Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2011 20:15 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já to vidím tak, že sis psiska půjčil, aby sis mohl vybrat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.01.2011 20:13 NIKO
Fotka k příspěvku První............................ ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 20:12 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Určitě ti ascam vysvětlí, proč měla psa Ascama (po své feně Dolly a psovi Arisovi) 2/2, když oba rodiče měli 0/0 a proč si udělala i vrh C s těmito rodiči (vrh B netuším, ten jsem tam na stránkách myslím nenašla) proč tedy, když po těchto rodičích je jedinec s 2/2 to nakryla znovu stejně? i když pravda u Celtic to vyšlo....u Carajan to není napsáno
Ono existuje ještě něco jako Zuchtwert, ale to už jsem tady psala a nikdo k tomu neřekl ani půl slova, takže buď považujete Zuchtwert za blbost a tak nevím teda, proč to v Německu zavedli jako pokus o vysledování jisté "předavatelnosti" dysplazie, nebo mi k tomu neumíte nebo nechcete nic říct, aby to nevypadalo, že jsem náhodou zmínila i něco, co podle vašeho spolku holek není totální blbost.
Tady je zbytečné něco psát o čemkoliv, vy si to tu jen převrátíte a překroutíte a lidi, co tomu nerozumí to berou tak, že když tam jsou souhlasné body, tak je to "svatá pravda" a když je tam mínusové hodnocení, tak jsou to "nesmysly". Mínusoví "blbci" jsme tu já a Nico.
Je jasné, proč tady žádný větší a úspěšný chovatel NO nepíše, protože tohle tady pokládá za totální ztrátu času...
Dejme si příklad - fena má fast normal (0/1 nebo 1/0 nebo 1/1 to ví jen ti v Německu, že ano...) a otec normal (0/0) a mají jednu dceru 1/1 a druhou 2/2 (víc se nenarodilo) - jasně, logicky, je to přes tu matku, která má fast normal (i když její rodiče i prarodiče i praprarodiče mají normal)...a teď ta fena s 1/1 se nakryje psem 0/1 a mají jen 2 potomky a oba 0/0...jak je to možné, jakto, že nemají třeba 3/3, když by se to mělo zhoršovat ne? a ta fena 2/2 byla nakryta psem s normal (po rodičích normal, ale jedna babička noch zugelassen) a vypadlo z toho jen jedno jediné štěně a 0/0.
Tak prosím odborníky o vysvětlení, jak je možné, že ti tři jedinci mají 0/0 i když mají tak zadysplazkované rodokmeny? Dikec;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:10 NIKO – Re: Ascam
Když tu napíši,že mám doma čtyři,co na to řekneš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:51 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Víš, já tě fakt nechápu. Mne se někdo zeptá, řeknu co mám za psa. Když se mě nikdo neptá, tak samozřejmě nevidím důvod k tomu to někomu cpát pod nos, ale proč prostě neodpovíš na jednoduchou otázku? To se snad za ty psy stydíš, nebo co?
Stejně jako nechápu, proč mi nemůžeš napsat, co vyjímečného tedy tví psi (pokud nějací jsou a není to jen profil) absolvují.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:48 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
No právě - je to prostě o lidech. Někomu je to jedno, někomu ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: Teda koukám, že jsem o dost přišla, když jsem byla pryč :-D . No co nadělám.
Jinak holky - ono je to hodně o lidech - já bych nenakryla ani psa s 0/1 a ani bych nekryla fenu s postihem....

Vono je to asi někdy těžký. Já jsem třeba byla opakovaně hodně přemlouvaná ohledně krytí,dokonce mi bylo spíláno a pořádně, pes je chovnej, ale s min. DKK, přesto nekryju. Nekryla bych ani s miliontinou, natož s jedničkou. Iks lidí, co maj hafany s dobrejma předkama a s výbornou povahou to vezmou a další průser je na světě.
Je fakt, že když to tak pozoruju, spíš si připadám ale jak vůl já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak mě to nijak nevzrušuje, jen se zajímám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:37 NIKO – Re: Katy
Třeba si ho vyberu jen kvůli jménu!KIMMI byl dobrý pilot F1 ano Jsou ještě další kadeti.
Jo,kdyby jste klidně spaly,tak vám nevrtá v hlavě,jaký pes tu "zakotví" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:32 NIKO – Re: Ivča
To jsem rád,že Ti to stačí!Až budu mít tak "početné" plemeno jak Ty,třeba bude těch pohárů víc.Odborník nejsem,ale mé zvíře nevyletělo ze zkoušek jen proto,že si figurant dal rukáv na jinou ruku "NEŽ MĚL" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No vidíš to, díky za doplnění X-) . Teď tedy jen tvé odpovědi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:20 NIKO – Re: Katy
Zapoměla jsi na GOODYHO :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 18:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: Se známími?? Niko, Niko... kam se poděla tvá čeština? palec
smich Tak si to tu zase pročítáme a máme veselou neděli. Strach mi to nedovolil už dříve, ale fakt mi to nedá:

napsal: mínusoví hodnocení

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:19 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
ok, díky za osvětlení :-)
mě to právě bylo divné, že by byla genetika takhle zblázněná =) takže je to stejné, jako se všemi ostatními vadami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:16 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Je to úplně fuk... ale tady jde o to, že chovatel si vybírá na svou fenu psa... tudíž záleží na jeho zodpovědnosti, jestli pozitivní fenu nakryje nebo ne. A potom - chovatel, co má fenu negativní, si těžko bude "kazit" spojení pozitivním psem. Ale stává se, pokud jde o výstavně úspěšný import například:)
Majitel psa pak jen může souhlasit či nesouhlasit s krytím...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:14 Žena xanti [442] - Teriéři
Můžu se zeptat jaký je rozdíl, když má DKK pes a když fena?...to geny, které předává pes jsou nějak nadřazeny těm feňule nebo jak? když psem s vadou málokdo kryje, ale fena s tím samým se nakrývá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:08 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
S tímto názorem já osobně zcela souhlasím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Jojo, přišla jsi o hodně:-D
Tak to máš asi stejný názor jako Ivča.. já se musím přiznat, "zhřešila" jsem... stydim ale dobře jsem zvážila pro a proti a myslím, že to blbost nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:00 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Teda koukám, že jsem o dost přišla, když jsem byla pryč :-D . No co nadělám.
Jinak holky - ono je to hodně o lidech - já bych nenakryla ani psa s 0/1 a ani bych nekryla fenu s postihem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Jaja, přesně tohle myslím:)
To jsem taky psala - když už, tak se kryjou HD-B feny nulovými psy.. už 0/1 pes moc šancí nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:49 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Myslíš DKK: HD D (2/3) - MVDr. Jaromír Ekr - 11.11.2003
DKK: HD C (1/2) - opakovaný rentgen v Německu - MVDr. Harald Hartmann - 31.08.2004
no
J8 hlavně nechápu, že se najdou lidi, co tím kryjou a hlavně co si po tom berou mimina. Naštěstí jinak u nás platí, že co nemá 0, tak nemá moc šancí se prosadit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
No kráááásnéééé potlesk
A jak jsem psala - díky BO databázi si můžeme najít "červavé jablko", které kazí statistky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2011 17:35 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jak je to tedy u BO s DKK?

POkud bereme do úvahy všechny variety (BOG, BOL, BOM a BOT), pak je 63-80% zvířat zdravých - DKK A.
Mezi fenami a psi v rámci variet není statisticky průkazný rozdíl. Ten už ale je, porovnáme li například psy jednotlivých variet mezi sebou. A zrovna tak je statisticky průkazný rozdíl v porovnání všech variet bez ohledu na pohlaví, kde nejhůře dopadli BOL, nejlépe opět BOG.

BOG - DKK A 80%, B 14% zvířat, C 3,5% zvířat, D 1,7% zvířat, E 0,8%.
BOL - DKK A 63,3%, B 25% zvířat, C 8,5% zvířat, D 1,4% zvířat, E 1,4%.
BOM - DKK A 77,5%, B 16,6% zvířat, C 5% zvířat, D 0,9% zvířat, E 0,05%.
BOT - DKK A 76%, B 18% zvířat, C 4,3% zvířat, D 1,5% zvířat, E 0,1%.
Ovšem, statistika BOL značně zkresluje výsledky pro celé plemeno. Bylo počítáno pomocí Chi kvadrát testu, zvířata zdravá: DKK A, nemocná: DKK B - E.

Takže jak je vidět, jsou na tom BO velmi krásně a opravdu například nesrovnatelně s NO ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 17:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Četla jsem správně, když ti pavlinapoddana psala do komentářů "Kimmi" - poněvadž jsi nikomu neříkal, které štěně budeš mít (sám to ještě nevíš). Takže dobře, budeš mít "nějaké" štěně...
No a dále - u bývalých psů to máš napsáno (v deníčku bych to ale vážně nečekala), ale co tedy Chorche a Jasper? Když jsi je dal pryč.. nenapadá mě nic jiného než exteriérová či zdravotní vada. U NO se přece dělají předrentgeny, no ni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:25 NIKO – Re: Katy
Jak víš,že mám jen GIU?Na co umřeli mí předešlí psi je myslím v deníčku napsáno!Že by měl LONADARD jen jeden vrh :-D To jsi také špatně četla! ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 17:14 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já osobně spím dobře smich a věřím, že ostatní taky X-)


Jen pro zpakování - máš nyní jednoho psa a to Gianinu. Zanedlouho si pojedeš pro jedno štěně z "K" vrhu CHS Lonadard. Výstavy jsi nám napsal, zkoušky jsi udělal (nebo někdo udělal?) ZM, ZVV1, OP1. O závodech jsi nám nepsal a o zdraví také nic. Nic není ani k dohledání na webovkách CHS Lonadard.
Tak a máme to pěkně po kupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:10 NIKO – Re: Katy
\\\"jak se zde prezentuješ, ale místo konkrétních jmen, úspěchů atd se dozvím co? NIC

Tohle byla odpověď-Vidím že jsi slepá,protože jsi nic neviděla ano<br

Ale jak takhle pozoruji,moc vás štve,že nevíte,kolik mám těď doma psů smich Snad klidně spíte,přeji vám to :-D Třeba se to dozvíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 17:00 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Napsal jsi konkrétně toto: "Co máš,to mi nemusíš psát,na těch stránkách jsem dávno byl ano. Vidím že jsi slepá,protože jsi nic neviděla"
Ale to je jedno, to byla jen taková pidipoznámečka:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:59 NIKO – Re: Katy
"NIKO, piš slušně a neurážej."
Napiš mi jediné neslušné slovo,které jsem napsal!!!NEVYMÝŠLEJ SI!!!
"Já taky nikde neviděla, že bys psal, žes na stránkách bribiadai byl..."
To mám VŠEM psát,které stránky jsem navštívil a kdy?Nebo se tu tohle zaznamenává?To tedy nevím,jak jsme tu sledovaní smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Vidíš, o zdraví tady nikdy nepadlo ani slovo... jen si teda bral do úst BO, že 30% (podle Silviných stránek) trpí DKK, což je teda velká hrozba, žejo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.01.2011 16:55 Žena xanti [442] - Teriéři
och, tady je dnes zase veselo smich
a koukám, že se mi dostalo další pocty a dostala jsem se do TOP 11 "pejskařů" ...takže tedy nepejskařů :-D vzkážu těm našim kočičkám, že by měly začít mňoukat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 16:55 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Takže jediné co, tak pár výborných z výstav? Kde jsou zkoušky, závody? Zdraví? Nee? A že píšeš štěňata jsou mladá - jak mám vědět jaká štěňata?? Když podle Tebe mohu vidět jen 2 zvířata?
No nic, mě Tvá odpověď plně stačí na to, abych poznala, že opravdu nejsi člověk o kterém by se byť i s trochou nadsázky dalo mluvit jako o odborníkovi na NO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 16:50 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
NIKO, piš slušně a neurážej... Já taky nikde neviděla, že bys psal, žes na stránkách bribiadai byl...
Jen taková malá poznámečka - u Gianiny píšeš "VÍTĚZKA NÁRODNÍ VÝSTAVY-OSTRAVA,DRŽITELKA TITULU CAJC,V1" Když jsme si úúúúúplně na začátku psali, napsal jsi, že jsi v závěrečných soutěžích nebyl a pohár nemáš, takže tak trošku si dovolím pochybovat o tom, že dostala BISe. A pokud toho CAJCe dostala na téže výstavě v Ostravě, nemohla být ani národní vítězkou, poněvadž o NV chodí pouze psi a feny ze tříd dospělých ano
Proto se občas nedivím, že tě ostatní za odborníka nemají - tohle info o Gianině je tak trošku blud, co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:46 NIKO – Re: Katy
Někteří určitě!!!!!!!!!!!!!!!!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:46 NIKO – Re: Ivča
Třeba na to časem příjdeš :) :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:43 NIKO – Re: Ivča
Co máš,to mi nemusíš psát,na těch stránkách jsem dávno byl ano Vidím že jsi slepá,protože jsi nic neviděla.Ale to je Tvůj problém ;-) Gianina výsledek napsaný má(neumíš číst?)Štěňata zatím výsledky nemají(jsou mladá!),ale upřesním Ti dvě věci - Tass 1. místo,Sheila 2x druhá,Jasper 3x třetí.To by všem mohlo a musí stačit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
protože jsme póvl smich ...nehodni toho označení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:33 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: Ale vidím,že tu byl dva dny klid,tak něco musíš vymyslet a 11 "PEJSKAŘŮ" na to čeká! smich smich smich

A tím myslíme co? A proč pejskaři v uvozovkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.01.2011 16:32 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nemusíš to hledat "někde" v odkazech, ale v kolonce k tomu určené. A u Tebe nevidím nic... Chtěla jsem se podívat na něco, co vypovídá člověku znalého NO, jak se zde prezentuješ, ale místo konkrétních jmen, úspěchů atd se dozvím co? NIC.
A že jsi jak já? Tak to bych neřekla, já s hrdostí mohu tvrdit, že jsem majitelka vořechoidy xNO a 2 belgičanek variety groenendael, viz www.bribiadai.estranky.cz ale další rozdíl je ten, že mě se nikdo neptal a nemám potřebu mlžit. A i kdyby, tak BO mají super databázi, kde je hodně věcí dohledatelných.
Takže znovu? Proč nechceš říct, co máš doma za psy a jaké s nimi máš výsledky prosím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:08 NIKO – Re: Ivča
Nepsala si přímo!!!Jsem třeba jak Ty ano Kouknu na Tvé stránky a NIC.Nevím co máš za psa,musím to hledat někde v odkazech.Když chci něco vědět,kouknu třeba na stránky MÍNELA a tam se toho dozvím hodně.Tak se podívej na moje a uvidíš :) Tady se nechlubíš,proč?Jestli mám jednoho,nebo čtyři psy,to Ti přece může být jedno!Nebo musím všechny prezentovat?Ale vidím,že tu byl dva dny klid,tak něco musíš vymyslet a 11 "PEJSKAŘŮ" na to čeká! smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.01.2011 15:55 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Nenerážím, píšu přímo. Nerozumím tomu, proč děláš takové tajnosti s tím, kolik a jaké psy máš. A proč mlžíš ohledně jejich/Vašich úspěchů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:19 NIKO
To se narážíš na koho koho????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.01.2011 13:48 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – ???
Tak nějak nevím, co si myslet. Když mám psa, tak se jím ráda pochlubím, řeknu co jsme dokázali, co nám nejde nebo naopak jde, v čem vyniká atd. Ale když se někoho zeptám přímo, jakého má psa a co dokázal a nedostane se mi odpovědi a to ani soukromě... přemýšlím, kde je chyba. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sida
neboj, nikam to nezmizelo:-D jen je to v Pokecu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:23 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Já si řikala, kam to zmizelo - a opravdu jsem se vyděsila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:41 NIKO – Re: Katy
Tak to budou asi norníci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Fotka k příspěvku já si taky nemyslím, že by tohle byl stopař :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:30 NIKO
Fotka k příspěvku Stopař?????????????????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:29 NIKO – Re: Katy
Ano,to je Chorche :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
To je ještě Chorche? nevzpomínám si, psů potkávám hodně, ale teď se zaměřím na ovčáky potlesk ... předpokládám, že asi chodíš i do parku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=601