Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.03.2011 12:29 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Vlkošedý pes je Gauner z Písničky,bratr naší Furie
a ty štěnka jsou po Furii Arissa a Aida. Pase je tam majitelka Gaunera :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 12:25 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Ascam
Arisska je celej táta Ax z Kuřimského háje.
Bylo 6 celočerných štěnek a jdou hodně do tatíka. Jedna vlkošedá fenka je zas celá bába Pira Hartis - matka Axe. Má i stejné znaménko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 12:11 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sarpilka
Ta vypadá moc pěkně - tak kompaktně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.03.2011 09:45 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku A ještě jednou Arisska - 4 měsíce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.03.2011 09:44 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Tak to je síla :-( šoupnu sem naši Arissku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2011 18:49 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Ivča
Co jsem četla, tak by to měla být spontánní mutace s bílým genem - vlastně stejně tak vznikul ten švýcar, původně americko-kanadský ovčák. No Amerika. Třeba jednou i tohle bude uznané jako sólo plemeno.
Vlastně jsem se o tomhle dozvěděla před dvěma dny :)
Tady je odkaz na další šílenosti, které američané provozují www.shawlein.com/…
Amerika je prostě takový "mor" pro chov - normálka se chová i na psech bez pp, třeba z českého útulku. Nehlídají nic, jen to, jestli je to prodejné a na oko jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 17:32 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Ascam
Ještě jsem neměla čas to studovat, ale Ty to budeš určo vědět. Vzniklo to jako nějaká náhodná mutace anebo přikřížením například švýcarského ovčáka? já bych to viděla na toho švýcara...
Mě by se líbila dlouhosrstá verze, se zachováním tmavého pigmentu kolem očí, čumáku a pysků. ano Ale to je to samé jako se mi líbí ti biewři, ale nepořídila bych si to, vořecha za takový prachy :-|
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 17:19 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Ivča
Jo - viděla. Američani a jejich prznění plemen, no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 15:26 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Ivča napsala: Viděli jste? Znáte?

coze To je z nějaké voříškiády, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 14:23 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Panda Shepherd
Fotka k příspěvku Viděli jste? Znáte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 09:25 Žena HOUP [1532] – AHA
TAK DIK ZA OTPOVĚŤ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 08:35 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: HOUP
Není to pravda. Rozdíl ve standartu nebyl nikdy. Je stále jen exteriérová a pracovní linie v zemích, kde je NO nejčastěji chován. Jinak 20 let zpátky - to bys byla úplně vedle - to už NDR neexistovalo. Tahle věc se týká poválečného dělení Německa - tedy nějakých 65 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 07:19 Žena HOUP [1532] – ŇEMEČTI OVČACI?
TOHLE PLEMENO MÁM OOC RÁDA-MAM DOTAZ --TAK TEDY -je pravda že před roz´delenim ňemecka na NDR A NSR_byl rozdil ve standartech ňemeckých ovčáků?Proč se ptám?Protože to kolem vydim a bylo mi řečeno že v jedne zemi měli ovčaky-slne a mirňejši a vdruhe štihlejši a ostřejší? Je to pravda?NA TO BY ASI OTPOVĚĎEL HISTORIK NEBO TEN KDO O TOM ŇECO VĚĎEL PŘED 20 LETY ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2011 23:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – rozdíly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:08 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
To je moc smutné - četla jsem to na FB i na Lidech. Pochybuju, že se ještě najde - ale držím palce aby jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:04 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ahojda lidičky, byla jsem požádána o pomoc paní Liduškou Jeřábkovou,která zatím marně pátrá
po své fence Nikky z Dvořákova sadu.
Nikky je vlkošedá Německá ovčanda,která byla odcizena 20.února z areálu cvičiště
Most Rudoltice. Vše o Nikky má paní Liduška na stránkách
www.zdvorakovasadu.wbs.cz

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 16:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku to je ...............
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2011 12:02 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Chrupka je chrupka ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 20:25 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Ty zadní nohy potlesk
Moje nejmladší si sama leze do vany, chodí tam krást takové to sítko co se dáva na odpad a zachytává vlasy hop normálně si tam frajerka skočí, žvejká sítko.... teď už s ním teda rovnou zdrhá do předsíně, ptz ví že to nesmí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 15:43 Žena xanti [442] - Teriéři
Fotka k příspěvku "milujeme" koupání smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.02.2011 13:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Nejen ovčiaci se doma nemusí nudit, když zrovna prší!!!!


www.youtube.com/… palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 23:47 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   18.02.2011 12:37 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Gerina so sestrou a mamou palec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.02.2011 15:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Máme to podobně - Safí sníh miluje, ale já bych ho měla nejradši tak od Vánoc do Silvestra smich pak už stačí.. nejhorší je, když se člověk těší na jaro, že bude moct dělat cokoliv, co se mu zlíbí a ono napadne další metr sněhu tone Šílené to bylo předloni - tady pro srovnání:
25.1. tinyurl.com/…
27.2. tinyurl.com/…
a hurá hurá blesková obleva 8.3. tinyurl.com/…
počasí se prostě zbláznilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.02.2011 22:07 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Tak teď už vám NIKO na dotazy ohledně jakýchkoliv jeho zvířat fakt neodpoví...netvrdím ovšem, že by vůbec někdy odpověděl:-D.
A ještě posílám připomínku letošního sněhu....asi už toho moc nenapadne (snad to nezakřiknu). Zimu moc ráda nemám, ale Trinuš miluje lítání ve sněhu, tak škoda, že už roztál. Nám tady přimrzlo, takže bláto naštěstí není a dá se venku leccos dělat a Trinuš aspoň není jak čuně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2011 12:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku Valentýn jen pro ovčáky!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2011 12:31 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Fotka k příspěvku A hydřička Celtinka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2011 12:30 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Fotka k příspěvku Malá obludka Carinka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2011 12:30 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Fotka k příspěvku Za soumraku my ne - my chodíme kolem poledne, abysme uschli do večera a mohli do postýlky :)
Nosíme ale taky strašně rádi - tohle je mořská příšera Ascámek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2011 12:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku .........a taky na plaváníčko za soumraku ...............
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2011 12:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Ivča
Fotka k příspěvku Jj, na koupačky přinášečky ..........
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2011 12:10 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Fotka k příspěvku Dvě malé hyenky koupací :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2011 00:25 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Fotka k příspěvku Je fakt, že na koupačky se taky moc moc těším!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2011 00:15 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Fotka k příspěvku No u nás sice taky bylo čisto, ale stejně jsme se museli utírat (teda spíš ometat koštětem). Kdybych nebydlela na samotě, případně měla offroad 4x4 a dobrou střechu u sroubku, tak bych taky sníh brala. Takhle se ale vyloženě těším na to, až se budem zas chodit koupat do jezera :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2011 00:09 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
A "ledopády" super!!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2011 00:09 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Mě zase ten sníh vyhovuje víc jak to bláto, člověk hodinu venčí a psi jsou jak dobytek... bohužel holčičky se dokáží zprasit i během třeba nočního vyběhnutí na čůrání. ano
Ale už se těším až se to trochu vyfouká a budu moci na stopičku!
Bia je šikulka, mladá teprve začíná, ale jevila se jako vysavač hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.02.2011 23:59 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Fotka k příspěvku Mně tedy sníh nějak nechybí - nemám ráda nasazování řetězů :-D .
Takových ledopádů jsme tu v okolí měli několik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2011 23:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku Taky vzpomínáme..............
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.02.2011 23:29 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – :-)
Fotka k příspěvku Vzpomínka na sníh ;-) teď už je jen bláto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 13:15 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Také mi ZVV3 příjde rozhodně mnohem těžší jak IPO3. Tím ale teda IPO rozhodně nezlehčuji, to ne! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 23:20 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Svatá pravda ano palec ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2011 22:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: S tím bych souhlasila. Národní zkušební řád je krásný - ač je již značně zjednodušený. Rozhodně si vážím více ZVV3 než IPO3 - i když rozhodně nepopírám náročnost IPO - hlavně v provedení cviků.

Jj, já nápodobně a musím říct, že vždycky, co jsem kde byla venku si těhlech našich zkoušek hodně považovali a obdivovali je.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 15:20 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Děkuji, je tady sice krásně, ale raději bych teď sjížděla svahy než mazala příspěvky na hafikách smich uvidíme, snad zítra už to bude ok a budu jezdit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2011 15:17 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
No už se těšíme. Krásný zbytek dovolené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.02.2011 15:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – zdravim
Ahojte všichni!!! jsem teď ve Francii na dovolené, takže není čas na internet (díky Bohu :-D ). Jsem teď ale nějaká chorá, takže jsem si net na jeden den zaplatila a pěkně jsem si početla... jak vidím, nic se nezměnilo smich možná jen počet blokovaných u Nika..
Buďte tady hodní, já se zase vrátím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 14:25 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
S tím bych souhlasila. Národní zkušební řád je krásný - ač je již značně zjednodušený. Rozhodně si vážím více ZVV3 než IPO3 - i když rozhodně nepopírám náročnost IPO - hlavně v provedení cviků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.02.2011 14:22 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
To jsi napsala krásně. Když jen výborná,tak jsme v čechách a do třídy pracovní tedy ZVV3 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.02.2011 13:40 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Mohl bys mi odpovědět na otázku, co by sis představoval "ke zkvalitnění chovu" za zkoušky z výkonu?
Když to vezmem kolem a kolem, tak v exteriéru je do chovu přípustná V, VD a D - celkem jasné, že.
Z hlediska pracovních vloh by se složené zkoušky daly taky rozdělit podobným způsobem - 3. stupeň jako V, druhý stupeň jako VD a první stupeň jako D.
Bylo by tedy žádoucí dostávat do chovu co nejvíc zvířat s V-V nebo V-VD, případně VD-V. Bohužel velmi častým jevem je V-D (a s odřenýma ušima), či D-V.
Pak se divme, že exteriérové a pracovní vlohy se často rozcházejí a ke zkvalitnění chovu jako takového, který by slučoval obě skupiny, nedochází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: monique
No, hlavně, že je mír ;-) , to napadání a bludy mimo mozkovnu tady občas trochu až nuděj. I když někdy zase zaplácnou nudu.
Co se týče alergií, občas i odborník padne na zadek, na co všechno se v dnešní době může vytvořit.
Kdysi jsme se chodili na jednoho astmatika ve škole koukat jako na opičku a dneska pomalu mladej, co nemá astma, je spíš divnej....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=201