 NIKO
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 21:49 NIKO – Re: sarpilka
Třeba se s "potvůrkou" na výstavě uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 21:33 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Tuto potvůrku si asi necháme :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: Na to,že se narodil 14.5.1992,vypadá hodně dobře :-)

:-) spíš vypadá hodně dobře na to, kolik toho už zažil ale dik, je to zlato...

[URL=http://www.jpeg.cz/view-245_r_zn_fotky_ervenec_listopad_12.jpg.html][img]http://www.jpeg.cz/images/245_r_zn_fotky_ervenec_listopad_12.jpg[/img][/URL]

[URL=http://www.jpeg.cz/view-120_foto_na_ceduli_egon_201.jpg.html][img]http://www.jpeg.cz/images/120_foto_na_ceduli_egon_201.jpg[/img][/URL]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.12.2010 22:31 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Teď jsem zase dobře pobavená. Dokáže se přiznat človíček,který dal mínus u pra.....předka všech Německých ovčáků???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 21:17 NIKO – Re: sarpilka
Uvidíme potomky(AX) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 21:14 NIKO
Fotka k příspěvku Barva,osvalení,úhlení,záběr,není co dodat.Kod J,kousačka-paráda!!!RTG 0/0 ano :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2010 20:41 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku To je zase můj vkus. Ax ,IPO3, SchH3, ZVV3 (98,96,95),několikrát na mistráku IPO,
2x výborný na klubovce, RTG 0/0 palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 14:58 NIKO – Re: petrab
Na to,že se narodil 14.5.1992,vypadá hodně dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2010 11:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – petrab
Fotka k příspěvku A tenhle se zase líbí mně

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 07:48 NIKO
Fotka k příspěvku TAHLE SE MI LÍBÍ ASI NEJVÍCE :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2010 00:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Jojo, tihle ruzynští byli na předváděčce MSBO v Roudnici ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 23:19 NIKO
Fotka k příspěvku A JEDEN KRYCÍ PES,TAKÉ SE MI LÍBÍ :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.12.2010 22:57 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Fotka k příspěvku a jedna malina z Ruzyně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 22:46 NIKO
Fotka k příspěvku MI SE LÍBÍ TENHLE :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2010 21:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – další fotka:-)
Fotka k příspěvku Abych trošku zčeřila debatu...Můj oblíbený pejsek a oblíbená fotka stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: sarpilka
Taky ovčák

A jak mu závidím! Tutáč nebyl prolezlej alergiema, pyodermií a kvadratickej postoj byl taky vo něčem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: sarpilka
www.snowlly.cz/…/
třetí fotka odzadu - krásnej pes

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=1001